5 perfecte vervangers voor Noa Lang

837
5 perfecte vervangers voor Noa Lang

Wees niet gevreesd. Noa Lang zit goed bij Club Brugge en hij heeft het er naar zijn zin. Maar toch maakt de Nederlandse spelbepaler geen valse beloftes met het oog op volgend seizoen. Bij een aantrekkelijke aanbieding bestaat de kans dus dat Lang zal vertrekken bij Club Brugge. Wij gingen op zoek naar vijf kandidaat-opvolgers voor hem, allen met een link naar Lang zelf.


F. KADIOGLU

Al op 16-jarige leeftijd debuteerde Ferdi Kadioglu in het eerste elftal van NEC Nijmegen, maar amper twee jaar later vertrok hij naar de Turkse topclub Fenerbahçe. Phillip Cocu kon het jonge talent overtuigen om een contract voor vier seizoenen te tekenen in Istanbul, terwijl NEC een transfersom ving van anderhalf miljoen euro. Onder de leiding van zijn landgenoot maakte Kadioglu aanvankelijk veel speelminuten maar toen de Turk Ersun Yanal het sportieve roer overnam, daalde de speelgelegenheid van de flankaanvaller drastisch. Tot vorig seizoen.

Na zijn eerste seizoen in Turkije maakte Ferdi Kadioglu namelijk een uitstekende voorbereiding mee bij Fenerbahçe, waarin hij goed presteerde in de oefenmatchen tegen Europese grootmachten zoals Bayern München en Real Madrid. Bovendien won hij in die periode aan maturiteit, ervaring en spieren – dat laatste als resultaat van doorgedreven krachttraining bij Fenerbahce. Sinds zijn vertrek naar Turkije bleef Kadioglu steeds een vaste klant in de selectie bij Jong Oranje, waar hij een concurrent is voor Noa Lang.



Zo was Ferdi Kadioglu de vervanger van Noa Lang tijdens het Europees Kampioenschap onder 21 jaar. De flankenflitser van Club Brugge moest tijdens datzelfde EK afhaken door een blessure aan de knie, waardoor Kadioglu voluit zijn kans kreeg bij Jong Oranje. Hoewel de Nederlandse pers erg lovend was over Lang, deed Kadioglu het ook meer dan behoorlijk. De speler van Fenerbahçe zou zich slimmer tussen de linies bewegen, terwijl Lang dan weer meer scoort ... 

CHE NUNNELY

Een échte buitenspeler uit de Ajax-school. In 2019 had Ché Nunnely een belangrijke en prominente rol in het kampioenschap met Jong Ajax in de eerste divisie. Die uitstekende prestaties zag Nunnely beloond worden met een trainingskamp bij het eerste elftal, maar al snel werd het duidelijk dat hij daar niet moest rekenen op veel speelgelegenheid. De Nederlandse jeugdinternational stuurde daarna logischerwijze aan op een verhuur of zelfs een definitief vertrek. 

Uiteindelijk vond Ché Nunnnely – Ché wijst naar Che Guevara, de Argentijnse vrijheidsstrijder – in juni 2019 onderdak bij Willem II, dat het Ajax van het zuiden wordt genoemd. A match made in heaven dus. In Tilburg hoopt Nunnely op eenzelfde scenario zoals dat van Alaxander Isak. De Zweedse spits kende een uitstekende huurperiode bij Willem II, wat zijn latere carrière geen windeieren legde. Vandaag wordt de marktwaarde van Isak, tegenwoordig spits bij Real Sociedad, geschat op 30 miljoen euro.



De grote kracht van Ché Nunnely is zijn overmatige snelheid, en dat is alvast iets wat scouts van andere clubs graag zien. Zo ook meesterscout Piet de Visser, consultant bij Chelsea, die de naam van Nunnely reeds noteerde in zijn database. Nunnely is een goede vriend van Noa Lang, beide Oranje-jeugdinternationals leerden elkaar kennen bij de C1 van Ajax, waar ze echt vrienden zijn geworden en dat is altijd zo gebleven. Nunnely en Lang maken samen ook veel muziek. 

C. SUMMERVILLE

Deze 19-jarige winger is een rasecht jeugdproduct van Feyenoord, maar in de Kuip kwam hij geen enkele keer in actie bij de hoofdmacht. In het voorbije tussenseizoen stuurde Cysencio Summerville vervolgens aan op een vertrek uit Rotterdam, waarbij zelfs RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke nieuwe bestemming. Maar uiteindelijk vonden Summerville en Feyenoord een akkoord met Leeds United, waar hij een contract tekende voor drie seizoenen. Maar ook in Yorkshire wacht hij nog op zijn groot debuut bij het eerste elftal.

