'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

door
'Club Brugge moest bij beursgang vrede nemen met peulschil'

Club Brugge kwam donderdagmiddag met slecht nieuws naar buiten. Zo maakte de landskampioen bekend dat de geplande beursgang van vrijdag wordt ingetrokken. "We hebben ervoor gekozen om de beursgang van Club uit te stellen gezien de huidige marktcondities", reageerde voorzitter Bart Verhaeghe.

Zakenkrant De Tijd, dat als eerste naar buiten kwam met het nieuws over de annulatie, ging op zoek naar de oorzaken voor deze bijzondere gang van zaken. Zo was het voor de beleggers een pak minder interessant omdat er geen nieuwe aandelen werden vrijgegeven. De huidige aandeelhouders, waaronder Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert, waren van plan om enkel een deel van hun bestaande aandelen op de markt te brengen. En dat was niet bepaald aantrekkelijk. Bovendien behielden zijn dubbel stemrecht, waardoor de inspraak van de nieuwe aandeelhouders sowieso beperkt zou zijn.

Daarnaast was er ook geen uitzicht op de uitkering van dividenden. Winst zou dus enkel gemaakt kunnen worden als de prijs van de aandelen steeg. Tot slot blijven aandelen in voetbalclubs een risicovolle belegging, die afhankelijk is van allerlei externe factoren zoals sportieve resultaten en transferinkomsten. Voor heel wat grote en/of professionele investeerders was het dan ook niet interessant om mee in het verhaal te stappen. "De beleggers lieten Club massaal links liggen", vat De Tijd samen. Al zou het niet uitgesloten zijn dat de Bruggelingen op termijn een nieuwe poging wagen.

UPDATE 26/03
Er raken alsmaar meer details bekend over de mislukte beursgang van Club Brugge. Zo stelt opnieuw De Tijd dat er vooral intekeningen waren aan de onderkant van de prijsvork, die van 17,5 tot 22,5 euro per aandeel liep. Dat lijkt erop te wijzen dat het vooral supporters waren die interesse toonden en dat de grote investeerders Club links lieten liggen. Uiteindelijk zou de beursgang Club - of beter gezegd Verhaeghe en co - op die manier zo'n 60 miljoen euro opgeleverd hebben. Dat lijkt op zich een groot bedrag, maar het is wel een peulschil in vergelijking met de sommen waarop Club gerekend had.


LEES OOK: 'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

Had Club vrede moeten nemen met dat bedrag?

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

9
9
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

2
2
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

67
67
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

58
58
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

260
260
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

129
129
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

122
122
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

346
346
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

118
118
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

136
136
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

247
247
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

234
234
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

297
297
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

127
127
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

109
109
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

260
260
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

179
179
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

120
120
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

330
330
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

205
205
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

98
98

Meer sportnieuws