Anderlecht bereidt serieuze transferslag voor

913
Anderlecht bereidt serieuze transferslag voor

Het scoutingsdepartement van RSC Anderlecht komt geregeld met boeiende transferdoelwitten op de proppen. Het meest recente doelwit van Sporting heet Gabriel Gudmundsson, een offensieve linksachter van Groningen. De Zweedse belofte-international heeft alvast een veelbelovend profiel. 


INVESTERINGEN OP TIL 

Zou het dan toch? Op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie bezet RSC Anderlecht de vierde plek in de rangschikking van de Jupiler Pro League. Deze vierde plaats betekent een rechtstreeks ticket voor de felbegeerde Champions PO, en de kwalificatie voor de nacompetitie is van groot belang voor Sporting. Op het sportief vlak, maar ook op het gebied van de financiën. Anderlecht wil namelijk stelselmatig terug uitgroeien tot een titelkandidaat, en om dat proces te versnellen zijn er extra financiële middelen nodig. Door een potentiële deelname aan de Champions PO krijgt Anderlecht uitzicht op Europees voetbal, wat een extra accelerator kan zijn in het herstellingsproces.

Een surplus aan liquide middelen zorgt voor meer financiële ademruimte waardoor er meer geïnvesteerd kan worden in de ploeg. Maar ook zonder deelname aan de Champions PO ziet de toestand bij Anderlecht er alvast iets meer rooskleuriger uit. En dat komt niet alleen door de plotse sportieve revival van vorige maandag, toen Sporting de vloer aanveegde met Antwerp FC. Volgens Stephan Keygnaert, chef voetbal bij Het Laatste Nieuws, krijgt Anderlecht deze zomer namelijk meer slagkracht op de transfermarkt dan eerst gedacht. Naast de potentiële deelname aan de Champions PO dus, én ook eventueel Europees voetbal.



Het welgekomen extra kapitaal zal gebruikt worden om de schuldenput te dichten, maar ook om te investeren in de spelersgroep. De huidige A-kern van Anderlecht telt namelijk zes huurspelers, waarvan het allerminst zeker is dat al deze tijdelijke krachten ook volgend seizoen te bewonderen zullen zijn in het Lotto Park. Daarnaast moet Anderlecht eventueel het vertrek vrezen van één van haar goudhaantjes, in die optiek wordt de naam van Albert Sambi Lokonga nadrukkelijk genoemd. Maar ook andere, minder bepalende, spelers kunnen nog een centje opbrengen.

OMGEVORMDE AANVALLER

Dit seizoen bleek de invulling op de linksachter bijvoorbeeld een knelpuntpositie bij Anderlecht: zowel Kemar Lawrence (28) als Bogdan Mykhaylichenko (24) zijn niet echt schoten in de roos. Voorlopig worden beide spelers nog niet gelinkt aan een transfer, maar ze vertegenwoordigen wel een aardig kapitaal. De marktwaarde van Lawrence wordt namelijk bepaald op 1,5 miljoen euro en die van Mykhaylichenko op 2 miljoen euro. En dat kan Sporting wel tot denken aanzetten. Zeker omdat Anderlecht vorig weekend werd gelinkt aan Gabriel Gudmundsson (21), de sterk presterende linksachter van Groningen.

De Zweedse belofte-international is een pure offensieve back, want oorspronkelijk was hij bij Halmstad – en ook vorig seizoen bij Groningen – een flankaanvaller. Die aanvallende bagage gebruikt Gabriel Gudmundsson tegenwoordig ten volle op zijn positie als aanvallende vleugelback. En met succes. In de Eredivisie pakt hij momenteel uit met 5 assists op 21 competitiewedstrijden. Onder alle vleugelverdedigers in de Nederlandse competitie doet enkel Philipp Max (PSV Eindhoven) nog beter met 8 assists. De Duitser speelde dit seizoen wel 592 speelminuten meer dan Gudmundsson, waardoor het Anderlecht-target frequenter een assist aanlevert.



