Gheysens tikt Vercauteren stevig op de vingers

673 stemmen
Gheysens tikt Vercauteren stevig op de vingers

Een tweetal weken geleden oogstte Antwerp nog lof na de zege op bezoek bij Club Brugge, maar tegen zijn voormalige werkgever Anderlecht pakte de defensieve tactiek van Frank Vercauteren minder goed uit. De 1-4 nederlaag leverde de coach van de Great Old dan ook bakken kritiek op, zowel van de buitenwereld áls intern.


Zo weet Het Laatste Nieuws dat een deel van de spelersgroep maandagavond zijn beklag ging doen bij het bestuur over de aanpak van Vercauteren. Die gaat naar verluidt te weinig van eigen kracht uit en kiest te fel voor een defensieve aanpak. Daarnaast zou de trainer zich veel te weinig laten gelden tijdens de wedstrijden. De clubleiding nam akte van de kritische noten en gaf de spelers op bepaalde punten zeker geen ongelijk, al werden zij zelf ook nog eens op hun plichten gewezen. Een ontslag van Vercauteren is in ieder geval niet aan de orde, zo bevestigt preses Paul Gheysens zelf. Al zal deze sportieve opdoffer hem uiteraard geen goed doen met oog op een contractverlenging. In ieder geval hoopt men binnen de club dat dit slechts een uitschuiver was en dat er volgend weekend een reactie volgt tegen Moeskroen.

UPDATE 08/04
Voorlopig besloot Gheysens dus om Vercauteren de hand boven het hoofd te houden. Toch is de voorzitter van het stamnummer één zelf evenmin opgezet met de manier waarop zijn elftal de laatste tijd voor de dag komt. "Dat defensief voetbal is volledig verkeerd en niet voor herhaling vatbaar. Wat maandag gebeurd is, kan niet en trok op niks", klonk het immers in een vrij felle reactie tegenover De Morgen.

Toch een forse tik op de vingers van Vercauteren, al mag Gheysens samen met trouwe luitenant Luciano D'Onofrio tevens de hand in eigen boezem steken. Na het vertrek van Ivan Leko kozen zij per slot van rekening bewust voor de meer behouden stijl van Vercauteren, die qua manier van werken dichter aanleunt tegen Laszlo Bölöni dan zijn Kroatische voorganger. Iets wat men dus van tevoren wist op de Bosuil.

LEES OOK: Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Wie is volgens u een betere coach?

Meest recent

Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

8
8
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

56
56
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

61
61
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

50
50
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

39
39
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

101
101
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

307
307
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

56
56
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

400
400
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

88
88
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

266
266
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

454
454
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

341
341
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

425
425
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

512
512
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

880
880
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

207
207
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

369
369
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

119
119
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

247
247
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

504
504
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

488
488
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

361
361

Meer sportnieuws