EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent"

212
EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent

AA Gent en Standard kennen een dramatisch seizoen. Beiden werden voor het seizoen nog aanzien als outsiders voor Club Brugge, maar met een negende en twaalfde plaats kennen ze een dramatische voetbaljaargang. Ex-spits Ole-Martin Arst begrijpt er niets van. Dat laat hij weten aan VoetbalNieuws.


De Noorse aanvaller speelde één jaar voor AA Gent en scoorde toen 30 keer in 33 wedstrijden. Standard haalde hem toen voor 110 miljoen BEF (2,8 miljoen euro) naar Luik en daar maakte hij ook furore met 41 doelpunten in 73 wedstrijden. Hij volgt zijn ex-club nog altijd op de voet.


Beter omgaan met moeilijke momenten

"Ik kijk wel uit naar de wedstrijd van dit weekend, ook al halen beiden niet het niveau wat ze normaal moeten halen. Ik volg ze vooral via de sociale media en het moet frustrerend zijn voor clubs met de standing van Standard en AA Gent om op dergelijke plaatsen in het klassement te staan. Ik hoop en verwacht eigenlijk dat beiden stabiele clubs zijn die altijd in de top vier spelen…", aldus Arst.

AA Gent heeft met Hein Vanhaezebrouck al zijn vierde coach maar presteert niet beter dan zijn voorgangers, Mbaye Leye doet het niet beter dan Philippe Montanier. "Om een stabiele club te zijn, moet je goed omgaan met moeilijke periodes en vooral terugknokken", zegt de ex-spits daarover.

Clubs met een kleiner budget dan Standard en AA Gent doen het wel goed. "Ik kan het niet begrijpen dat ploegen als Beerschot, OHL en KV Oostende boven ‘mijn’ clubs staan. Het is makkelijk voor mij om te zeggen, maar ik neem aan dat ze bij Gent en Standard weten dat ze zich stevig zullen moet herpakken."


Yaremchuk versus Klauss

Er zijn ook lichtpunten: Roman Yaremchuk en Joao Klauss. Die eerste trof dit seizoen al 18 keer raak en leverde 5 assists voor AA Gent. Klauss scoorde 5 keer en was goed voor 6 assists in 15 wedstrijden.

"Yaremchuk zag ik al vaak aan het werk en het is een spits die mij heel erg kan bekoren. Hij is altijd dreigend en scoort vaak. Klauss zag ik jammer genoeg enkel nog maar aan het werk tijdens hoogtepunten, dus heel veel over hem kan ik nog niet zeggen", aldus de sympathieke Noor.

Claudio Reulens

LEES OOK: Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Wie is de beste spits?

Meest recent

Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

15
15
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

13
13
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

36
36
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

45
45
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

31
31
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

40
40
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

37
37
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

128
128
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

59
59
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

120
120
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

107
107
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

483
483
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

427
427
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1292
1292
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

323
323
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

529
529
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

221
221
Grote ontdekking bij Duivels: ploegmaats gaan helemaal los

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

177
177
'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

99
99
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

62
62
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

51
51
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

112
112
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

93
93
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

203
203
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

152
152

Meer sportnieuws