Ashimeru troeft meteen Vanaken af

door
Ashimeru troeft meteen Vanaken af

De waardeverhoudingen tussen Club Brugge en Anderlecht lagen dit seizoen opnieuw ver uit elkaar, met de 3-0 zege van Blauw-Zwart begin oktober ter illustratie. Na de 1-4 overwinning op bezoek bij Antwerp leeft Paars-Wit echter met het nodige vertrouwen toe naar de volgende confrontatie van aanstaande zondag, wanneer het de autoritaire koploper op bezoek krijgt.


De verwachting is alvast dat Vincent Kompany weinig zal sleutelen aan zijn recente succesformule. Opvallend daarbij zijn de keuzes op het middenveld, waar Sambi Lokonga sinds kort het gezelschap kreeg van Adrien Trebel en Majeed Ashimeru. Die eerste liet al meermaals zijn meerwaarde blijken, maar tegen Antwerp was het vooral Ashimeru die de uitblinkersrol om zich nam. Zo scoorde de huurling van RB Salzburg niet alleen de openingstreffer, maar toonde hij zich zowel in balbezit als in de pressing uiterst gretig. De 23-jarige Ghanees, wiens aankoopoptie van 2,5 miljoen wellicht gelicht zal worden, lijkt dan ook het prototype van de moderne middenvelder.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat hij, ondanks zijn offensieve intenties, gemiddeld 7,16 ballen per match verovert. Daarmee troeft Ashimeru zelfs een dynamische spelmaker als Hans Vanaken af, die volgens diezelfde statistieken 'slechts' aan 5,75 recuperaties per wedstrijd zit bij Club Brugge. Ter vergelijking: een klassiekere nummer 10 als Lior Refaelov klokt, de druk die ook Antwerp doorgaans eveneens tracht te ontwikkelen ten spijt, dan weer af op amper 3,83 stuks. Afwachten dus hoe vaak Vanaken en Ashimeru elkaar zondag zullen tegenkomen in het Lotto Park. En wie in die ongetwijfeld felbevochten duels dan aan het langst eind weet te trekken.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Wie heeft volgens u een sterker middenveld?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

96
96
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

133
133
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

120
120
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

207
207
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

161
161
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

73
73
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

506
506
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

368
368
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

606
606
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

368
368
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

123
123
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

271
271
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws