AA Gent wil gedroomde opvolger Vadis binnenhalen

door
AA Gent wil gedroomde opvolger Vadis binnenhalen

Het is voor AA Gent een seizoen om snel te vergeten. Volgend jaar willen de Buffalo’s terug competitiever worden, en daarom wordt er ook veel transferactiviteit verwacht in de eerstvolgende zomermercato. Julien De Sart van KV Kortrijk is alvast het hoofddoelwit voor de Oost-Vlamingen.

MET DE GROVE BORSTEL

“Laat dat een les zijn voor iedereen. Voor mij, de spelersgroep en iedereen binnen de club.” Hein Vanhaezebrouck kon zijn frustratie amper verbergen na de teleurstellende 2-1 nederlaag tegen Standard. Het elftal van AA Gent had op papier nochtans voldoende kwaliteit met onder andere Michel Ngadeu, Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe, Elisha Owusu, Alessio Castro-Montes, Laurent Depoitre en Roman Yaremchuk. Maar niemand van de Buffalo's gaf echter thuis tegen de Rouches, de tegenstander waar de intensiteit, beleving en enthousiasme veel hoger lag. Het ervaren AA Gent moest plooien voor het jonge geweld van Standard.

Daarbij was het erg opvallend hoe de ervaren mannen er niet in slaagden om Gentse ploeg bij de hand te nemen. Hein Vanhaezebrouck benadrukte dit seizoen al meermaals het gebrek aan echte leiders, en dat probleem kwam tegen de Luikenaars opnieuw naar boven. Het is dan ook geen geheim meer dat Gent daarom in de eerst volgende transferperiode wil ingrijpen op de transfermarkt. “Dat er volgend seizoen veel werk aan de winkel is, is duidelijk”, aldus Vanhaezebrouck. “We zijn nog bezig met onze evaluatie, maar dat is niet voor de pers, dat is iets intern.” 



Volgens Het Nieuwsblad zal Hein Vanhaezebrouck straks zelfs met de grove borstel door de huidige spelersselectie gaan. Daarbij zullen verschillende ervaren spelers niet ongemoeid blijven, de krant somde in die optiek de namen op van Sinan Bolat (30), Michel Ngadeu (30), Vadis Odjidja-Ofoe (32), Sven Kums (33) en Laurent Depoitre (32). Vadis is één van de grootste namen in de selectie van AA Gent, maar zijn prestaties zijn vaak te wisselvallig. Bovendien is hij niet echt een trainingsbeest en ook erg blessuregevoelig. Vadis is tevens geen grote leider, geen echte aanjager zoals Vanhaezebrouck het graag heeft.

ALTERNATIEF GEZOCHT

Desondanks bezit Vadis Odjidja-Ofoe wel een breed en diepgaand scala aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten. Maar sinds zijn aankomst in de Ghelamco Arena - in juli 2018 – kwamen die kwaliteiten niet helemaal tot uiting. En zeker al niet consistent tijdens een langere periode. Dat Vadis één van de spelers is die volgens Het Nieuwsblad ter discussie zou staan, zou dan ook niet mogen verrassen - ondanks dat hij vorig jaar in mei een nieuw contract ondertekende tot en met 2023. Toen zag alles er nog rooskleurig uit bij AA Gent, dat als tweede eindigde in de Jupiler Pro League en strandde in de 1/16de finales van de Europa League tegen AS Roma.



“Misschien speelde hij in deze campagne wel het beste voetbal in zijn carrière”, liet AA Gent toen weten op de clubwebsite. Dat is goed mogelijk. Maar dit seizoen slaagt Vadis Odjidja-Ofoe er niet in om de ploeg consistent, maar wel sporadisch, naar een hoger sportief niveau te tillen. Bovendien heeft hij niet het voordeel van de tijd, gezien de middenvelder ondertussen reeds 32 lentes telt. Veel toekomstmuziek zit er dus niet meer in. 't Is daarom niet vreemd dat AA Gent de spelersmarkt analyseert, op zoek naar een waardig alternatief die een optimale wisselmogelijkheid kan vormen. Op korte en lange termijn.

