EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent"

door
EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent

AA Gent en Standard kennen een dramatisch seizoen. Beiden werden voor het seizoen nog aanzien als outsiders voor Club Brugge, maar met een negende en twaalfde plaats kennen ze een dramatische voetbaljaargang. Ex-spits Ole-Martin Arst begrijpt er niets van. Dat laat hij weten aan VoetbalNieuws.


De Noorse aanvaller speelde één jaar voor AA Gent en scoorde toen 30 keer in 33 wedstrijden. Standard haalde hem toen voor 110 miljoen BEF (2,8 miljoen euro) naar Luik en daar maakte hij ook furore met 41 doelpunten in 73 wedstrijden. Hij volgt zijn ex-club nog altijd op de voet.


Beter omgaan met moeilijke momenten

"Ik kijk wel uit naar de wedstrijd van dit weekend, ook al halen beiden niet het niveau wat ze normaal moeten halen. Ik volg ze vooral via de sociale media en het moet frustrerend zijn voor clubs met de standing van Standard en AA Gent om op dergelijke plaatsen in het klassement te staan. Ik hoop en verwacht eigenlijk dat beiden stabiele clubs zijn die altijd in de top vier spelen…", aldus Arst.

AA Gent heeft met Hein Vanhaezebrouck al zijn vierde coach maar presteert niet beter dan zijn voorgangers, Mbaye Leye doet het niet beter dan Philippe Montanier. "Om een stabiele club te zijn, moet je goed omgaan met moeilijke periodes en vooral terugknokken", zegt de ex-spits daarover.

Clubs met een kleiner budget dan Standard en AA Gent doen het wel goed. "Ik kan het niet begrijpen dat ploegen als Beerschot, OHL en KV Oostende boven ‘mijn’ clubs staan. Het is makkelijk voor mij om te zeggen, maar ik neem aan dat ze bij Gent en Standard weten dat ze zich stevig zullen moet herpakken."


Yaremchuk versus Klauss

Er zijn ook lichtpunten: Roman Yaremchuk en Joao Klauss. Die eerste trof dit seizoen al 18 keer raak en leverde 5 assists voor AA Gent. Klauss scoorde 5 keer en was goed voor 6 assists in 15 wedstrijden.

"Yaremchuk zag ik al vaak aan het werk en het is een spits die mij heel erg kan bekoren. Hij is altijd dreigend en scoort vaak. Klauss zag ik jammer genoeg enkel nog maar aan het werk tijdens hoogtepunten, dus heel veel over hem kan ik nog niet zeggen", aldus de sympathieke Noor.

Claudio Reulens

LEES OOK: ‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Wie is de beste spits?

Meest recent

Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

2
2
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

43
43
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

14
14
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

36
36
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

184
184
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

154
154
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

104
104
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

67
67
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

81
81
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

253
253
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

214
214
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

78
78
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

336
336
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

113
113
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

272
272
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

402
402
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

268
268
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

650
650
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

245
245
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

175
175
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

123
123
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

177
177
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

97
97
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

290
290
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33

Meer sportnieuws