TRANSFERUURTJE: 'Club opnieuw gelinkt aan oude bekende, revolutie bij Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club opnieuw gelinkt aan oude bekende, revolutie bij Real'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zou een oude bekende opnieuw op de radar verschenen zijn. In januari werd de leider al gelinkt aan Randal Kolo Muani, maar de Franse belofteninternational gewoon bij FC Nantes. Nu wordt er in Frankrijk opnieuw gewag gemaakt van Brugse interesse, maar de concurrentie voor de spits is groot. Ook Eintracht Frankfurt, RB Leipzig, Watford en Freiburg zouden hem graag binnenhalen.



Blauw-Zwart ziet na het seizoen ook drie talenten vertrekken. Lennert Hallaert (17), Sef Van Damme (18) en Lukas Willen (17) zetten hun carrière immers verder bij Zulte Waregem. Hallaert en Van Damme maakten dit seizoen deel uit van de kern van Club NXT in 1B, al kwamen ze daar amper of niet in actie. Willen speelde voor de Brugse U18.

Gert Verheyen ging na zijn vertrek bij KV Oostende in 2019 niet meer aan de slag als trainer, maar de analist krijgt nog steeds aanbiedingen. Zo vertelt hij dat een club uit Botswana hem graag aan boord wilde halen en hem een maandloon van 3.000 dollar bood. Verheyen sloeg het aanbod echter af.



Anderlecht ziet zijn plannen dan weer grotendeels afhangen van het al dan niet behalen van een Europees ticket. Als Paars-Wit daar opnieuw naast zou grijpen, zou het opnieuw spelers moeten gaan verkopen. Eén van de mogelijke vertrekkers is Albert Sambi Lokonga, al doet diens entourage de geruchten over AC Milan af als speculatie. In het andere geval wil de club dan weer proberen om huurlingen als Lukas Nmecha, Paul Mukairu en Matt Miazga langer aan zich te binden.

Wie wel bijna sowieso zal blijven, is Majeed Ashimeru. Anderlecht kan de Ghanese middenvelder voor 2,5 miljoen euro definitief overnemen van RB Salzburg en het zal die optie bijna zeker lichten, zeker als Ashimeru zijn goede prestaties van de laatste matchen kan doortrekken. Al zal ook bij hem het Europese verhaal wellicht een rol spelen.



Anderlecht werd de voorbije dagen ook gelinkt aan Dieumerci Mbokani en Lior Refaelov. De twee routiniers zijn einde contract bij Antwerp en voorlopig lijkt een nieuwe overeenkomst niet meteen op komst. Anderlecht zou inderdaad navraag gedaan hebben bij de twee, maar lijkt niet van plan om daar echt een gevolg aan te geven.

Voor wie ze wel zouden kunnen doordrukken, is Fali Candé. De 23-jarige linksachter speelde zich dit seizoen in de kijker bij Portimonense en lokte de belangstelling van Anderlecht. Er zijn echter kapers op de kust in de vorm van FC Porto, Antalyaspor en Almeria.



STVV verzekerde zich dinsdag van het behoud en dat betekent dat er al naar volgend seizoen gekeken kan worden. De Kanaries zullen verdergaan met Peter Maes als trainer, maar zullen door de impact van de coronacrisis wel spelers moeten verkopen. Yuma Suzuki lijkt de voornaamste kandidaat voor een transfer, want de Japanse spits wil na zijn zeventien goals een stap hogerop zetten.

BUITENLAND

Bij Real Madrid zou er straks weleens een stevige revolutie plaats kunnen vinden. Er staan voorzittersverkiezingen op het programma en één van de kandidaten heeft opmerkelijke plannen. Zo geeft Enrique Riquelme aan dat hij niet verder zou gaan met Zinedine Zidane als trainer. Jürgen Klopp of Raul zou de Fransman moeten vervangen. Daarnaast zou hij ook Cristiano Ronaldo terug naar de Koninklijke willen halen.



De toekomst van Kevin De Bruyne is alvast uitgeklaard. De Rode Duivel tekende woensdag immers een nieuw contract tot 2025 bij Manchester City. Hij zou daardoor de best betaalde speler ooit van de club worden en zijn jaarloon van 18 miljoen euro gevoelig zien stijgen. Als KDB zijn contract uitdoet, zal hij tien jaar voor City gespeeld hebben.

LEES OOK: Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Moet De Bruyne zijn carrière bij City afsluiten?

Meest recent

Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

2
2
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

8
8
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

55
55
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

193
193
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

124
124
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

89
89
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

246
246
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

141
141
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

265
265
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

138
138
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

78
78
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

579
579
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

257
257
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

651
651
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

451
451
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

291
291
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

173
173
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

131
131
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

101
101
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

72
72
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

175
175
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

187
187
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

403
403
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122

Meer sportnieuws