AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

door
AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

Na één goede en één iets mindere tweede helft heeft AA Gent al bij al gemakkelijk de maat genomen van Charleroi. Het team van Hein Vanhaezebrouck heeft daarmee zijn lot in eigen handen, als het op de laatste speeldag wint van Zulte Waregem, plaatst het zich voor Play-Off II.

AA Gent en Charleroi hoopten allebei nog op Play-Off II. Beide ploegen waren bijna verplicht om zes op zes te pakken om nog een plek in de nacompetitie te pakken. Vooral voor de Karolo's zou dat een klein mirakel zijn, de ploeg van Belhocine won nog maar één keer sinds December. Vanhaezebrouck bracht Tissoudali deze keer aan de aftrap, bij de bezoekers mocht onder meer Van Cleemput starten en ontbrak smaakmaker Morioka.
Buffalo's slaan zwakke Zebra's binnen de eerste 10' KO
De Buffalo's begonnen met veel drang naar voor en werden binnen de eerste vijf minuten beloond met een doelpunt. Bezus zag zijn schot afwijken op een Karolo maar vooral doelman Descamps zag er niet goed uit in deze fase. De vroege 1-0 was een feit. Charleroi zwalpte al in de beginfase en kreeg een paar minuten later reeds een tweede opdoffer te verwerken. Kipré beging een domme overtreding in de eigen zestien meter en vanaf elf meter maakte Bezus na 8' spelen al de 2-0. De Zebra's waren totaal onmondig, pas iets voorbij het halfuur trapte Nicholson een eerste bezoekende mogelijkheid ruim voorlangs. AA Gent hield moeiteloos stand en stond halfweg op een comfortabele voorsprong.

Na een paar minuten spelen heeft AA Gent al een dubbele voorsprong te pakken.
Charleroi toont andere gedaante maar kent geen geluk
Het team van Hein Vanhaezebrouck ontsnapte na de pauze een paar keer aan de aansluitingstreffer maar iets voorbij het uur verloste Tissoudali de thuisploeg. De ex-Beerschot speler trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 3-0 voor de Buffalo's. Vlak nadien vergat Jaremtsjoek om ook een doelpunt aan te tekenen, zijn poging ging nipt voorlangs. Charleroi toonde na de pauze een heel andere gedaante maar had ook scheidsrechter en VAR niet mee vanavond, maar liefst twee doelpunten werden afgekeurd. Uiteindelijk werd het in de slotfase nog 4-0 na een doelpunt van invaller De Bruyn. Zo werd het een zware nederlaag voor het team van Belhocine, dat nu al uitgeteld is voor een stek bij de eerste acht. AA Gent heeft zijn lot volledig in eigen handen.
Scoreverloop:
1-0 (4') Bezus, 2-0 (8') Bezus (p), 3-0 (64') Tissoudali, 4-0 (86') De Bruyn

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Haalt AA Gent Play-Off II?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

18
18
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

95
95
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

35
35
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

41
41
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

269
269
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

85
85
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

139
139
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

124
124
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

526
526
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

376
376
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

525
525
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

240
240
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

225
225
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

227
227
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

232
232
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

671
671
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

512
512
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

301
301
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

508
508
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

745
745
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

442
442
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

448
448

Meer sportnieuws