Ashimeru troeft meteen Vanaken af

door
Ashimeru troeft meteen Vanaken af

De waardeverhoudingen tussen Club Brugge en Anderlecht lagen dit seizoen opnieuw ver uit elkaar, met de 3-0 zege van Blauw-Zwart begin oktober ter illustratie. Na de 1-4 overwinning op bezoek bij Antwerp leeft Paars-Wit echter met het nodige vertrouwen toe naar de volgende confrontatie van aanstaande zondag, wanneer het de autoritaire koploper op bezoek krijgt.


De verwachting is alvast dat Vincent Kompany weinig zal sleutelen aan zijn recente succesformule. Opvallend daarbij zijn de keuzes op het middenveld, waar Sambi Lokonga sinds kort het gezelschap kreeg van Adrien Trebel en Majeed Ashimeru. Die eerste liet al meermaals zijn meerwaarde blijken, maar tegen Antwerp was het vooral Ashimeru die de uitblinkersrol om zich nam. Zo scoorde de huurling van RB Salzburg niet alleen de openingstreffer, maar toonde hij zich zowel in balbezit als in de pressing uiterst gretig. De 23-jarige Ghanees, wiens aankoopoptie van 2,5 miljoen wellicht gelicht zal worden, lijkt dan ook het prototype van de moderne middenvelder.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat hij, ondanks zijn offensieve intenties, gemiddeld 7,16 ballen per match verovert. Daarmee troeft Ashimeru zelfs een dynamische spelmaker als Hans Vanaken af, die volgens diezelfde statistieken 'slechts' aan 5,75 recuperaties per wedstrijd zit bij Club Brugge. Ter vergelijking: een klassiekere nummer 10 als Lior Refaelov klokt, de druk die ook Antwerp doorgaans eveneens tracht te ontwikkelen ten spijt, dan weer af op amper 3,83 stuks. Afwachten dus hoe vaak Vanaken en Ashimeru elkaar zondag zullen tegenkomen in het Lotto Park. En wie in die ongetwijfeld felbevochten duels dan aan het langst eind weet te trekken.

LEES OOK: Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

Wie heeft volgens u een sterker middenveld?

Meest recent

Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

8
8
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

9
9
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

29
29
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

23
23
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

179
179
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

131
131
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

135
135
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

148
148
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

92
92
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

237
237
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

276
276
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

751
751
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

44
44
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

303
303
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

71
71
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1079
1079
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

379
379
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

135
135
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

162
162
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

387
387
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

57
57
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

156
156
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2143
2143
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

614
614
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

637
637

Meer sportnieuws