Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

2170
Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

Ook dit seizoen werd Club Brugge opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in Europa. De ambitieuze topclub wil zich bewijzen buiten de Belgische landsgrenzen heen, maar op het Europees toneel blijft Club op z'n honger zitten. Maar misschien brengt een zomers transferoffensief wel soelaas ...


STILSTAAN IS ACHTERUITGAAN

Ook al ging de veelbesproken beursgang van Club Brugge niet door, de West-Vlamingen blijven desondanks razend ambitieus. Het ultieme doel is om een Europese subtopper te worden, en daarvoor moet Club in alle gelederen continu blijven evolueren en doorgroeien. In de komende jaren zal de sleutel voornamelijk in het transferbeleid komen te liggen. Verschillende spelers zijn namelijk aan het eind van hun cyclus beland, waardoor een nieuwe dynamiek wonderen kan doen.

In de huidige selectie van Club Brugge worden alvast drie spelers gehuurd. Daarmee is het hoogst onzeker dat Nabil Dirar, Stefano Denswil en Tahith Chong volgend seizoen nog zullen vertoeven op Jan Breydel. Anderzijds zal er misschien een oplossing gezocht worden voor de overbodige David Okereke, terwijl Noa Lang, Charles De Ketelaere, Odilon Kossounou en Clinton Mata altijd goed in de markt liggen. Langs uitgaande zijde mag er dus wel het één en ander verwacht worden.



Om het vertrek van één of meerdere spelers op te vangen, kijkt Club Brugge alvast proactief rond naar interessante profielen. Het Kan uiteraard ook de bedoeling zijn om de huidige spelersgroep danig te versterken, zonder dat er spelers zullen vertrekken. In de voorbije weken werd de landskampioen alvast gelinkt aan de boeiende doelwitten Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping).

J. LINDSTROM

De 21-jarige aanvallende middenvelder is één van de grote openbaringen bij Brondby en in de Deense Superligaen. Jesper Lindstrom scoorde dit jaar al 9 doelpunten en gaf 9 assists in 22 competitiematchen. De Deense belofte-international houdt dit seizoen een hoog en standvastig niveau aan, zonder een opmerkelijke terugval. Die duurzame en positieve prestaties zijn overigens het resultaat van Lindstroms sterke mentaliteit en focus. In de voorbije jaren versterkte hij zich enorm op het mentale vlak, waardoor hij ook een veel betere voetballer geworden is.

Zijn 9 doelpunten en 9 assists liegen er niet om: Jesper Lindstrom is bij Brondby bezig aan een superseizoen. Door zijn sterke mentaliteit wil hij zich elke wedstrijd opnieuw bewijzen en continu verbeteren. Die ingesteldheid zou alvast goed passen bij de identiteit van Club Brugge, alsook het topsportklimaat in het Belfius Basecamp. Op papier zou Lindstrom alvast een erg nuttige aanwinst zijn voor Blauw-Zwart, maar hij zal wel onvermijdelijk komen met een hoog prijskaartje. Zijn huidige marktwaarde wordt namelijk geschat op 6 miljoen euro.



Naar de grote sterktes van Jesper Lindstrom moeten we niet lang zoeken. Zijn doelpunten en assists zijn het resultaat van doeltreffendheid, infiltratievermogen, vista en présence. De 22-jarige legt bovendien ook veel diepgang en versnellingen in zijn spel, en bovendien is Lindstrom ook erg efficiënt in de box. De enige kanttekeningen zijn een matige passing, die bovendien eerder lateraal dan vooruit georiënteerd is. Op het fysieke vlak kan Lindstrom ook nog wat vooruitgang boeken, net zoals in zijn defensief werk.

