'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

312
'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

Club Brugge kwam donderdagmiddag met slecht nieuws naar buiten. Zo maakte de landskampioen bekend dat de geplande beursgang van vrijdag wordt ingetrokken. "We hebben ervoor gekozen om de beursgang van Club uit te stellen gezien de huidige marktcondities", reageerde voorzitter Bart Verhaeghe.

Zakenkrant De Tijd, dat als eerste naar buiten kwam met het nieuws over de annulatie, ging op zoek naar de oorzaken voor deze bijzondere gang van zaken. Zo was het voor de beleggers een pak minder interessant omdat er geen nieuwe aandelen werden vrijgegeven. De huidige aandeelhouders, waaronder Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert, waren van plan om enkel een deel van hun bestaande aandelen op de markt te brengen. En dat was niet bepaald aantrekkelijk. Bovendien behielden zijn dubbel stemrecht, waardoor de inspraak van de nieuwe aandeelhouders sowieso beperkt zou zijn.

Daarnaast was er ook geen uitzicht op de uitkering van dividenden. Winst zou dus enkel gemaakt kunnen worden als de prijs van de aandelen steeg. Tot slot blijven aandelen in voetbalclubs een risicovolle belegging, die afhankelijk is van allerlei externe factoren zoals sportieve resultaten en transferinkomsten. Voor heel wat grote en/of professionele investeerders was het dan ook niet interessant om mee in het verhaal te stappen. "De beleggers lieten Club massaal links liggen", vat De Tijd samen. Al zou het niet uitgesloten zijn dat de Bruggelingen op termijn een nieuwe poging wagen.

UPDATE 26/03
Er raken alsmaar meer details bekend over de mislukte beursgang van Club Brugge. Zo stelt opnieuw De Tijd dat er vooral intekeningen waren aan de onderkant van de prijsvork, die van 17,5 tot 22,5 euro per aandeel liep. Dat lijkt erop te wijzen dat het vooral supporters waren die interesse toonden en dat de grote investeerders Club links lieten liggen. Uiteindelijk zou de beursgang Club - of beter gezegd Verhaeghe en co - op die manier zo'n 60 miljoen euro opgeleverd hebben. Dat lijkt op zich een groot bedrag, maar het is wel een peulschil in vergelijking met de sommen waarop Club gerekend had.


LEES OOK: Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Had Club vrede moeten nemen met dat bedrag?

Meest recent

Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle lag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

13
13
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

5
5
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

21
21
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

20
20
Portugal onderneemt stappen: straf dreigt voor Ronaldo

De saga rondom Cristiano Ronaldo en de Portugese nationale ploeg blijft duren. Na alle commotie van ...

31
31
Bruno verrast met debutant in de basis bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kunnen mits een zege uiteraard ...

107
107
Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

57
57
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

31
31
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

116
116
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

91
91
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

131
131
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

335
335
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

38
38
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

113
113
Brandon Mechele staat voor complete verrassing na interlandluik

Brandon Mechele blijft verbazen. De verdediger van Club Brugge liet zich tijdens het recente ...

243
243
Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

205
205
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

116
116
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

63
63
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

292
292
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

188
188
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

913
913
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

66
66
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

164
164
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

26
26

Meer sportnieuws