Viroloog opent deur voor stopzetting Jupiler Pro League

door
Viroloog opent deur voor stopzetting Jupiler Pro League

De coronacijfers in ons land blijven maar stijgen, en dus gaan er meer en meer stemmen op om de maatregelen opnieuw te verstrengen. Alle vooraanstaande virologen en epidemiologen zijn het er namelijk over eens dat er dringend terug moet worden ingegrepen. Zo zou zelfs een nieuwe lockdown niet meer uitgesloten zijn. Komt het Belgische voetbal dan ook opnieuw in gevaar, zoals dat vorig jaar in maart het geval was?


Volgens de Pro League alvast niet. Zij reageerden in naam van woordvoerder Stijn Van Bever tegenover Het Nieuwsblad. "We hebben de laatste maanden aangetoond dat het profvoetbal op een veilige manier wordt georganiseerd. We zijn dus niet meteen bang voor een nieuwe stopzetting. We hebben ook wekelijks contact met de virologen en kunnen dus te allen tijde bijsturen als dat nodig zou zijn", klinkt het namelijk vol vertrouwen. Voorlopig lijkt een vroegtijdige beëindiging van de jaargang dus niet aan de orde.

UPDATE 16u40
Nog bij Het Nieuwsblad liet ook viroloog Steven Van Gucht zijn licht schijnen op de kwestie. "Er zijn de afgelopen maanden natuurlijk wel veel besmettingen geweest in het voetbal. Ik denk dat het een van de professionele sectoren is die het meest getroffen is geweest", klinkt het bij de expert ter zake, die opmerkt dat voetbal in tegenstelling tot pakweg wielrennen – waar naar verluidt veel minder positieve testen worden afgelegd – een contactsport is. "Puur als sport zie ik daar dus minder problemen", aldus Van Gucht.

Die lijkt op die manier toch enigszins de deur op een keur te zetten voor een stopzetting van de Jupiler Pro League, ondanks de vele protocollen en preventiemaatregelen. Per slot van rekening vormen de regelmatige testen volgens Van Gucht geen garantie, zoals ook reeds meermaals is gebleken. Uitspraken over concrete maatregelen laat hij echter over aan de overheid. Mocht het seizoen net als vorig jaar vlak voor de play-offs worden stopgezet, telt de huidige stand als definitief. Dat kwamen de clubs toen overeen.

LEES OOK: Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Vreest u voor een stopzetting van de Jupiler Pro League?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

89
89
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

153
153
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

52
52
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

102
102
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

36
36
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

274
274
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

198
198
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

266
266
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

267
267
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

35
35
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

180
180
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

228
228
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

61
61
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

70
70
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

163
163
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

156
156
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

423
423
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

72
72
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

156
156
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

177
177
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

309
309

Meer sportnieuws