Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

door
Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

Ook dit seizoen werd Club Brugge opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in Europa. De ambitieuze topclub wil zich bewijzen buiten de Belgische landsgrenzen heen, maar op het Europees toneel blijft Club op z'n honger zitten. Maar misschien brengt een zomers transferoffensief wel soelaas ...


STILSTAAN IS ACHTERUITGAAN

Ook al ging de veelbesproken beursgang van Club Brugge niet door, de West-Vlamingen blijven desondanks razend ambitieus. Het ultieme doel is om een Europese subtopper te worden, en daarvoor moet Club in alle gelederen continu blijven evolueren en doorgroeien. In de komende jaren zal de sleutel voornamelijk in het transferbeleid komen te liggen. Verschillende spelers zijn namelijk aan het eind van hun cyclus beland, waardoor een nieuwe dynamiek wonderen kan doen.

In de huidige selectie van Club Brugge worden alvast drie spelers gehuurd. Daarmee is het hoogst onzeker dat Nabil Dirar, Stefano Denswil en Tahith Chong volgend seizoen nog zullen vertoeven op Jan Breydel. Anderzijds zal er misschien een oplossing gezocht worden voor de overbodige David Okereke, terwijl Noa Lang, Charles De Ketelaere, Odilon Kossounou en Clinton Mata altijd goed in de markt liggen. Langs uitgaande zijde mag er dus wel het één en ander verwacht worden.



Om het vertrek van één of meerdere spelers op te vangen, kijkt Club Brugge alvast proactief rond naar interessante profielen. Het Kan uiteraard ook de bedoeling zijn om de huidige spelersgroep danig te versterken, zonder dat er spelers zullen vertrekken. In de voorbije weken werd de landskampioen alvast gelinkt aan de boeiende doelwitten Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping).

J. LINDSTROM

De 21-jarige aanvallende middenvelder is één van de grote openbaringen bij Brondby en in de Deense Superligaen. Jesper Lindstrom scoorde dit jaar al 9 doelpunten en gaf 9 assists in 22 competitiematchen. De Deense belofte-international houdt dit seizoen een hoog en standvastig niveau aan, zonder een opmerkelijke terugval. Die duurzame en positieve prestaties zijn overigens het resultaat van Lindstroms sterke mentaliteit en focus. In de voorbije jaren versterkte hij zich enorm op het mentale vlak, waardoor hij ook een veel betere voetballer geworden is.

Zijn 9 doelpunten en 9 assists liegen er niet om: Jesper Lindstrom is bij Brondby bezig aan een superseizoen. Door zijn sterke mentaliteit wil hij zich elke wedstrijd opnieuw bewijzen en continu verbeteren. Die ingesteldheid zou alvast goed passen bij de identiteit van Club Brugge, alsook het topsportklimaat in het Belfius Basecamp. Op papier zou Lindstrom alvast een erg nuttige aanwinst zijn voor Blauw-Zwart, maar hij zal wel onvermijdelijk komen met een hoog prijskaartje. Zijn huidige marktwaarde wordt namelijk geschat op 6 miljoen euro.



Naar de grote sterktes van Jesper Lindstrom moeten we niet lang zoeken. Zijn doelpunten en assists zijn het resultaat van doeltreffendheid, infiltratievermogen, vista en présence. De 22-jarige legt bovendien ook veel diepgang en versnellingen in zijn spel, en bovendien is Lindstrom ook erg efficiënt in de box. De enige kanttekeningen zijn een matige passing, die bovendien eerder lateraal dan vooruit georiënteerd is. Op het fysieke vlak kan Lindstrom ook nog wat vooruitgang boeken, net zoals in zijn defensief werk.

M. FRENDRUP

Hij is nog maar 19 jaar, maar Morten Frendrup schreef toch al clubgeschiedenis bij Brondby. De defensieve middenvelder debuteerde in de hoofdmacht op 16 jaar tien maanden en 4 dagen, waarmee Frendrup bij Brondby in de Deense Superligaen de jongste debutant werd. Sindsdien werkte hij zich stelselmatig op tot een vaste basisspeler bij de Deense topclub, waar hij een goed duo vormt met Jesper Lindstrom (zie hierboven). De jonge middenvelder laat steeds een zekere indruk na en hij is een belangrijke regulator in het team van Brondby.

