5 perfecte vervangers voor Noa Lang

door
5 perfecte vervangers voor Noa Lang

Wees niet gevreesd. Noa Lang zit goed bij Club Brugge en hij heeft het er naar zijn zin. Maar toch maakt de Nederlandse spelbepaler geen valse beloftes met het oog op volgend seizoen. Bij een aantrekkelijke aanbieding bestaat de kans dus dat Lang zal vertrekken bij Club Brugge. Wij gingen op zoek naar vijf kandidaat-opvolgers voor hem, allen met een link naar Lang zelf.


F. KADIOGLU

Al op 16-jarige leeftijd debuteerde Ferdi Kadioglu in het eerste elftal van NEC Nijmegen, maar amper twee jaar later vertrok hij naar de Turkse topclub Fenerbahçe. Phillip Cocu kon het jonge talent overtuigen om een contract voor vier seizoenen te tekenen in Istanbul, terwijl NEC een transfersom ving van anderhalf miljoen euro. Onder de leiding van zijn landgenoot maakte Kadioglu aanvankelijk veel speelminuten maar toen de Turk Ersun Yanal het sportieve roer overnam, daalde de speelgelegenheid van de flankaanvaller drastisch. Tot vorig seizoen.

Na zijn eerste seizoen in Turkije maakte Ferdi Kadioglu namelijk een uitstekende voorbereiding mee bij Fenerbahçe, waarin hij goed presteerde in de oefenmatchen tegen Europese grootmachten zoals Bayern München en Real Madrid. Bovendien won hij in die periode aan maturiteit, ervaring en spieren – dat laatste als resultaat van doorgedreven krachttraining bij Fenerbahce. Sinds zijn vertrek naar Turkije bleef Kadioglu steeds een vaste klant in de selectie bij Jong Oranje, waar hij een concurrent is voor Noa Lang.



Zo was Ferdi Kadioglu de vervanger van Noa Lang tijdens het Europees Kampioenschap onder 21 jaar. De flankenflitser van Club Brugge moest tijdens datzelfde EK afhaken door een blessure aan de knie, waardoor Kadioglu voluit zijn kans kreeg bij Jong Oranje. Hoewel de Nederlandse pers erg lovend was over Lang, deed Kadioglu het ook meer dan behoorlijk. De speler van Fenerbahçe zou zich slimmer tussen de linies bewegen, terwijl Lang dan weer meer scoort ... 

CHE NUNNELY

Een échte buitenspeler uit de Ajax-school. In 2019 had Ché Nunnely een belangrijke en prominente rol in het kampioenschap met Jong Ajax in de eerste divisie. Die uitstekende prestaties zag Nunnely beloond worden met een trainingskamp bij het eerste elftal, maar al snel werd het duidelijk dat hij daar niet moest rekenen op veel speelgelegenheid. De Nederlandse jeugdinternational stuurde daarna logischerwijze aan op een verhuur of zelfs een definitief vertrek. 

Uiteindelijk vond Ché Nunnnely – Ché wijst naar Che Guevara, de Argentijnse vrijheidsstrijder – in juni 2019 onderdak bij Willem II, dat het Ajax van het zuiden wordt genoemd. A match made in heaven dus. In Tilburg hoopt Nunnely op eenzelfde scenario zoals dat van Alaxander Isak. De Zweedse spits kende een uitstekende huurperiode bij Willem II, wat zijn latere carrière geen windeieren legde. Vandaag wordt de marktwaarde van Isak, tegenwoordig spits bij Real Sociedad, geschat op 30 miljoen euro.



De grote kracht van Ché Nunnely is zijn overmatige snelheid, en dat is alvast iets wat scouts van andere clubs graag zien. Zo ook meesterscout Piet de Visser, consultant bij Chelsea, die de naam van Nunnely reeds noteerde in zijn database. Nunnely is een goede vriend van Noa Lang, beide Oranje-jeugdinternationals leerden elkaar kennen bij de C1 van Ajax, waar ze echt vrienden zijn geworden en dat is altijd zo gebleven. Nunnely en Lang maken samen ook veel muziek. 

C. SUMMERVILLE

Deze 19-jarige winger is een rasecht jeugdproduct van Feyenoord, maar in de Kuip kwam hij geen enkele keer in actie bij de hoofdmacht. In het voorbije tussenseizoen stuurde Cysencio Summerville vervolgens aan op een vertrek uit Rotterdam, waarbij zelfs RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke nieuwe bestemming. Maar uiteindelijk vonden Summerville en Feyenoord een akkoord met Leeds United, waar hij een contract tekende voor drie seizoenen. Maar ook in Yorkshire wacht hij nog op zijn groot debuut bij het eerste elftal.

