5 perfecte vervangers voor Noa Lang

837
5 perfecte vervangers voor Noa Lang

Wees niet gevreesd. Noa Lang zit goed bij Club Brugge en hij heeft het er naar zijn zin. Maar toch maakt de Nederlandse spelbepaler geen valse beloftes met het oog op volgend seizoen. Bij een aantrekkelijke aanbieding bestaat de kans dus dat Lang zal vertrekken bij Club Brugge. Wij gingen op zoek naar vijf kandidaat-opvolgers voor hem, allen met een link naar Lang zelf.


F. KADIOGLU

Al op 16-jarige leeftijd debuteerde Ferdi Kadioglu in het eerste elftal van NEC Nijmegen, maar amper twee jaar later vertrok hij naar de Turkse topclub Fenerbahçe. Phillip Cocu kon het jonge talent overtuigen om een contract voor vier seizoenen te tekenen in Istanbul, terwijl NEC een transfersom ving van anderhalf miljoen euro. Onder de leiding van zijn landgenoot maakte Kadioglu aanvankelijk veel speelminuten maar toen de Turk Ersun Yanal het sportieve roer overnam, daalde de speelgelegenheid van de flankaanvaller drastisch. Tot vorig seizoen.

Na zijn eerste seizoen in Turkije maakte Ferdi Kadioglu namelijk een uitstekende voorbereiding mee bij Fenerbahçe, waarin hij goed presteerde in de oefenmatchen tegen Europese grootmachten zoals Bayern München en Real Madrid. Bovendien won hij in die periode aan maturiteit, ervaring en spieren – dat laatste als resultaat van doorgedreven krachttraining bij Fenerbahce. Sinds zijn vertrek naar Turkije bleef Kadioglu steeds een vaste klant in de selectie bij Jong Oranje, waar hij een concurrent is voor Noa Lang.



Zo was Ferdi Kadioglu de vervanger van Noa Lang tijdens het Europees Kampioenschap onder 21 jaar. De flankenflitser van Club Brugge moest tijdens datzelfde EK afhaken door een blessure aan de knie, waardoor Kadioglu voluit zijn kans kreeg bij Jong Oranje. Hoewel de Nederlandse pers erg lovend was over Lang, deed Kadioglu het ook meer dan behoorlijk. De speler van Fenerbahçe zou zich slimmer tussen de linies bewegen, terwijl Lang dan weer meer scoort ... 

CHE NUNNELY

Een échte buitenspeler uit de Ajax-school. In 2019 had Ché Nunnely een belangrijke en prominente rol in het kampioenschap met Jong Ajax in de eerste divisie. Die uitstekende prestaties zag Nunnely beloond worden met een trainingskamp bij het eerste elftal, maar al snel werd het duidelijk dat hij daar niet moest rekenen op veel speelgelegenheid. De Nederlandse jeugdinternational stuurde daarna logischerwijze aan op een verhuur of zelfs een definitief vertrek. 

Uiteindelijk vond Ché Nunnnely – Ché wijst naar Che Guevara, de Argentijnse vrijheidsstrijder – in juni 2019 onderdak bij Willem II, dat het Ajax van het zuiden wordt genoemd. A match made in heaven dus. In Tilburg hoopt Nunnely op eenzelfde scenario zoals dat van Alaxander Isak. De Zweedse spits kende een uitstekende huurperiode bij Willem II, wat zijn latere carrière geen windeieren legde. Vandaag wordt de marktwaarde van Isak, tegenwoordig spits bij Real Sociedad, geschat op 30 miljoen euro.



De grote kracht van Ché Nunnely is zijn overmatige snelheid, en dat is alvast iets wat scouts van andere clubs graag zien. Zo ook meesterscout Piet de Visser, consultant bij Chelsea, die de naam van Nunnely reeds noteerde in zijn database. Nunnely is een goede vriend van Noa Lang, beide Oranje-jeugdinternationals leerden elkaar kennen bij de C1 van Ajax, waar ze echt vrienden zijn geworden en dat is altijd zo gebleven. Nunnely en Lang maken samen ook veel muziek. 

C. SUMMERVILLE

Deze 19-jarige winger is een rasecht jeugdproduct van Feyenoord, maar in de Kuip kwam hij geen enkele keer in actie bij de hoofdmacht. In het voorbije tussenseizoen stuurde Cysencio Summerville vervolgens aan op een vertrek uit Rotterdam, waarbij zelfs RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke nieuwe bestemming. Maar uiteindelijk vonden Summerville en Feyenoord een akkoord met Leeds United, waar hij een contract tekende voor drie seizoenen. Maar ook in Yorkshire wacht hij nog op zijn groot debuut bij het eerste elftal.

