'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

door
'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

Roberto Martinez zag hoe dinsdag tegen Wit-Rusland zijn invallers uitblonken, en onder meer Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dennis Praet en Hans Vanaken goede punten scoorden met het oog op een selectie voor het EK. Op die manier wordt de keuze van de bondscoach er niet makkelijker op, want hij moet zijn doorgaans ruime selectie straks afromen tot een groep van 23 spelers.


Al zou Martinez dat graag anders zien. Zo hield de Spanjaard na de match opnieuw een pleidooi voor het uitbreiden van de selecties voor het EK, een idee dat ook zijn collega's bij onder meer Engeland en Italië genegen zijn. En mogelijk krijgen ze straks ook hun zin, want een woordvoerder van de UEFA bevestigt aan AFP dat het voorstel onderzocht wordt. De Europese voetbalbond, die in het kader van de pandemie en bijhorende drukke kalender eerder het aantal wissels al optrok van drie naar vijf stuks, zou overwegen om de toegestane selectie uit te breiden naar 25 of 26 spelers. Op de volgende vergadering van het Uitvoerend Comité, op 19 april, zou het voorstel besproken moeten worden.

UPDATE 15u25
Mocht het voorstel doorgedrukt worden, zijn het bij de Rode Duivels mogelijk vooral de internationals van Club Brugge die profiteren. Hoewel de landskampioen momenteel opnieuw autoritair op kop staat in de Jupiler Pro League, valt het namelijk nog ten zeerste af te wachten welke Belgische sterkhouders op een EK-ticket mogen rekenen. Op dit moment lijkt enkel doelman Simon Mignolet zeker van zijn plaats als doublure voor Thibaut Courtois, al voorzien diverse analisten tevens sowieso een plekje voor Brandon Mechele. Het is echter nog maar de vraag of Martinez bovenop zijn vertrouwde vijftal nog een extra verdediger meeneemt. Bij een uitbreiding van het aantal vacatures wordt die knoop wellicht meteen doorgehakt.

In tegenstelling tot pakweg Marc Degryse denken onder andere Alexander Teklak en Het Nieuwsblad-voetbalchef Ludo Vandewalle verder dan weer dat Hans Vanaken niet tot de eerste 23 behoort, zelfs niet indien Axel Witsel afhaakt. Zij geven immers de voorkeur aan Dennis Praet én rekenen op een comeback van Marouane Fellaini. Indien de selectie wordt uitgebreid tot 26 stuks zou de dirigent van Blauw-Zwart daarentegen wél als eerste worden opgevist, samen met Christian Benteke en Leandro Trossard – volgens en enigszins verrassend niet van de partij in de oorspronkelijke 23. Als er dan nóg een extra speler mee mag, oppert Vandewalle tot slot voor Charles De Ketelaere. Vooral in Jan Breydel kruisen ze dus de vingers.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Uit hoeveel spelers moet de EK-selectie volgens u bestaan?

Meest recent

OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

7
7
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

22
22
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

83
83
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

32
32
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

116
116
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

43
43
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

34
34
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

175
175
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

353
353
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

328
328
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

89
89
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

326
326
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

131
131
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

112
112
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

257
257
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

145
145
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

142
142
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

54
54
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

210
210
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

619
619
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

498
498
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

103
103
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

376
376

Meer sportnieuws