Ex-doelman RSCA en Genk: "Terug naar België? Zit in een goede positie"

558 stemmen
Ex-doelman RSCA en Genk:

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. Olivier Vliegen is één van hen. De 22-jarige Belgische doelman is eigendom van Slovan Liberec en wordt uitgeleend aan het Slowaakse Secina. Onze redactie had een gesprek met hem.


Vliegen trok in 2018 na een jaar bij Anderlecht naar Tsjechië. Dat is geen alledaagse transfer. "Ze kwamen mij op het spoor via mijn goede vriend Chris Maesen die werkt voor een Tsjechisch managementbureau. Hij heeft in de jeugdreeksen samen gespeeld met Dennis Praet en ze zijn goede vrienden. Dennis zat bij dat management en zo is de bal aan het rollen gegaan", laat hij weten aan onze reactie.

Vliegen speelde voor Anderlecht.

Debuut

Vliegen was geen eerste doelman bij Liberec, maar leerde er wel een ander soort voetbal kennen. "Het Tsjechisch voetbal is zeker anders als het voetbal in België. Er zijn meer duels en het is minder tactisch. Maar als je kijkt naar Slavia Praag, dan denk ik dat het een heel complete ploeg is die over alle nodige kwaliteiten beschikt."

Slavia gaf enkele jaren geleden KRC Genk nog voetballes en schakelde in de Europa League onder meer Leicester City uit. Met Nicolae Stanciu, Peter Olayinka en Simon Deli spelen er heel wat bekende namen. Sinds dit seizoen speelt Vliegen niet meer in Tsjechië. Hij werd voor een jaar gestald bij Senica in Slowakije. "Het gaat goed momenteel. Ik heb vorig weekend mijn debuut gemaakt met een clean sheet en een overwinning, dus ik hoop dat de trein nu is vertrokken."

De jonge doelman was ook enkele jaren actief binnen de jeugdopleiding van Genk.

Vanheusden, Bornauw & co

Een terugkeer naar België is momenteel nog niet aan de orde. "Ik heb nog geen idee wat de toekomst brengt. Ik heb vorige week mijn debuut gemaakt en ik hoop nu de resterende acht matchen nog te kunnen spelen. Daarin wil ik een goede indruk achterlaten. Na dit seizoen heb ik nog één jaar contract, dus ik denk dat ik in een goede positie zit."

Vliegen speelde in de jeugdploegen van Standard, KRC Genk en Anderlecht. Hij zag heel wat ex-ploegmaats ondertussen doorgroeien naar de nationale ploeg. "Ik heb met veel van die jongens samen gespeeld. Bij Standard was Zinho Vanheusden mijn ploegmaat, en je zag op zeer jonge leeftijd al dat hij heel veel kwaliteit had en er heel hard voor werkte. Bij Anderlecht speelde ik dan weer samen met Alexis Saelemaekers, Sambi Lokonga en Sebastiaan Bornauw. Je zag aan bepaalde kleine dingen wel dat die jongens iets extra hebben. Dat gaat dan over balaannames, versnellingen, rust aan de bal etc...", aldus de sympathieke doelman.

Claudio Reulens

LEES OOK: Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Moeten Belgische clubs hem eens polsen?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

168
168
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

239
239
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

58
58
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

161
161
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

90
90
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

75
75
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

168
168
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

265
265
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

376
376
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

559
559
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

62
62
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

351
351
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

253
253
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

383
383
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

259
259
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

180
180
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

230
230
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

178
178
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

666
666
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

54
54
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

296
296
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws