Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

door
Club Brugge bereidt groots transferoffensief voor

Ook dit seizoen werd Club Brugge opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in Europa. De ambitieuze topclub wil zich bewijzen buiten de Belgische landsgrenzen heen, maar op het Europees toneel blijft Club op z'n honger zitten. Maar misschien brengt een zomers transferoffensief wel soelaas ...


STILSTAAN IS ACHTERUITGAAN

Ook al ging de veelbesproken beursgang van Club Brugge niet door, de West-Vlamingen blijven desondanks razend ambitieus. Het ultieme doel is om een Europese subtopper te worden, en daarvoor moet Club in alle gelederen continu blijven evolueren en doorgroeien. In de komende jaren zal de sleutel voornamelijk in het transferbeleid komen te liggen. Verschillende spelers zijn namelijk aan het eind van hun cyclus beland, waardoor een nieuwe dynamiek wonderen kan doen.

In de huidige selectie van Club Brugge worden alvast drie spelers gehuurd. Daarmee is het hoogst onzeker dat Nabil Dirar, Stefano Denswil en Tahith Chong volgend seizoen nog zullen vertoeven op Jan Breydel. Anderzijds zal er misschien een oplossing gezocht worden voor de overbodige David Okereke, terwijl Noa Lang, Charles De Ketelaere, Odilon Kossounou en Clinton Mata altijd goed in de markt liggen. Langs uitgaande zijde mag er dus wel het één en ander verwacht worden.



Om het vertrek van één of meerdere spelers op te vangen, kijkt Club Brugge alvast proactief rond naar interessante profielen. Het Kan uiteraard ook de bedoeling zijn om de huidige spelersgroep danig te versterken, zonder dat er spelers zullen vertrekken. In de voorbije weken werd de landskampioen alvast gelinkt aan de boeiende doelwitten Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping).

J. LINDSTROM

De 21-jarige aanvallende middenvelder is één van de grote openbaringen bij Brondby en in de Deense Superligaen. Jesper Lindstrom scoorde dit jaar al 9 doelpunten en gaf 9 assists in 22 competitiematchen. De Deense belofte-international houdt dit seizoen een hoog en standvastig niveau aan, zonder een opmerkelijke terugval. Die duurzame en positieve prestaties zijn overigens het resultaat van Lindstroms sterke mentaliteit en focus. In de voorbije jaren versterkte hij zich enorm op het mentale vlak, waardoor hij ook een veel betere voetballer geworden is.

Zijn 9 doelpunten en 9 assists liegen er niet om: Jesper Lindstrom is bij Brondby bezig aan een superseizoen. Door zijn sterke mentaliteit wil hij zich elke wedstrijd opnieuw bewijzen en continu verbeteren. Die ingesteldheid zou alvast goed passen bij de identiteit van Club Brugge, alsook het topsportklimaat in het Belfius Basecamp. Op papier zou Lindstrom alvast een erg nuttige aanwinst zijn voor Blauw-Zwart, maar hij zal wel onvermijdelijk komen met een hoog prijskaartje. Zijn huidige marktwaarde wordt namelijk geschat op 6 miljoen euro.



Naar de grote sterktes van Jesper Lindstrom moeten we niet lang zoeken. Zijn doelpunten en assists zijn het resultaat van doeltreffendheid, infiltratievermogen, vista en présence. De 22-jarige legt bovendien ook veel diepgang en versnellingen in zijn spel, en bovendien is Lindstrom ook erg efficiënt in de box. De enige kanttekeningen zijn een matige passing, die bovendien eerder lateraal dan vooruit georiënteerd is. Op het fysieke vlak kan Lindstrom ook nog wat vooruitgang boeken, net zoals in zijn defensief werk.

M. FRENDRUP

Hij is nog maar 19 jaar, maar Morten Frendrup schreef toch al clubgeschiedenis bij Brondby. De defensieve middenvelder debuteerde in de hoofdmacht op 16 jaar tien maanden en 4 dagen, waarmee Frendrup bij Brondby in de Deense Superligaen de jongste debutant werd. Sindsdien werkte hij zich stelselmatig op tot een vaste basisspeler bij de Deense topclub, waar hij een goed duo vormt met Jesper Lindstrom (zie hierboven). De jonge middenvelder laat steeds een zekere indruk na en hij is een belangrijke regulator in het team van Brondby.

