TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Lukaku, Wesley moet vertrekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Lukaku, Wesley moet vertrekken'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Cercle Brugge heeft een ex-Rode Duivel teruggehaald. Brian Vandenbussche stond van 2017 tot 2019 al onder contract bij de Vereniging en keert nu terug. De 39-jarige ex-doelman sloot zijn spelerscarrière helemaal af en gaat aan de slag als keeperstrainer van de U10 tot en met U14.



Bij KRC Genk lijken ze in de zomer na 5,5 jaar afscheid te gaan nemen van Jere Uronen. De Finse linksachter verloor zijn basisplaats aan Arteaga en heeft bovendien nog maar één jaar contract. Mogelijk ligt zijn toekomst in Italië, want verschillende clubs uit de Serie A zouden naar Uronen lonken.

Anderlecht zal komende zomer wellicht een mooi bedrag kunnen verdienen aan Paul Mukairu, als het de aankoopoptie van de Nigeriaan licht. AS Roma zou namelijk al een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Antalyaspor, dat hem echter alleen voor de afkoopsom van 6 miljoen euro in zijn contract wil laten vertrekken. Ook AC Milan, PSV en Bayer Leverkusen zouden nog op de loer liggen. Anderlecht kan Mukairu echter al voor 2,5 miljoen overnemen.



Bij tweedeklasser Lierse Kempenzonen hebben ze al enkele knopen voor volgend seizoen doorgehakt. Aanvoerder Ben Santermans en verdediger Timo Cauwenberg krijgen namelijk geen nieuw contract en moeten dus op het einde van het seizoen vertrekken. De overeenkomst van tweede doelman Jarno De Smet werd wel met één seizoen verlengd tot 2022.

BUITENLAND

Romelu Lukaku werd de voorbije maanden al een paar keer aan een mogelijk vertrek bij Internazionale gelinkt. Nu is het opnieuw prijs, want in Catalonië is men zeker dat FC Barcelona de spits graag wil binnenhalen. De prioriteit van Ronald Koeman zou wel Memphis Depay zijn, maar als die niet zou komen wordt Lukaku de prioriteit.



Verder lijken ook heel wat spelers straks Camp Nou te mogen verlaten. Miralem Pjanic zou mogen vertrekken nadat hij in de pers zijn onvrede uitte over zijn geringe aantal speelminuten. Verder zouden ook Antoine Griezmann, Samuel Umtiti, Philippe Coutinho en Francisco Trincão nog in aanmerking komen voor een transfer.

In de zomer van 2019 telde Aston Villa nog zo'n 25 miljoen euro neer om Wesley Moraes bij Club Brugge weg te plukken, maar onder meer door een zware knieblessure werd die transfer geen succes. De Braziliaanse spits staat al meer dan een jaar aan de kant en zou in de zomer Villa mogen verlaten. Met Ollie Watkins heeft de club immers al een andere topspits gevonden en dus is er voor Wesley geen plaats meer. Wellicht zal de Braziliaan eerst verhuurd worden.

LEES OOK: Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Moet Anderlecht de optie op Mukairu lichten?

Meest recent

Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

3
3
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

9
9
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

125
125
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

84
84
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

66
66
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

26
26
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

59
59
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

76
76
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

266
266
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

179
179
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

261
261
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

72
72
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

244
244
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

573
573
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

43
43
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

385
385
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

474
474
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

438
438
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

71
71
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

103
103
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

236
236

Meer sportnieuws