'Anderlecht trekt conclusies: duo op de wip'

669
'Anderlecht trekt conclusies: duo op de wip'

Dankzij een eventuele inspanning van Marc Coucke krijgt Peter Verbeke komende zomer wellicht iets meer budget om de kern van Anderlecht te versterken. Daarbij staat een linksachter blijkbaar hoog op het lijstje, want volgens Portugese media is Paars-Wit geïnteresseerd in Fali Candé.


De 23-jarige Guineeër maakt dit seizoen een goede indruk bij Portimonense en zou daardoor dus in het Lotto Park op de radar zijn beland. De recordkampioen is echter niet alleen, want onder meer FC Porto wordt eveneens genoemd als potentiële gegadigde. De vraag is dan ook of Candé zelfs mits een financiële injectie haalbaar is voor Anderlecht. Zo wordt gewag gemaakt van een vraagprijs van een drietal miljoen.

UPDATE 15u20
Candé dreigt dus geen spek voor de Brusselse bek te worden. Wel lijkt het duidelijk dat Anderlecht op zoek is naar een nieuwe linksachter. Opvallend, want in tegenstelling tot op een pak andere posities dringt zich hier straks geen oplossing op voor huurlingen die de deuren van het Lotto Park weer achter zich dichttrekken. Integendeel: met Kemar Lawrence en Bogdan Mykhaylichenko werden in het recente verleden nog twee opties definitief in huis gehaald. Die laatste ging na zijn komst afgelopen zomer goed van start, maar kende sindsdien een terugval en viel vaak zelfs naast de wedstrijdselectie. Het ziet er dan ook naar uit dat Vincent Kompany niet helemaal gelooft in de 24-jarige Oekraïner, die nog vastligt tot medio 2024.

Mogelijk zal Verbeke zijn investering van naar verluidt een half miljoen dus proberen te recupereren, wat op zich geen probleem mag vormen. Wie weet zit er zelfs nog een kleine winst in. Dat wil echter niet zeggen dat Lawrence op beide oren mag slapen. Ondanks enkele flitsen wist hij tot dusver namelijk evenmin aan de verwachtingen te voldoen. Bovendien loopt de verbintenis van de 28-jarige Jamaicaan al af in 2022, dus indien Anderlecht nog wat wil verdienen dringt een vertrek zich komende zomer reeds op. De interesse in Candé indachtig lijkt het er dan ook op dat het duo allebei op de wip zit, zeker omdat Killian Sardella en Elias Cobbaut eveneens links achterin uit de voeten kunnen. Al wordt ook die laatste allicht liefst van de hand gedaan.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Zou u Mykhaylichenko én Lawrence proberen slijten?

Meest recent

Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

0
0
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

3
3
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

126
126
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

48
48
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

54
54
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

114
114
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

226
226
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

269
269
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

119
119
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

185
185
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127

Meer sportnieuws