Viroloog opent deur voor stopzetting Jupiler Pro League

door
Viroloog opent deur voor stopzetting Jupiler Pro League

De coronacijfers in ons land blijven maar stijgen, en dus gaan er meer en meer stemmen op om de maatregelen opnieuw te verstrengen. Alle vooraanstaande virologen en epidemiologen zijn het er namelijk over eens dat er dringend terug moet worden ingegrepen. Zo zou zelfs een nieuwe lockdown niet meer uitgesloten zijn. Komt het Belgische voetbal dan ook opnieuw in gevaar, zoals dat vorig jaar in maart het geval was?


Volgens de Pro League alvast niet. Zij reageerden in naam van woordvoerder Stijn Van Bever tegenover Het Nieuwsblad. "We hebben de laatste maanden aangetoond dat het profvoetbal op een veilige manier wordt georganiseerd. We zijn dus niet meteen bang voor een nieuwe stopzetting. We hebben ook wekelijks contact met de virologen en kunnen dus te allen tijde bijsturen als dat nodig zou zijn", klinkt het namelijk vol vertrouwen. Voorlopig lijkt een vroegtijdige beëindiging van de jaargang dus niet aan de orde.

UPDATE 16u40
Nog bij Het Nieuwsblad liet ook viroloog Steven Van Gucht zijn licht schijnen op de kwestie. "Er zijn de afgelopen maanden natuurlijk wel veel besmettingen geweest in het voetbal. Ik denk dat het een van de professionele sectoren is die het meest getroffen is geweest", klinkt het bij de expert ter zake, die opmerkt dat voetbal in tegenstelling tot pakweg wielrennen – waar naar verluidt veel minder positieve testen worden afgelegd – een contactsport is. "Puur als sport zie ik daar dus minder problemen", aldus Van Gucht.

Die lijkt op die manier toch enigszins de deur op een keur te zetten voor een stopzetting van de Jupiler Pro League, ondanks de vele protocollen en preventiemaatregelen. Per slot van rekening vormen de regelmatige testen volgens Van Gucht geen garantie, zoals ook reeds meermaals is gebleken. Uitspraken over concrete maatregelen laat hij echter over aan de overheid. Mocht het seizoen net als vorig jaar vlak voor de play-offs worden stopgezet, telt de huidige stand als definitief. Dat kwamen de clubs toen overeen.

LEES OOK: Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Vreest u voor een stopzetting van de Jupiler Pro League?

Meest recent

Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

10
10
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

52
52
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

279
279
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

51
51
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

78
78
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

278
278
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

30
30
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

222
222
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

122
122
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

21
21
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

155
155
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

284
284
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

34
34
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

42
42
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

473
473
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

306
306
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

107
107
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

104
104
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

142
142
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

514
514
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

53
53
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

266
266
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

334
334
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

77
77

Meer sportnieuws