Voorlopig maakt Crysencio Summerville speelminuten bij het tweede elftal, waar hij wel een stevige indruk nalaat: 5 goals + 6 assist in 9 competitiematchen is de voorlopige balans bij Leeds U23. Hoewel de Nederlandse jeugdinternational nog wacht op zijn eerste minuten in het eerste elftal, wordt hij al omschreven als de volgende Raphinha, de Braziliaanse sensatie van Leeds United. Maar dan zal hij wellicht nog grote stappen moeten zetten op het fysieke gebied, want Summerville meet slechts 1 meter 74. Desondanks bezit hij wel genoeg kwaliteiten om uit te groeien tot een speler van een hoog niveau. 



Al komt Crysencio Summerville wel met een handleiding.In december 2018 zorgde de geboren Rotterdammer voor een grote rel wegens een knokpartij in de kleedkamer met ploegmaat Mats Knoester. Ook de broer van Summerville was naar verluidt betrokken bij deze schermutseling. De clubleiding van Feyenoord kon uiteraard niet lachen met het bewogen incident en schorste de toen zeventienjarige Summerville tot 1 januari 2019, waarna hij verplicht zou worden verhuurd aan een andere club. Bovenop zijn schorsing werd Summerville ook een maximale geldboete opgelegd op basis van zijn contract bij de club, alsook een extra mentale begeleiding.

J. DILROSUN

Ook een buitenspeler die werd opgeleid bij Ajax. Mannetje buitenom voorbij en daarna een voorzet afleveren: een typische Ajax-speler dus. Maar Jevairo Dilrosun verliet Amsterdam al op 16-jarige leeftijd voor Manchester City- bij Ajax kreeg hij namelijk geen contract voorgeschoteld. In Manchester werd Dilrosun neergezet als één van de allergrootste talenten van de club, iets waar City graag mee uitpakte via filmpjes en artikelen. Maar uiteindelijk speelde Dilrosun geen enkele match in de Premier League.

Maar toch wist Jevairo Dilrosun alsnog de Europese voetbaltop te bereiken, als was dat wel via een omweg. In 2018 herlanceerde de flankaanvaller zijn carrière bij Herta BSC, waardoor hij ook in beeld kwam bij Jong Oranje. Dilrosun groeide in Berlijn al snel uit tot een echte publiekslieveling, waar de fans hem op handen dragen door zijn snelheid en behendigheid. Ook in de matchen met de Nederlandse beloftenploeg behoorde Dilrosun steeds tot de beste spelers. 



Die uitstekende sportieve prestaties waren ook toenmalig bondscoach Ronald Koeman niet ontgaan in 2018. Als 20-jarige mocht Jevairo Dilrosun zijn debuut vieren als A-international tegen Duitsland. 't Werd een debuut om nooit te vergeten, want zijn invalbeurt duurde uiteindelijk maar 21 minuten. Dilrosun moest vroegtijdig het veld verlaten met een blessure en hij werd daarmee de enige Nederlandse international die tijdens zijn debuut een speler verving én zelf gewisseld werd.

N. UNUVAR

Een toekomstig wonderkind. Een nieuw Ajax-pareltje. De superlatieven komen nu al te kort voor de 17-jarige Naci Ünüvar. Voorlopig kwam de linksbuiten nog niet uit in de Eredivisie, maar bij Jong Ajax en in de Nederlandse jeugdploegen is Ünüvar een ronkende naam. In het seizoen 2018-2019 werd hij uitgeroepen tot het grootste talent in de jeugdopleiding van Ajax, waarmee Ünüvar de 'Adbelhak Nouri Trofee' kreeg. 't Is een enorm talent waar Ajax grote plannen mee heeft.

De Nederlandse media maken dan ook vaak de vergelijking met Naci Ünüvar en Abdelhak 'Appie' Nouri. Op vlak van voetbalpotentieel maar ook door hun Amsterdamse bluf en initiatief op het veld. Zo deed Ünüvar van zich spreken tijdens zijn eerste (en voorlopig ook enige) officiële wedstrijd met Ajax in de beker tegen Spakenburg (7-0). Ünüvar smeekte Klaas-Jan Huntelaar om de zelf afgedwongen strafschop te mogen nemen – die hij uiteindelijk ook scoorde.



Toch vergelijkt en spiegelt Naci Ünüvar zich meer aan ex-Ajacied en huidig Chelsea-speler Hakim Ziyech. Ünüvar leerde in Amsterdam veel bij van zijn voorbeeld, die de tiener vaak hielp op de trainingen met raad en tips. Ondertussen blijft Ünüvar speelminuten maken bij Jong Ajax, maar staat hij te popelen om zijn ultieme en grote doorbraak te maken in het eerste elftal. Net zoals Noa Lang indertijd ...

LEES OOK: Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Wie moet Club halen als vervanger van Lang?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

28
28
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

11
11
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

24
24
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

27
27
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

288
288
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

139
139
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

89
89
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

324
324
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

242
242
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

88
88
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

137
137
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

190
190
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

199
199
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

57
57
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

280
280
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

607
607
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

84
84
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

170
170
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

157
157
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

499
499
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

382
382
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

259
259
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

269
269
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

227
227
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

164
164

Meer sportnieuws