5 perfecte vervangers voor Noa Lang

door
5 perfecte vervangers voor Noa Lang

Wees niet gevreesd. Noa Lang zit goed bij Club Brugge en hij heeft het er naar zijn zin. Maar toch maakt de Nederlandse spelbepaler geen valse beloftes met het oog op volgend seizoen. Bij een aantrekkelijke aanbieding bestaat de kans dus dat Lang zal vertrekken bij Club Brugge. Wij gingen op zoek naar vijf kandidaat-opvolgers voor hem, allen met een link naar Lang zelf.


F. KADIOGLU

Al op 16-jarige leeftijd debuteerde Ferdi Kadioglu in het eerste elftal van NEC Nijmegen, maar amper twee jaar later vertrok hij naar de Turkse topclub Fenerbahçe. Phillip Cocu kon het jonge talent overtuigen om een contract voor vier seizoenen te tekenen in Istanbul, terwijl NEC een transfersom ving van anderhalf miljoen euro. Onder de leiding van zijn landgenoot maakte Kadioglu aanvankelijk veel speelminuten maar toen de Turk Ersun Yanal het sportieve roer overnam, daalde de speelgelegenheid van de flankaanvaller drastisch. Tot vorig seizoen.

Na zijn eerste seizoen in Turkije maakte Ferdi Kadioglu namelijk een uitstekende voorbereiding mee bij Fenerbahçe, waarin hij goed presteerde in de oefenmatchen tegen Europese grootmachten zoals Bayern München en Real Madrid. Bovendien won hij in die periode aan maturiteit, ervaring en spieren – dat laatste als resultaat van doorgedreven krachttraining bij Fenerbahce. Sinds zijn vertrek naar Turkije bleef Kadioglu steeds een vaste klant in de selectie bij Jong Oranje, waar hij een concurrent is voor Noa Lang.



Zo was Ferdi Kadioglu de vervanger van Noa Lang tijdens het Europees Kampioenschap onder 21 jaar. De flankenflitser van Club Brugge moest tijdens datzelfde EK afhaken door een blessure aan de knie, waardoor Kadioglu voluit zijn kans kreeg bij Jong Oranje. Hoewel de Nederlandse pers erg lovend was over Lang, deed Kadioglu het ook meer dan behoorlijk. De speler van Fenerbahçe zou zich slimmer tussen de linies bewegen, terwijl Lang dan weer meer scoort ... 

CHE NUNNELY

Een échte buitenspeler uit de Ajax-school. In 2019 had Ché Nunnely een belangrijke en prominente rol in het kampioenschap met Jong Ajax in de eerste divisie. Die uitstekende prestaties zag Nunnely beloond worden met een trainingskamp bij het eerste elftal, maar al snel werd het duidelijk dat hij daar niet moest rekenen op veel speelgelegenheid. De Nederlandse jeugdinternational stuurde daarna logischerwijze aan op een verhuur of zelfs een definitief vertrek. 

Uiteindelijk vond Ché Nunnnely – Ché wijst naar Che Guevara, de Argentijnse vrijheidsstrijder – in juni 2019 onderdak bij Willem II, dat het Ajax van het zuiden wordt genoemd. A match made in heaven dus. In Tilburg hoopt Nunnely op eenzelfde scenario zoals dat van Alaxander Isak. De Zweedse spits kende een uitstekende huurperiode bij Willem II, wat zijn latere carrière geen windeieren legde. Vandaag wordt de marktwaarde van Isak, tegenwoordig spits bij Real Sociedad, geschat op 30 miljoen euro.



De grote kracht van Ché Nunnely is zijn overmatige snelheid, en dat is alvast iets wat scouts van andere clubs graag zien. Zo ook meesterscout Piet de Visser, consultant bij Chelsea, die de naam van Nunnely reeds noteerde in zijn database. Nunnely is een goede vriend van Noa Lang, beide Oranje-jeugdinternationals leerden elkaar kennen bij de C1 van Ajax, waar ze echt vrienden zijn geworden en dat is altijd zo gebleven. Nunnely en Lang maken samen ook veel muziek. 

C. SUMMERVILLE

Deze 19-jarige winger is een rasecht jeugdproduct van Feyenoord, maar in de Kuip kwam hij geen enkele keer in actie bij de hoofdmacht. In het voorbije tussenseizoen stuurde Cysencio Summerville vervolgens aan op een vertrek uit Rotterdam, waarbij zelfs RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke nieuwe bestemming. Maar uiteindelijk vonden Summerville en Feyenoord een akkoord met Leeds United, waar hij een contract tekende voor drie seizoenen. Maar ook in Yorkshire wacht hij nog op zijn groot debuut bij het eerste elftal.