Als defensieve middenvelder liggen de grote sterktes van Morten Frendrup uiteraard op het verdedigende gebied. Ondanks zijn leeftijd van 19 jaar acteert hij wel opvallend matuur en kalm. Frendrup zoekt steeds naar de juiste oplossing, en onder druk houdt hij zijn hoofd ook altijd koel. Met de spelintelligentie van Frendrup zit het ook wel snor, getuige van zijn kwaliteit om zichzelf vrij te spelen. Bij een dominante ploeg zoals Club Brugge is zo'n profiel dus best wel dankbaar. 



Maar Morten Frendrup heeft ook nog bepaalde werkpunten. Hij is niet bepaald dynamisch en bovendien is hij niet meteen van de snelste. De 19-jarige heeft ook niet meteen een grote invloed op het opbouwende of offensieve spelbeeld. Zijn passing is bijvoorbeeld niet van de hoogste kwaliteit, die bovendien ook eerder lateraal zijn dan in een voorwaartse richting. Toch blijft de jonge Frendrup een talent om in de gaten te blijven houden, want hij bezit toch meerdere sterke defensieve kwaliteiten.

S. HAKSABANOVIC

Vierde keer goede keer? Sinds 2016 aast Club Brugge reeds op Sead Haksabanovic (Norrköping), maar tot dusver waren al deze pogingen dus niet succesvol. De Zweedse media linken de flankaanvaller onlangs terug aan Blauw-Zwart, maar er heerst nog heel wat concurrentie voor Haksabanovic. Ook AS Roma en Atalanta Bergamo hebben namelijk het vizier gericht op de talentvolle Montenegrijnse international. Maar alle geïnteresseerde clubs zijn alvast gewaarschuwd. 

Volgens de laatste berichten uit Zweden verwacht Norrköping namelijk een recordbedrag voor Sead Haksabanovic. De duurste uitgaande transfers van de club waren Jordan Larsson (Spartak Moskou) en Arnor Sigurdsson (CSKA Moskou), die beiden vier miljoen euro opbrachten. Indien Club Brugge dus een vierde poging wil wagen voor Haksabanovic, dan zal het minimum vier miljoen euro op tafel moeten leggen. Voor een speler van zijn kwaliteiten is dat overigens niet te veel geld.



Sead Haksabanovic is een pure voetballer die houdt van veel vrijheid en creativiteit. Vanaf de linkerflank knijpt hij graag naar binnen om via de 'half spaces' doelkansen aan te leveren. Dergelijke tactiek wordt ook gehanteerd bij Club Brugge, waardoor ook Haksabanovic' weleens zou kunnen aanslaan op Jan Breydel. De kleine dribbelaar bezit een laag zwaartepunt waardoor hij gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander kan uitschakelen. Zijn techniek, snelheid en snelle voetjes maken van Haksabanovic één van de meest gevreesde spelers uit de Allsvenskan.

BEPROEFD TRANSFERRECEPT 

Door de vermeende interesse in Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping) grijpt Club Brugge terug naar een oud maar geslaagd transferrecept. De West-Vlamingen waren in de voorbije jaren een ware pionier op het vlak van talentdetectie, en dat meestal bij spelers op een jonge leeftijd. Het trio aan recente transfertargets is alvast veelbelovend, waarbij elke speler beschikt over zijn eigen specifieke kwaliteiten. Op basis hiervan zouden Lindstrom, Frendrup en Haksabanovic best wel interessante nieuwkomers kunnen zijn voor Club Brugge. 

LEES OOK: Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Wie moet Club zeker halen?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

49
49
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

20
20
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

203
203
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

15
15
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

274
274
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

104
104
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

207
207
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

366
366
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

249
249
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

263
263
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

453
453
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

490
490
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

273
273
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

237
237
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

294
294
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

152
152
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

324
324
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

81
81
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

235
235
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

387
387
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

307
307
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

311
311
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

407
407
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

374
374

Meer sportnieuws