Clement trapt Brugse bazen tegen de schenen

door
Clement trapt Brugse bazen tegen de schenen

Club Brugge heeft dit weekend dan wel nog een verplaatsing naar Anderlecht voor de boeg, twee speeldagen voor het eind van de reguliere competitie lijkt de titelstrijd gestreden. Ondanks de bonus van 19 punten op eerste achtervolger Antwerp blijven ze in Jan Breydel echter met twee woorden spreken. Per slot van rekening wordt die voorsprong straks in de play-offs nog gehalveerd.


Vermits daar dit keer maar vier ploegen mogen deelnemen, en er dus slechts zes wedstrijden zullen worden afgewerkt, lijkt de kans weliswaar nog steeds uiterst klein dat Blauw-Zwart haar marge nog uit handen geeft. Desalniettemin wil Philippe Clement nog niet weten van een gewonnen zaak. Men zou dus kunnen denken dat de Brugse coach geen aanhanger is van het format met een eindronde, maar niks blijkt minder waar. "PO I, en zelfs PO II, creëert een bepaalde spanning. In die zin ben ik dus wel voorstander van dat gegeven", klonk het namelijk op zijn persbabbel.

Over de halvering van de punten was hij uiteraard dan weer minder te spreken. "Dat is een ander verhaal. De play-offs behouden, maar iedereen laten verdergaan met zijn puntenaantal lijkt mij het meest logische systeem", aldus Clement verder nog. Dat het dit seizoen dan niet meer spannend was geweest, valt tenslotte louter aan de concurrentie te wijten. Een verdedigbare mening van Clement, al is het nog maar de vraag of diens bazen Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert eveneens akkoord gaan. Zij pleiten immers al jaren voor een volledige afschaffing van de play-offs.

LEES OOK: Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Bent u pro of contra de play-offs?

Meest recent

Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

91
91
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

165
165
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

57
57
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

159
159
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

518
518
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

67
67
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

111
111
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

159
159
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

442
442
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

225
225
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

91
91
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

337
337
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

302
302
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

172
172
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

473
473
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

266
266
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

589
589
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

82
82
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

478
478
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

92
92
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

117
117
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

183
183

Meer sportnieuws