Clement trapt Brugse bazen tegen de schenen

door
Clement trapt Brugse bazen tegen de schenen

Club Brugge heeft dit weekend dan wel nog een verplaatsing naar Anderlecht voor de boeg, twee speeldagen voor het eind van de reguliere competitie lijkt de titelstrijd gestreden. Ondanks de bonus van 19 punten op eerste achtervolger Antwerp blijven ze in Jan Breydel echter met twee woorden spreken. Per slot van rekening wordt die voorsprong straks in de play-offs nog gehalveerd.


Vermits daar dit keer maar vier ploegen mogen deelnemen, en er dus slechts zes wedstrijden zullen worden afgewerkt, lijkt de kans weliswaar nog steeds uiterst klein dat Blauw-Zwart haar marge nog uit handen geeft. Desalniettemin wil Philippe Clement nog niet weten van een gewonnen zaak. Men zou dus kunnen denken dat de Brugse coach geen aanhanger is van het format met een eindronde, maar niks blijkt minder waar. "PO I, en zelfs PO II, creëert een bepaalde spanning. In die zin ben ik dus wel voorstander van dat gegeven", klonk het namelijk op zijn persbabbel.

Over de halvering van de punten was hij uiteraard dan weer minder te spreken. "Dat is een ander verhaal. De play-offs behouden, maar iedereen laten verdergaan met zijn puntenaantal lijkt mij het meest logische systeem", aldus Clement verder nog. Dat het dit seizoen dan niet meer spannend was geweest, valt tenslotte louter aan de concurrentie te wijten. Een verdedigbare mening van Clement, al is het nog maar de vraag of diens bazen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert eveneens akkoord gaan. Zij pleiten immers al jaren voor een volledige afschaffing van de play-offs.

LEES OOK: Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Bent u pro of contra de play-offs?

Meest recent

‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

7
7
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

6
6
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

69
69
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

55
55
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

187
187
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

47
47
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

156
156
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

82
82
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

242
242
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

88
88
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

224
224
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

43
43
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

348
348
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

403
403
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

269
269
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

395
395
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

221
221
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

547
547
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

505
505
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

192
192
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

387
387
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

113
113
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

758
758
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

152
152

Meer sportnieuws