Ex-doelman RSCA en Genk: "Terug naar België? Zit in een goede positie"

door
Ex-doelman RSCA en Genk:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. Olivier Vliegen is één van hen. De 22-jarige Belgische doelman is eigendom van Slovan Liberec en wordt uitgeleend aan het Slowaakse Secina. Onze redactie had een gesprek met hem.


Vliegen trok in 2018 na een jaar bij Anderlecht naar Tsjechië. Dat is geen alledaagse transfer. "Ze kwamen mij op het spoor via mijn goede vriend Chris Maesen die werkt voor een Tsjechisch managementbureau. Hij heeft in de jeugdreeksen samen gespeeld met Dennis Praet en ze zijn goede vrienden. Dennis zat bij dat management en zo is de bal aan het rollen gegaan", laat hij weten aan onze reactie.

Vliegen speelde voor Anderlecht.

Debuut

Vliegen was geen eerste doelman bij Liberec, maar leerde er wel een ander soort voetbal kennen. "Het Tsjechisch voetbal is zeker anders als het voetbal in België. Er zijn meer duels en het is minder tactisch. Maar als je kijkt naar Slavia Praag, dan denk ik dat het een heel complete ploeg is die over alle nodige kwaliteiten beschikt."

Slavia gaf enkele jaren geleden KRC Genk nog voetballes en schakelde in de Europa League onder meer Leicester City uit. Met Nicolae Stanciu, Peter Olayinka en Simon Deli spelen er heel wat bekende namen. Sinds dit seizoen speelt Vliegen niet meer in Tsjechië. Hij werd voor een jaar gestald bij Senica in Slowakije. "Het gaat goed momenteel. Ik heb vorig weekend mijn debuut gemaakt met een clean sheet en een overwinning, dus ik hoop dat de trein nu is vertrokken."

De jonge doelman was ook enkele jaren actief binnen de jeugdopleiding van Genk.

Vanheusden, Bornauw & co

Een terugkeer naar België is momenteel nog niet aan de orde. "Ik heb nog geen idee wat de toekomst brengt. Ik heb vorige week mijn debuut gemaakt en ik hoop nu de resterende acht matchen nog te kunnen spelen. Daarin wil ik een goede indruk achterlaten. Na dit seizoen heb ik nog één jaar contract, dus ik denk dat ik in een goede positie zit."

Vliegen speelde in de jeugdploegen van Standard, KRC Genk en Anderlecht. Hij zag heel wat ex-ploegmaats ondertussen doorgroeien naar de nationale ploeg. "Ik heb met veel van die jongens samen gespeeld. Bij Standard was Zinho Vanheusden mijn ploegmaat, en je zag op zeer jonge leeftijd al dat hij heel veel kwaliteit had en er heel hard voor werkte. Bij Anderlecht speelde ik dan weer samen met Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga en Sebastiaan Bornauw. Je zag aan bepaalde kleine dingen wel dat die jongens iets extra hebben. Dat gaat dan over balaannames, versnellingen, rust aan de bal etc...", aldus de sympathieke doelman.

Claudio Reulens

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Moeten Belgische clubs hem eens polsen?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

139
139
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

18
18
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

27
27
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

47
47
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

23
23
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

126
126
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

48
48
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

37
37
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1005
1005
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

54
54
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

455
455
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

136
136
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

726
726
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

455
455
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

872
872
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

631
631
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

137
137
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

370
370
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws