Bruun Larsen loodst Denen naar kwartfinale EK U21, dramatische exit Engeland

147 stemmen
Bruun Larsen loodst Denen naar kwartfinale EK U21, dramatische exit Engeland

Woensdag werden de laatste wedstrijden in de groepsfase van het EK U21 afgewerkt. Eerder wisten Duitsland, Nederland, Spanje en Italië al een plaatsje in de kwartfinales te veroveren en daar krijgen ze nu het gezelschap van Denemarken, Frankrijk, Portugal en Kroatië. Die laatste kegelden op dramatische wijze Engeland uit het toernooi.


In groep D was de situatie immers nog bijzonder spannend. Portugal zat relatief veilig na een zes op zes en kwam niet meer in de problemen met een 0-3-zege tegen Zwitserland, dat door die zware nederlaag uit het toernooi gekegeld werd. Voor de tweede plaats ging het zo tussen Kroatië en Engeland, dat met twee doelpunten verschil moest winnen om door te gaan.

Dat leek ook te gaan lukken, want via een vroege penalty van Eze en een goal van Jones een kwartier voor tijd kwamen ze op 0-2. In blessuretijd lukte Bradaric echter nog de aansluitingstreffer, waardoor de Engelsen alsnog op doelsaldo uit het toernooi vliegen.

In groep C werd de logica dan weer gerespecteerd en pakten Frankrijk en Denemarken een ticket voor de eindfase in juni. De Denen verzekerden zich van een negen op negen met een vlotte 3-0 tegen Rusland. Jacob Bruun Larsen (Anderlecht) scoorde al na tien minuten het Deense openingsdoelpunt. De Fransen wonnen dan weer met 0-2 van IJsland in een wedstrijd die geleid werd door Lawrence Visser, en pakken zo de tweede plaats.

Wie zal het EK U21 winnen?

Meest recent

Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

37
37
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

41
41
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

10
10
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

143
143
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

201
201
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

170
170
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

195
195
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

232
232
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

36
36
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

150
150
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

390
390
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

211
211
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

94
94
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

287
287
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

95
95
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

367
367
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

122
122
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

76
76
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

49
49
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

105
105
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

560
560
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

115
115
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

92
92
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

250
250

Meer sportnieuws