'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

770 stemmen
'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

Roberto Martinez zag hoe dinsdag tegen Wit-Rusland zijn invallers uitblonken, en onder meer Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dennis Praet en Hans Vanaken goede punten scoorden met het oog op een selectie voor het EK. Op die manier wordt de keuze van de bondscoach er niet makkelijker op, want hij moet zijn doorgaans ruime selectie straks afromen tot een groep van 23 spelers.


Al zou Martinez dat graag anders zien. Zo hield de Spanjaard na de match opnieuw een pleidooi voor het uitbreiden van de selecties voor het EK, een idee dat ook zijn collega's bij onder meer Engeland en Italië genegen zijn. En mogelijk krijgen ze straks ook hun zin, want een woordvoerder van de UEFA bevestigt aan AFP dat het voorstel onderzocht wordt. De Europese voetbalbond, die in het kader van de pandemie en bijhorende drukke kalender eerder het aantal wissels al optrok van drie naar vijf stuks, zou overwegen om de toegestane selectie uit te breiden naar 25 of 26 spelers. Op de volgende vergadering van het Uitvoerend Comité, op 19 april, zou het voorstel besproken moeten worden.

UPDATE 15u25
Mocht het voorstel doorgedrukt worden, zijn het bij de Rode Duivels mogelijk vooral de internationals van Club Brugge die profiteren. Hoewel de landskampioen momenteel opnieuw autoritair op kop staat in de Jupiler Pro League, valt het namelijk nog ten zeerste af te wachten welke Belgische sterkhouders op een EK-ticket mogen rekenen. Op dit moment lijkt enkel doelman Simon Mignolet zeker van zijn plaats als doublure voor Thibaut Courtois, al voorzien diverse analisten tevens sowieso een plekje voor Brandon Mechele. Het is echter nog maar de vraag of Martinez bovenop zijn vertrouwde vijftal nog een extra verdediger meeneemt. Bij een uitbreiding van het aantal vacatures wordt die knoop wellicht meteen doorgehakt.

In tegenstelling tot pakweg Marc Degryse denken onder andere Alexander Teklak en Het Nieuwsblad-voetbalchef Ludo Vandewalle verder dan weer dat Hans Vanaken niet tot de eerste 23 behoort, zelfs niet indien Axel Witsel afhaakt. Zij geven immers de voorkeur aan Dennis Praet én rekenen op een comeback van Marouane Fellaini. Indien de selectie wordt uitgebreid tot 26 stuks zou de dirigent van Blauw-Zwart daarentegen wél als eerste worden opgevist, samen met Christian Benteke en Leandro Trossard – volgens en enigszins verrassend niet van de partij in de oorspronkelijke 23. Als er dan nóg een extra speler mee mag, oppert Vandewalle tot slot voor Charles De Ketelaere. Vooral in Jan Breydel kruisen ze dus de vingers.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Uit hoeveel spelers moet de EK-selectie volgens u bestaan?

Meest recent

Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

36
36
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

38
38
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

21
21
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

277
277
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

46
46
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

26
26
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

193
193
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

87
87
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

138
138
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

352
352
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

308
308
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

79
79
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

54
54
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

169
169
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

159
159
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

55
55
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

433
433
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

301
301
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

77
77
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

315
315
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

375
375
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

116
116
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

71
71
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

449
449

Meer sportnieuws