AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

door stemmen
AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

Na één goede en één iets mindere tweede helft heeft AA Gent al bij al gemakkelijk de maat genomen van Charleroi. Het team van Hein Vanhaezebrouck heeft daarmee zijn lot in eigen handen, als het op de laatste speeldag wint van Zulte Waregem, plaatst het zich voor Play-Off II.

AA Gent en Charleroi hoopten allebei nog op Play-Off II. Beide ploegen waren bijna verplicht om zes op zes te pakken om nog een plek in de nacompetitie te pakken. Vooral voor de Karolo's zou dat een klein mirakel zijn, de ploeg van Belhocine won nog maar één keer sinds December. Vanhaezebrouck bracht Tissoudali deze keer aan de aftrap, bij de bezoekers mocht onder meer Van Cleemput starten en ontbrak smaakmaker Morioka.
Buffalo's slaan zwakke Zebra's binnen de eerste 10' KO
De Buffalo's begonnen met veel drang naar voor en werden binnen de eerste vijf minuten beloond met een doelpunt. Bezus zag zijn schot afwijken op een Karolo maar vooral doelman Descamps zag er niet goed uit in deze fase. De vroege 1-0 was een feit. Charleroi zwalpte al in de beginfase en kreeg een paar minuten later reeds een tweede opdoffer te verwerken. Kipré beging een domme overtreding in de eigen zestien meter en vanaf elf meter maakte Bezus na 8' spelen al de 2-0. De Zebra's waren totaal onmondig, pas iets voorbij het halfuur trapte Nicholson een eerste bezoekende mogelijkheid ruim voorlangs. AA Gent hield moeiteloos stand en stond halfweg op een comfortabele voorsprong.

Na een paar minuten spelen heeft AA Gent al een dubbele voorsprong te pakken.
Charleroi toont andere gedaante maar kent geen geluk
Het team van Hein Vanhaezebrouck ontsnapte na de pauze een paar keer aan de aansluitingstreffer maar iets voorbij het uur verloste Tissoudali de thuisploeg. De ex-Beerschot speler trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 3-0 voor de Buffalo's. Vlak nadien vergat Jaremtsjoek om ook een doelpunt aan te tekenen, zijn poging ging nipt voorlangs. Charleroi toonde na de pauze een heel andere gedaante maar had ook scheidsrechter en VAR niet mee vanavond, maar liefst twee doelpunten werden afgekeurd. Uiteindelijk werd het in de slotfase nog 4-0 na een doelpunt van invaller De Bruyn. Zo werd het een zware nederlaag voor het team van Belhocine, dat nu al uitgeteld is voor een stek bij de eerste acht. AA Gent heeft zijn lot volledig in eigen handen.
Scoreverloop:
1-0 (4') Bezus, 2-0 (8') Bezus (p), 3-0 (64') Tissoudali, 4-0 (86') De Bruyn

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Haalt AA Gent Play-Off II?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

10
10
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

81
81
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

83
83
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

613
613
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

46
46
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

52
52
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

179
179
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

175
175
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

138
138
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

229
229
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

238
238
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

166
166
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

139
139
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

541
541
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

773
773
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

426
426
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

228
228
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

129
129
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

83
83
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

429
429
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

193
193
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

105
105
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

37
37
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

319
319

Meer sportnieuws