EXCLUSIEF: "Zelfs op zijn 35ste moet Anderlecht Mbokani terughalen"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Royal Antwerp FC. Beide ploegen doen bij een zege zeer goede zaken. Wij blikten met ex-topspits Alex Czerniatynski vooruit naar de topper.


Czernia is een grote naam in het Belgische voetbal. Hij speelde drie jaar voor Anderlecht (43 doelpunten) en vier jaar voor Antwerp (45 doelpunten). Met RSCA won hij één titel, één UEFA Cup en verloor hij één UEFA Cup-finale. Met Antwerp won hij de Beker van België en bereikte de hij de finale van de UEFA Beker der Bekerwinnaars. Hij liet zijn licht schijnen over de topper.

"Anderlecht moet winnen, dat is vrij simpel. Als ze PO I willen halen, kunnen ze zich geen misstappen veroorloven. Antwerp heeft wat meer speling, maar ze hebben ook daar toch nog wat punten nodig om helemaal zeker te zijn. De druk ligt wel volledig bij Anderlecht."


Aanval van RSCA en Antwerp

De 60-jarige Czernia zag wel dat beiden in de competitie goed met slecht afwisselden. "Beide ploegen kenden in de competitie een wisselvallig seizoen. Anderlecht speelt soms schitterend voetbal zoals op Genk, maar dan is het soms drie weken helemaal niks. Dat is het grote probleem, maar Antwerp kende ook een moeilijke periode. Misschien zorgde de trainerswissel ervoor dat de spelers toch wat tijd nodig hadden om de visie van Vercauteren eigen te worden."

Beide ploegen scoorden niet vaak: 50 voor Antwerp, 44 voor Anderlecht. Aanvallend heeft de Great Old wel nog meer kwaliteit en vooral véél meer ervaring. "Aanvallend is er een groot verschil tussen de twee. Bij Antwerp hebben ze met jongens als Lamkel Zé en Mbokani (en ook Refaelov, nvdr.) twee spelers die uit een halve kans een goal kunnen maken. Dat mist Anderlecht, waar enkel Nmecha regelmatig scoort. Elke topploeg heeft een spits nodig die er 15-20 kan maken. Antwerp heeft dat, Anderlecht niet en dat gebrek aan scorend vermogen zorgt er mee voor dat Anderlecht zo wisselvallige resultaten heeft."

Dieumerci Mbokani is er weer bij en de Congolese aanvaller liet onlangs nog maar eens weten dat hij graag wil terugkeren. Moet RSCA deze keer wél happen? "Een speler als Mbokani kan Anderlecht altijd gebruiken. Je moet je echter afvragen hoe het met zijn mentaliteit zit? Hij zal na zijn carrière toch wel wat spijt hebben dat hij er sportief niet meer heeft uitgehaald. Als zijn mentaliteit goed is, dan zou ik hem als speler altijd naar Anderlecht halen. Dat hij dit jaar 36 jaar wordt? Ik heb ook nog tot mijn 38-39 jaar op het hoogste niveau gespeeld. Als je presteert, moet je niet naar leeftijd kijken."


Vercauteren versus Kompany

Frank Vercauteren is coach van Antwerp en Vincent Kompany van Anderlecht. Twee ex-spelers met een indrukwekkend verleden als speler. Tussen beiden is er wel een groot verschil in visie. De twee doen het best goed. "Om een oordeel te vellen over Vercauteren en Kompany moet je er dagelijks mee werken. Vercauteren heeft in België en het buitenland al de nodige resultaten geboekt. Hij heeft bewezen dat hij een goede trainer is", aldus Czernia.

Kompany moet krediet krijgen, want RSCA zit in zijn grootste (financiële) crisis ooit. "Kompany heeft niet voor de makkelijkste job gekozen om meteen bij Anderlecht te beginnen als hoofdtrainer. Het is bovendien niet simpel om momenteel coach te zijn van Anderlecht. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht is niet hetzelfde Anderlecht als pakweg 15 jaar geleden. We mogen daarom nog niet al te veel conclusies trekken over Kompany, maar als hij met deze kern PO I haalt, dan gaan we toch moeten zeggen dat hij het goed heeft gedaan. We mogen ook niet vergeten dat het een heel jong elftal is. De kern loopt daarnaast niet over van de kwaliteit en deze ploeg kan niet het voetbal spelen van pakweg Manchester City of Barcelona. Anderlecht heeft wel een doel voor ogen en dat is positief", besluit de sympathieke ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

🚀 Iedereen leest dit nu

Moet RSCA Mbokani in de zomer een contract aanbieden?

Meest recent

STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

1
1
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

46
46
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

293
293
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

147
147
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

405
405
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

252
252
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

202
202
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

19
19
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

58
58
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

321
321
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

81
81
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

32
32
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1501
1501
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

301
301
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

250
250
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

145
145
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

226
226
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

90
90
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

147
147
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

490
490
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

85
85
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

427
427
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

144
144

Meer sportnieuws