Martinez begaat grote flater met De Laet

1861 stemmen
Martinez begaat grote flater met De Laet

Het mag niet zijn voor Ritchie De Laet. Ondanks zijn uitstekende prestaties bij Antwerp weigert bondscoach Roberto Martinez om de 32-jarige verdediger bij de Rode Duivels te halen. In november en maart werd De Laet bij de selectie verwacht door de publieke opinie, maar telkens had Martinez geen plekje vrij voor hem. Nochtans zou De Laet een welkom profiel zijn bij de nationale ploeg.


VERTONGHEN-VERMAELEN 

Niets aan de hand. Het troosteloze 1-1 gelijkspel tegen Tsjechië moet niet gedramatiseerd worden. Volgens Thibaut Courtois was het zeker niet de beste match van de Rode Duivels, maar ook niet de slechtste. “We hebben hieruit kunnen leren en dat is goed voor de evolutie van de ploeg”, was de nationale nummer één wel heel optimistisch. De Rode Duivels beleefden zaterdag een ware baaldag waarbij veel spelers gewoon onherkenbaar waren in vergelijking met hun pure kwaliteiten. Met het oog op het aankomende Europees Kampioenschap lijkt Roberto Martinez zich vooral grote zorgen te moeten maken in de verdediging. 

Zo was Jan Vertonghen tegen Wales en Tsjechië niet meteen de meest secure verdediger, terwijl Thomas Vermaelen de meningen verdeelde tegen de Welshmen. “Jan Vertonghen hebben we niet herkend als die onverzettelijke verdediger”, verklaarde Peter Vandenbempt aan Sporza. “Hij werd weer eens gepakt in zijn rug. De recordinternational heeft duidelijk zijn beste periode niet en moet zich snel herpakken.” En ook over Vermaelen maakt Vandenbempt zich zorgen. “Hij moest al afhaken na 45 minuten tegen Wales. En toen kwamen de Rode Duivels nauwelijks onder druk te staan. Verontrustend vind ik het.”



Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen lieten dus geen onvergetelijke indruk na, terwijl het voormalige Ajax-duo jarenlang incontournable en onbesproken was bij de Rode Duivels. Beide spelers zijn ondertussen al wat op leeftijd geraakt, zo is Vertonghen 33 jaar en Vermaelen 35 jaar. Maar 't is vooral op het sportief niveau dat er grote zorgen zijn. Vertonghen pendelt bij Benfica tussen de bank en de basis, terwijl Vermaelen voetbalt in de Japanse J-League en moeite heeft om zich aan te passen aan het interlandvoetbal. Roberto Martinez blijft echter loyaal aan zijn soldaten, maar toch was wat vers defensief bloed in de ruime selectie geen overbodige luxe.

STEUN VOOR DE LAET 

Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen en Jason Denayer lieten in de recente interlandperiode dus geen onuitwisbare indruk na. En dan komt het onbegrip weeral onvermijdelijk naar boven over de niet-selectie van Ritchie De Laet, één van de beste verdedigers uit de Jupiler Pro League. Roberto Martinez nam de sterkhouder van Antwerp niet op in zijn selectie, terwijl zijn sportieve prestaties dat toch wel verantwoordden. “De Laet had er eigenlijk altijd bij moeten zijn”, verklaarde analist Wim De Coninck bij de podcast De Tribune, nadat de Spanjaard zijn selectie bekendmaakte voor het drieluik Wales, Tsjechië en Wit-Rusland.

“Het zou ook geweldig geweest zijn om er iemand bij te nemen die van zo ver komt, ook voor de Belgische competitie trouwens. Hij heeft ook ervaring van om te gaan met geweldig goeie spitsen. Ook Europees heeft hij het geweldig gedaan. Martinez zal er wel zijn redenen voor hebben om hem niet te selecteren, al zal hij die nooit uitleggen. Leeftijd? Zo oud is hij ook niet. Vermaelen en Vertonghen zijn er ook nog altijd bij", aldus De Coninck. We willen niet beweren dat de Rode Duivels beter zouden presteren met Ritchie De Laet erbij, maar de tegenvallende defensieve prestaties zullen wellicht steken bij de Antwerpenaar.