Voorlopig maakt Crysencio Summerville speelminuten bij het tweede elftal, waar hij wel een stevige indruk nalaat: 5 goals + 6 assist in 9 competitiematchen is de voorlopige balans bij Leeds U23. Hoewel de Nederlandse jeugdinternational nog wacht op zijn eerste minuten in het eerste elftal, wordt hij al omschreven als de volgende Raphinha, de Braziliaanse sensatie van Leeds United. Maar dan zal hij wellicht nog grote stappen moeten zetten op het fysieke gebied, want Summerville meet slechts 1 meter 74. Desondanks bezit hij wel genoeg kwaliteiten om uit te groeien tot een speler van een hoog niveau. 



Al komt Crysencio Summerville wel met een handleiding.In december 2018 zorgde de geboren Rotterdammer voor een grote rel wegens een knokpartij in de kleedkamer met ploegmaat Mats Knoester. Ook de broer van Summerville was naar verluidt betrokken bij deze schermutseling. De clubleiding van Feyenoord kon uiteraard niet lachen met het bewogen incident en schorste de toen zeventienjarige Summerville tot 1 januari 2019, waarna hij verplicht zou worden verhuurd aan een andere club. Bovenop zijn schorsing werd Summerville ook een maximale geldboete opgelegd op basis van zijn contract bij de club, alsook een extra mentale begeleiding.

J. DILROSUN

Ook een buitenspeler die werd opgeleid bij Ajax. Mannetje buitenom voorbij en daarna een voorzet afleveren: een typische Ajax-speler dus. Maar Jevairo Dilrosun verliet Amsterdam al op 16-jarige leeftijd voor Manchester City- bij Ajax kreeg hij namelijk geen contract voorgeschoteld. In Manchester werd Dilrosun neergezet als één van de allergrootste talenten van de club, iets waar City graag mee uitpakte via filmpjes en artikelen. Maar uiteindelijk speelde Dilrosun geen enkele match in de Premier League.

Maar toch wist Jevairo Dilrosun alsnog de Europese voetbaltop te bereiken, als was dat wel via een omweg. In 2018 herlanceerde de flankaanvaller zijn carrière bij Herta BSC, waardoor hij ook in beeld kwam bij Jong Oranje. Dilrosun groeide in Berlijn al snel uit tot een echte publiekslieveling, waar de fans hem op handen dragen door zijn snelheid en behendigheid. Ook in de matchen met de Nederlandse beloftenploeg behoorde Dilrosun steeds tot de beste spelers. 



Die uitstekende sportieve prestaties waren ook toenmalig bondscoach Ronald Koeman niet ontgaan in 2018. Als 20-jarige mocht Jevairo Dilrosun zijn debuut vieren als A-international tegen Duitsland. 't Werd een debuut om nooit te vergeten, want zijn invalbeurt duurde uiteindelijk maar 21 minuten. Dilrosun moest vroegtijdig het veld verlaten met een blessure en hij werd daarmee de enige Nederlandse international die tijdens zijn debuut een speler verving én zelf gewisseld werd.

N. UNUVAR

Een toekomstig wonderkind. Een nieuw Ajax-pareltje. De superlatieven komen nu al te kort voor de 17-jarige Naci Ünüvar. Voorlopig kwam de linksbuiten nog niet uit in de Eredivisie, maar bij Jong Ajax en in de Nederlandse jeugdploegen is Ünüvar een ronkende naam. In het seizoen 2018-2019 werd hij uitgeroepen tot het grootste talent in de jeugdopleiding van Ajax, waarmee Ünüvar de 'Adbelhak Nouri Trofee' kreeg. 't Is een enorm talent waar Ajax grote plannen mee heeft.

De Nederlandse media maken dan ook vaak de vergelijking met Naci Ünüvar en Abdelhak 'Appie' Nouri. Op vlak van voetbalpotentieel maar ook door hun Amsterdamse bluf en initiatief op het veld. Zo deed Ünüvar van zich spreken tijdens zijn eerste (en voorlopig ook enige) officiële wedstrijd met Ajax in de beker tegen Spakenburg (7-0). Ünüvar smeekte Klaas-Jan Huntelaar om de zelf afgedwongen strafschop te mogen nemen – die hij uiteindelijk ook scoorde.



Toch vergelijkt en spiegelt Naci Ünüvar zich meer aan ex-Ajacied en huidig Chelsea-speler Hakim Ziyech. Ünüvar leerde in Amsterdam veel bij van zijn voorbeeld, die de tiener vaak hielp op de trainingen met raad en tips. Ondertussen blijft Ünüvar speelminuten maken bij Jong Ajax, maar staat hij te popelen om zijn ultieme en grote doorbraak te maken in het eerste elftal. Net zoals Noa Lang indertijd ...

LEES OOK: 11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Wie moet Club halen als vervanger van Lang?

Meest recent

Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

4
4
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

11
11
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

148
148
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

26
26
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

40
40
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

32
32
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

152
152
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

224
224
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

160
160
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

171
171
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

62
62
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

135
135
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

266
266
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

260
260
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

113
113
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

315
315
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

138
138
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

198
198
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

489
489
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

431
431
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

501
501
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

105
105
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

141
141
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

164
164

Meer sportnieuws