Voorlopig maakt Crysencio Summerville speelminuten bij het tweede elftal, waar hij wel een stevige indruk nalaat: 5 goals + 6 assist in 9 competitiematchen is de voorlopige balans bij Leeds U23. Hoewel de Nederlandse jeugdinternational nog wacht op zijn eerste minuten in het eerste elftal, wordt hij al omschreven als de volgende Raphinha, de Braziliaanse sensatie van Leeds United. Maar dan zal hij wellicht nog grote stappen moeten zetten op het fysieke gebied, want Summerville meet slechts 1 meter 74. Desondanks bezit hij wel genoeg kwaliteiten om uit te groeien tot een speler van een hoog niveau. 



Al komt Crysencio Summerville wel met een handleiding.In december 2018 zorgde de geboren Rotterdammer voor een grote rel wegens een knokpartij in de kleedkamer met ploegmaat Mats Knoester. Ook de broer van Summerville was naar verluidt betrokken bij deze schermutseling. De clubleiding van Feyenoord kon uiteraard niet lachen met het bewogen incident en schorste de toen zeventienjarige Summerville tot 1 januari 2019, waarna hij verplicht zou worden verhuurd aan een andere club. Bovenop zijn schorsing werd Summerville ook een maximale geldboete opgelegd op basis van zijn contract bij de club, alsook een extra mentale begeleiding.

J. DILROSUN

Ook een buitenspeler die werd opgeleid bij Ajax. Mannetje buitenom voorbij en daarna een voorzet afleveren: een typische Ajax-speler dus. Maar Jevairo Dilrosun verliet Amsterdam al op 16-jarige leeftijd voor Manchester City- bij Ajax kreeg hij namelijk geen contract voorgeschoteld. In Manchester werd Dilrosun neergezet als één van de allergrootste talenten van de club, iets waar City graag mee uitpakte via filmpjes en artikelen. Maar uiteindelijk speelde Dilrosun geen enkele match in de Premier League.

Maar toch wist Jevairo Dilrosun alsnog de Europese voetbaltop te bereiken, als was dat wel via een omweg. In 2018 herlanceerde de flankaanvaller zijn carrière bij Herta BSC, waardoor hij ook in beeld kwam bij Jong Oranje. Dilrosun groeide in Berlijn al snel uit tot een echte publiekslieveling, waar de fans hem op handen dragen door zijn snelheid en behendigheid. Ook in de matchen met de Nederlandse beloftenploeg behoorde Dilrosun steeds tot de beste spelers. 



Die uitstekende sportieve prestaties waren ook toenmalig bondscoach Ronald Koeman niet ontgaan in 2018. Als 20-jarige mocht Jevairo Dilrosun zijn debuut vieren als A-international tegen Duitsland. 't Werd een debuut om nooit te vergeten, want zijn invalbeurt duurde uiteindelijk maar 21 minuten. Dilrosun moest vroegtijdig het veld verlaten met een blessure en hij werd daarmee de enige Nederlandse international die tijdens zijn debuut een speler verving én zelf gewisseld werd.

N. UNUVAR

Een toekomstig wonderkind. Een nieuw Ajax-pareltje. De superlatieven komen nu al te kort voor de 17-jarige Naci Ünüvar. Voorlopig kwam de linksbuiten nog niet uit in de Eredivisie, maar bij Jong Ajax en in de Nederlandse jeugdploegen is Ünüvar een ronkende naam. In het seizoen 2018-2019 werd hij uitgeroepen tot het grootste talent in de jeugdopleiding van Ajax, waarmee Ünüvar de 'Adbelhak Nouri Trofee' kreeg. 't Is een enorm talent waar Ajax grote plannen mee heeft.

De Nederlandse media maken dan ook vaak de vergelijking met Naci Ünüvar en Abdelhak 'Appie' Nouri. Op vlak van voetbalpotentieel maar ook door hun Amsterdamse bluf en initiatief op het veld. Zo deed Ünüvar van zich spreken tijdens zijn eerste (en voorlopig ook enige) officiële wedstrijd met Ajax in de beker tegen Spakenburg (7-0). Ünüvar smeekte Klaas-Jan Huntelaar om de zelf afgedwongen strafschop te mogen nemen – die hij uiteindelijk ook scoorde.



Toch vergelijkt en spiegelt Naci Ünüvar zich meer aan ex-Ajacied en huidig Chelsea-speler Hakim Ziyech. Ünüvar leerde in Amsterdam veel bij van zijn voorbeeld, die de tiener vaak hielp op de trainingen met raad en tips. Ondertussen blijft Ünüvar speelminuten maken bij Jong Ajax, maar staat hij te popelen om zijn ultieme en grote doorbraak te maken in het eerste elftal. Net zoals Noa Lang indertijd ...

LEES OOK: Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Wie moet Club halen als vervanger van Lang?

Meest recent

L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

190
190
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

327
327
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

35
35
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

95
95
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

156
156
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

206
206
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

168
168
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

141
141
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

96
96
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

49
49
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

426
426
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

81
81
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

128
128
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

107
107
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

38
38
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

29
29
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

134
134
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

524
524
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

130
130
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

228
228
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

227
227
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

78
78
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

57
57
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

126
126
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

44
44

Meer sportnieuws