TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Lukaku, Wesley moet vertrekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Lukaku, Wesley moet vertrekken'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Cercle Brugge heeft een ex-Rode Duivel teruggehaald. Brian Vandenbussche stond van 2017 tot 2019 al onder contract bij de Vereniging en keert nu terug. De 39-jarige ex-doelman sloot zijn spelerscarrière helemaal af en gaat aan de slag als keeperstrainer van de U10 tot en met U14.



Bij KRC Genk lijken ze in de zomer na 5,5 jaar afscheid te gaan nemen van Jere Uronen. De Finse linksachter verloor zijn basisplaats aan Arteaga en heeft bovendien nog maar één jaar contract. Mogelijk ligt zijn toekomst in Italië, want verschillende clubs uit de Serie A zouden naar Uronen lonken.

Anderlecht zal komende zomer wellicht een mooi bedrag kunnen verdienen aan Paul Mukairu, als het de aankoopoptie van de Nigeriaan licht. AS Roma zou namelijk al een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Antalyaspor, dat hem echter alleen voor de afkoopsom van 6 miljoen euro in zijn contract wil laten vertrekken. Ook AC Milan, PSV en Bayer Leverkusen zouden nog op de loer liggen. Anderlecht kan Mukairu echter al voor 2,5 miljoen overnemen.



Bij tweedeklasser Lierse Kempenzonen hebben ze al enkele knopen voor volgend seizoen doorgehakt. Aanvoerder Ben Santermans en verdediger Timo Cauwenberg krijgen namelijk geen nieuw contract en moeten dus op het einde van het seizoen vertrekken. De overeenkomst van tweede doelman Jarno De Smet werd wel met één seizoen verlengd tot 2022.

BUITENLAND

Romelu Lukaku werd de voorbije maanden al een paar keer aan een mogelijk vertrek bij Internazionale gelinkt. Nu is het opnieuw prijs, want in Catalonië is men zeker dat FC Barcelona de spits graag wil binnenhalen. De prioriteit van Ronald Koeman zou wel Memphis Depay zijn, maar als die niet zou komen wordt Lukaku de prioriteit.



Verder lijken ook heel wat spelers straks Camp Nou te mogen verlaten. Miralem Pjanic zou mogen vertrekken nadat hij in de pers zijn onvrede uitte over zijn geringe aantal speelminuten. Verder zouden ook Antoine Griezmann, Samuel Umtiti, Philippe Coutinho en Francisco Trincão nog in aanmerking komen voor een transfer.

In de zomer van 2019 telde Aston Villa nog zo'n 25 miljoen euro neer om Wesley Moraes bij Club Brugge weg te plukken, maar onder meer door een zware knieblessure werd die transfer geen succes. De Braziliaanse spits staat al meer dan een jaar aan de kant en zou in de zomer Villa mogen verlaten. Met Ollie Watkins heeft de club immers al een andere topspits gevonden en dus is er voor Wesley geen plaats meer. Wellicht zal de Braziliaan eerst verhuurd worden.

LEES OOK: 'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

Moet Anderlecht de optie op Mukairu lichten?

Meest recent

Knaltransfer na Saudische jackpot? Matteo Dams reageert

Matteo Dams verraste vriend en vijand door op jonge leeftijd naar Saudi-Arabië te trekken. De ...

19
19
‘Einde verhaal: Carrasco incasseert genadeslag'

Yannick Carrasco is volledig uit beeld verdwenen bij de Belgische nationale ploeg. Onder Domenico ...

37
37
‘Overmars haalt uit: straffe dubbelslag Antwerp rond’

Het zijn nog drukke dagen op het slot van de zomermercato voor Royal Antwerp FC. Marc Overmars staat ...

231
231
'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Standard Luik is nog niet klaar op de zomermercato. De Rouches zitten in een woelige periode waar ...

236
236
‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

141
141
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

331
331
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

235
235
Comeback Tom Waes zwaar overschaduwd door vraagtekens

Tom Waes heeft zijn comeback op de Vlaamse televisie allerminst gemist. Eén van de ...

85
85
Belgische Eredivisie-smaakmaker gewild: "Veel telefoontjes"

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Vraag dat maar aan Jari De Busser. De Belgische doelman deed ...

40
40
'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

RSC Anderlecht won de afgelopen jaren geen prijzen, maar wist wel heel wat spelers te laten ...

234
234
Garcia op ramkoers: blunder met Vanaken in de maak

Hans Vanaken bewees tegen Liechtenstein opnieuw zijn waarde: rust, inzicht en een natuurlijke klik ...

1118
1118
Volgende knaltransfer Club Brugge: "Bundesliga!"

Club Brugge is goed aan het seizoen begonnen door zich vooral te plaatsen voor de League Phase in de ...

716
716
Terugkeer naar het Lotto Park: Anderlecht in extase

RSC Anderlecht heeft een van de beste jeugdopleidingen van Europa. Een indrukwekkend lijstje dat ...

263
263
Genk misloopt monsterbedrag: deal op de valreep geklapt

Bij KRC Genk rinkelde de kassa weer stevig. Head of Football Dimitri De Condé verkocht al ...

385
385
Explosieve situatie Anderlecht: twee dossiers op kookpunt

RSC Anderlecht heeft geld nodig en zal de komende mercato’s moeten verkopen. Jan-Carlo Simic ...

405
405
'Garcia wisselt: deze elf aan de aftrap tegen Kazachstan'

De Rode Duivels spelen vandaag in het Lotto Park tegen Kazachstan. Rudi Garcia kondigde al aan dat ...

445
445
Pijnlijke klap: Anderlecht grijpt naast miljoenenregen

In een zoektocht naar geld moest RSC Anderlecht Kasper Dolberg verkopen. Sportief een enorm verlies, ...

558
558
'Carrasco krijgt alsnog zijn knaltransfer'

Bij de Rode Duivels is er deze maand opnieuw geen spoor van Yannick Carrasco. De flankaanvaller is ...

172
172
'Club Brugge krijgt nieuws over vertrek Nilsson'

Een dik jaar geleden legde Club Brugge nog 6,5 miljoen euro op tafel om Gustaf Nilsson weg te kapen ...

539
539
Eerste stunt in Croky Cup een feit: 2 profclubs sneuvelen

Er wordt dit weekend niet gevoetbald in de Challenger Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

329
329
Garcia stuurt Duivels stevige waarschuwing voor Kazachstan

Zondag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak. Dan staat al hun vierde kwalificatiewedstrijd voor ...

98
98
'Standard wil nog transfervrije slag slaan'

Standard beleefde een opmerkelijke zomer. Met Marc Wilmots kwam er een nieuwe sportief directeur die ...

170
170
'Karetsas en Simic naar zelfde club: slag van 30 miljoen'

De zomermercato is nog niet eens helemaal voorbij, want in België en enkele andere landen mogen ...

752
752
'Plots toch witte rook: Antwerp slaat alsnog toe'

Antwerp ziet in het slot van de mercato de kassa plots nog stevig rinkelen. Senne Lammens werd al ...

728
728
Anderlecht-vertrekker gaat viraal met zeer pijnlijk moment

Dit weekend staat in het teken van interlandvoetbal en dus wordt er op het hoogste niveau niet ...

131
131

Meer sportnieuws