Gheysens tikt Vercauteren stevig op de vingers

door
Gheysens tikt Vercauteren stevig op de vingers

Een tweetal weken geleden oogstte Antwerp nog lof na de zege op bezoek bij Club Brugge, maar tegen zijn voormalige werkgever Anderlecht pakte de defensieve tactiek van Frank Vercauteren minder goed uit. De 1-4 nederlaag leverde de coach van de Great Old dan ook bakken kritiek op, zowel van de buitenwereld áls intern.


Zo weet Het Laatste Nieuws dat een deel van de spelersgroep maandagavond zijn beklag ging doen bij het bestuur over de aanpak van Vercauteren. Die gaat naar verluidt te weinig van eigen kracht uit en kiest te fel voor een defensieve aanpak. Daarnaast zou de trainer zich veel te weinig laten gelden tijdens de wedstrijden. De clubleiding nam akte van de kritische noten en gaf de spelers op bepaalde punten zeker geen ongelijk, al werden zij zelf ook nog eens op hun plichten gewezen. Een ontslag van Vercauteren is in ieder geval niet aan de orde, zo bevestigt preses Paul Gheysens zelf. Al zal deze sportieve opdoffer hem uiteraard geen goed doen met oog op een contractverlenging. In ieder geval hoopt men binnen de club dat dit slechts een uitschuiver was en dat er volgend weekend een reactie volgt tegen Moeskroen.

UPDATE 08/04
Voorlopig besloot Gheysens dus om Vercauteren de hand boven het hoofd te houden. Toch is de voorzitter van het stamnummer één zelf evenmin opgezet met de manier waarop zijn elftal de laatste tijd voor de dag komt. "Dat defensief voetbal is volledig verkeerd en niet voor herhaling vatbaar. Wat maandag gebeurd is, kan niet en trok op niks", klonk het immers in een vrij felle reactie tegenover De Morgen.

Toch een forse tik op de vingers van Vercauteren, al mag Gheysens samen met trouwe luitenant Luciano D'Onofrio tevens de hand in eigen boezem steken. Na het vertrek van Ivan Leko kozen zij per slot van rekening bewust voor de meer behouden stijl van Vercauteren, die qua manier van werken dichter aanleunt tegen Laszlo Bölöni dan zijn Kroatische voorganger. Iets wat men dus van tevoren wist op de Bosuil.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht beslist over spits, fiasco Club’

Wie is volgens u een betere coach?

Meest recent

Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

8
8
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

83
83
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

66
66
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

50
50
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

148
148
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

72
72
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

549
549
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

106
106
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

95
95
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

20
20
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

402
402
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

473
473
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

350
350
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

401
401
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

123
123
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

222
222
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

313
313
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

316
316
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

254
254
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

147
147
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

502
502
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

367
367
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

118
118
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

592
592

Meer sportnieuws