Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

2170
Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

Ook dit seizoen werd Club Brugge opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in Europa. De ambitieuze topclub wil zich bewijzen buiten de Belgische landsgrenzen heen, maar op het Europees toneel blijft Club op z'n honger zitten. Maar misschien brengt een zomers transferoffensief wel soelaas ...


STILSTAAN IS ACHTERUITGAAN

Ook al ging de veelbesproken beursgang van Club Brugge niet door, de West-Vlamingen blijven desondanks razend ambitieus. Het ultieme doel is om een Europese subtopper te worden, en daarvoor moet Club in alle gelederen continu blijven evolueren en doorgroeien. In de komende jaren zal de sleutel voornamelijk in het transferbeleid komen te liggen. Verschillende spelers zijn namelijk aan het eind van hun cyclus beland, waardoor een nieuwe dynamiek wonderen kan doen.

In de huidige selectie van Club Brugge worden alvast drie spelers gehuurd. Daarmee is het hoogst onzeker dat Nabil Dirar, Stefano Denswil en Tahith Chong volgend seizoen nog zullen vertoeven op Jan Breydel. Anderzijds zal er misschien een oplossing gezocht worden voor de overbodige David Okereke, terwijl Noa Lang, Charles De Ketelaere, Odilon Kossounou en Clinton Mata altijd goed in de markt liggen. Langs uitgaande zijde mag er dus wel het één en ander verwacht worden.



Om het vertrek van één of meerdere spelers op te vangen, kijkt Club Brugge alvast proactief rond naar interessante profielen. Het Kan uiteraard ook de bedoeling zijn om de huidige spelersgroep danig te versterken, zonder dat er spelers zullen vertrekken. In de voorbije weken werd de landskampioen alvast gelinkt aan de boeiende doelwitten Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping).

J. LINDSTROM

De 21-jarige aanvallende middenvelder is één van de grote openbaringen bij Brondby en in de Deense Superligaen. Jesper Lindstrom scoorde dit jaar al 9 doelpunten en gaf 9 assists in 22 competitiematchen. De Deense belofte-international houdt dit seizoen een hoog en standvastig niveau aan, zonder een opmerkelijke terugval. Die duurzame en positieve prestaties zijn overigens het resultaat van Lindstroms sterke mentaliteit en focus. In de voorbije jaren versterkte hij zich enorm op het mentale vlak, waardoor hij ook een veel betere voetballer geworden is.

Zijn 9 doelpunten en 9 assists liegen er niet om: Jesper Lindstrom is bij Brondby bezig aan een superseizoen. Door zijn sterke mentaliteit wil hij zich elke wedstrijd opnieuw bewijzen en continu verbeteren. Die ingesteldheid zou alvast goed passen bij de identiteit van Club Brugge, alsook het topsportklimaat in het Belfius Basecamp. Op papier zou Lindstrom alvast een erg nuttige aanwinst zijn voor Blauw-Zwart, maar hij zal wel onvermijdelijk komen met een hoog prijskaartje. Zijn huidige marktwaarde wordt namelijk geschat op 6 miljoen euro.



Naar de grote sterktes van Jesper Lindstrom moeten we niet lang zoeken. Zijn doelpunten en assists zijn het resultaat van doeltreffendheid, infiltratievermogen, vista en présence. De 22-jarige legt bovendien ook veel diepgang en versnellingen in zijn spel, en bovendien is Lindstrom ook erg efficiënt in de box. De enige kanttekeningen zijn een matige passing, die bovendien eerder lateraal dan vooruit georiënteerd is. Op het fysieke vlak kan Lindstrom ook nog wat vooruitgang boeken, net zoals in zijn defensief werk.

M. FRENDRUP

Hij is nog maar 19 jaar, maar Morten Frendrup schreef toch al clubgeschiedenis bij Brondby. De defensieve middenvelder debuteerde in de hoofdmacht op 16 jaar tien maanden en 4 dagen, waarmee Frendrup bij Brondby in de Deense Superligaen de jongste debutant werd. Sindsdien werkte hij zich stelselmatig op tot een vaste basisspeler bij de Deense topclub, waar hij een goed duo vormt met Jesper Lindstrom (zie hierboven). De jonge middenvelder laat steeds een zekere indruk na en hij is een belangrijke regulator in het team van Brondby.

Als defensieve middenvelder liggen de grote sterktes van Morten Frendrup uiteraard op het verdedigende gebied. Ondanks zijn leeftijd van 19 jaar acteert hij wel opvallend matuur en kalm. Frendrup zoekt steeds naar de juiste oplossing, en onder druk houdt hij zijn hoofd ook altijd koel. Met de spelintelligentie van Frendrup zit het ook wel snor, getuige van zijn kwaliteit om zichzelf vrij te spelen. Bij een dominante ploeg zoals Club Brugge is zo'n profiel dus best wel dankbaar. 



Maar Morten Frendrup heeft ook nog bepaalde werkpunten. Hij is niet bepaald dynamisch en bovendien is hij niet meteen van de snelste. De 19-jarige heeft ook niet meteen een grote invloed op het opbouwende of offensieve spelbeeld. Zijn passing is bijvoorbeeld niet van de hoogste kwaliteit, die bovendien ook eerder lateraal zijn dan in een voorwaartse richting. Toch blijft de jonge Frendrup een talent om in de gaten te blijven houden, want hij bezit toch meerdere sterke defensieve kwaliteiten.

S. HAKSABANOVIC

Vierde keer goede keer? Sinds 2016 aast Club Brugge reeds op Sead Haksabanovic (Norrköping), maar tot dusver waren al deze pogingen dus niet succesvol. De Zweedse media linken de flankaanvaller onlangs terug aan Blauw-Zwart, maar er heerst nog heel wat concurrentie voor Haksabanovic. Ook AS Roma en Atalanta Bergamo hebben namelijk het vizier gericht op de talentvolle Montenegrijnse international. Maar alle geïnteresseerde clubs zijn alvast gewaarschuwd. 

Volgens de laatste berichten uit Zweden verwacht Norrköping namelijk een recordbedrag voor Sead Haksabanovic. De duurste uitgaande transfers van de club waren Jordan Larsson (Spartak Moskou) en Arnor Sigurdsson (CSKA Moskou), die beiden vier miljoen euro opbrachten. Indien Club Brugge dus een vierde poging wil wagen voor Haksabanovic, dan zal het minimum vier miljoen euro op tafel moeten leggen. Voor een speler van zijn kwaliteiten is dat overigens niet te veel geld.



Sead Haksabanovic is een pure voetballer die houdt van veel vrijheid en creativiteit. Vanaf de linkerflank knijpt hij graag naar binnen om via de 'half spaces' doelkansen aan te leveren. Dergelijke tactiek wordt ook gehanteerd bij Club Brugge, waardoor ook Haksabanovic' weleens zou kunnen aanslaan op Jan Breydel. De kleine dribbelaar bezit een laag zwaartepunt waardoor hij gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander kan uitschakelen. Zijn techniek, snelheid en snelle voetjes maken van Haksabanovic één van de meest gevreesde spelers uit de Allsvenskan.

BEPROEFD TRANSFERRECEPT 

Door de vermeende interesse in Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping) grijpt Club Brugge terug naar een oud maar geslaagd transferrecept. De West-Vlamingen waren in de voorbije jaren een ware pionier op het vlak van talentdetectie, en dat meestal bij spelers op een jonge leeftijd. Het trio aan recente transfertargets is alvast veelbelovend, waarbij elke speler beschikt over zijn eigen specifieke kwaliteiten. Op basis hiervan zouden Lindstrom, Frendrup en Haksabanovic best wel interessante nieuwkomers kunnen zijn voor Club Brugge. 

LEES OOK: "Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

Wie moet Club zeker halen?

Meest recent

'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

32
32
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

323
323
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

119
119
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

93
93
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

255
255
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

161
161
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

131
131
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

259
259
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

539
539
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

23
23
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

97
97
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

190
190
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

141
141
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

737
737
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

239
239
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

505
505
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

939
939
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

198
198
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

121
121
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

111
111
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

557
557
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

461
461
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

81
81
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

126
126
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

147
147

Meer sportnieuws