EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent"

212 stemmen
EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent

AA Gent en Standard kennen een dramatisch seizoen. Beiden werden voor het seizoen nog aanzien als outsiders voor Club Brugge, maar met een negende en twaalfde plaats kennen ze een dramatische voetbaljaargang. Ex-spits Ole-Martin Arst begrijpt er niets van. Dat laat hij weten aan VoetbalNieuws.


De Noorse aanvaller speelde één jaar voor AA Gent en scoorde toen 30 keer in 33 wedstrijden. Standard haalde hem toen voor 110 miljoen BEF (2,8 miljoen euro) naar Luik en daar maakte hij ook furore met 41 doelpunten in 73 wedstrijden. Hij volgt zijn ex-club nog altijd op de voet.


Beter omgaan met moeilijke momenten

"Ik kijk wel uit naar de wedstrijd van dit weekend, ook al halen beiden niet het niveau wat ze normaal moeten halen. Ik volg ze vooral via de sociale media en het moet frustrerend zijn voor clubs met de standing van Standard en AA Gent om op dergelijke plaatsen in het klassement te staan. Ik hoop en verwacht eigenlijk dat beiden stabiele clubs zijn die altijd in de top vier spelen…", aldus Arst.

AA Gent heeft met Hein Vanhaezebrouck al zijn vierde coach maar presteert niet beter dan zijn voorgangers, Mbaye Leye doet het niet beter dan Philippe Montanier. "Om een stabiele club te zijn, moet je goed omgaan met moeilijke periodes en vooral terugknokken", zegt de ex-spits daarover.

Clubs met een kleiner budget dan Standard en AA Gent doen het wel goed. "Ik kan het niet begrijpen dat ploegen als Beerschot, OHL en KV Oostende boven ‘mijn’ clubs staan. Het is makkelijk voor mij om te zeggen, maar ik neem aan dat ze bij Gent en Standard weten dat ze zich stevig zullen moet herpakken."


Yaremchuk versus Klauss

Er zijn ook lichtpunten: Roman Yaremchuk en Joao Klauss. Die eerste trof dit seizoen al 18 keer raak en leverde 5 assists voor AA Gent. Klauss scoorde 5 keer en was goed voor 6 assists in 15 wedstrijden.

"Yaremchuk zag ik al vaak aan het werk en het is een spits die mij heel erg kan bekoren. Hij is altijd dreigend en scoort vaak. Klauss zag ik jammer genoeg enkel nog maar aan het werk tijdens hoogtepunten, dus heel veel over hem kan ik nog niet zeggen", aldus de sympathieke Noor.

Claudio Reulens

LEES OOK: Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

🚀

Wie is de beste spits?

Meest recent

Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

2
2
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

39
39
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

23
23
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

53
53
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

223
223
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

349
349
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

65
65
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

207
207
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

394
394
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

207
207
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

130
130
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

337
337
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

367
367
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

156
156
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

410
410
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

92
92
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

327
327
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

365
365
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

517
517
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

166
166
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

262
262
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

189
189
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

952
952
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

220
220
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

366
366

Meer sportnieuws