Naast Wim De Coninck waren er nog verschillende waarnemers en analisten die vol onbegrip reageerden na de niet-selectie van Ritchie De Laet. Gert Verheyen bijvoorbeeld. Die verklaarde aan Het Nieuwsblad dat De Laet altijd schromelijk over het hoofd wordt gezien bij de Rode Duivels. De ex-coach van KV Oostende had de 32-jarige bij de selectie verwacht omdat hij gewoon een steengoede verdediger is. De Laet kan bovendien uitgespeeld worden op alle posities in de driemansverdediging of zelfs als buitenste lopende middenvelder. Die polyvalentie vindt Verheyen ook een serieuze meerwaarde in de selectie van de nationale ploeg. Maar Roberto Martinez dacht daar dus anders over.

RITCHIE & DE DUIVELS

De niet-selectie van Ritchie De Laet in maart doet terug denken aan zijn situatie in november. Ook toen werd de verdediger van Antwerp tevergeefs verwacht in de selectie van Roberto Martinez. “Het is jammer voor de club, de fans en Ritchie zelf dat hij er niet bij is”, zei Antwerp-coach Ivan Leko toen. “Hij zou niet misstaan in de driemansdefensie van Roberto Martinez.” Voor het drieluik tegen Zwitserland, Engeland en Denemarken had de Spaanse bondscoach in zijn oorspronkelijke 32-koppige selectie dus geen ruimte voor de sterkhouder van Antwerp FC. The Great Old blijft dus wachten op een opvolger van Rudi Smits, de laatste Antwerp-speler die in actie kwam voor de nationale ploeg. 

Ritchie De Laet vergelijken met Thomas Vermaelen of Jan Vertonghen heeft geen zin, want elk van deze spelers heeft zijn individuele en specifieke kwaliteiten. Maar op basis van zijn huidige sportieve prestaties, als één van de betere verdedigers uit de Jupiler Pro League, zou De Laet zeker zijn plaats hebben bij de Rode Duivels. De ervaren verdediger onderscheidt zich door een overvloed aan overgave, enthousiasme en het nooit lossen van zijn rechtstreekse tegenstander. En meermaals gooit ie er ook nog een ouderwetse en snedige Engelse tackle tegenaan. 



En door zijn aanstekelijk enthousiasme en doorgedreven speelwijze doet De Laet ook wat bewegen bij zijn ploegmaats. Leading by example: hij neemt het team op sleeptouw. Door de combinatie van zijn kwaliteiten, leiderschapskwaliteiten en grinta zou Ritchie De Laet niet bepaald een verzwakking betekenen voor de nationale équipe, al was het maar om de ruime selectie te bemannen. Daarnaast beperken de topprestaties van De Laet zich niet enkel tot het Belgisch grondgebied. Hij was namelijk ook één van de architecten die de stuntzege tegen Tottenham Hotspur hielpen realiseren in de Europa League. 

KEUZE VOOR DE TOEKOMST? 

Laat ons duidelijk stellen. Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen hebben zeker nog hun plaats in de selectie van de Rode Duivels. Beide verdedigers vielen wel dik tegen in de voorbije interlands, maar hun verdiensten en intrinsieke kwaliteiten blijven toch enorm positief doorwegen. Maar Vermaelen en Vertonghen steken tegenwoordig niet meteen in hun beste vorm, wat nog een understatement is, terwijl Ritchie De Laet in zijn carrière wellicht nooit beter presteerde dan vandaag. Een nationale selectie van De Laet (32) zou niet de keuze voor de toekomst zijn, maar anderzijds zijn Vermaelen (35) en Vertonghen (33) dat ook niet ...

LEES OOK: Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Hoort De Laet bij de Rode Duivels?

Meest recent

Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

8
8
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

15
15
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

120
120
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

83
83
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

156
156
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

22
22
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

156
156
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

111
111
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

148
148
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

100
100
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

915
915
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

50
50
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

319
319
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

147
147
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

90
90
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

66
66
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

57
57
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

42
42
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

380
380
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

522
522
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

494
494
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

523
523
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

365
365
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

132
132
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

978
978

Meer sportnieuws