Viroloog opent deur voor stopzetting Jupiler Pro League

door
Viroloog opent deur voor stopzetting Jupiler Pro League

De coronacijfers in ons land blijven maar stijgen, en dus gaan er meer en meer stemmen op om de maatregelen opnieuw te verstrengen. Alle vooraanstaande virologen en epidemiologen zijn het er namelijk over eens dat er dringend terug moet worden ingegrepen. Zo zou zelfs een nieuwe lockdown niet meer uitgesloten zijn. Komt het Belgische voetbal dan ook opnieuw in gevaar, zoals dat vorig jaar in maart het geval was?


Volgens de Pro League alvast niet. Zij reageerden in naam van woordvoerder Stijn Van Bever tegenover Het Nieuwsblad. "We hebben de laatste maanden aangetoond dat het profvoetbal op een veilige manier wordt georganiseerd. We zijn dus niet meteen bang voor een nieuwe stopzetting. We hebben ook wekelijks contact met de virologen en kunnen dus te allen tijde bijsturen als dat nodig zou zijn", klinkt het namelijk vol vertrouwen. Voorlopig lijkt een vroegtijdige beëindiging van de jaargang dus niet aan de orde.

UPDATE 16u40
Nog bij Het Nieuwsblad liet ook viroloog Steven Van Gucht zijn licht schijnen op de kwestie. "Er zijn de afgelopen maanden natuurlijk wel veel besmettingen geweest in het voetbal. Ik denk dat het een van de professionele sectoren is die het meest getroffen is geweest", klinkt het bij de expert ter zake, die opmerkt dat voetbal in tegenstelling tot pakweg wielrennen – waar naar verluidt veel minder positieve testen worden afgelegd – een contactsport is. "Puur als sport zie ik daar dus minder problemen", aldus Van Gucht.

Die lijkt op die manier toch enigszins de deur op een keur te zetten voor een stopzetting van de Jupiler Pro League, ondanks de vele protocollen en preventiemaatregelen. Per slot van rekening vormen de regelmatige testen volgens Van Gucht geen garantie, zoals ook reeds meermaals is gebleken. Uitspraken over concrete maatregelen laat hij echter over aan de overheid. Mocht het seizoen net als vorig jaar vlak voor de play-offs worden stopgezet, telt de huidige stand als definitief. Dat kwamen de clubs toen overeen.

LEES OOK: Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Vreest u voor een stopzetting van de Jupiler Pro League?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

29
29
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

305
305
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

273
273
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

157
157
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

215
215
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

542
542
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

201
201
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

379
379
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

575
575
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

207
207
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

383
383
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

180
180
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

159
159
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

155
155
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

74
74
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

252
252
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

74
74
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

327
327
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

232
232
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

446
446
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

528
528
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws