5 perfecte vervangers voor Noa Lang

837 stemmen
5 perfecte vervangers voor Noa Lang

Wees niet gevreesd. Noa Lang zit goed bij Club Brugge en hij heeft het er naar zijn zin. Maar toch maakt de Nederlandse spelbepaler geen valse beloftes met het oog op volgend seizoen. Bij een aantrekkelijke aanbieding bestaat de kans dus dat Lang zal vertrekken bij Club Brugge. Wij gingen op zoek naar vijf kandidaat-opvolgers voor hem, allen met een link naar Lang zelf.


F. KADIOGLU

Al op 16-jarige leeftijd debuteerde Ferdi Kadioglu in het eerste elftal van NEC Nijmegen, maar amper twee jaar later vertrok hij naar de Turkse topclub Fenerbahçe. Phillip Cocu kon het jonge talent overtuigen om een contract voor vier seizoenen te tekenen in Istanbul, terwijl NEC een transfersom ving van anderhalf miljoen euro. Onder de leiding van zijn landgenoot maakte Kadioglu aanvankelijk veel speelminuten maar toen de Turk Ersun Yanal het sportieve roer overnam, daalde de speelgelegenheid van de flankaanvaller drastisch. Tot vorig seizoen.

Na zijn eerste seizoen in Turkije maakte Ferdi Kadioglu namelijk een uitstekende voorbereiding mee bij Fenerbahçe, waarin hij goed presteerde in de oefenmatchen tegen Europese grootmachten zoals Bayern München en Real Madrid. Bovendien won hij in die periode aan maturiteit, ervaring en spieren – dat laatste als resultaat van doorgedreven krachttraining bij Fenerbahce. Sinds zijn vertrek naar Turkije bleef Kadioglu steeds een vaste klant in de selectie bij Jong Oranje, waar hij een concurrent is voor Noa Lang.



Zo was Ferdi Kadioglu de vervanger van Noa Lang tijdens het Europees Kampioenschap onder 21 jaar. De flankenflitser van Club Brugge moest tijdens datzelfde EK afhaken door een blessure aan de knie, waardoor Kadioglu voluit zijn kans kreeg bij Jong Oranje. Hoewel de Nederlandse pers erg lovend was over Lang, deed Kadioglu het ook meer dan behoorlijk. De speler van Fenerbahçe zou zich slimmer tussen de linies bewegen, terwijl Lang dan weer meer scoort ... 

CHE NUNNELY

Een échte buitenspeler uit de Ajax-school. In 2019 had Ché Nunnely een belangrijke en prominente rol in het kampioenschap met Jong Ajax in de eerste divisie. Die uitstekende prestaties zag Nunnely beloond worden met een trainingskamp bij het eerste elftal, maar al snel werd het duidelijk dat hij daar niet moest rekenen op veel speelgelegenheid. De Nederlandse jeugdinternational stuurde daarna logischerwijze aan op een verhuur of zelfs een definitief vertrek. 

Uiteindelijk vond Ché Nunnnely – Ché wijst naar Che Guevara, de Argentijnse vrijheidsstrijder – in juni 2019 onderdak bij Willem II, dat het Ajax van het zuiden wordt genoemd. A match made in heaven dus. In Tilburg hoopt Nunnely op eenzelfde scenario zoals dat van Alaxander Isak. De Zweedse spits kende een uitstekende huurperiode bij Willem II, wat zijn latere carrière geen windeieren legde. Vandaag wordt de marktwaarde van Isak, tegenwoordig spits bij Real Sociedad, geschat op 30 miljoen euro.



De grote kracht van Ché Nunnely is zijn overmatige snelheid, en dat is alvast iets wat scouts van andere clubs graag zien. Zo ook meesterscout Piet de Visser, consultant bij Chelsea, die de naam van Nunnely reeds noteerde in zijn database. Nunnely is een goede vriend van Noa Lang, beide Oranje-jeugdinternationals leerden elkaar kennen bij de C1 van Ajax, waar ze echt vrienden zijn geworden en dat is altijd zo gebleven. Nunnely en Lang maken samen ook veel muziek. 

C. SUMMERVILLE

Deze 19-jarige winger is een rasecht jeugdproduct van Feyenoord, maar in de Kuip kwam hij geen enkele keer in actie bij de hoofdmacht. In het voorbije tussenseizoen stuurde Cysencio Summerville vervolgens aan op een vertrek uit Rotterdam, waarbij zelfs RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke nieuwe bestemming. Maar uiteindelijk vonden Summerville en Feyenoord een akkoord met Leeds United, waar hij een contract tekende voor drie seizoenen. Maar ook in Yorkshire wacht hij nog op zijn groot debuut bij het eerste elftal.