Als defensieve middenvelder liggen de grote sterktes van Morten Frendrup uiteraard op het verdedigende gebied. Ondanks zijn leeftijd van 19 jaar acteert hij wel opvallend matuur en kalm. Frendrup zoekt steeds naar de juiste oplossing, en onder druk houdt hij zijn hoofd ook altijd koel. Met de spelintelligentie van Frendrup zit het ook wel snor, getuige van zijn kwaliteit om zichzelf vrij te spelen. Bij een dominante ploeg zoals Club Brugge is zo'n profiel dus best wel dankbaar. 



Maar Morten Frendrup heeft ook nog bepaalde werkpunten. Hij is niet bepaald dynamisch en bovendien is hij niet meteen van de snelste. De 19-jarige heeft ook niet meteen een grote invloed op het opbouwende of offensieve spelbeeld. Zijn passing is bijvoorbeeld niet van de hoogste kwaliteit, die bovendien ook eerder lateraal zijn dan in een voorwaartse richting. Toch blijft de jonge Frendrup een talent om in de gaten te blijven houden, want hij bezit toch meerdere sterke defensieve kwaliteiten.

S. HAKSABANOVIC

Vierde keer goede keer? Sinds 2016 aast Club Brugge reeds op Sead Haksabanovic (Norrköping), maar tot dusver waren al deze pogingen dus niet succesvol. De Zweedse media linken de flankaanvaller onlangs terug aan Blauw-Zwart, maar er heerst nog heel wat concurrentie voor Haksabanovic. Ook AS Roma en Atalanta Bergamo hebben namelijk het vizier gericht op de talentvolle Montenegrijnse international. Maar alle geïnteresseerde clubs zijn alvast gewaarschuwd. 

Volgens de laatste berichten uit Zweden verwacht Norrköping namelijk een recordbedrag voor Sead Haksabanovic. De duurste uitgaande transfers van de club waren Jordan Larsson (Spartak Moskou) en Arnor Sigurdsson (CSKA Moskou), die beiden vier miljoen euro opbrachten. Indien Club Brugge dus een vierde poging wil wagen voor Haksabanovic, dan zal het minimum vier miljoen euro op tafel moeten leggen. Voor een speler van zijn kwaliteiten is dat overigens niet te veel geld.



Sead Haksabanovic is een pure voetballer die houdt van veel vrijheid en creativiteit. Vanaf de linkerflank knijpt hij graag naar binnen om via de 'half spaces' doelkansen aan te leveren. Dergelijke tactiek wordt ook gehanteerd bij Club Brugge, waardoor ook Haksabanovic' weleens zou kunnen aanslaan op Jan Breydel. De kleine dribbelaar bezit een laag zwaartepunt waardoor hij gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander kan uitschakelen. Zijn techniek, snelheid en snelle voetjes maken van Haksabanovic één van de meest gevreesde spelers uit de Allsvenskan.

BEPROEFD TRANSFERRECEPT 

Door de vermeende interesse in Jesper Lindstrom (21, Brondby), Morten Frendrup (19, Brondby) en Sead Haksabanovic (21, Norrköping) grijpt Club Brugge terug naar een oud maar geslaagd transferrecept. De West-Vlamingen waren in de voorbije jaren een ware pionier op het vlak van talentdetectie, en dat meestal bij spelers op een jonge leeftijd. Het trio aan recente transfertargets is alvast veelbelovend, waarbij elke speler beschikt over zijn eigen specifieke kwaliteiten. Op basis hiervan zouden Lindstrom, Frendrup en Haksabanovic best wel interessante nieuwkomers kunnen zijn voor Club Brugge. 

LEES OOK: Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Wie moet Club zeker halen?

Meest recent

Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

20
20
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

24
24
Recordman Kompany: Bayern weldra nog een stuk sterker?

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

29
29
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

78
78
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

87
87
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

73
73
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

172
172
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

97
97
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

439
439
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

143
143
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

334
334
De Condé kraakt Fink: KRC Genk 2.0 op titelkoers?

De uitschuiver tegen Ferencvaros in de League Phase van de Europa League is uitgewist. Dankzij een ...

198
198
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

85
85
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

128
128
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

274
274
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

191
191
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

315
315
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

234
234
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

50
50
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

96
96
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

144
144
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

111
111
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

336
336
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219

Meer sportnieuws