'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

door
'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

Roberto Martinez zag hoe dinsdag tegen Wit-Rusland zijn invallers uitblonken, en onder meer Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dennis Praet en Hans Vanaken goede punten scoorden met het oog op een selectie voor het EK. Op die manier wordt de keuze van de bondscoach er niet makkelijker op, want hij moet zijn doorgaans ruime selectie straks afromen tot een groep van 23 spelers.


Al zou Martinez dat graag anders zien. Zo hield de Spanjaard na de match opnieuw een pleidooi voor het uitbreiden van de selecties voor het EK, een idee dat ook zijn collega's bij onder meer Engeland en Italië genegen zijn. En mogelijk krijgen ze straks ook hun zin, want een woordvoerder van de UEFA bevestigt aan AFP dat het voorstel onderzocht wordt. De Europese voetbalbond, die in het kader van de pandemie en bijhorende drukke kalender eerder het aantal wissels al optrok van drie naar vijf stuks, zou overwegen om de toegestane selectie uit te breiden naar 25 of 26 spelers. Op de volgende vergadering van het Uitvoerend Comité, op 19 april, zou het voorstel besproken moeten worden.

UPDATE 15u25
Mocht het voorstel doorgedrukt worden, zijn het bij de Rode Duivels mogelijk vooral de internationals van Club Brugge die profiteren. Hoewel de landskampioen momenteel opnieuw autoritair op kop staat in de Jupiler Pro League, valt het namelijk nog ten zeerste af te wachten welke Belgische sterkhouders op een EK-ticket mogen rekenen. Op dit moment lijkt enkel doelman Simon Mignolet zeker van zijn plaats als doublure voor Thibaut Courtois, al voorzien diverse analisten tevens sowieso een plekje voor Brandon Mechele. Het is echter nog maar de vraag of Martinez bovenop zijn vertrouwde vijftal nog een extra verdediger meeneemt. Bij een uitbreiding van het aantal vacatures wordt die knoop wellicht meteen doorgehakt.

In tegenstelling tot pakweg Marc Degryse denken onder andere Alexander Teklak en Het Nieuwsblad-voetbalchef Ludo Vandewalle verder dan weer dat Hans Vanaken niet tot de eerste 23 behoort, zelfs niet indien Axel Witsel afhaakt. Zij geven immers de voorkeur aan Dennis Praet én rekenen op een comeback van Marouane Fellaini. Indien de selectie wordt uitgebreid tot 26 stuks zou de dirigent van Blauw-Zwart daarentegen wél als eerste worden opgevist, samen met Christian Benteke en Leandro Trossard – volgens en enigszins verrassend niet van de partij in de oorspronkelijke 23. Als er dan nóg een extra speler mee mag, oppert Vandewalle tot slot voor Charles De Ketelaere. Vooral in Jan Breydel kruisen ze dus de vingers.

LEES OOK: Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Uit hoeveel spelers moet de EK-selectie volgens u bestaan?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

25
25
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

43
43
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

86
86
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

89
89
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

70
70
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

39
39
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

206
206
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

320
320
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

75
75
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

502
502
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

266
266
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

101
101
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

118
118
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

389
389
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

328
328
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

298
298
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

294
294
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

283
283
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

43
43
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws