EXCLUSIEF: "Zelfs op zijn 35ste moet Anderlecht Mbokani terughalen"

327
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Royal Antwerp FC. Beide ploegen doen bij een zege zeer goede zaken. Wij blikten met ex-topspits Alex Czerniatynski vooruit naar de topper.


Czernia is een grote naam in het Belgische voetbal. Hij speelde drie jaar voor Anderlecht (43 doelpunten) en vier jaar voor Antwerp (45 doelpunten). Met RSCA won hij één titel, één UEFA Cup en verloor hij één UEFA Cup-finale. Met Antwerp won hij de Beker van België en bereikte de hij de finale van de UEFA Beker der Bekerwinnaars. Hij liet zijn licht schijnen over de topper.

"Anderlecht moet winnen, dat is vrij simpel. Als ze PO I willen halen, kunnen ze zich geen misstappen veroorloven. Antwerp heeft wat meer speling, maar ze hebben ook daar toch nog wat punten nodig om helemaal zeker te zijn. De druk ligt wel volledig bij Anderlecht."


Aanval van RSCA en Antwerp

De 60-jarige Czernia zag wel dat beiden in de competitie goed met slecht afwisselden. "Beide ploegen kenden in de competitie een wisselvallig seizoen. Anderlecht speelt soms schitterend voetbal zoals op Genk, maar dan is het soms drie weken helemaal niks. Dat is het grote probleem, maar Antwerp kende ook een moeilijke periode. Misschien zorgde de trainerswissel ervoor dat de spelers toch wat tijd nodig hadden om de visie van Vercauteren eigen te worden."

Beide ploegen scoorden niet vaak: 50 voor Antwerp, 44 voor Anderlecht. Aanvallend heeft de Great Old wel nog meer kwaliteit en vooral véél meer ervaring. "Aanvallend is er een groot verschil tussen de twee. Bij Antwerp hebben ze met jongens als Lamkel Zé en Mbokani (en ook Refaelov, nvdr.) twee spelers die uit een halve kans een goal kunnen maken. Dat mist Anderlecht, waar enkel Nmecha regelmatig scoort. Elke topploeg heeft een spits nodig die er 15-20 kan maken. Antwerp heeft dat, Anderlecht niet en dat gebrek aan scorend vermogen zorgt er mee voor dat Anderlecht zo wisselvallige resultaten heeft."

Dieumerci Mbokani is er weer bij en de Congolese aanvaller liet onlangs nog maar eens weten dat hij graag wil terugkeren. Moet RSCA deze keer wél happen? "Een speler als Mbokani kan Anderlecht altijd gebruiken. Je moet je echter afvragen hoe het met zijn mentaliteit zit? Hij zal na zijn carrière toch wel wat spijt hebben dat hij er sportief niet meer heeft uitgehaald. Als zijn mentaliteit goed is, dan zou ik hem als speler altijd naar Anderlecht halen. Dat hij dit jaar 36 jaar wordt? Ik heb ook nog tot mijn 38-39 jaar op het hoogste niveau gespeeld. Als je presteert, moet je niet naar leeftijd kijken."


Vercauteren versus Kompany

Frank Vercauteren is coach van Antwerp en Vincent Kompany van Anderlecht. Twee ex-spelers met een indrukwekkend verleden als speler. Tussen beiden is er wel een groot verschil in visie. De twee doen het best goed. "Om een oordeel te vellen over Vercauteren en Kompany moet je er dagelijks mee werken. Vercauteren heeft in België en het buitenland al de nodige resultaten geboekt. Hij heeft bewezen dat hij een goede trainer is", aldus Czernia.

Kompany moet krediet krijgen, want RSCA zit in zijn grootste (financiële) crisis ooit. "Kompany heeft niet voor de makkelijkste job gekozen om meteen bij Anderlecht te beginnen als hoofdtrainer. Het is bovendien niet simpel om momenteel coach te zijn van Anderlecht. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht is niet hetzelfde Anderlecht als pakweg 15 jaar geleden. We mogen daarom nog niet al te veel conclusies trekken over Kompany, maar als hij met deze kern PO I haalt, dan gaan we toch moeten zeggen dat hij het goed heeft gedaan. We mogen ook niet vergeten dat het een heel jong elftal is. De kern loopt daarnaast niet over van de kwaliteit en deze ploeg kan niet het voetbal spelen van pakweg Manchester City of Barcelona. Anderlecht heeft wel een doel voor ogen en dat is positief", besluit de sympathieke ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Moet RSCA Mbokani in de zomer een contract aanbieden?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

40
40
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

110
110
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

419
419
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

33
33
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

128
128
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

496
496
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

92
92
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

447
447
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

326
326
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

724
724
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

365
365
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

754
754
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

854
854
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

178
178
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

73
73
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

406
406
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

190
190
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

460
460
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

798
798
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

218
218
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

551
551
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws