Vanaken zet EK-sollicitatie kracht bij

263 stemmen
Vanaken zet EK-sollicitatie kracht bij

Het gelijkspel in Tsjechië vormde een domper op de feestvreugde, maar al bij al werkten de Rode Duivels hun eerste horde richting het WK 2022 in Qatar zonder veel problemen af. In het drieluik van twee weken geleden, met verder ook Wales en Wit-Rusland als tegenstanders, speelden bovendien een aantal internationals zich in de kijker bij Roberto Martinez met het oog op een EK-ticket voor deze zomer.


Zo lieten onder andere Jérémy Doku en Leandro Trossard een goede indruk na, waarmee beide aanvallers een grote stap zetten om straks tot de 23 gelukkigen te behoren. Tenzij de selectie alsnog zou worden uitgebreid, een maatregel waar de bondscoach zelf alvast vurig naar streeft, worden de plaatsjes er in een aantal andere linies op die manier echter alleen maar duurder op. Op het middenveld bijvoorbeeld is het zelfs bij afwezigheid van Axel Witsel nog maar de vraag of Hans Vanaken én Dennis Praet, allebei trefzeker tegen de Wit-Russen, samen van de partij zullen zijn.

Hoewel Praet eveneens een dijk van een match speelde, solliciteerde vooral die eerste alvast naar een plek in de kern. Vanaken was immers niet alleen goed voor twee goals en een assist, maar legde volgens de statistieken van de voetbalbond daarnaast ook het meeste kilometers af. 11,5 stuks om precies te zijn. De snelste sprint kwam dan weer op naam van Romelu Lukaku, die in Tsjechië een topsnelheid van maar liefst 33,6 kilometer per uur bereikte. Tot slot was Thomas Meunier de primus in de zogenaamde high intensity runs, met 1,66 kilometer aan meer dan 20 km/u tegen Wales.

LEES OOK: Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Vanaken moet er sowieso bij zijn op het EK

Meest recent

Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

6
6
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

33
33
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

10
10
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

77
77
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

109
109
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

412
412
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

131
131
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

82
82
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

52
52
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

308
308
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

288
288
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

718
718
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

142
142
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

21
21
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

469
469
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

134
134
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

157
157
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

694
694
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

806
806
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

361
361
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

419
419
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

253
253
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96

Meer sportnieuws