'Anderlecht trekt conclusies: duo op de wip'

669 stemmen
'Anderlecht trekt conclusies: duo op de wip'

Dankzij een eventuele inspanning van Marc Coucke krijgt Peter Verbeke komende zomer wellicht iets meer budget om de kern van Anderlecht te versterken. Daarbij staat een linksachter blijkbaar hoog op het lijstje, want volgens Portugese media is Paars-Wit geïnteresseerd in Fali Candé.


De 23-jarige Guineeër maakt dit seizoen een goede indruk bij Portimonense en zou daardoor dus in het Lotto Park op de radar zijn beland. De recordkampioen is echter niet alleen, want onder meer FC Porto wordt eveneens genoemd als potentiële gegadigde. De vraag is dan ook of Candé zelfs mits een financiële injectie haalbaar is voor Anderlecht. Zo wordt gewag gemaakt van een vraagprijs van een drietal miljoen.

UPDATE 15u20
Candé dreigt dus geen spek voor de Brusselse bek te worden. Wel lijkt het duidelijk dat Anderlecht op zoek is naar een nieuwe linksachter. Opvallend, want in tegenstelling tot op een pak andere posities dringt zich hier straks geen oplossing op voor huurlingen die de deuren van het Lotto Park weer achter zich dichttrekken. Integendeel: met Kemar Lawrence en Bogdan Mykhaylichenko werden in het recente verleden nog twee opties definitief in huis gehaald. Die laatste ging na zijn komst afgelopen zomer goed van start, maar kende sindsdien een terugval en viel vaak zelfs naast de wedstrijdselectie. Het ziet er dan ook naar uit dat Vincent Kompany niet helemaal gelooft in de 24-jarige Oekraïner, die nog vastligt tot medio 2024.

Mogelijk zal Verbeke zijn investering van naar verluidt een half miljoen dus proberen te recupereren, wat op zich geen probleem mag vormen. Wie weet zit er zelfs nog een kleine winst in. Dat wil echter niet zeggen dat Lawrence op beide oren mag slapen. Ondanks enkele flitsen wist hij tot dusver namelijk evenmin aan de verwachtingen te voldoen. Bovendien loopt de verbintenis van de 28-jarige Jamaicaan al af in 2022, dus indien Anderlecht nog wat wil verdienen dringt een vertrek zich komende zomer reeds op. De interesse in Candé indachtig lijkt het er dan ook op dat het duo allebei op de wip zit, zeker omdat Killian Sardella en Elias Cobbaut eveneens links achterin uit de voeten kunnen. Al wordt ook die laatste allicht liefst van de hand gedaan.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Zou u Mykhaylichenko én Lawrence proberen slijten?

Meest recent

Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

3
3
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

14
14
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

162
162
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

274
274
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

38
38
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

92
92
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

9
9
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

191
191
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

112
112
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

76
76
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

132
132
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

281
281
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

213
213
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

105
105
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

377
377
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

706
706
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

125
125
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

311
311
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

164
164
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

85
85
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

85
85
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

244
244
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

766
766
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

61
61
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

84
84

Meer sportnieuws