'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

770 stemmen
'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

Roberto Martinez zag hoe dinsdag tegen Wit-Rusland zijn invallers uitblonken, en onder meer Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dennis Praet en Hans Vanaken goede punten scoorden met het oog op een selectie voor het EK. Op die manier wordt de keuze van de bondscoach er niet makkelijker op, want hij moet zijn doorgaans ruime selectie straks afromen tot een groep van 23 spelers.


Al zou Martinez dat graag anders zien. Zo hield de Spanjaard na de match opnieuw een pleidooi voor het uitbreiden van de selecties voor het EK, een idee dat ook zijn collega's bij onder meer Engeland en Italië genegen zijn. En mogelijk krijgen ze straks ook hun zin, want een woordvoerder van de UEFA bevestigt aan AFP dat het voorstel onderzocht wordt. De Europese voetbalbond, die in het kader van de pandemie en bijhorende drukke kalender eerder het aantal wissels al optrok van drie naar vijf stuks, zou overwegen om de toegestane selectie uit te breiden naar 25 of 26 spelers. Op de volgende vergadering van het Uitvoerend Comité, op 19 april, zou het voorstel besproken moeten worden.

UPDATE 15u25
Mocht het voorstel doorgedrukt worden, zijn het bij de Rode Duivels mogelijk vooral de internationals van Club Brugge die profiteren. Hoewel de landskampioen momenteel opnieuw autoritair op kop staat in de Jupiler Pro League, valt het namelijk nog ten zeerste af te wachten welke Belgische sterkhouders op een EK-ticket mogen rekenen. Op dit moment lijkt enkel doelman Simon Mignolet zeker van zijn plaats als doublure voor Thibaut Courtois, al voorzien diverse analisten tevens sowieso een plekje voor Brandon Mechele. Het is echter nog maar de vraag of Martinez bovenop zijn vertrouwde vijftal nog een extra verdediger meeneemt. Bij een uitbreiding van het aantal vacatures wordt die knoop wellicht meteen doorgehakt.

In tegenstelling tot pakweg Marc Degryse denken onder andere Alexander Teklak en Het Nieuwsblad-voetbalchef Ludo Vandewalle verder dan weer dat Hans Vanaken niet tot de eerste 23 behoort, zelfs niet indien Axel Witsel afhaakt. Zij geven immers de voorkeur aan Dennis Praet én rekenen op een comeback van Marouane Fellaini. Indien de selectie wordt uitgebreid tot 26 stuks zou de dirigent van Blauw-Zwart daarentegen wél als eerste worden opgevist, samen met Christian Benteke en Leandro Trossard – volgens en enigszins verrassend niet van de partij in de oorspronkelijke 23. Als er dan nóg een extra speler mee mag, oppert Vandewalle tot slot voor Charles De Ketelaere. Vooral in Jan Breydel kruisen ze dus de vingers.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Uit hoeveel spelers moet de EK-selectie volgens u bestaan?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

15
15
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

46
46
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

32
32
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

147
147
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

94
94
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

182
182
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

128
128
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

103
103
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

780
780
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1066
1066
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

528
528
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

165
165
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

632
632
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

163
163
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

154
154
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

357
357
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

256
256
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

792
792
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

515
515

Meer sportnieuws