Ex-doelman RSCA en Genk: "Terug naar België? Zit in een goede positie"

558 stemmen
Ex-doelman RSCA en Genk:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. Olivier Vliegen is één van hen. De 22-jarige Belgische doelman is eigendom van Slovan Liberec en wordt uitgeleend aan het Slowaakse Secina. Onze redactie had een gesprek met hem.


Vliegen trok in 2018 na een jaar bij Anderlecht naar Tsjechië. Dat is geen alledaagse transfer. "Ze kwamen mij op het spoor via mijn goede vriend Chris Maesen die werkt voor een Tsjechisch managementbureau. Hij heeft in de jeugdreeksen samen gespeeld met Dennis Praet en ze zijn goede vrienden. Dennis zat bij dat management en zo is de bal aan het rollen gegaan", laat hij weten aan onze reactie.

Vliegen speelde voor Anderlecht.

Debuut

Vliegen was geen eerste doelman bij Liberec, maar leerde er wel een ander soort voetbal kennen. "Het Tsjechisch voetbal is zeker anders als het voetbal in België. Er zijn meer duels en het is minder tactisch. Maar als je kijkt naar Slavia Praag, dan denk ik dat het een heel complete ploeg is die over alle nodige kwaliteiten beschikt."

Slavia gaf enkele jaren geleden KRC Genk nog voetballes en schakelde in de Europa League onder meer Leicester City uit. Met Nicolae Stanciu, Peter Olayinka en Simon Deli spelen er heel wat bekende namen. Sinds dit seizoen speelt Vliegen niet meer in Tsjechië. Hij werd voor een jaar gestald bij Senica in Slowakije. "Het gaat goed momenteel. Ik heb vorig weekend mijn debuut gemaakt met een clean sheet en een overwinning, dus ik hoop dat de trein nu is vertrokken."

De jonge doelman was ook enkele jaren actief binnen de jeugdopleiding van Genk.

Vanheusden, Bornauw & co

Een terugkeer naar België is momenteel nog niet aan de orde. "Ik heb nog geen idee wat de toekomst brengt. Ik heb vorige week mijn debuut gemaakt en ik hoop nu de resterende acht matchen nog te kunnen spelen. Daarin wil ik een goede indruk achterlaten. Na dit seizoen heb ik nog één jaar contract, dus ik denk dat ik in een goede positie zit."

Vliegen speelde in de jeugdploegen van Standard, KRC Genk en Anderlecht. Hij zag heel wat ex-ploegmaats ondertussen doorgroeien naar de nationale ploeg. "Ik heb met veel van die jongens samen gespeeld. Bij Standard was Zinho Vanheusden mijn ploegmaat, en je zag op zeer jonge leeftijd al dat hij heel veel kwaliteit had en er heel hard voor werkte. Bij Anderlecht speelde ik dan weer samen met Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga en Sebastiaan Bornauw. Je zag aan bepaalde kleine dingen wel dat die jongens iets extra hebben. Dat gaat dan over balaannames, versnellingen, rust aan de bal etc...", aldus de sympathieke doelman.

Claudio Reulens

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

Moeten Belgische clubs hem eens polsen?

Meest recent

Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

24
24
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

87
87
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

95
95
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

27
27
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

117
117
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

256
256
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

396
396
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

82
82
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

702
702
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

362
362
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

349
349
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

39
39
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

447
447
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

90
90
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

729
729
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

449
449
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

486
486
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

510
510
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

81
81
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

829
829
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

383
383
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1195
1195
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

238
238
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1259
1259

Meer sportnieuws