'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

door
'Club Brugge profiteert van UEFA-toegift'

Roberto Martinez zag hoe dinsdag tegen Wit-Rusland zijn invallers uitblonken, en onder meer Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dennis Praet en Hans Vanaken goede punten scoorden met het oog op een selectie voor het EK. Op die manier wordt de keuze van de bondscoach er niet makkelijker op, want hij moet zijn doorgaans ruime selectie straks afromen tot een groep van 23 spelers.


Al zou Martinez dat graag anders zien. Zo hield de Spanjaard na de match opnieuw een pleidooi voor het uitbreiden van de selecties voor het EK, een idee dat ook zijn collega's bij onder meer Engeland en Italië genegen zijn. En mogelijk krijgen ze straks ook hun zin, want een woordvoerder van de UEFA bevestigt aan AFP dat het voorstel onderzocht wordt. De Europese voetbalbond, die in het kader van de pandemie en bijhorende drukke kalender eerder het aantal wissels al optrok van drie naar vijf stuks, zou overwegen om de toegestane selectie uit te breiden naar 25 of 26 spelers. Op de volgende vergadering van het Uitvoerend Comité, op 19 april, zou het voorstel besproken moeten worden.

UPDATE 15u25
Mocht het voorstel doorgedrukt worden, zijn het bij de Rode Duivels mogelijk vooral de internationals van Club Brugge die profiteren. Hoewel de landskampioen momenteel opnieuw autoritair op kop staat in de Jupiler Pro League, valt het namelijk nog ten zeerste af te wachten welke Belgische sterkhouders op een EK-ticket mogen rekenen. Op dit moment lijkt enkel doelman Simon Mignolet zeker van zijn plaats als doublure voor Thibaut Courtois, al voorzien diverse analisten tevens sowieso een plekje voor Brandon Mechele. Het is echter nog maar de vraag of Martinez bovenop zijn vertrouwde vijftal nog een extra verdediger meeneemt. Bij een uitbreiding van het aantal vacatures wordt die knoop wellicht meteen doorgehakt.

In tegenstelling tot pakweg Marc Degryse denken onder andere Alexander Teklak en Het Nieuwsblad-voetbalchef Ludo Vandewalle verder dan weer dat Hans Vanaken niet tot de eerste 23 behoort, zelfs niet indien Axel Witsel afhaakt. Zij geven immers de voorkeur aan Dennis Praet én rekenen op een comeback van Marouane Fellaini. Indien de selectie wordt uitgebreid tot 26 stuks zou de dirigent van Blauw-Zwart daarentegen wél als eerste worden opgevist, samen met Christian Benteke en Leandro Trossard – volgens en enigszins verrassend niet van de partij in de oorspronkelijke 23. Als er dan nóg een extra speler mee mag, oppert Vandewalle tot slot voor Charles De Ketelaere. Vooral in Jan Breydel kruisen ze dus de vingers.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Uit hoeveel spelers moet de EK-selectie volgens u bestaan?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

38
38
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

18
18
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

128
128
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

89
89
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

130
130
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

170
170
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

220
220
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

356
356
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

160
160
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

248
248
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

58
58
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

247
247
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

125
125
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

72
72
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

535
535
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

319
319
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

463
463
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

503
503

Meer sportnieuws