'Anderlecht trekt conclusies: duo op de wip'

669
'Anderlecht trekt conclusies: duo op de wip'

Dankzij een eventuele inspanning van Marc Coucke krijgt Peter Verbeke komende zomer wellicht iets meer budget om de kern van Anderlecht te versterken. Daarbij staat een linksachter blijkbaar hoog op het lijstje, want volgens Portugese media is Paars-Wit geïnteresseerd in Fali Candé.


De 23-jarige Guineeër maakt dit seizoen een goede indruk bij Portimonense en zou daardoor dus in het Lotto Park op de radar zijn beland. De recordkampioen is echter niet alleen, want onder meer FC Porto wordt eveneens genoemd als potentiële gegadigde. De vraag is dan ook of Candé zelfs mits een financiële injectie haalbaar is voor Anderlecht. Zo wordt gewag gemaakt van een vraagprijs van een drietal miljoen.

UPDATE 15u20
Candé dreigt dus geen spek voor de Brusselse bek te worden. Wel lijkt het duidelijk dat Anderlecht op zoek is naar een nieuwe linksachter. Opvallend, want in tegenstelling tot op een pak andere posities dringt zich hier straks geen oplossing op voor huurlingen die de deuren van het Lotto Park weer achter zich dichttrekken. Integendeel: met Kemar Lawrence en Bogdan Mykhaylichenko werden in het recente verleden nog twee opties definitief in huis gehaald. Die laatste ging na zijn komst afgelopen zomer goed van start, maar kende sindsdien een terugval en viel vaak zelfs naast de wedstrijdselectie. Het ziet er dan ook naar uit dat Vincent Kompany niet helemaal gelooft in de 24-jarige Oekraïner, die nog vastligt tot medio 2024.

Mogelijk zal Verbeke zijn investering van naar verluidt een half miljoen dus proberen te recupereren, wat op zich geen probleem mag vormen. Wie weet zit er zelfs nog een kleine winst in. Dat wil echter niet zeggen dat Lawrence op beide oren mag slapen. Ondanks enkele flitsen wist hij tot dusver namelijk evenmin aan de verwachtingen te voldoen. Bovendien loopt de verbintenis van de 28-jarige Jamaicaan al af in 2022, dus indien Anderlecht nog wat wil verdienen dringt een vertrek zich komende zomer reeds op. De interesse in Candé indachtig lijkt het er dan ook op dat het duo allebei op de wip zit, zeker omdat Killian Sardella en Elias Cobbaut eveneens links achterin uit de voeten kunnen. Al wordt ook die laatste allicht liefst van de hand gedaan.

LEES OOK: KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Zou u Mykhaylichenko én Lawrence proberen slijten?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

31
31
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

116
116
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

41
41
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

171
171
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

68
68
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

150
150
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

205
205
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

20
20
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

295
295
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

314
314
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

551
551
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

224
224
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

256
256
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

507
507
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

618
618
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

505
505
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

109
109
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

496
496
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

206
206
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

150
150
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

77
77
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

148
148
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

108
108
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

219
219
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

164
164

Meer sportnieuws