EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent"

212
EXCLUSIEF: “Onbegrijpelijk dat clubs als OHL hoger staan dan Standard en Gent

AA Gent en Standard kennen een dramatisch seizoen. Beiden werden voor het seizoen nog aanzien als outsiders voor Club Brugge, maar met een negende en twaalfde plaats kennen ze een dramatische voetbaljaargang. Ex-spits Ole-Martin Arst begrijpt er niets van. Dat laat hij weten aan VoetbalNieuws.


De Noorse aanvaller speelde één jaar voor AA Gent en scoorde toen 30 keer in 33 wedstrijden. Standard haalde hem toen voor 110 miljoen BEF (2,8 miljoen euro) naar Luik en daar maakte hij ook furore met 41 doelpunten in 73 wedstrijden. Hij volgt zijn ex-club nog altijd op de voet.


Beter omgaan met moeilijke momenten

"Ik kijk wel uit naar de wedstrijd van dit weekend, ook al halen beiden niet het niveau wat ze normaal moeten halen. Ik volg ze vooral via de sociale media en het moet frustrerend zijn voor clubs met de standing van Standard en AA Gent om op dergelijke plaatsen in het klassement te staan. Ik hoop en verwacht eigenlijk dat beiden stabiele clubs zijn die altijd in de top vier spelen…", aldus Arst.

AA Gent heeft met Hein Vanhaezebrouck al zijn vierde coach maar presteert niet beter dan zijn voorgangers, Mbaye Leye doet het niet beter dan Philippe Montanier. "Om een stabiele club te zijn, moet je goed omgaan met moeilijke periodes en vooral terugknokken", zegt de ex-spits daarover.

Clubs met een kleiner budget dan Standard en AA Gent doen het wel goed. "Ik kan het niet begrijpen dat ploegen als Beerschot, OHL en KV Oostende boven ‘mijn’ clubs staan. Het is makkelijk voor mij om te zeggen, maar ik neem aan dat ze bij Gent en Standard weten dat ze zich stevig zullen moet herpakken."


Yaremchuk versus Klauss

Er zijn ook lichtpunten: Roman Yaremchuk en Joao Klauss. Die eerste trof dit seizoen al 18 keer raak en leverde 5 assists voor AA Gent. Klauss scoorde 5 keer en was goed voor 6 assists in 15 wedstrijden.

"Yaremchuk zag ik al vaak aan het werk en het is een spits die mij heel erg kan bekoren. Hij is altijd dreigend en scoort vaak. Klauss zag ik jammer genoeg enkel nog maar aan het werk tijdens hoogtepunten, dus heel veel over hem kan ik nog niet zeggen", aldus de sympathieke Noor.

Claudio Reulens

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Wie is de beste spits?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

3
3
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

12
12
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

64
64
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

73
73
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

214
214
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

408
408
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

113
113
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

164
164
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

559
559
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

538
538
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws