Anderlecht bereidt serieuze transferslag voor

913 stemmen
Anderlecht bereidt serieuze transferslag voor

Het scoutingsdepartement van RSC Anderlecht komt geregeld met boeiende transferdoelwitten op de proppen. Het meest recente doelwit van Sporting heet Gabriel Gudmundsson, een offensieve linksachter van Groningen. De Zweedse belofte-international heeft alvast een veelbelovend profiel. 


INVESTERINGEN OP TIL 

Zou het dan toch? Op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie bezet RSC Anderlecht de vierde plek in de rangschikking van de Jupiler Pro League. Deze vierde plaats betekent een rechtstreeks ticket voor de felbegeerde Champions PO, en de kwalificatie voor de nacompetitie is van groot belang voor Sporting. Op het sportief vlak, maar ook op het gebied van de financiën. Anderlecht wil namelijk stelselmatig terug uitgroeien tot een titelkandidaat, en om dat proces te versnellen zijn er extra financiële middelen nodig. Door een potentiële deelname aan de Champions PO krijgt Anderlecht uitzicht op Europees voetbal, wat een extra accelerator kan zijn in het herstellingsproces.

Een surplus aan liquide middelen zorgt voor meer financiële ademruimte waardoor er meer geïnvesteerd kan worden in de ploeg. Maar ook zonder deelname aan de Champions PO ziet de toestand bij Anderlecht er alvast iets meer rooskleuriger uit. En dat komt niet alleen door de plotse sportieve revival van vorige maandag, toen Sporting de vloer aanveegde met Antwerp FC. Volgens Stephan Keygnaert, chef voetbal bij Het Laatste Nieuws, krijgt Anderlecht deze zomer namelijk meer slagkracht op de transfermarkt dan eerst gedacht. Naast de potentiële deelname aan de Champions PO dus, én ook eventueel Europees voetbal.



Het welgekomen extra kapitaal zal gebruikt worden om de schuldenput te dichten, maar ook om te investeren in de spelersgroep. De huidige A-kern van Anderlecht telt namelijk zes huurspelers, waarvan het allerminst zeker is dat al deze tijdelijke krachten ook volgend seizoen te bewonderen zullen zijn in het Lotto Park. Daarnaast moet Anderlecht eventueel het vertrek vrezen van één van haar goudhaantjes, in die optiek wordt de naam van Albert Sambi Lokonga nadrukkelijk genoemd. Maar ook andere, minder bepalende, spelers kunnen nog een centje opbrengen.

OMGEVORMDE AANVALLER

Dit seizoen bleek de invulling op de linksachter bijvoorbeeld een knelpuntpositie bij Anderlecht: zowel Kemar Lawrence (28) als Bogdan Mykhaylichenko (24) zijn niet echt schoten in de roos. Voorlopig worden beide spelers nog niet gelinkt aan een transfer, maar ze vertegenwoordigen wel een aardig kapitaal. De marktwaarde van Lawrence wordt namelijk bepaald op 1,5 miljoen euro en die van Mykhaylichenko op 2 miljoen euro. En dat kan Sporting wel tot denken aanzetten. Zeker omdat Anderlecht vorig weekend werd gelinkt aan Gabriel Gudmundsson (21), de sterk presterende linksachter van Groningen.

De Zweedse belofte-international is een pure offensieve back, want oorspronkelijk was hij bij Halmstad – en ook vorig seizoen bij Groningen – een flankaanvaller. Die aanvallende bagage gebruikt Gabriel Gudmundsson tegenwoordig ten volle op zijn positie als aanvallende vleugelback. En met succes. In de Eredivisie pakt hij momenteel uit met 5 assists op 21 competitiewedstrijden. Onder alle vleugelverdedigers in de Nederlandse competitie doet enkel Philipp Max (PSV Eindhoven) nog beter met 8 assists. De Duitser speelde dit seizoen wel 592 speelminuten meer dan Gudmundsson, waardoor het Anderlecht-target frequenter een assist aanlevert.



