'Standard-talent haalt neus op voor Club Brugge'

door
'Standard-talent haalt neus op voor Club Brugge'

In de zoektocht naar versterking voor volgend seizoen speurt Club Brugge blijkbaar ook de Belgische transfermarkt. Zo zou Blauw-Zwart een oogje hebben laten vallen op Michel-Ange Balikwisha, momenteel aan de slag bij Standard.


Volgens Het Laatste Nieuws informeerde de landskampioen reeds naar de 19-jarige winger, in de huidige campagne al goed voor zeven goals en vier assists in 31 wedstrijden voor de Rouches. Daar brak Balikwisha, die tevens diep in de punt uit de voeten kan, dit seizoen dan ook helemaal door. Het is echter nog maar de vraag of Standard wil meewerken aan een transfer voor het jonge goudhaantje, die nog tot medio 2023 onder contract ligt op Sclessin. La Capitale meent bovendien dat hij zelf niet bepaald staat te springen om de overstap naar Jan Breydel te wagen. Tot slot liggen met Brighton en West Bromwich tevens enkele Engelse kapers op de kust, én hoopt Standard zijn verbintenis nog open te breken.

UPDATE 15u05
Intussen bevestigt ook Le Soir de Brugse interesse in Balikwisha. Meer zelfs: volgens de krant is de koploper, waar Philippe Clement straks wel wat vers bloed op de flanken kan gebruiken, op dit moment de meest concrete gegadigde voor de polyvalente aanvaller. Club zou namelijk helemaal "in de ban zijn" van de Brusselaar en daarom zelfs al officieel toelating hebben gevraagd aan Standard om met de speler te onderhandelen. Nog volgens Le Soir vond er sindsdien ook effectief een onderhoud plaats tussen Blauw-Zwart en Balikwisha zijn entourage.

Toch lijkt een deal nog lang niet in de maak. Ook hier luidt het immers dat de tiener niet happig is op een transfer, hoewel zijn voorwaarden in Sclessin flink voor verbetering vatbaar zijn. Liever zou Balikwisha, wiens oudere broer William eveneens de Luikse kleuren verdedigt, daar gewoon op post blijven. Met het oog op zijn ontwikkeling liggen er bij Standard tenslotte wellicht meer speelkansen in het verschiet dan in Jan Breydel, waar de concurrentie een pak hoger ligt. Zijn voorkeur gaat dus uit naar een verlengd verblijf in zijn vertrouwde omgeving.

LEES OOK: Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Balikwisha zou titularis zijn bij Club Brugge

Meest recent

'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

18
18
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

19
19
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

131
131
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

73
73
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

211
211
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

73
73
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

36
36
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

202
202
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

299
299
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

287
287
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

214
214
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

95
95
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

228
228
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

276
276
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

273
273
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

118
118
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

126
126
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

170
170
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

150
150
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

167
167
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

94
94
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

306
306
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

166
166
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

214
214
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

314
314

Meer sportnieuws