M. FRENDRUP

Hij is nog maar 19 jaar, maar Morten Frendrup schreef toch al clubgeschiedenis bij Brondby. De defensieve middenvelder debuteerde in de hoofdmacht op 16 jaar tien maanden en 4 dagen, waarmee Frendrup bij Brondby in de Deense Superligaen de jongste debutant werd. Sindsdien werkte hij zich stelselmatig op tot een vaste basisspeler bij de Deense topclub, waar hij een goed duo vormt met Jesper Lindstrom (zie hierboven). De jonge middenvelder laat steeds een zekere indruk na en hij is een belangrijke regulator in het team van Brondby.

Als defensieve middenvelder liggen de grote sterktes van Morten Frendrup uiteraard op het verdedigende gebied. Ondanks zijn leeftijd van 19 jaar acteert hij wel opvallend matuur en kalm. Frendrup zoekt steeds naar de juiste oplossing, en onder druk houdt hij zijn hoofd ook altijd koel. Met de spelintelligentie van Frendrup zit het ook wel snor, getuige van zijn kwaliteit om zichzelf vrij te spelen. Bij een dominante ploeg zoals Club Brugge is zo'n profiel dus best wel dankbaar. 



Maar Morten Frendrup heeft ook nog bepaalde werkpunten. Hij is niet bepaald dynamisch en bovendien is hij niet meteen van de snelste. De 19-jarige heeft ook niet meteen een grote invloed op het opbouwende of offensieve spelbeeld. Zijn passing is bijvoorbeeld niet van de hoogste kwaliteit, die bovendien ook eerder lateraal zijn dan in een voorwaartse richting. Toch blijft de jonge Frendrup een talent om in de gaten te blijven houden, want hij bezit toch meerdere sterke defensieve kwaliteiten.

S. HAKSABANOVIC

Vierde keer goede keer? Sinds 2016 aast Club Brugge reeds op Sead Haksabanovic (Norrköping), maar tot dusver waren al deze pogingen dus niet succesvol. De Zweedse media linken de flankaanvaller onlangs terug aan Blauw-Zwart, maar er heerst nog heel wat concurrentie voor Haksabanovic. Ook AS Roma en Atalanta Bergamo hebben namelijk het vizier gericht op de talentvolle Montenegrijnse international. Maar alle geïnteresseerde clubs zijn alvast gewaarschuwd. 

Volgens de laatste berichten uit Zweden verwacht Norrköping namelijk een recordbedrag voor Sead Haksabanovic. De duurste uitgaande transfers van de club waren Jordan Larsson (Spartak Moskou) en Arnor Sigurdsson (CSKA Moskou), die beiden vier miljoen euro opbrachten. Indien Club Brugge dus een vierde poging wil wagen voor Haksabanovic, dan zal het minimum vier miljoen euro op tafel moeten leggen. Voor een speler van zijn kwaliteiten is dat overigens niet te veel geld.



Sead Haksabanovic is een pure voetballer die houdt van veel vrijheid en creativiteit. Vanaf de linkerflank knijpt hij graag naar binnen om via de 'half spaces' doelkansen aan te leveren. Dergelijke tactiek wordt ook gehanteerd bij Club Brugge, waardoor ook Haksabanovic' weleens zou kunnen aanslaan op Jan Breydel. De kleine dribbelaar bezit een laag zwaartepunt waardoor hij gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander kan uitschakelen. Zijn techniek, snelheid en snelle voetjes maken van Haksabanovic één van de meest gevreesde spelers uit de Allsvenskan.

BEPROEFD TRANSFERRECEPT 

Door de vermeende interesse in Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping) grijpt Club Brugge terug naar een oud maar geslaagd transferrecept. De West-Vlamingen waren in de voorbije jaren een ware pionier op het vlak van talentdetectie, en dat meestal bij spelers op een jonge leeftijd. Het trio aan recente transfertargets is alvast veelbelovend, waarbij elke speler beschikt over zijn eigen specifieke kwaliteiten. Op basis hiervan zouden Lindstrom, Frendrup en Haksabanovic best wel interessante nieuwkomers kunnen zijn voor Club Brugge. 

LEES OOK: Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Wie moet Club zeker halen?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

30
30
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

30
30
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

97
97
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

75
75
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

41
41
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

214
214
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws