Deinze zadelt Lommel met kater op na knappe comeback

93 stemmen
Deinze zadelt Lommel met kater op na knappe comeback

Er werd op Paasmaandag niet enkel in 1A gevoetbald, ook in 1B stond er met Deinze-Lommel een interessante affiche op het programma. In het Burgemeester Van De Wielestadion deden de bezoekers uit Limburg een slechte zaak. Deinze greep na een knappe comeback aan het langste eind. 


Beide trainers kozen ervoor om hun topschutters op de bank te zetten. Bij Deinze nam De Belder de plaats in van Mertens, en bij de bezoekers was er in de basisploeg geen plaats voor Ugalde. In het wedstrijdbegin namen de bezoekers uit Lommel de wedstrijd meteen in handen. Na een handvol minuten was het dan ook tijd voor de openingstreffer. Koki Saito zette de bal uitstekend voor, en Kadiri was er als de kippen bij om Lommel op voorsprong te brengen. Deinze probeerde om tegen te prikken, maar Lommel bleef het gevaarlijkst. Kadiri zag zijn tweede treffer nog (terecht) afgekeurd worden voor buitenspel, en de Lommelse doelman Grimshaw kreeg uiteindelijk amper werk. 

In de tweede helft kregen we een ander spelbeeld voorgeschoteld. Wim De Decker haalde een teleurstellende De Belder naar de kant, en bracht met topschutter Mertens een nieuwe joker in de wedstrijd. Dat loonde meteen. Tarfi tekende een halfuur voor het einde voor de knappe gelijkmaker, en amper vier minuten later was opnieuw raak voor de thuisploeg. Niemand minder dan de onvermijdelijke Lennart Mertens tekende voor zijn elfde treffer van het seizoen. Door het verlies van Lommel lijkt Seraing op weg naar mogelijke barragewedstrijden met het oog op de promotie. De Luikenaars hebben - met nog drie wedstrijden voor de boeg - een voorsprong van vijf punten op de Limburgers. 
Scoreverloop:
0-1: Kadiri (6')
1-1: Tarfi (60')
2-1: Mertens (64')

Wie zal zich plaatsen voor de barragewedstrijden?

Meest recent

'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

7
7
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

169
169
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

214
214
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

215
215
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

49
49
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

256
256
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

137
137
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

81
81
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

479
479
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

70
70
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

557
557
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

807
807
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

314
314
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

945
945
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

577
577
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

152
152
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

988
988
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

242
242
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

153
153
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

364
364
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

213
213
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

75
75
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

90
90

Meer sportnieuws