AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

134
AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

Na één goede en één iets mindere tweede helft heeft AA Gent al bij al gemakkelijk de maat genomen van Charleroi. Het team van Hein Vanhaezebrouck heeft daarmee zijn lot in eigen handen, als het op de laatste speeldag wint van Zulte Waregem, plaatst het zich voor Play-Off II.

AA Gent en Charleroi hoopten allebei nog op Play-Off II. Beide ploegen waren bijna verplicht om zes op zes te pakken om nog een plek in de nacompetitie te pakken. Vooral voor de Karolo's zou dat een klein mirakel zijn, de ploeg van Belhocine won nog maar één keer sinds December. Vanhaezebrouck bracht Tissoudali deze keer aan de aftrap, bij de bezoekers mocht onder meer Van Cleemput starten en ontbrak smaakmaker Morioka.
Buffalo's slaan zwakke Zebra's binnen de eerste 10' KO
De Buffalo's begonnen met veel drang naar voor en werden binnen de eerste vijf minuten beloond met een doelpunt. Bezus zag zijn schot afwijken op een Karolo maar vooral doelman Descamps zag er niet goed uit in deze fase. De vroege 1-0 was een feit. Charleroi zwalpte al in de beginfase en kreeg een paar minuten later reeds een tweede opdoffer te verwerken. Kipré beging een domme overtreding in de eigen zestien meter en vanaf elf meter maakte Bezus na 8' spelen al de 2-0. De Zebra's waren totaal onmondig, pas iets voorbij het halfuur trapte Nicholson een eerste bezoekende mogelijkheid ruim voorlangs. AA Gent hield moeiteloos stand en stond halfweg op een comfortabele voorsprong.

Na een paar minuten spelen heeft AA Gent al een dubbele voorsprong te pakken.
Charleroi toont andere gedaante maar kent geen geluk
Het team van Hein Vanhaezebrouck ontsnapte na de pauze een paar keer aan de aansluitingstreffer maar iets voorbij het uur verloste Tissoudali de thuisploeg. De ex-Beerschot speler trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 3-0 voor de Buffalo's. Vlak nadien vergat Jaremtsjoek om ook een doelpunt aan te tekenen, zijn poging ging nipt voorlangs. Charleroi toonde na de pauze een heel andere gedaante maar had ook scheidsrechter en VAR niet mee vanavond, maar liefst twee doelpunten werden afgekeurd. Uiteindelijk werd het in de slotfase nog 4-0 na een doelpunt van invaller De Bruyn. Zo werd het een zware nederlaag voor het team van Belhocine, dat nu al uitgeteld is voor een stek bij de eerste acht. AA Gent heeft zijn lot volledig in eigen handen.
Scoreverloop:
1-0 (4') Bezus, 2-0 (8') Bezus (p), 3-0 (64') Tissoudali, 4-0 (86') De Bruyn

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Haalt AA Gent Play-Off II?

Meest recent

Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

3
3
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

2
2
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

5
5
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

83
83
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

36
36
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

75
75
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

56
56
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

77
77
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

68
68
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

286
286
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

56
56
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

291
291
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

268
268
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

216
216
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

170
170
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

109
109
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

198
198
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

202
202
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

256
256
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

124
124
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

145
145
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

222
222
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

172
172

Meer sportnieuws