Ashimeru troeft meteen Vanaken af

door
Ashimeru troeft meteen Vanaken af

De waardeverhoudingen tussen Club Brugge en Anderlecht lagen dit seizoen opnieuw ver uit elkaar, met de 3-0 zege van Blauw-Zwart begin oktober ter illustratie. Na de 1-4 overwinning op bezoek bij Antwerp leeft Paars-Wit echter met het nodige vertrouwen toe naar de volgende confrontatie van aanstaande zondag, wanneer het de autoritaire koploper op bezoek krijgt.


De verwachting is alvast dat Vincent Kompany weinig zal sleutelen aan zijn recente succesformule. Opvallend daarbij zijn de keuzes op het middenveld, waar Sambi Lokonga sinds kort het gezelschap kreeg van Adrien Trebel en Majeed Ashimeru. Die eerste liet al meermaals zijn meerwaarde blijken, maar tegen Antwerp was het vooral Ashimeru die de uitblinkersrol om zich nam. Zo scoorde de huurling van RB Salzburg niet alleen de openingstreffer, maar toonde hij zich zowel in balbezit als in de pressing uiterst gretig. De 23-jarige Ghanees, wiens aankoopoptie van 2,5 miljoen wellicht gelicht zal worden, lijkt dan ook het prototype van de moderne middenvelder.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat hij, ondanks zijn offensieve intenties, gemiddeld 7,16 ballen per match verovert. Daarmee troeft Ashimeru zelfs een dynamische spelmaker als Hans Vanaken af, die volgens diezelfde statistieken 'slechts' aan 5,75 recuperaties per wedstrijd zit bij Club Brugge. Ter vergelijking: een klassiekere nummer 10 als Lior Refaelov klokt, de druk die ook Antwerp doorgaans eveneens tracht te ontwikkelen ten spijt, dan weer af op amper 3,83 stuks. Afwachten dus hoe vaak Vanaken en Ashimeru elkaar zondag zullen tegenkomen in het Lotto Park. En wie in die ongetwijfeld felbevochten duels dan aan het langst eind weet te trekken.

LEES OOK: Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Wie heeft volgens u een sterker middenveld?

Meest recent

België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

0
0
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

9
9
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

88
88
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

27
27
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

53
53
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

97
97
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

62
62
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

294
294
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

287
287
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

327
327
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

158
158
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

318
318
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

241
241
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

174
174
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

813
813
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

75
75
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

29
29
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

106
106
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

38
38
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

99
99
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

55
55
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

60
60
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

128
128
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

61
61
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

240
240

Meer sportnieuws