EXCLUSIEF: "Zelfs op zijn 35ste moet Anderlecht Mbokani terughalen"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Royal Antwerp FC. Beide ploegen doen bij een zege zeer goede zaken. Wij blikten met ex-topspits Alex Czerniatynski vooruit naar de topper.


Czernia is een grote naam in het Belgische voetbal. Hij speelde drie jaar voor Anderlecht (43 doelpunten) en vier jaar voor Antwerp (45 doelpunten). Met RSCA won hij één titel, één UEFA Cup en verloor hij één UEFA Cup-finale. Met Antwerp won hij de Beker van België en bereikte de hij de finale van de UEFA Beker der Bekerwinnaars. Hij liet zijn licht schijnen over de topper.

"Anderlecht moet winnen, dat is vrij simpel. Als ze PO I willen halen, kunnen ze zich geen misstappen veroorloven. Antwerp heeft wat meer speling, maar ze hebben ook daar toch nog wat punten nodig om helemaal zeker te zijn. De druk ligt wel volledig bij Anderlecht."


Aanval van RSCA en Antwerp

De 60-jarige Czernia zag wel dat beiden in de competitie goed met slecht afwisselden. "Beide ploegen kenden in de competitie een wisselvallig seizoen. Anderlecht speelt soms schitterend voetbal zoals op Genk, maar dan is het soms drie weken helemaal niks. Dat is het grote probleem, maar Antwerp kende ook een moeilijke periode. Misschien zorgde de trainerswissel ervoor dat de spelers toch wat tijd nodig hadden om de visie van Vercauteren eigen te worden."

Beide ploegen scoorden niet vaak: 50 voor Antwerp, 44 voor Anderlecht. Aanvallend heeft de Great Old wel nog meer kwaliteit en vooral véél meer ervaring. "Aanvallend is er een groot verschil tussen de twee. Bij Antwerp hebben ze met jongens als Lamkel Zé en Mbokani (en ook Refaelov, nvdr.) twee spelers die uit een halve kans een goal kunnen maken. Dat mist Anderlecht, waar enkel Nmecha regelmatig scoort. Elke topploeg heeft een spits nodig die er 15-20 kan maken. Antwerp heeft dat, Anderlecht niet en dat gebrek aan scorend vermogen zorgt er mee voor dat Anderlecht zo wisselvallige resultaten heeft."

Dieumerci Mbokani is er weer bij en de Congolese aanvaller liet onlangs nog maar eens weten dat hij graag wil terugkeren. Moet RSCA deze keer wél happen? "Een speler als Mbokani kan Anderlecht altijd gebruiken. Je moet je echter afvragen hoe het met zijn mentaliteit zit? Hij zal na zijn carrière toch wel wat spijt hebben dat hij er sportief niet meer heeft uitgehaald. Als zijn mentaliteit goed is, dan zou ik hem als speler altijd naar Anderlecht halen. Dat hij dit jaar 36 jaar wordt? Ik heb ook nog tot mijn 38-39 jaar op het hoogste niveau gespeeld. Als je presteert, moet je niet naar leeftijd kijken."


Vercauteren versus Kompany

Frank Vercauteren is coach van Antwerp en Vincent Kompany van Anderlecht. Twee ex-spelers met een indrukwekkend verleden als speler. Tussen beiden is er wel een groot verschil in visie. De twee doen het best goed. "Om een oordeel te vellen over Vercauteren en Kompany moet je er dagelijks mee werken. Vercauteren heeft in België en het buitenland al de nodige resultaten geboekt. Hij heeft bewezen dat hij een goede trainer is", aldus Czernia.

Kompany moet krediet krijgen, want RSCA zit in zijn grootste (financiële) crisis ooit. "Kompany heeft niet voor de makkelijkste job gekozen om meteen bij Anderlecht te beginnen als hoofdtrainer. Het is bovendien niet simpel om momenteel coach te zijn van Anderlecht. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht is niet hetzelfde Anderlecht als pakweg 15 jaar geleden. We mogen daarom nog niet al te veel conclusies trekken over Kompany, maar als hij met deze kern PO I haalt, dan gaan we toch moeten zeggen dat hij het goed heeft gedaan. We mogen ook niet vergeten dat het een heel jong elftal is. De kern loopt daarnaast niet over van de kwaliteit en deze ploeg kan niet het voetbal spelen van pakweg Manchester City of Barcelona. Anderlecht heeft wel een doel voor ogen en dat is positief", besluit de sympathieke ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Moet RSCA Mbokani in de zomer een contract aanbieden?

Meest recent

'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

0
0
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

49
49
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

107
107
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

43
43
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

50
50
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

220
220
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

223
223
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

203
203
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

307
307
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

84
84
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

181
181
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

185
185
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1015
1015
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

86
86
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

122
122
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

368
368
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

152
152
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

508
508
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

50
50
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

203
203
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

177
177
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

246
246
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

274
274
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

175
175
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

211
211

Meer sportnieuws