EXCLUSIEF: "Zelfs op zijn 35ste moet Anderlecht Mbokani terughalen"

327 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Royal Antwerp FC. Beide ploegen doen bij een zege zeer goede zaken. Wij blikten met ex-topspits Alex Czerniatynski vooruit naar de topper.


Czernia is een grote naam in het Belgische voetbal. Hij speelde drie jaar voor Anderlecht (43 doelpunten) en vier jaar voor Antwerp (45 doelpunten). Met RSCA won hij één titel, één UEFA Cup en verloor hij één UEFA Cup-finale. Met Antwerp won hij de Beker van België en bereikte de hij de finale van de UEFA Beker der Bekerwinnaars. Hij liet zijn licht schijnen over de topper.

"Anderlecht moet winnen, dat is vrij simpel. Als ze PO I willen halen, kunnen ze zich geen misstappen veroorloven. Antwerp heeft wat meer speling, maar ze hebben ook daar toch nog wat punten nodig om helemaal zeker te zijn. De druk ligt wel volledig bij Anderlecht."


Aanval van RSCA en Antwerp

De 60-jarige Czernia zag wel dat beiden in de competitie goed met slecht afwisselden. "Beide ploegen kenden in de competitie een wisselvallig seizoen. Anderlecht speelt soms schitterend voetbal zoals op Genk, maar dan is het soms drie weken helemaal niks. Dat is het grote probleem, maar Antwerp kende ook een moeilijke periode. Misschien zorgde de trainerswissel ervoor dat de spelers toch wat tijd nodig hadden om de visie van Vercauteren eigen te worden."

Beide ploegen scoorden niet vaak: 50 voor Antwerp, 44 voor Anderlecht. Aanvallend heeft de Great Old wel nog meer kwaliteit en vooral véél meer ervaring. "Aanvallend is er een groot verschil tussen de twee. Bij Antwerp hebben ze met jongens als Lamkel Zé en Mbokani (en ook Refaelov, nvdr.) twee spelers die uit een halve kans een goal kunnen maken. Dat mist Anderlecht, waar enkel Nmecha regelmatig scoort. Elke topploeg heeft een spits nodig die er 15-20 kan maken. Antwerp heeft dat, Anderlecht niet en dat gebrek aan scorend vermogen zorgt er mee voor dat Anderlecht zo wisselvallige resultaten heeft."

Dieumerci Mbokani is er weer bij en de Congolese aanvaller liet onlangs nog maar eens weten dat hij graag wil terugkeren. Moet RSCA deze keer wél happen? "Een speler als Mbokani kan Anderlecht altijd gebruiken. Je moet je echter afvragen hoe het met zijn mentaliteit zit? Hij zal na zijn carrière toch wel wat spijt hebben dat hij er sportief niet meer heeft uitgehaald. Als zijn mentaliteit goed is, dan zou ik hem als speler altijd naar Anderlecht halen. Dat hij dit jaar 36 jaar wordt? Ik heb ook nog tot mijn 38-39 jaar op het hoogste niveau gespeeld. Als je presteert, moet je niet naar leeftijd kijken."


Vercauteren versus Kompany

Frank Vercauteren is coach van Antwerp en Vincent Kompany van Anderlecht. Twee ex-spelers met een indrukwekkend verleden als speler. Tussen beiden is er wel een groot verschil in visie. De twee doen het best goed. "Om een oordeel te vellen over Vercauteren en Kompany moet je er dagelijks mee werken. Vercauteren heeft in België en het buitenland al de nodige resultaten geboekt. Hij heeft bewezen dat hij een goede trainer is", aldus Czernia.

Kompany moet krediet krijgen, want RSCA zit in zijn grootste (financiële) crisis ooit. "Kompany heeft niet voor de makkelijkste job gekozen om meteen bij Anderlecht te beginnen als hoofdtrainer. Het is bovendien niet simpel om momenteel coach te zijn van Anderlecht. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht is niet hetzelfde Anderlecht als pakweg 15 jaar geleden. We mogen daarom nog niet al te veel conclusies trekken over Kompany, maar als hij met deze kern PO I haalt, dan gaan we toch moeten zeggen dat hij het goed heeft gedaan. We mogen ook niet vergeten dat het een heel jong elftal is. De kern loopt daarnaast niet over van de kwaliteit en deze ploeg kan niet het voetbal spelen van pakweg Manchester City of Barcelona. Anderlecht heeft wel een doel voor ogen en dat is positief", besluit de sympathieke ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Moet RSCA Mbokani in de zomer een contract aanbieden?

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

12
12
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

8
8
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

522
522
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

14
14
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

20
20
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

48
48
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

242
242
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

98
98
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

48
48
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

78
78
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

53
53
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

51
51
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

211
211
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

135
135
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

283
283
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

182
182
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92

Meer sportnieuws