Ex-doelman RSCA en Genk: "Terug naar België? Zit in een goede positie"

558 stemmen
Ex-doelman RSCA en Genk:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. Olivier Vliegen is één van hen. De 22-jarige Belgische doelman is eigendom van Slovan Liberec en wordt uitgeleend aan het Slowaakse Secina. Onze redactie had een gesprek met hem.


Vliegen trok in 2018 na een jaar bij Anderlecht naar Tsjechië. Dat is geen alledaagse transfer. "Ze kwamen mij op het spoor via mijn goede vriend Chris Maesen die werkt voor een Tsjechisch managementbureau. Hij heeft in de jeugdreeksen samen gespeeld met Dennis Praet en ze zijn goede vrienden. Dennis zat bij dat management en zo is de bal aan het rollen gegaan", laat hij weten aan onze reactie.

Vliegen speelde voor Anderlecht.

Debuut

Vliegen was geen eerste doelman bij Liberec, maar leerde er wel een ander soort voetbal kennen. "Het Tsjechisch voetbal is zeker anders als het voetbal in België. Er zijn meer duels en het is minder tactisch. Maar als je kijkt naar Slavia Praag, dan denk ik dat het een heel complete ploeg is die over alle nodige kwaliteiten beschikt."

Slavia gaf enkele jaren geleden KRC Genk nog voetballes en schakelde in de Europa League onder meer Leicester City uit. Met Nicolae Stanciu, Peter Olayinka en Simon Deli spelen er heel wat bekende namen. Sinds dit seizoen speelt Vliegen niet meer in Tsjechië. Hij werd voor een jaar gestald bij Senica in Slowakije. "Het gaat goed momenteel. Ik heb vorig weekend mijn debuut gemaakt met een clean sheet en een overwinning, dus ik hoop dat de trein nu is vertrokken."

De jonge doelman was ook enkele jaren actief binnen de jeugdopleiding van Genk.

Vanheusden, Bornauw & co

Een terugkeer naar België is momenteel nog niet aan de orde. "Ik heb nog geen idee wat de toekomst brengt. Ik heb vorige week mijn debuut gemaakt en ik hoop nu de resterende acht matchen nog te kunnen spelen. Daarin wil ik een goede indruk achterlaten. Na dit seizoen heb ik nog één jaar contract, dus ik denk dat ik in een goede positie zit."

Vliegen speelde in de jeugdploegen van Standard, KRC Genk en Anderlecht. Hij zag heel wat ex-ploegmaats ondertussen doorgroeien naar de nationale ploeg. "Ik heb met veel van die jongens samen gespeeld. Bij Standard was Zinho Vanheusden mijn ploegmaat, en je zag op zeer jonge leeftijd al dat hij heel veel kwaliteit had en er heel hard voor werkte. Bij Anderlecht speelde ik dan weer samen met Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga en Sebastiaan Bornauw. Je zag aan bepaalde kleine dingen wel dat die jongens iets extra hebben. Dat gaat dan over balaannames, versnellingen, rust aan de bal etc...", aldus de sympathieke doelman.

Claudio Reulens

LEES OOK: Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Moeten Belgische clubs hem eens polsen?

Meest recent

'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

54
54
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

213
213
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

54
54
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

362
362
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

92
92
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

63
63
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

144
144
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

213
213
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

218
218
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

75
75
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

62
62
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

69
69
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

74
74
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

127
127
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

81
81
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

252
252
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

129
129
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

567
567
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

131
131
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

651
651
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

566
566
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

69
69
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

221
221
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

381
381
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

276
276

Meer sportnieuws