AA Gent wil gedroomde opvolger Vadis binnenhalen

715 stemmen
AA Gent wil gedroomde opvolger Vadis binnenhalen

Het is voor AA Gent een seizoen om snel te vergeten. Volgend jaar willen de Buffalo’s terug competitiever worden, en daarom wordt er ook veel transferactiviteit verwacht in de eerstvolgende zomermercato. Julien De Sart van KV Kortrijk is alvast het hoofddoelwit voor de Oost-Vlamingen.

MET DE GROVE BORSTEL

“Laat dat een les zijn voor iedereen. Voor mij, de spelersgroep en iedereen binnen de club.” Hein Vanhaezebrouck kon zijn frustratie amper verbergen na de teleurstellende 2-1 nederlaag tegen Standard. Het elftal van AA Gent had op papier nochtans voldoende kwaliteit met onder andere Michel Ngadeu, Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe, Elisha Owusu, Alessio Castro-Montes, Laurent Depoitre en Roman Yaremchuk. Maar niemand van de Buffalo's gaf echter thuis tegen de Rouches, de tegenstander waar de intensiteit, beleving en enthousiasme veel hoger lag. Het ervaren AA Gent moest plooien voor het jonge geweld van Standard.

Daarbij was het erg opvallend hoe de ervaren mannen er niet in slaagden om Gentse ploeg bij de hand te nemen. Hein Vanhaezebrouck benadrukte dit seizoen al meermaals het gebrek aan echte leiders, en dat probleem kwam tegen de Luikenaars opnieuw naar boven. Het is dan ook geen geheim meer dat Gent daarom in de eerst volgende transferperiode wil ingrijpen op de transfermarkt. “Dat er volgend seizoen veel werk aan de winkel is, is duidelijk”, aldus Vanhaezebrouck. “We zijn nog bezig met onze evaluatie, maar dat is niet voor de pers, dat is iets intern.” 



Volgens Het Nieuwsblad zal Hein Vanhaezebrouck straks zelfs met de grove borstel door de huidige spelersselectie gaan. Daarbij zullen verschillende ervaren spelers niet ongemoeid blijven, de krant somde in die optiek de namen op van Sinan Bolat (30), Michel Ngadeu (30), Vadis Odjidja-Ofoe (32), Sven Kums (33) en Laurent Depoitre (32). Vadis is één van de grootste namen in de selectie van AA Gent, maar zijn prestaties zijn vaak te wisselvallig. Bovendien is hij niet echt een trainingsbeest en ook erg blessuregevoelig. Vadis is tevens geen grote leider, geen echte aanjager zoals Vanhaezebrouck het graag heeft.

ALTERNATIEF GEZOCHT

Desondanks bezit Vadis Odjidja-Ofoe wel een breed en diepgaand scala aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten. Maar sinds zijn aankomst in de Ghelamco Arena - in juli 2018 – kwamen die kwaliteiten niet helemaal tot uiting. En zeker al niet consistent tijdens een langere periode. Dat Vadis één van de spelers is die volgens Het Nieuwsblad ter discussie zou staan, zou dan ook niet mogen verrassen - ondanks dat hij vorig jaar in mei een nieuw contract ondertekende tot en met 2023. Toen zag alles er nog rooskleurig uit bij AA Gent, dat als tweede eindigde in de Jupiler Pro League en strandde in de 1/16de finales van de Europa League tegen AS Roma.



“Misschien speelde hij in deze campagne wel het beste voetbal in zijn carrière”, liet AA Gent toen weten op de clubwebsite. Dat is goed mogelijk. Maar dit seizoen slaagt Vadis Odjidja-Ofoe er niet in om de ploeg consistent, maar wel sporadisch, naar een hoger sportief niveau te tillen. Bovendien heeft hij niet het voordeel van de tijd, gezien de middenvelder ondertussen reeds 32 lentes telt. Veel toekomstmuziek zit er dus niet meer in. 't Is daarom niet vreemd dat AA Gent de spelersmarkt analyseert, op zoek naar een waardig alternatief die een optimale wisselmogelijkheid kan vormen. Op korte en lange termijn.

