'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

door
'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

Club Brugge kwam donderdagmiddag met slecht nieuws naar buiten. Zo maakte de landskampioen bekend dat de geplande beursgang van vrijdag wordt ingetrokken. "We hebben ervoor gekozen om de beursgang van Club uit te stellen gezien de huidige marktcondities", reageerde voorzitter Bart Verhaeghe.

Zakenkrant De Tijd, dat als eerste naar buiten kwam met het nieuws over de annulatie, ging op zoek naar de oorzaken voor deze bijzondere gang van zaken. Zo was het voor de beleggers een pak minder interessant omdat er geen nieuwe aandelen werden vrijgegeven. De huidige aandeelhouders, waaronder Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert, waren van plan om enkel een deel van hun bestaande aandelen op de markt te brengen. En dat was niet bepaald aantrekkelijk. Bovendien behielden zijn dubbel stemrecht, waardoor de inspraak van de nieuwe aandeelhouders sowieso beperkt zou zijn.

Daarnaast was er ook geen uitzicht op de uitkering van dividenden. Winst zou dus enkel gemaakt kunnen worden als de prijs van de aandelen steeg. Tot slot blijven aandelen in voetbalclubs een risicovolle belegging, die afhankelijk is van allerlei externe factoren zoals sportieve resultaten en transferinkomsten. Voor heel wat grote en/of professionele investeerders was het dan ook niet interessant om mee in het verhaal te stappen. "De beleggers lieten Club massaal links liggen", vat De Tijd samen. Al zou het niet uitgesloten zijn dat de Bruggelingen op termijn een nieuwe poging wagen.

UPDATE 26/03
Er raken alsmaar meer details bekend over de mislukte beursgang van Club Brugge. Zo stelt opnieuw De Tijd dat er vooral intekeningen waren aan de onderkant van de prijsvork, die van 17,5 tot 22,5 euro per aandeel liep. Dat lijkt erop te wijzen dat het vooral supporters waren die interesse toonden en dat de grote investeerders Club links lieten liggen. Uiteindelijk zou de beursgang Club - of beter gezegd Verhaeghe en co - op die manier zo'n 60 miljoen euro opgeleverd hebben. Dat lijkt op zich een groot bedrag, maar het is wel een peulschil in vergelijking met de sommen waarop Club gerekend had.


LEES OOK: Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Had Club vrede moeten nemen met dat bedrag?

Meest recent

'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

42
42
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

21
21
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

55
55
Ex-topman voetbalbond slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

7
7
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

176
176
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

434
434
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

47
47
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

178
178
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

31
31
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

340
340
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

59
59
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

320
320
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

58
58
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

167
167
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

156
156
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

81
81
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

306
306
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

130
130
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

668
668
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

424
424
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

495
495
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

121
121
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

658
658
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

240
240
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

287
287

Meer sportnieuws