TRANSFERUURTJE: 'Club opnieuw gelinkt aan oude bekende, revolutie bij Real'

213 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club opnieuw gelinkt aan oude bekende, revolutie bij Real'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zou een oude bekende opnieuw op de radar verschenen zijn. In januari werd de leider al gelinkt aan Randal Kolo Muani, maar de Franse belofteninternational gewoon bij FC Nantes. Nu wordt er in Frankrijk opnieuw gewag gemaakt van Brugse interesse, maar de concurrentie voor de spits is groot. Ook Eintracht Frankfurt, RB Leipzig, Watford en Freiburg zouden hem graag binnenhalen.



Blauw-Zwart ziet na het seizoen ook drie talenten vertrekken. Lennert Hallaert (17), Sef Van Damme (18) en Lukas Willen (17) zetten hun carrière immers verder bij Zulte Waregem. Hallaert en Van Damme maakten dit seizoen deel uit van de kern van Club NXT in 1B, al kwamen ze daar amper of niet in actie. Willen speelde voor de Brugse U18.

Gert Verheyen ging na zijn vertrek bij KV Oostende in 2019 niet meer aan de slag als trainer, maar de analist krijgt nog steeds aanbiedingen. Zo vertelt hij dat een club uit Botswana hem graag aan boord wilde halen en hem een maandloon van 3.000 dollar bood. Verheyen sloeg het aanbod echter af.



Anderlecht ziet zijn plannen dan weer grotendeels afhangen van het al dan niet behalen van een Europees ticket. Als Paars-Wit daar opnieuw naast zou grijpen, zou het opnieuw spelers moeten gaan verkopen. Eén van de mogelijke vertrekkers is Albert Sambi Lokonga, al doet diens entourage de geruchten over AC Milan af als speculatie. In het andere geval wil de club dan weer proberen om huurlingen als Lukas Nmecha, Paul Mukairu en Matt Miazga langer aan zich te binden.

Wie wel bijna sowieso zal blijven, is Majeed Ashimeru. Anderlecht kan de Ghanese middenvelder voor 2,5 miljoen euro definitief overnemen van RB Salzburg en het zal die optie bijna zeker lichten, zeker als Ashimeru zijn goede prestaties van de laatste matchen kan doortrekken. Al zal ook bij hem het Europese verhaal wellicht een rol spelen.



Anderlecht werd de voorbije dagen ook gelinkt aan Dieumerci Mbokani en Lior Refaelov. De twee routiniers zijn einde contract bij Antwerp en voorlopig lijkt een nieuwe overeenkomst niet meteen op komst. Anderlecht zou inderdaad navraag gedaan hebben bij de twee, maar lijkt niet van plan om daar echt een gevolg aan te geven.

Voor wie ze wel zouden kunnen doordrukken, is Fali Candé. De 23-jarige linksachter speelde zich dit seizoen in de kijker bij Portimonense en lokte de belangstelling van Anderlecht. Er zijn echter kapers op de kust in de vorm van FC Porto, Antalyaspor en Almeria.



STVV verzekerde zich dinsdag van het behoud en dat betekent dat er al naar volgend seizoen gekeken kan worden. De Kanaries zullen verdergaan met Peter Maes als trainer, maar zullen door de impact van de coronacrisis wel spelers moeten verkopen. Yuma Suzuki lijkt de voornaamste kandidaat voor een transfer, want de Japanse spits wil na zijn zeventien goals een stap hogerop zetten.

BUITENLAND

Bij Real Madrid zou er straks weleens een stevige revolutie plaats kunnen vinden. Er staan voorzittersverkiezingen op het programma en één van de kandidaten heeft opmerkelijke plannen. Zo geeft Enrique Riquelme aan dat hij niet verder zou gaan met Zinedine Zidane als trainer. Jürgen Klopp of Raul zou de Fransman moeten vervangen. Daarnaast zou hij ook Cristiano Ronaldo terug naar de Koninklijke willen halen.



De toekomst van Kevin De Bruyne is alvast uitgeklaard. De Rode Duivel tekende woensdag immers een nieuw contract tot 2025 bij Manchester City. Hij zou daardoor de best betaalde speler ooit van de club worden en zijn jaarloon van 18 miljoen euro gevoelig zien stijgen. Als KDB zijn contract uitdoet, zal hij tien jaar voor City gespeeld hebben.

LEES OOK: 'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Moet De Bruyne zijn carrière bij City afsluiten?

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

43
43
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

120
120
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

81
81
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

34
34
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

461
461
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

80
80
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

99
99
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

134
134
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

128
128
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

55
55
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

397
397
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

127
127
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

154
154
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

158
158
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

186
186
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

559
559
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

157
157
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

157
157
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

403
403
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

349
349
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

97
97
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

781
781
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

261
261

Meer sportnieuws