DE SART WIL HOGEROP

In die optiek is Julien De Sart van KV Kortrijk vandaag de droomkandidaat bij AA Gent. De centrale middenvelder bereikt op 26-jarige leeftijd stilaan de top van zijn grote kunnen, hij heeft 164 matchen in de Jupiler Pro League op zijn teller, en hij bezit ook nog de nodige progressiemarge. En zeker niet te vergeten, hij is een Belg. Bovendien kan De Sart straks zelf zijn toekomst bepalen. De middenvelder van Veekaa beschikt namelijk over een aflopend contract, waardoor hij per 30 juni 2021 een vrije vogel is.



De kans is wel erg reëel dat Julien De Sart al voor 30 juni 2021 een nieuwe werkgever heeft gevonden. En hoewel er veel interesse is vanuit Frankrijk, zal AA Gent hoogstwaarschijnlijk met zijn handtekening gaan lopen. In december vorig jaar ontving De Sart een nieuw voorstel tot contractverlenging van KV Kortrijk, maar hij weigerde dat aanbod vriendelijk – ondanks dat de aanbieding van de Kerels best 'aardig' was. “Ik heb veel aan deze club te danken”, verklaarde De Sart toen aan Het Laatste Nieuws. “Maar het is tijd dat ik hogerop ga.”

EERSTE POGING IN JANUARI

Omdat Julien De Sart weigerde om zijn contract te verlengen in het Guldensporenstadion, zat KV Kortrijk opgescheept met een groot probleem. De verbintenis van hun belangrijke middenvelder was aflopend, waardoor De Sart eind dit seizoen gratis de deur kan uitlopen. In de voorbije wintermercato was het dus de laatste kans voor Kortrijk om te kunnen cashen voor De Sart. Maar toen al weigerden de West-Vlamingen een transfer … naar AA Gent.



In februari verklaarde Matthias Leterme, algemeen manager bij KV Kortrijk, dat de club in januari een bod kreeg van AA Gent voor Julien De Sart. Hoewel de middenvelder einde contract is en sowieso niet wil bijtekenen, weigerde Kortrijk uiteindelijk het aanbod. “We hebben ook nog ambitie”, klonk het bij Leterme in Krant van West-Vlaanderen. Poging één van de Buffalo's was dus niet succesvol. Naargelang de bron betrof het een permanente deal ofwel een huurtransfer (met financiële compensatie).

AA GENT HOOPT NOG STEEDS

De mislukte poging in januari betekende echter niet dat de liefde bekoeld is tussen AA Gent en Julien De Sart. De Buffalo's houden er namelijk van om spelers aan te trekken uit de Belgische competitie én die ook einde contract zijn. In maart waagde Gent alvast en tweede poging om Julien De Sart voor zich te winnen. Dit keer kwam Het Laatste Nieuws op de proppen met de interesse van de Oost-Vlamingen in de sterk presterende middenvelder van KV Kortrijk.



Medio maart zouden de onderhandelingen over deze transfervrije overgang nog de goeie kant uitgaan, maar tot begin april bleef het echter windstil rond dit dossier. Tot vorige dinsdag dan toch. Toen bevestigde ook Het Nieuwsblad de concrete interesse van AA Gent in Julien De Sart, waarmee zowat alle toonaangevende Belgische voetbalmedia beide partijen nadrukkelijk linken aan elkaar. Al zou de belangstelling vanuit Frankrijk ook nog niet afgenomen zijn ...

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Moet Gent hem halen?

Meest recent

Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

11
11
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

22
22
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

151
151
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

261
261
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

36
36
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

35
35
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

41
41
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

554
554
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

197
197
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

457
457
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

127
127
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

119
119
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

644
644
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

61
61
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

261
261
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

97
97
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

52
52
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

314
314
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

27
27
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

133
133
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

504
504
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

406
406
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

214
214
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

148
148

Meer sportnieuws