Gabriel Gudmundsson profileert zich bij Groningen als een snelle en krachtige offensieve linksachter. De 21-jarige Zweed zoekt vaak de achterlijn op, waarbij hij heel frequent tot een voorzet komt. Door zijn goede techniek en versnelling schakelt Gudmundsson ook gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uit. Met gemiddeld bijna acht geslaagde offensieve acties per wedstrijd presteert Gudmundsson dan ook bijzonder regelmatig op het aanvallende gebied. Geen enkele andere links- of rechtsback uit de Eredivisie haalt dergelijk gemiddelde.

Gabriel Gudmundsson kan dus goed omschreven worden als een aanvallende linksachter met een grote diepgang en volume. Dat is enerzijds niet echt vreemd door zijn opleiding als (vleugel)aanvaller, maar daardoor kampt hij wel met enkele werkpunten op het defensief gebied. Door zijn aanvallende aanwezigheid ligt de nadruk veel minder op zijn verdedigend werk, wat ook logisch is. Hoewel Vincent Kompany bij Anderlecht houdt van spelers met initiatief, diepgang en creativiteit, is het toch maar de vraag of Gudmundsson ook op het defensief gebied een meerwaarde kan zijn. Per slot van rekening beschikt Anderlecht vandaag over de op één na minst gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League.

BETAALBAAR

Het scoutingsdepartement van RSC Anderlecht leverde dus andermaal goed werk af, al moet er zoals steeds enig voorbehoud ingebouwd worden bij dit recentste transfertarget. Zo was Bogdan Mykhaylichenko bij Zorya Lugansk vorig seizoen zowat de beste linksachter in de Oekraïense voetbalcompetitie, maar de zesvoudige international kon die status (nog) niet waarmaken in de Jupiler Pro League. Anderzijds associeert het sportief niveau van de Eredivisie ongetwijfeld meer met de Belgische competitie dan met de Oekraïense Premjer Liha.

Bovendien is Anderlecht niet de enige kaper op de kust voor de talentvolle Gabriel Gudmundsson. Volgens het Spaanse TodoFichajes zouden ook gerenommeerde Europese topclubs zoals Napoli, RB Leipzig, Borussia Dortmund en Manchester City nadrukkelijk interesse tonen in hem. Pep Guardiola  zou de Zweed zelfs omschreven hebben als een “special request”. Op papier is Anderlecht dus kansloos in de strijd om Gudmundsson, maar op het gebied van potentiële speelgelegenheid lijkt Sporting toch de beste bestemming voor hem.



Volgens verschillende Nederlandse media is Gabriel Gudmundsson sowieso bezig aan zijn laatste maanden bij Groningen. Bij de Trots van het Noorden heeft hij nog een lopend contract tot en met 2022, hoewel er nog een optie is opgenomen voor één extra jaar. Door zijn contractsituatie zal Gudmundsson wellicht geen al te dure vogel zijn. De gespecialiseerde website Transfermarkt.de schat zijn marktwaarde op 1,1 miljoen euro, wat op zich een haalbare som is voor Anderlecht.

PREMIER LEAGUE

't Is daarbij nog de vraag waar de voorkeur van Gabriel Gudmundsson zélf ligt. In een interview met de Nederlandse omroep NOS verklaarde hij nadrukkelijk dat hij lonkt naar de Premier League – bij voorkeur Liverpool -, hoewel er in de periode van dat interview nog geen sprake was van de recente interesse van  Anderlecht, Napoli, RB Leipzig, Borussia Dortmund en Manchester City. Ook vader Gudmudsson kan mogelijk een belangrijke rol spelen in de nakende carrièremove van zijn zoon. Niklas Gudmundsson, een 7-voudig Zweeds international, heeft zelf een verleden in het Engelse voetbal. Gudmundsson senior was namelijk actief bij Blackburn Rovers en Ipswich Town. 

LEES OOK: Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

334
334
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

39
39
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

274
274
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

27
27
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

49
49
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

655
655
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

35
35
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

48
48
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

181
181
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

120
120
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

45
45
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

297
297
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

157
157
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

69
69
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

103
103
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

233
233
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

105
105
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

529
529
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

529
529
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

412
412
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

150
150
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

254
254
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

221
221
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

493
493

Meer sportnieuws