AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

door
AA Gent houdt kansen op play-offs gaaf na duidelijke zege

Na één goede en één iets mindere tweede helft heeft AA Gent al bij al gemakkelijk de maat genomen van Charleroi. Het team van Hein Vanhaezebrouck heeft daarmee zijn lot in eigen handen, als het op de laatste speeldag wint van Zulte Waregem, plaatst het zich voor Play-Off II.

AA Gent en Charleroi hoopten allebei nog op Play-Off II. Beide ploegen waren bijna verplicht om zes op zes te pakken om nog een plek in de nacompetitie te pakken. Vooral voor de Karolo's zou dat een klein mirakel zijn, de ploeg van Belhocine won nog maar één keer sinds December. Vanhaezebrouck bracht Tissoudali deze keer aan de aftrap, bij de bezoekers mocht onder meer Van Cleemput starten en ontbrak smaakmaker Morioka.
Buffalo's slaan zwakke Zebra's binnen de eerste 10' KO
De Buffalo's begonnen met veel drang naar voor en werden binnen de eerste vijf minuten beloond met een doelpunt. Bezus zag zijn schot afwijken op een Karolo maar vooral doelman Descamps zag er niet goed uit in deze fase. De vroege 1-0 was een feit. Charleroi zwalpte al in de beginfase en kreeg een paar minuten later reeds een tweede opdoffer te verwerken. Kipré beging een domme overtreding in de eigen zestien meter en vanaf elf meter maakte Bezus na 8' spelen al de 2-0. De Zebra's waren totaal onmondig, pas iets voorbij het halfuur trapte Nicholson een eerste bezoekende mogelijkheid ruim voorlangs. AA Gent hield moeiteloos stand en stond halfweg op een comfortabele voorsprong.

Na een paar minuten spelen heeft AA Gent al een dubbele voorsprong te pakken.
Charleroi toont andere gedaante maar kent geen geluk
Het team van Hein Vanhaezebrouck ontsnapte na de pauze een paar keer aan de aansluitingstreffer maar iets voorbij het uur verloste Tissoudali de thuisploeg. De ex-Beerschot speler trof vanuit een scherpe hoek knap raak: 3-0 voor de Buffalo's. Vlak nadien vergat Jaremtsjoek om ook een doelpunt aan te tekenen, zijn poging ging nipt voorlangs. Charleroi toonde na de pauze een heel andere gedaante maar had ook scheidsrechter en VAR niet mee vanavond, maar liefst twee doelpunten werden afgekeurd. Uiteindelijk werd het in de slotfase nog 4-0 na een doelpunt van invaller De Bruyn. Zo werd het een zware nederlaag voor het team van Belhocine, dat nu al uitgeteld is voor een stek bij de eerste acht. AA Gent heeft zijn lot volledig in eigen handen.
Scoreverloop:
1-0 (4') Bezus, 2-0 (8') Bezus (p), 3-0 (64') Tissoudali, 4-0 (86') De Bruyn

LEES OOK: Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

Haalt AA Gent Play-Off II?

Meest recent

Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

35
35
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

122
122
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

89
89
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

73
73
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

216
216
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

132
132
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

245
245
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

130
130
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

73
73
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

551
551
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

252
252
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

628
628
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

436
436
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

288
288
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

170
170
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

121
121
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

71
71
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

172
172
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

183
183
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

396
396
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

363
363
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

126
126

Meer sportnieuws