EXCLUSIEF: "Zelfs op zijn 35ste moet Anderlecht Mbokani terughalen"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Royal Antwerp FC. Beide ploegen doen bij een zege zeer goede zaken. Wij blikten met ex-topspits Alex Czerniatynski vooruit naar de topper.


Czernia is een grote naam in het Belgische voetbal. Hij speelde drie jaar voor Anderlecht (43 doelpunten) en vier jaar voor Antwerp (45 doelpunten). Met RSCA won hij één titel, één UEFA Cup en verloor hij één UEFA Cup-finale. Met Antwerp won hij de Beker van België en bereikte de hij de finale van de UEFA Beker der Bekerwinnaars. Hij liet zijn licht schijnen over de topper.

"Anderlecht moet winnen, dat is vrij simpel. Als ze PO I willen halen, kunnen ze zich geen misstappen veroorloven. Antwerp heeft wat meer speling, maar ze hebben ook daar toch nog wat punten nodig om helemaal zeker te zijn. De druk ligt wel volledig bij Anderlecht."


Aanval van RSCA en Antwerp

De 60-jarige Czernia zag wel dat beiden in de competitie goed met slecht afwisselden. "Beide ploegen kenden in de competitie een wisselvallig seizoen. Anderlecht speelt soms schitterend voetbal zoals op Genk, maar dan is het soms drie weken helemaal niks. Dat is het grote probleem, maar Antwerp kende ook een moeilijke periode. Misschien zorgde de trainerswissel ervoor dat de spelers toch wat tijd nodig hadden om de visie van Vercauteren eigen te worden."

Beide ploegen scoorden niet vaak: 50 voor Antwerp, 44 voor Anderlecht. Aanvallend heeft de Great Old wel nog meer kwaliteit en vooral véél meer ervaring. "Aanvallend is er een groot verschil tussen de twee. Bij Antwerp hebben ze met jongens als Lamkel Zé en Mbokani (en ook Refaelov, nvdr.) twee spelers die uit een halve kans een goal kunnen maken. Dat mist Anderlecht, waar enkel Nmecha regelmatig scoort. Elke topploeg heeft een spits nodig die er 15-20 kan maken. Antwerp heeft dat, Anderlecht niet en dat gebrek aan scorend vermogen zorgt er mee voor dat Anderlecht zo wisselvallige resultaten heeft."

Dieumerci Mbokani is er weer bij en de Congolese aanvaller liet onlangs nog maar eens weten dat hij graag wil terugkeren. Moet RSCA deze keer wél happen? "Een speler als Mbokani kan Anderlecht altijd gebruiken. Je moet je echter afvragen hoe het met zijn mentaliteit zit? Hij zal na zijn carrière toch wel wat spijt hebben dat hij er sportief niet meer heeft uitgehaald. Als zijn mentaliteit goed is, dan zou ik hem als speler altijd naar Anderlecht halen. Dat hij dit jaar 36 jaar wordt? Ik heb ook nog tot mijn 38-39 jaar op het hoogste niveau gespeeld. Als je presteert, moet je niet naar leeftijd kijken."


Vercauteren versus Kompany

Frank Vercauteren is coach van Antwerp en Vincent Kompany van Anderlecht. Twee ex-spelers met een indrukwekkend verleden als speler. Tussen beiden is er wel een groot verschil in visie. De twee doen het best goed. "Om een oordeel te vellen over Vercauteren en Kompany moet je er dagelijks mee werken. Vercauteren heeft in België en het buitenland al de nodige resultaten geboekt. Hij heeft bewezen dat hij een goede trainer is", aldus Czernia.

Kompany moet krediet krijgen, want RSCA zit in zijn grootste (financiële) crisis ooit. "Kompany heeft niet voor de makkelijkste job gekozen om meteen bij Anderlecht te beginnen als hoofdtrainer. Het is bovendien niet simpel om momenteel coach te zijn van Anderlecht. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht is niet hetzelfde Anderlecht als pakweg 15 jaar geleden. We mogen daarom nog niet al te veel conclusies trekken over Kompany, maar als hij met deze kern PO I haalt, dan gaan we toch moeten zeggen dat hij het goed heeft gedaan. We mogen ook niet vergeten dat het een heel jong elftal is. De kern loopt daarnaast niet over van de kwaliteit en deze ploeg kan niet het voetbal spelen van pakweg Manchester City of Barcelona. Anderlecht heeft wel een doel voor ogen en dat is positief", besluit de sympathieke ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Moet RSCA Mbokani in de zomer een contract aanbieden?

Meest recent

'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

10
10
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

8
8
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

41
41
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

86
86
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

90
90
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

91
91
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

48
48
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

533
533
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

94
94
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

63
63
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

79
79
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

265
265
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

164
164
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

173
173
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

243
243
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

59
59
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

115
115
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

585
585
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

139
139
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

298
298
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

513
513

Meer sportnieuws