EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent"

212
EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent

AA Gent en Standard kennen een dramatisch seizoen. Beiden werden voor het seizoen nog aanzien als outsiders voor Club Brugge, maar met een negende en twaalfde plaats kennen ze een dramatische voetbaljaargang. Ex-spits Ole-Martin Arst begrijpt er niets van. Dat laat hij weten aan VoetbalNieuws.


De Noorse aanvaller speelde één jaar voor AA Gent en scoorde toen 30 keer in 33 wedstrijden. Standard haalde hem toen voor 110 miljoen BEF (2,8 miljoen euro) naar Luik en daar maakte hij ook furore met 41 doelpunten in 73 wedstrijden. Hij volgt zijn ex-club nog altijd op de voet.


Beter omgaan met moeilijke momenten

"Ik kijk wel uit naar de wedstrijd van dit weekend, ook al halen beiden niet het niveau wat ze normaal moeten halen. Ik volg ze vooral via de sociale media en het moet frustrerend zijn voor clubs met de standing van Standard en AA Gent om op dergelijke plaatsen in het klassement te staan. Ik hoop en verwacht eigenlijk dat beiden stabiele clubs zijn die altijd in de top vier spelen…", aldus Arst.

AA Gent heeft met Hein Vanhaezebrouck al zijn vierde coach maar presteert niet beter dan zijn voorgangers, Mbaye Leye doet het niet beter dan Philippe Montanier. "Om een stabiele club te zijn, moet je goed omgaan met moeilijke periodes en vooral terugknokken", zegt de ex-spits daarover.

Clubs met een kleiner budget dan Standard en AA Gent doen het wel goed. "Ik kan het niet begrijpen dat ploegen als Beerschot, OHL en KV Oostende boven ‘mijn’ clubs staan. Het is makkelijk voor mij om te zeggen, maar ik neem aan dat ze bij Gent en Standard weten dat ze zich stevig zullen moet herpakken."


Yaremchuk versus Klauss

Er zijn ook lichtpunten: Roman Yaremchuk en Joao Klauss. Die eerste trof dit seizoen al 18 keer raak en leverde 5 assists voor AA Gent. Klauss scoorde 5 keer en was goed voor 6 assists in 15 wedstrijden.

"Yaremchuk zag ik al vaak aan het werk en het is een spits die mij heel erg kan bekoren. Hij is altijd dreigend en scoort vaak. Klauss zag ik jammer genoeg enkel nog maar aan het werk tijdens hoogtepunten, dus heel veel over hem kan ik nog niet zeggen", aldus de sympathieke Noor.

Claudio Reulens

LEES OOK: Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Wie is de beste spits?

Meest recent

UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

4
4
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

26
26
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

27
27
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

40
40
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

140
140
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

339
339
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

299
299
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

202
202
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

26
26
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

87
87
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

481
481
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

180
180
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

274
274
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

227
227
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

43
43
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

368
368
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

302
302
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

258
258
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

270
270
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

265
265
De Mil vernietigend na bekerdrama: "Hij was ongelofelijk"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

315
315
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

313
313
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

78
78
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

607
607
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

402
402

Meer sportnieuws