Bruun Larsen loodst Denen naar kwartfinale EK U21, dramatische exit Engeland

door
Bruun Larsen loodst Denen naar kwartfinale EK U21, dramatische exit Engeland

Woensdag werden de laatste wedstrijden in de groepsfase van het EK U21 afgewerkt. Eerder wisten Duitsland, Nederland, Spanje en Italië al een plaatsje in de kwartfinales te veroveren en daar krijgen ze nu het gezelschap van Denemarken, Frankrijk, Portugal en Kroatië. Die laatste kegelden op dramatische wijze Engeland uit het toernooi.


In groep D was de situatie immers nog bijzonder spannend. Portugal zat relatief veilig na een zes op zes en kwam niet meer in de problemen met een 0-3-zege tegen Zwitserland, dat door die zware nederlaag uit het toernooi gekegeld werd. Voor de tweede plaats ging het zo tussen Kroatië en Engeland, dat met twee doelpunten verschil moest winnen om door te gaan.

Dat leek ook te gaan lukken, want via een vroege penalty van Eze en een goal van Jones een kwartier voor tijd kwamen ze op 0-2. In blessuretijd lukte Bradaric echter nog de aansluitingstreffer, waardoor de Engelsen alsnog op doelsaldo uit het toernooi vliegen.

In groep C werd de logica dan weer gerespecteerd en pakten Frankrijk en Denemarken een ticket voor de eindfase in juni. De Denen verzekerden zich van een negen op negen met een vlotte 3-0 tegen Rusland. Jacob Bruun Larsen (Anderlecht) scoorde al na tien minuten het Deense openingsdoelpunt. De Fransen wonnen dan weer met 0-2 van IJsland in een wedstrijd die geleid werd door Lawrence Visser, en pakken zo de tweede plaats.

Wie zal het EK U21 winnen?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

51
51
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

73
73
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

143
143
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

200
200
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

96
96
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

111
111
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

163
163
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

268
268
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

66
66
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

390
390
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

251
251
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

393
393
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

478
478
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

371
371
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

257
257
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

751
751
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

434
434
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

153
153
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

653
653
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

72
72
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

881
881

Meer sportnieuws