Club Brugge broedt op plannetje met 'joker' Lang

door
Club Brugge broedt op plannetje met 'joker' Lang

Aanstaande zondag kijken aartsrivalen RSC Anderlecht en Club Brugge mekaar voor de tweede keer dit seizoen recht in de ogen. In de heenwedstrijd trok een oppermachtig Blauw-Zwart nog met 3-0 aan het langste einde. Op datzelfde moment legde iets verderop in Westkapelle ene Noa Lang, die zich sindsdien tot dé smaakmaker bij de autoritaire koploper ontpopte, zijn medische testen af.


Het is echter nog maar de vraag of Philippe Clement dit keer wél een beroep kan doen op de zomeraanwinst voor het altijd geladen treffen tegen Paars-Wit. Op het EK U21 met Jong Oranje liep hij immers een blessure op die hem een tijdje aan de kant dreigde te houden. Al geraakt de Nederlandse flankaanvaller nu mogelijk alsnog tijdig fit. Philippe Clement kwam alvast met een hoopgevende update op zijn persbabbel van vrijdagmiddag. "Lang heeft grotendeels meegetraind vandaag. Het is nog afwachten voor zondag. Het is positief dat hij staat waar hij nu staat en het is nog meer dan 48 uur naar die match toe. We zullen morgen zien of hij wel of niet reactie heeft na vandaag", aldus de Brugse trainer.

UPDATE 17u25
Of hij werkelijk in actie zal komen valt nog af te wachten, maar het lijkt er dus op dat we Lang alleszins in de (ruime) wedstrijdkern mogen verwachten voor de klassieker van zondag. Een basisplaats lijkt desalniettemin sowieso te vroeg te komen. "We hebben de match inderdaad zonder hem als titularis voorbereid, maar ik bereid veel meer dan elf spelers voor. Je eindigt nooit de match met dezelfde elf spelers die aan de aftrap stonden", liet Clement verder namelijk nog weten.

Het ziet er dus naar uit dat Lang, indien hij al meereist naar het Lotto Park tenminste, daar hoogstens op de bank zal beginnen. Op die manier houdt Clement dan wel een handige joker achter de hand voor moest het niet draaien bij de bezoekers, een plan dat eerder dit seizoen tegen AA Gent weliswaar niet goed uitpakte. Bovendien wist zijn vermoedelijke vervanger Tahith Chong voorlopig nog geen onuitwisbare indruk na te laten. Risico's wil Club echter sowieso vermijden.

LEES OOK: Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

Zou u Lang, indien fit, meteen laten starten in Anderlecht?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

23
23
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

41
41
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

172
172
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

270
270
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

134
134
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

318
318
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

368
368
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

616
616
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

198
198
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

550
550

Meer sportnieuws