Ex-doelman RSCA en Genk: "Terug naar België? Zit in een goede positie"

558 stemmen
Ex-doelman RSCA en Genk:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. Olivier Vliegen is één van hen. De 22-jarige Belgische doelman is eigendom van Slovan Liberec en wordt uitgeleend aan het Slowaakse Secina. Onze redactie had een gesprek met hem.


Vliegen trok in 2018 na een jaar bij Anderlecht naar Tsjechië. Dat is geen alledaagse transfer. "Ze kwamen mij op het spoor via mijn goede vriend Chris Maesen die werkt voor een Tsjechisch managementbureau. Hij heeft in de jeugdreeksen samen gespeeld met Dennis Praet en ze zijn goede vrienden. Dennis zat bij dat management en zo is de bal aan het rollen gegaan", laat hij weten aan onze reactie.

Vliegen speelde voor Anderlecht.

Debuut

Vliegen was geen eerste doelman bij Liberec, maar leerde er wel een ander soort voetbal kennen. "Het Tsjechisch voetbal is zeker anders als het voetbal in België. Er zijn meer duels en het is minder tactisch. Maar als je kijkt naar Slavia Praag, dan denk ik dat het een heel complete ploeg is die over alle nodige kwaliteiten beschikt."

Slavia gaf enkele jaren geleden KRC Genk nog voetballes en schakelde in de Europa League onder meer Leicester City uit. Met Nicolae Stanciu, Peter Olayinka en Simon Deli spelen er heel wat bekende namen. Sinds dit seizoen speelt Vliegen niet meer in Tsjechië. Hij werd voor een jaar gestald bij Senica in Slowakije. "Het gaat goed momenteel. Ik heb vorig weekend mijn debuut gemaakt met een clean sheet en een overwinning, dus ik hoop dat de trein nu is vertrokken."

De jonge doelman was ook enkele jaren actief binnen de jeugdopleiding van Genk.

Vanheusden, Bornauw & co

Een terugkeer naar België is momenteel nog niet aan de orde. "Ik heb nog geen idee wat de toekomst brengt. Ik heb vorige week mijn debuut gemaakt en ik hoop nu de resterende acht matchen nog te kunnen spelen. Daarin wil ik een goede indruk achterlaten. Na dit seizoen heb ik nog één jaar contract, dus ik denk dat ik in een goede positie zit."

Vliegen speelde in de jeugdploegen van Standard, KRC Genk en Anderlecht. Hij zag heel wat ex-ploegmaats ondertussen doorgroeien naar de nationale ploeg. "Ik heb met veel van die jongens samen gespeeld. Bij Standard was Zinho Vanheusden mijn ploegmaat, en je zag op zeer jonge leeftijd al dat hij heel veel kwaliteit had en er heel hard voor werkte. Bij Anderlecht speelde ik dan weer samen met Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga en Sebastiaan Bornauw. Je zag aan bepaalde kleine dingen wel dat die jongens iets extra hebben. Dat gaat dan over balaannames, versnellingen, rust aan de bal etc...", aldus de sympathieke doelman.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

Moeten Belgische clubs hem eens polsen?

Meest recent

‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

10
10
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet belangrijke schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

99
99
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

51
51
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

172
172
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

215
215
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

314
314
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

162
162
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

113
113
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

630
630
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

297
297
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

227
227
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

305
305
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

327
327
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

70
70
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

533
533
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

97
97
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

685
685
'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

RSC Anderlecht speelt donderdag tegen Hammarby en dat met een ploeg die ten opzichte van een jaar ...

725
725
Standard en Beveren ronden transfer officieel af

Bij SK Beveren komt er schot in de zaak. Nadat de club zekerheid kreeg over de nabije toekomst van ...

176
176
OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Bij OH Leuven zijn ze de laatste dagen bijzonder actief op de transfermarkt. Ze hebben nog een ...

134
134
Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

387
387
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

674
674
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

1082
1082
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

495
495
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

551
551

Meer sportnieuws