'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

312
'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

Club Brugge kwam donderdagmiddag met slecht nieuws naar buiten. Zo maakte de landskampioen bekend dat de geplande beursgang van vrijdag wordt ingetrokken. "We hebben ervoor gekozen om de beursgang van Club uit te stellen gezien de huidige marktcondities", reageerde voorzitter Bart Verhaeghe.

Zakenkrant De Tijd, dat als eerste naar buiten kwam met het nieuws over de annulatie, ging op zoek naar de oorzaken voor deze bijzondere gang van zaken. Zo was het voor de beleggers een pak minder interessant omdat er geen nieuwe aandelen werden vrijgegeven. De huidige aandeelhouders, waaronder Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert, waren van plan om enkel een deel van hun bestaande aandelen op de markt te brengen. En dat was niet bepaald aantrekkelijk. Bovendien behielden zijn dubbel stemrecht, waardoor de inspraak van de nieuwe aandeelhouders sowieso beperkt zou zijn.

Daarnaast was er ook geen uitzicht op de uitkering van dividenden. Winst zou dus enkel gemaakt kunnen worden als de prijs van de aandelen steeg. Tot slot blijven aandelen in voetbalclubs een risicovolle belegging, die afhankelijk is van allerlei externe factoren zoals sportieve resultaten en transferinkomsten. Voor heel wat grote en/of professionele investeerders was het dan ook niet interessant om mee in het verhaal te stappen. "De beleggers lieten Club massaal links liggen", vat De Tijd samen. Al zou het niet uitgesloten zijn dat de Bruggelingen op termijn een nieuwe poging wagen.

UPDATE 26/03
Er raken alsmaar meer details bekend over de mislukte beursgang van Club Brugge. Zo stelt opnieuw De Tijd dat er vooral intekeningen waren aan de onderkant van de prijsvork, die van 17,5 tot 22,5 euro per aandeel liep. Dat lijkt erop te wijzen dat het vooral supporters waren die interesse toonden en dat de grote investeerders Club links lieten liggen. Uiteindelijk zou de beursgang Club - of beter gezegd Verhaeghe en co - op die manier zo'n 60 miljoen euro opgeleverd hebben. Dat lijkt op zich een groot bedrag, maar het is wel een peulschil in vergelijking met de sommen waarop Club gerekend had.


LEES OOK: Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Had Club vrede moeten nemen met dat bedrag?

Meest recent

Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

23
23
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

108
108
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

46
46
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

399
399
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

116
116
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

59
59
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

52
52
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

157
157
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

221
221
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

438
438
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

310
310
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

282
282
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

705
705
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

649
649
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

78
78
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

309
309
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

104
104
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

282
282
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1426
1426
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

123
123
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

417
417
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

231
231
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

141
141
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

214
214

Meer sportnieuws