'Club Brugge beschikt over troef in jacht op dure spits'

door
'Club Brugge beschikt over troef in jacht op dure spits'

Club Brugge lijkt met Bas Dost zijn 'droomspits' eindelijk beet te hebben. De ervaren Nederlander rijgt de doelpunten aan elkaar bij de autoritaire koploper, én met Daniel Pérez en Youssouph Badji heeft Blauw-Zwart bovendien nog twee talentvolle doublures in de wachtkamer. Toch zou men in Jan Breydel nog steeds denken aan een voormalig doelwit om het offensief compartiment verder te versterken.


Enkele weken geraakte immers al bekend dat Vincent Mannaert de piste van Daryl Dike nog steeds niet zou hebben opgegeven. De Amerikaanse spits van Orlando City, die momenteel op huurbasis voor Barnsley uitkomt, wil de definitieve stap richting Europa zo snel mogelijk zetten. Volgens diverse bronnen behoort Club Brugge samen met Spartak Moskou en Manchester United alvast tot de grootste kanshebbers om hem komende zomer binnen te halen, al zou Dike wel een uiterst dure vogel blijken.

Zo wil Orlando City naar verluidt minstens 10 miljoen vangen voor het 20-jarige goudhaantje, wiens huidige aankoopoptie voor Barnsley zelfs het dubbele bedraagt. ESPN meent dan ook dat enkel Manchester United hem kan betalen, en acht de kans dat Club de spits kan overtuigen miniem. Desondanks pleitten heel wat Amerikaanse voetbalkenners voor een transfer richting Blauw-Zwart. Zij denken dat Dike zich het best zal ontwikkelen in België, én dat Club Brugge daar de ideale ploeg voor is.

UPDATE 17u25
In de Verenigde Staten geeft men Club Brugge dus nog een kans, al is het nog maar de vraag of de Belgische landskampioen ook daadwerkelijk kan concurreren met de steenrijke club uit Manchester. Toch hoeft het dossier van Dike daarom nog niet opgeborgen te worden. Naar aanleiding van de huur van Tahith Chong werd tenslotte gewag gemaakt van een verdere samenwerking tussen Club en United, dat na de recente ontmoetingen onder de indruk zou zijn van de werking in Jan Breydel.

Daarbij klonk het specifiek dat de Bruggelingen een interessante optie kunnen vormen om in de toekomst nog meer spelers te stallen in afwachting van hun definitieve overstap naar Old Trafford. Wie weet wordt Dike, wiens neef Emmanuel Emenike in ons land overigens nog kortstondig de kleuren van Westerlo verdedigde, dus wel de eerste in een lange rij. Al kwam er over de vermeende samenwerking sinds de geruchten van enkele weken geleden nog geen officiële informatie naar buiten.

LEES OOK: Fraaie comeback Lammens en United, PSV dendert voort

Een samenwerking met Manchester United is voor Club ...

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

20
20
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

12
12
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

32
32
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

133
133
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

47
47
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

50
50
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

41
41
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

108
108
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

129
129
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

302
302
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

191
191
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

100
100
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

248
248
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

83
83
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

88
88
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

324
324
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

162
162
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

270
270
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

649
649
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

114
114
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

522
522
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

213
213
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

161
161

Meer sportnieuws