TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Lukaku, Wesley moet vertrekken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Lukaku, Wesley moet vertrekken'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Cercle Brugge heeft een ex-Rode Duivel teruggehaald. Brian Vandenbussche stond van 2017 tot 2019 al onder contract bij de Vereniging en keert nu terug. De 39-jarige ex-doelman sloot zijn spelerscarrière helemaal af en gaat aan de slag als keeperstrainer van de U10 tot en met U14.



Bij KRC Genk lijken ze in de zomer na 5,5 jaar afscheid te gaan nemen van Jere Uronen. De Finse linksachter verloor zijn basisplaats aan Arteaga en heeft bovendien nog maar één jaar contract. Mogelijk ligt zijn toekomst in Italië, want verschillende clubs uit de Serie A zouden naar Uronen lonken.

Anderlecht zal komende zomer wellicht een mooi bedrag kunnen verdienen aan Paul Mukairu, als het de aankoopoptie van de Nigeriaan licht. AS Roma zou namelijk al een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Antalyaspor, dat hem echter alleen voor de afkoopsom van 6 miljoen euro in zijn contract wil laten vertrekken. Ook AC Milan, PSV en Bayer Leverkusen zouden nog op de loer liggen. Anderlecht kan Mukairu echter al voor 2,5 miljoen overnemen.



Bij tweedeklasser Lierse Kempenzonen hebben ze al enkele knopen voor volgend seizoen doorgehakt. Aanvoerder Ben Santermans en verdediger Timo Cauwenberg krijgen namelijk geen nieuw contract en moeten dus op het einde van het seizoen vertrekken. De overeenkomst van tweede doelman Jarno De Smet werd wel met één seizoen verlengd tot 2022.

BUITENLAND

Romelu Lukaku werd de voorbije maanden al een paar keer aan een mogelijk vertrek bij Internazionale gelinkt. Nu is het opnieuw prijs, want in Catalonië is men zeker dat FC Barcelona de spits graag wil binnenhalen. De prioriteit van Ronald Koeman zou wel Memphis Depay zijn, maar als die niet zou komen wordt Lukaku de prioriteit.



Verder lijken ook heel wat spelers straks Camp Nou te mogen verlaten. Miralem Pjanic zou mogen vertrekken nadat hij in de pers zijn onvrede uitte over zijn geringe aantal speelminuten. Verder zouden ook Antoine Griezmann, Samuel Umtiti, Philippe Coutinho en Francisco Trincão nog in aanmerking komen voor een transfer.

In de zomer van 2019 telde Aston Villa nog zo'n 25 miljoen euro neer om Wesley Moraes bij Club Brugge weg te plukken, maar onder meer door een zware knieblessure werd die transfer geen succes. De Braziliaanse spits staat al meer dan een jaar aan de kant en zou in de zomer Villa mogen verlaten. Met Ollie Watkins heeft de club immers al een andere topspits gevonden en dus is er voor Wesley geen plaats meer. Wellicht zal de Braziliaan eerst verhuurd worden.

LEES OOK: 'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Moet Anderlecht de optie op Mukairu lichten?

Meest recent

AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

0
0
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

53
53
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

11
11
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

121
121
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

150
150
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

54
54
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

110
110
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

443
443
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

269
269
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

105
105
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

372
372
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

95
95
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

122
122
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

539
539
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

70
70
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

214
214
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

212
212
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

122
122
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

321
321
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

123
123
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

208
208
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1181
1181
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

499
499
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

70
70

Meer sportnieuws