Voorlopig maakt Crysencio Summerville speelminuten bij het tweede elftal, waar hij wel een stevige indruk nalaat: 5 goals + 6 assist in 9 competitiematchen is de voorlopige balans bij Leeds U23. Hoewel de Nederlandse jeugdinternational nog wacht op zijn eerste minuten in het eerste elftal, wordt hij al omschreven als de volgende Raphinha, de Braziliaanse sensatie van Leeds United. Maar dan zal hij wellicht nog grote stappen moeten zetten op het fysieke gebied, want Summerville meet slechts 1 meter 74. Desondanks bezit hij wel genoeg kwaliteiten om uit te groeien tot een speler van een hoog niveau. 



Al komt Crysencio Summerville wel met een handleiding.In december 2018 zorgde de geboren Rotterdammer voor een grote rel wegens een knokpartij in de kleedkamer met ploegmaat Mats Knoester. Ook de broer van Summerville was naar verluidt betrokken bij deze schermutseling. De clubleiding van Feyenoord kon uiteraard niet lachen met het bewogen incident en schorste de toen zeventienjarige Summerville tot 1 januari 2019, waarna hij verplicht zou worden verhuurd aan een andere club. Bovenop zijn schorsing werd Summerville ook een maximale geldboete opgelegd op basis van zijn contract bij de club, alsook een extra mentale begeleiding.

J. DILROSUN

Ook een buitenspeler die werd opgeleid bij Ajax. Mannetje buitenom voorbij en daarna een voorzet afleveren: een typische Ajax-speler dus. Maar Jevairo Dilrosun verliet Amsterdam al op 16-jarige leeftijd voor Manchester City- bij Ajax kreeg hij namelijk geen contract voorgeschoteld. In Manchester werd Dilrosun neergezet als één van de allergrootste talenten van de club, iets waar City graag mee uitpakte via filmpjes en artikelen. Maar uiteindelijk speelde Dilrosun geen enkele match in de Premier League.

Maar toch wist Jevairo Dilrosun alsnog de Europese voetbaltop te bereiken, als was dat wel via een omweg. In 2018 herlanceerde de flankaanvaller zijn carrière bij Herta BSC, waardoor hij ook in beeld kwam bij Jong Oranje. Dilrosun groeide in Berlijn al snel uit tot een echte publiekslieveling, waar de fans hem op handen dragen door zijn snelheid en behendigheid. Ook in de matchen met de Nederlandse beloftenploeg behoorde Dilrosun steeds tot de beste spelers. 



Die uitstekende sportieve prestaties waren ook toenmalig bondscoach Ronald Koeman niet ontgaan in 2018. Als 20-jarige mocht Jevairo Dilrosun zijn debuut vieren als A-international tegen Duitsland. 't Werd een debuut om nooit te vergeten, want zijn invalbeurt duurde uiteindelijk maar 21 minuten. Dilrosun moest vroegtijdig het veld verlaten met een blessure en hij werd daarmee de enige Nederlandse international die tijdens zijn debuut een speler verving én zelf gewisseld werd.

N. UNUVAR

Een toekomstig wonderkind. Een nieuw Ajax-pareltje. De superlatieven komen nu al te kort voor de 17-jarige Naci Ünüvar. Voorlopig kwam de linksbuiten nog niet uit in de Eredivisie, maar bij Jong Ajax en in de Nederlandse jeugdploegen is Ünüvar een ronkende naam. In het seizoen 2018-2019 werd hij uitgeroepen tot het grootste talent in de jeugdopleiding van Ajax, waarmee Ünüvar de 'Adbelhak Nouri Trofee' kreeg. 't Is een enorm talent waar Ajax grote plannen mee heeft.

De Nederlandse media maken dan ook vaak de vergelijking met Naci Ünüvar en Abdelhak 'Appie' Nouri. Op vlak van voetbalpotentieel maar ook door hun Amsterdamse bluf en initiatief op het veld. Zo deed Ünüvar van zich spreken tijdens zijn eerste (en voorlopig ook enige) officiële wedstrijd met Ajax in de beker tegen Spakenburg (7-0). Ünüvar smeekte Klaas-Jan Huntelaar om de zelf afgedwongen strafschop te mogen nemen – die hij uiteindelijk ook scoorde.



Toch vergelijkt en spiegelt Naci Ünüvar zich meer aan ex-Ajacied en huidig Chelsea-speler Hakim Ziyech. Ünüvar leerde in Amsterdam veel bij van zijn voorbeeld, die de tiener vaak hielp op de trainingen met raad en tips. Ondertussen blijft Ünüvar speelminuten maken bij Jong Ajax, maar staat hij te popelen om zijn ultieme en grote doorbraak te maken in het eerste elftal. Net zoals Noa Lang indertijd ...

LEES OOK: 'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Wie moet Club halen als vervanger van Lang?

Meest recent

'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

48
48
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

36
36
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

173
173
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

404
404
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

252
252
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

154
154
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

141
141
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

513
513
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

558
558
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

81
81
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

176
176
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

189
189
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1734
1734
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

700
700
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

389
389
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

310
310
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

132
132
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

105
105
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

438
438
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

181
181
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

418
418
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

70
70
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

147
147
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

172
172
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

87
87

Meer sportnieuws