Ashimeru troeft meteen Vanaken af

762 stemmen
Ashimeru troeft meteen Vanaken af

De waardeverhoudingen tussen Club Brugge en Anderlecht lagen dit seizoen opnieuw ver uit elkaar, met de 3-0 zege van Blauw-Zwart begin oktober ter illustratie. Na de 1-4 overwinning op bezoek bij Antwerp leeft Paars-Wit echter met het nodige vertrouwen toe naar de volgende confrontatie van aanstaande zondag, wanneer het de autoritaire koploper op bezoek krijgt.


De verwachting is alvast dat Vincent Kompany weinig zal sleutelen aan zijn recente succesformule. Opvallend daarbij zijn de keuzes op het middenveld, waar Sambi Lokonga sinds kort het gezelschap kreeg van Adrien Trebel en Majeed Ashimeru. Die eerste liet al meermaals zijn meerwaarde blijken, maar tegen Antwerp was het vooral Ashimeru die de uitblinkersrol om zich nam. Zo scoorde de huurling van RB Salzburg niet alleen de openingstreffer, maar toonde hij zich zowel in balbezit als in de pressing uiterst gretig. De 23-jarige Ghanees, wiens aankoopoptie van 2,5 miljoen wellicht gelicht zal worden, lijkt dan ook het prototype van de moderne middenvelder.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat hij, ondanks zijn offensieve intenties, gemiddeld 7,16 ballen per match verovert. Daarmee troeft Ashimeru zelfs een dynamische spelmaker als Hans Vanaken af, die volgens diezelfde statistieken 'slechts' aan 5,75 recuperaties per wedstrijd zit bij Club Brugge. Ter vergelijking: een klassiekere nummer 10 als Lior Refaelov klokt, de druk die ook Antwerp doorgaans eveneens tracht te ontwikkelen ten spijt, dan weer af op amper 3,83 stuks. Afwachten dus hoe vaak Vanaken en Ashimeru elkaar zondag zullen tegenkomen in het Lotto Park. En wie in die ongetwijfeld felbevochten duels dan aan het langst eind weet te trekken.

LEES OOK: Rondje JPL: Anderlecht legt verdediger vast, drama treft Charleroi

Wie heeft volgens u een sterker middenveld?

Meest recent

'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

32
32
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

111
111
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

294
294
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

212
212
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

165
165
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

265
265
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

41
41
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

112
112
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

49
49
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

109
109
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

295
295
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

255
255
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

56
56
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

214
214
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

182
182
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1207
1207
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

112
112
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

193
193
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

382
382
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

192
192
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

150
150
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

256
256
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

434
434

Meer sportnieuws