TRANSFERUURTJE: 'Club opnieuw gelinkt aan oude bekende, revolutie bij Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club opnieuw gelinkt aan oude bekende, revolutie bij Real'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zou een oude bekende opnieuw op de radar verschenen zijn. In januari werd de leider al gelinkt aan Randal Kolo Muani, maar de Franse belofteninternational gewoon bij FC Nantes. Nu wordt er in Frankrijk opnieuw gewag gemaakt van Brugse interesse, maar de concurrentie voor de spits is groot. Ook Eintracht Frankfurt, RB Leipzig, Watford en Freiburg zouden hem graag binnenhalen.



Blauw-Zwart ziet na het seizoen ook drie talenten vertrekken. Lennert Hallaert (17), Sef Van Damme (18) en Lukas Willen (17) zetten hun carrière immers verder bij Zulte Waregem. Hallaert en Van Damme maakten dit seizoen deel uit van de kern van Club NXT in 1B, al kwamen ze daar amper of niet in actie. Willen speelde voor de Brugse U18.

Gert Verheyen ging na zijn vertrek bij KV Oostende in 2019 niet meer aan de slag als trainer, maar de analist krijgt nog steeds aanbiedingen. Zo vertelt hij dat een club uit Botswana hem graag aan boord wilde halen en hem een maandloon van 3.000 dollar bood. Verheyen sloeg het aanbod echter af.



Anderlecht ziet zijn plannen dan weer grotendeels afhangen van het al dan niet behalen van een Europees ticket. Als Paars-Wit daar opnieuw naast zou grijpen, zou het opnieuw spelers moeten gaan verkopen. Eén van de mogelijke vertrekkers is Albert Sambi Lokonga, al doet diens entourage de geruchten over AC Milan af als speculatie. In het andere geval wil de club dan weer proberen om huurlingen als Lukas Nmecha, Paul Mukairu en Matt Miazga langer aan zich te binden.

Wie wel bijna sowieso zal blijven, is Majeed Ashimeru. Anderlecht kan de Ghanese middenvelder voor 2,5 miljoen euro definitief overnemen van RB Salzburg en het zal die optie bijna zeker lichten, zeker als Ashimeru zijn goede prestaties van de laatste matchen kan doortrekken. Al zal ook bij hem het Europese verhaal wellicht een rol spelen.



Anderlecht werd de voorbije dagen ook gelinkt aan Dieumerci Mbokani en Lior Refaelov. De twee routiniers zijn einde contract bij Antwerp en voorlopig lijkt een nieuwe overeenkomst niet meteen op komst. Anderlecht zou inderdaad navraag gedaan hebben bij de twee, maar lijkt niet van plan om daar echt een gevolg aan te geven.

Voor wie ze wel zouden kunnen doordrukken, is Fali Candé. De 23-jarige linksachter speelde zich dit seizoen in de kijker bij Portimonense en lokte de belangstelling van Anderlecht. Er zijn echter kapers op de kust in de vorm van FC Porto, Antalyaspor en Almeria.



STVV verzekerde zich dinsdag van het behoud en dat betekent dat er al naar volgend seizoen gekeken kan worden. De Kanaries zullen verdergaan met Peter Maes als trainer, maar zullen door de impact van de coronacrisis wel spelers moeten verkopen. Yuma Suzuki lijkt de voornaamste kandidaat voor een transfer, want de Japanse spits wil na zijn zeventien goals een stap hogerop zetten.

BUITENLAND

Bij Real Madrid zou er straks weleens een stevige revolutie plaats kunnen vinden. Er staan voorzittersverkiezingen op het programma en één van de kandidaten heeft opmerkelijke plannen. Zo geeft Enrique Riquelme aan dat hij niet verder zou gaan met Zinedine Zidane als trainer. Jürgen Klopp of Raul zou de Fransman moeten vervangen. Daarnaast zou hij ook Cristiano Ronaldo terug naar de Koninklijke willen halen.



De toekomst van Kevin De Bruyne is alvast uitgeklaard. De Rode Duivel tekende woensdag immers een nieuw contract tot 2025 bij Manchester City. Hij zou daardoor de best betaalde speler ooit van de club worden en zijn jaarloon van 18 miljoen euro gevoelig zien stijgen. Als KDB zijn contract uitdoet, zal hij tien jaar voor City gespeeld hebben.

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

Moet De Bruyne zijn carrière bij City afsluiten?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

160
160
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

64
64
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

32
32
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

35
35
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

296
296
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

53
53
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

411
411
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

209
209
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

378
378
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

332
332
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

331
331
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1277
1277
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

426
426
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

716
716
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

318
318
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

408
408
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1039
1039
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

469
469
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

487
487
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

95
95
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

362
362
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

146
146
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

132
132
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws