AA Gent wil gedroomde opvolger Vadis binnenhalen

door
AA Gent wil gedroomde opvolger Vadis binnenhalen

Het is voor AA Gent een seizoen om snel te vergeten. Volgend jaar willen de Buffalo’s terug competitiever worden, en daarom wordt er ook veel transferactiviteit verwacht in de eerstvolgende zomermercato. Julien De Sart van KV Kortrijk is alvast het hoofddoelwit voor de Oost-Vlamingen.

MET DE GROVE BORSTEL

“Laat dat een les zijn voor iedereen. Voor mij, de spelersgroep en iedereen binnen de club.” Hein Vanhaezebrouck kon zijn frustratie amper verbergen na de teleurstellende 2-1 nederlaag tegen Standard. Het elftal van AA Gent had op papier nochtans voldoende kwaliteit met onder andere Michel Ngadeu, Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe, Elisha Owusu, Alessio Castro-Montes, Laurent Depoitre en Roman Yaremchuk. Maar niemand van de Buffalo's gaf echter thuis tegen de Rouches, de tegenstander waar de intensiteit, beleving en enthousiasme veel hoger lag. Het ervaren AA Gent moest plooien voor het jonge geweld van Standard.

Daarbij was het erg opvallend hoe de ervaren mannen er niet in slaagden om Gentse ploeg bij de hand te nemen. Hein Vanhaezebrouck benadrukte dit seizoen al meermaals het gebrek aan echte leiders, en dat probleem kwam tegen de Luikenaars opnieuw naar boven. Het is dan ook geen geheim meer dat Gent daarom in de eerst volgende transferperiode wil ingrijpen op de transfermarkt. “Dat er volgend seizoen veel werk aan de winkel is, is duidelijk”, aldus Vanhaezebrouck. “We zijn nog bezig met onze evaluatie, maar dat is niet voor de pers, dat is iets intern.” 



Volgens Het Nieuwsblad zal Hein Vanhaezebrouck straks zelfs met de grove borstel door de huidige spelersselectie gaan. Daarbij zullen verschillende ervaren spelers niet ongemoeid blijven, de krant somde in die optiek de namen op van Sinan Bolat (30), Michel Ngadeu (30), Vadis Odjidja-Ofoe (32), Sven Kums (33) en Laurent Depoitre (32). Vadis is één van de grootste namen in de selectie van AA Gent, maar zijn prestaties zijn vaak te wisselvallig. Bovendien is hij niet echt een trainingsbeest en ook erg blessuregevoelig. Vadis is tevens geen grote leider, geen echte aanjager zoals Vanhaezebrouck het graag heeft.

ALTERNATIEF GEZOCHT

Desondanks bezit Vadis Odjidja-Ofoe wel een breed en diepgaand scala aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten. Maar sinds zijn aankomst in de Ghelamco Arena - in juli 2018 – kwamen die kwaliteiten niet helemaal tot uiting. En zeker al niet consistent tijdens een langere periode. Dat Vadis één van de spelers is die volgens Het Nieuwsblad ter discussie zou staan, zou dan ook niet mogen verrassen - ondanks dat hij vorig jaar in mei een nieuw contract ondertekende tot en met 2023. Toen zag alles er nog rooskleurig uit bij AA Gent, dat als tweede eindigde in de Jupiler Pro League en strandde in de 1/16de finales van de Europa League tegen AS Roma.



“Misschien speelde hij in deze campagne wel het beste voetbal in zijn carrière”, liet AA Gent toen weten op de clubwebsite. Dat is goed mogelijk. Maar dit seizoen slaagt Vadis Odjidja-Ofoe er niet in om de ploeg consistent, maar wel sporadisch, naar een hoger sportief niveau te tillen. Bovendien heeft hij niet het voordeel van de tijd, gezien de middenvelder ondertussen reeds 32 lentes telt. Veel toekomstmuziek zit er dus niet meer in. 't Is daarom niet vreemd dat AA Gent de spelersmarkt analyseert, op zoek naar een waardig alternatief die een optimale wisselmogelijkheid kan vormen. Op korte en lange termijn.