Gabriel Gudmundsson profileert zich bij Groningen als een snelle en krachtige offensieve linksachter. De 21-jarige Zweed zoekt vaak de achterlijn op, waarbij hij heel frequent tot een voorzet komt. Door zijn goede techniek en versnelling schakelt Gudmundsson ook gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander uit. Met gemiddeld bijna acht geslaagde offensieve acties per wedstrijd presteert Gudmundsson dan ook bijzonder regelmatig op het aanvallende gebied. Geen enkele andere links- of rechtsback uit de Eredivisie haalt dergelijk gemiddelde.

Gabriel Gudmundsson kan dus goed omschreven worden als een aanvallende linksachter met een grote diepgang en volume. Dat is enerzijds niet echt vreemd door zijn opleiding als (vleugel)aanvaller, maar daardoor kampt hij wel met enkele werkpunten op het defensief gebied. Door zijn aanvallende aanwezigheid ligt de nadruk veel minder op zijn verdedigend werk, wat ook logisch is. Hoewel Vincent Kompany bij Anderlecht houdt van spelers met initiatief, diepgang en creativiteit, is het toch maar de vraag of Gudmundsson ook op het defensief gebied een meerwaarde kan zijn. Per slot van rekening beschikt Anderlecht vandaag over de op één na minst gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League.

BETAALBAAR

Het scoutingsdepartement van RSC Anderlecht leverde dus andermaal goed werk af, al moet er zoals steeds enig voorbehoud ingebouwd worden bij dit recentste transfertarget. Zo was Bogdan Mykhaylichenko bij Zorya Lugansk vorig seizoen zowat de beste linksachter in de Oekraïense voetbalcompetitie, maar de zesvoudige international kon die status (nog) niet waarmaken in de Jupiler Pro League. Anderzijds associeert het sportief niveau van de Eredivisie ongetwijfeld meer met de Belgische competitie dan met de Oekraïense Premjer Liha.

Bovendien is Anderlecht niet de enige kaper op de kust voor de talentvolle Gabriel Gudmundsson. Volgens het Spaanse TodoFichajes zouden ook gerenommeerde Europese topclubs zoals Napoli, RB Leipzig, Borussia Dortmund en Manchester City nadrukkelijk interesse tonen in hem. Pep Guardiola  zou de Zweed zelfs omschreven hebben als een “special request”. Op papier is Anderlecht dus kansloos in de strijd om Gudmundsson, maar op het gebied van potentiële speelgelegenheid lijkt Sporting toch de beste bestemming voor hem.



Volgens verschillende Nederlandse media is Gabriel Gudmundsson sowieso bezig aan zijn laatste maanden bij Groningen. Bij de Trots van het Noorden heeft hij nog een lopend contract tot en met 2022, hoewel er nog een optie is opgenomen voor één extra jaar. Door zijn contractsituatie zal Gudmundsson wellicht geen al te dure vogel zijn. De gespecialiseerde website Transfermarkt.de schat zijn marktwaarde op 1,1 miljoen euro, wat op zich een haalbare som is voor Anderlecht.

PREMIER LEAGUE

't Is daarbij nog de vraag waar de voorkeur van Gabriel Gudmundsson zélf ligt. In een interview met de Nederlandse omroep NOS verklaarde hij nadrukkelijk dat hij lonkt naar de Premier League – bij voorkeur Liverpool -, hoewel er in de periode van dat interview nog geen sprake was van de recente interesse van  Anderlecht, Napoli, RB Leipzig, Borussia Dortmund en Manchester City. Ook vader Gudmudsson kan mogelijk een belangrijke rol spelen in de nakende carrièremove van zijn zoon. Niklas Gudmundsson, een 7-voudig Zweeds international, heeft zelf een verleden in het Engelse voetbal. Gudmundsson senior was namelijk actief bij Blackburn Rovers en Ipswich Town. 

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

15
15
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

8
8
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

41
41
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

137
137
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

156
156
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

109
109
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

45
45
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

41
41
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

97
97
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

217
217
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

156
156
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

68
68
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

57
57
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

71
71
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

563
563
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

616
616
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

143
143
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

425
425
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

185
185
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

285
285
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

249
249
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1248
1248
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

89
89
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

495
495
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

355
355

Meer sportnieuws