Clement trapt Brugse bazen tegen de schenen

door
Clement trapt Brugse bazen tegen de schenen

Club Brugge heeft dit weekend dan wel nog een verplaatsing naar Anderlecht voor de boeg, twee speeldagen voor het eind van de reguliere competitie lijkt de titelstrijd gestreden. Ondanks de bonus van 19 punten op eerste achtervolger Antwerp blijven ze in Jan Breydel echter met twee woorden spreken. Per slot van rekening wordt die voorsprong straks in de play-offs nog gehalveerd.


Vermits daar dit keer maar vier ploegen mogen deelnemen, en er dus slechts zes wedstrijden zullen worden afgewerkt, lijkt de kans weliswaar nog steeds uiterst klein dat Blauw-Zwart haar marge nog uit handen geeft. Desalniettemin wil Philippe Clement nog niet weten van een gewonnen zaak. Men zou dus kunnen denken dat de Brugse coach geen aanhanger is van het format met een eindronde, maar niks blijkt minder waar. "PO I, en zelfs PO II, creëert een bepaalde spanning. In die zin ben ik dus wel voorstander van dat gegeven", klonk het namelijk op zijn persbabbel.

Over de halvering van de punten was hij uiteraard dan weer minder te spreken. "Dat is een ander verhaal. De play-offs behouden, maar iedereen laten verdergaan met zijn puntenaantal lijkt mij het meest logische systeem", aldus Clement verder nog. Dat het dit seizoen dan niet meer spannend was geweest, valt tenslotte louter aan de concurrentie te wijten. Een verdedigbare mening van Clement, al is het nog maar de vraag of diens bazen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert eveneens akkoord gaan. Zij pleiten immers al jaren voor een volledige afschaffing van de play-offs.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Bent u pro of contra de play-offs?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

37
37
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

45
45
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

166
166
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

320
320
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

170
170
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

123
123
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

564
564
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

833
833
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

300
300
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

560
560
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

561
561
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

467
467
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

560
560
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

655
655

Meer sportnieuws