DE SART WIL HOGEROP

In die optiek is Julien De Sart van KV Kortrijk vandaag de droomkandidaat bij AA Gent. De centrale middenvelder bereikt op 26-jarige leeftijd stilaan de top van zijn grote kunnen, hij heeft 164 matchen in de Jupiler Pro League op zijn teller, en hij bezit ook nog de nodige progressiemarge. En zeker niet te vergeten, hij is een Belg. Bovendien kan De Sart straks zelf zijn toekomst bepalen. De middenvelder van Veekaa beschikt namelijk over een aflopend contract, waardoor hij per 30 juni 2021 een vrije vogel is.



De kans is wel erg reëel dat Julien De Sart al voor 30 juni 2021 een nieuwe werkgever heeft gevonden. En hoewel er veel interesse is vanuit Frankrijk, zal AA Gent hoogstwaarschijnlijk met zijn handtekening gaan lopen. In december vorig jaar ontving De Sart een nieuw voorstel tot contractverlenging van KV Kortrijk, maar hij weigerde dat aanbod vriendelijk – ondanks dat de aanbieding van de Kerels best 'aardig' was. “Ik heb veel aan deze club te danken”, verklaarde De Sart toen aan Het Laatste Nieuws. “Maar het is tijd dat ik hogerop ga.”

EERSTE POGING IN JANUARI

Omdat Julien De Sart weigerde om zijn contract te verlengen in het Guldensporenstadion, zat KV Kortrijk opgescheept met een groot probleem. De verbintenis van hun belangrijke middenvelder was aflopend, waardoor De Sart eind dit seizoen gratis de deur kan uitlopen. In de voorbije wintermercato was het dus de laatste kans voor Kortrijk om te kunnen cashen voor De Sart. Maar toen al weigerden de West-Vlamingen een transfer … naar AA Gent.



In februari verklaarde Matthias Leterme, algemeen manager bij KV Kortrijk, dat de club in januari een bod kreeg van AA Gent voor Julien De Sart. Hoewel de middenvelder einde contract is en sowieso niet wil bijtekenen, weigerde Kortrijk uiteindelijk het aanbod. “We hebben ook nog ambitie”, klonk het bij Leterme in Krant van West-Vlaanderen. Poging één van de Buffalo's was dus niet succesvol. Naargelang de bron betrof het een permanente deal ofwel een huurtransfer (met financiële compensatie).

AA GENT HOOPT NOG STEEDS

De mislukte poging in januari betekende echter niet dat de liefde bekoeld is tussen AA Gent en Julien De Sart. De Buffalo's houden er namelijk van om spelers aan te trekken uit de Belgische competitie én die ook einde contract zijn. In maart waagde Gent alvast en tweede poging om Julien De Sart voor zich te winnen. Dit keer kwam Het Laatste Nieuws op de proppen met de interesse van de Oost-Vlamingen in de sterk presterende middenvelder van KV Kortrijk.



Medio maart zouden de onderhandelingen over deze transfervrije overgang nog de goeie kant uitgaan, maar tot begin april bleef het echter windstil rond dit dossier. Tot vorige dinsdag dan toch. Toen bevestigde ook Het Nieuwsblad de concrete interesse van AA Gent in Julien De Sart, waarmee zowat alle toonaangevende Belgische voetbalmedia beide partijen nadrukkelijk linken aan elkaar. Al zou de belangstelling vanuit Frankrijk ook nog niet afgenomen zijn ...

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

Moet Gent hem halen?

Meest recent

Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

90
90
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

54
54
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

41
41
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

141
141
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

298
298
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

108
108
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

282
282
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

143
143
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

157
157
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

132
132
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

233
233
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

216
216
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

294
294
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

115
115
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

45
45
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1657
1657
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

231
231
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

293
293
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

317
317
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

35
35
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

164
164
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

842
842
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

46
46
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

45
45

Meer sportnieuws