Voorlopig maakt Crysencio Summerville speelminuten bij het tweede elftal, waar hij wel een stevige indruk nalaat: 5 goals + 6 assist in 9 competitiematchen is de voorlopige balans bij Leeds U23. Hoewel de Nederlandse jeugdinternational nog wacht op zijn eerste minuten in het eerste elftal, wordt hij al omschreven als de volgende Raphinha, de Braziliaanse sensatie van Leeds United. Maar dan zal hij wellicht nog grote stappen moeten zetten op het fysieke gebied, want Summerville meet slechts 1 meter 74. Desondanks bezit hij wel genoeg kwaliteiten om uit te groeien tot een speler van een hoog niveau. 



Al komt Crysencio Summerville wel met een handleiding.In december 2018 zorgde de geboren Rotterdammer voor een grote rel wegens een knokpartij in de kleedkamer met ploegmaat Mats Knoester. Ook de broer van Summerville was naar verluidt betrokken bij deze schermutseling. De clubleiding van Feyenoord kon uiteraard niet lachen met het bewogen incident en schorste de toen zeventienjarige Summerville tot 1 januari 2019, waarna hij verplicht zou worden verhuurd aan een andere club. Bovenop zijn schorsing werd Summerville ook een maximale geldboete opgelegd op basis van zijn contract bij de club, alsook een extra mentale begeleiding.

J. DILROSUN

Ook een buitenspeler die werd opgeleid bij Ajax. Mannetje buitenom voorbij en daarna een voorzet afleveren: een typische Ajax-speler dus. Maar Jevairo Dilrosun verliet Amsterdam al op 16-jarige leeftijd voor Manchester City- bij Ajax kreeg hij namelijk geen contract voorgeschoteld. In Manchester werd Dilrosun neergezet als één van de allergrootste talenten van de club, iets waar City graag mee uitpakte via filmpjes en artikelen. Maar uiteindelijk speelde Dilrosun geen enkele match in de Premier League.

Maar toch wist Jevairo Dilrosun alsnog de Europese voetbaltop te bereiken, als was dat wel via een omweg. In 2018 herlanceerde de flankaanvaller zijn carrière bij Herta BSC, waardoor hij ook in beeld kwam bij Jong Oranje. Dilrosun groeide in Berlijn al snel uit tot een echte publiekslieveling, waar de fans hem op handen dragen door zijn snelheid en behendigheid. Ook in de matchen met de Nederlandse beloftenploeg behoorde Dilrosun steeds tot de beste spelers. 



Die uitstekende sportieve prestaties waren ook toenmalig bondscoach Ronald Koeman niet ontgaan in 2018. Als 20-jarige mocht Jevairo Dilrosun zijn debuut vieren als A-international tegen Duitsland. 't Werd een debuut om nooit te vergeten, want zijn invalbeurt duurde uiteindelijk maar 21 minuten. Dilrosun moest vroegtijdig het veld verlaten met een blessure en hij werd daarmee de enige Nederlandse international die tijdens zijn debuut een speler verving én zelf gewisseld werd.

N. UNUVAR

Een toekomstig wonderkind. Een nieuw Ajax-pareltje. De superlatieven komen nu al te kort voor de 17-jarige Naci Ünüvar. Voorlopig kwam de linksbuiten nog niet uit in de Eredivisie, maar bij Jong Ajax en in de Nederlandse jeugdploegen is Ünüvar een ronkende naam. In het seizoen 2018-2019 werd hij uitgeroepen tot het grootste talent in de jeugdopleiding van Ajax, waarmee Ünüvar de 'Adbelhak Nouri Trofee' kreeg. 't Is een enorm talent waar Ajax grote plannen mee heeft.

De Nederlandse media maken dan ook vaak de vergelijking met Naci Ünüvar en Abdelhak 'Appie' Nouri. Op vlak van voetbalpotentieel maar ook door hun Amsterdamse bluf en initiatief op het veld. Zo deed Ünüvar van zich spreken tijdens zijn eerste (en voorlopig ook enige) officiële wedstrijd met Ajax in de beker tegen Spakenburg (7-0). Ünüvar smeekte Klaas-Jan Huntelaar om de zelf afgedwongen strafschop te mogen nemen – die hij uiteindelijk ook scoorde.



Toch vergelijkt en spiegelt Naci Ünüvar zich meer aan ex-Ajacied en huidig Chelsea-speler Hakim Ziyech. Ünüvar leerde in Amsterdam veel bij van zijn voorbeeld, die de tiener vaak hielp op de trainingen met raad en tips. Ondertussen blijft Ünüvar speelminuten maken bij Jong Ajax, maar staat hij te popelen om zijn ultieme en grote doorbraak te maken in het eerste elftal. Net zoals Noa Lang indertijd ...

LEES OOK: De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Wie moet Club halen als vervanger van Lang?

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

20
20
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

86
86
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

14
14
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

185
185
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

74
74
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

42
42
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

99
99
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

63
63
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

33
33
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

175
175
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

128
128
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

46
46
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

76
76
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

170
170
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

26
26
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

24
24
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

26
26
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

104
104
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

652
652
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

114
114
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

350
350
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

238
238
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

153
153
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

175
175
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

193
193

Meer sportnieuws