DE SART WIL HOGEROP

In die optiek is Julien De Sart van KV Kortrijk vandaag de droomkandidaat bij AA Gent. De centrale middenvelder bereikt op 26-jarige leeftijd stilaan de top van zijn grote kunnen, hij heeft 164 matchen in de Jupiler Pro League op zijn teller, en hij bezit ook nog de nodige progressiemarge. En zeker niet te vergeten, hij is een Belg. Bovendien kan De Sart straks zelf zijn toekomst bepalen. De middenvelder van Veekaa beschikt namelijk over een aflopend contract, waardoor hij per 30 juni 2021 een vrije vogel is.



De kans is wel erg reëel dat Julien De Sart al voor 30 juni 2021 een nieuwe werkgever heeft gevonden. En hoewel er veel interesse is vanuit Frankrijk, zal AA Gent hoogstwaarschijnlijk met zijn handtekening gaan lopen. In december vorig jaar ontving De Sart een nieuw voorstel tot contractverlenging van KV Kortrijk, maar hij weigerde dat aanbod vriendelijk – ondanks dat de aanbieding van de Kerels best 'aardig' was. “Ik heb veel aan deze club te danken”, verklaarde De Sart toen aan Het Laatste Nieuws. “Maar het is tijd dat ik hogerop ga.”

EERSTE POGING IN JANUARI

Omdat Julien De Sart weigerde om zijn contract te verlengen in het Guldensporenstadion, zat KV Kortrijk opgescheept met een groot probleem. De verbintenis van hun belangrijke middenvelder was aflopend, waardoor De Sart eind dit seizoen gratis de deur kan uitlopen. In de voorbije wintermercato was het dus de laatste kans voor Kortrijk om te kunnen cashen voor De Sart. Maar toen al weigerden de West-Vlamingen een transfer … naar AA Gent.



In februari verklaarde Matthias Leterme, algemeen manager bij KV Kortrijk, dat de club in januari een bod kreeg van AA Gent voor Julien De Sart. Hoewel de middenvelder einde contract is en sowieso niet wil bijtekenen, weigerde Kortrijk uiteindelijk het aanbod. “We hebben ook nog ambitie”, klonk het bij Leterme in Krant van West-Vlaanderen. Poging één van de Buffalo's was dus niet succesvol. Naargelang de bron betrof het een permanente deal ofwel een huurtransfer (met financiële compensatie).

AA GENT HOOPT NOG STEEDS

De mislukte poging in januari betekende echter niet dat de liefde bekoeld is tussen AA Gent en Julien De Sart. De Buffalo's houden er namelijk van om spelers aan te trekken uit de Belgische competitie én die ook einde contract zijn. In maart waagde Gent alvast en tweede poging om Julien De Sart voor zich te winnen. Dit keer kwam Het Laatste Nieuws op de proppen met de interesse van de Oost-Vlamingen in de sterk presterende middenvelder van KV Kortrijk.



Medio maart zouden de onderhandelingen over deze transfervrije overgang nog de goeie kant uitgaan, maar tot begin april bleef het echter windstil rond dit dossier. Tot vorige dinsdag dan toch. Toen bevestigde ook Het Nieuwsblad de concrete interesse van AA Gent in Julien De Sart, waarmee zowat alle toonaangevende Belgische voetbalmedia beide partijen nadrukkelijk linken aan elkaar. Al zou de belangstelling vanuit Frankrijk ook nog niet afgenomen zijn ...

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Moet Gent hem halen?

Meest recent

Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

18
18
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

29
29
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

154
154
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

85
85
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

58
58
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

51
51
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

350
350
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

173
173
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

20
20
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

480
480
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

316
316
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

317
317
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

77
77
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

231
231
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

398
398
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

101
101
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

248
248
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

99
99
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

472
472
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

72
72
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

568
568
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1250
1250
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

301
301
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1305
1305
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

651
651

Meer sportnieuws