Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

door
Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

Na zijn waanzinnige start bij Club Brugge werd Noa Lang intern en extern op handen gedragen. De Rotterdammer is een enorme aanwinst voor de Belgische voetbalcompetitie maar na zijn wedstrijd tegen Antwerp FC krijgt Lang voor het eerst veel kritiek te slikken. 


ONMACHTIG CLUB  

Zondag ging Club Brugge roemloos onderuit tegen een uitgekookt en fysiek indrukwekkend Antwerp FC. 't Was een wedstrijd om snel te vergeten voor de autoritaire competitieleider in de Jupiler Pro League. In het balbezit was Blauw-Zwart erg dominant, wat blijkt uit het vergaarde balaandeel van bijna 65 procent – dit seizoen haalde Club nooit zo'n hoog gemiddeld balbezit. Maar de ploeg van Philippe Clement stelde wel heel erg weinig dreiging en kansen tegenover dat dominant veldoverwicht. 



Het tactisch plannetje van Antwerp-coach Frank Vercauteren was dus meer dan geslaagd. Met een behouden en defensieve strategie hield hij Club Brugge goed in bedwang. Realisme op z'n best, zo kennen we Vercauteren als coach. Een puntenpakker. De spelers van Club Brugge konden hun frustraties echter niet verbergen bij de defensieve en niet-voetballende ingesteldheid van het Antwerpse team. De gemoederen in het Brugse kamp liepen meermaals hoog op, met een rode kaart voor Noa Lang als bedroevend resultaat.

LEF UIT ROTTERDAM 

Sinds zijn aankomst op Jan Breydel werd er nooit een negatief woord geschreven over Noa Lang. Kan het ook anders? De frivole Nederlander is een verademing voor Club Brugge en de Belgische competitie. Sinds oktober tekende Lang voor 22 beslissende acties in 30 wedstrijden voor Club Brugge. Dat is hoogwaardig materiaal voor de Gouden Schoen. Sinds vorige week is-ie volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl ook nog eens de meest waardevolle speler in de Jupiler Pro League. Noa Lang, de troetelbeer van de Club-fans en de neutrale voetballiefhebber.



Ondanks zijn gezegende techniek, lichtvoetigheid en frivoliteit is Noa Lang echter geen prima donna. De Rotterdammer laat niet zomaar over zich heen lopen en hij bezit tevens een nooit aflatende inzet en ijver. Met Lang kan je naar de oorlog, zoals dat zondag de situatie was tegen Antwerp. Alleen komen zijn kernkwaliteiten dan niet echt tot uiting. In het vechtersvoetbal is de stijlrijke Nederlander toch zwaar in het nadeel tegen robuuste en fysieke tegenstanders. Het gaat ten koste van zijn intuïtie, creativiteit en feeling.

SLACHTOFFER LANG 

In de fysieke clash tegen Antwerp was Noa Lang dan ook een schim van de uitstekende en beslissende voetballer zoals we hem kennen. Volgens zijn hoge standaard telde Lang zondag minder dribbels maar ook opvallend weinig diepgang en versnellingen met of zonder de bal aan de voet. Maar veel brachten al die goeie intenties niet op. Behalve veel balverlies dan. Zondag verspeelde Lang maar liefs 16 keer de bal aan de tegenstander, waarmee de Nederlander de bedenkelijke slokop was bij Club Brugge. In de Jupiler Pro League verloor Lang zelfs nooit frequenter de bal zoals zondag het geval was.

Omdat hij niet in zijn natuurlijke spel raakte, ook door de persoonlijke harde fysieke aanpak van Antwerp, raakte Noa Lang steeds meer ontgoocheld en verbitterd. De zware en foutieve ingrepen van Jordan Lukaku, Birger Verstraete en Didier Lamkel Zé lieten zich danig voelen bij de Nederlander. En dan spreken we nog niet over de 'lichte' en 'kleine' overtredingen op Lang, die niet gefloten werden door scheidsrechter Nicolas Laforge. In de match Club Brugge-Antwerp was Lang trouwens ook de meest geviseerde speler op het veld met drie ondergane overtredingen.



Eerder dit weekend had Het Laatste Nieuws een diepgaand interview met Noa Lang. Eén van de topics van dat vraaggesprek was toevallig de harde aanpak van de verdedigers in de Jupiler Pro League tegenover de Nederlander. Lang gaf toe dat hij opmerkt dat de tegenstander meteen op zijn tenen of enkels wil trappen. Ook dat ze heel agressief verdedigen op hem. “Maar ik geniet daarvan”, klonk het ietwat stoer van Lang. Maar veel genieten deed-ie zondag echter niet.

CLEMENT BESCHERMT

Zondag liet Noa Lang zich zélf meermaals betrappen op gemene overtredingen, en dat is niet meteen iets wat we in België gewoon zijn van hem. In het begin van de tweede helft ging hij gevaarlijk door op Faris Haroun, waarop scheidsrechter Nicolas Laforge een eerste gele kaart trok. Een terechte beslissing van de ref, trouwens. En naarmate de slotfase van de match naderde, overheerste de emotie op de ratio. In minuut 88 zette Lang een veel te late charge in op Maxime Le Marchand. Een domme actie die resulteerde in een tweede gele kaart voor de Nederlander.

Club Brugge-coach Philippe Clement nam zijn goudhaantje meteen in bescherming na de wedstrijd. Hoewel Clement de beelden van deze overtreding op Maxime Le Marchand nog niet rustig had kunnen bekijken, nam hij openlijk op voor Noa Lang. “Ik neem Noa niets kwalijk. Ik heb de beelden nog niet opnieuw bekeken, maar volgens mij was het een fiftyfifty-fase. Hij had geen intentie om de man te spelen, dus het was zeker geen domme reactie”, vertelde Clement op de persconferentie na de match.



Toch deelt niet iedereen dezelfde mening van Philippe Clement. Met een objectieve bril kan er gemakkelijk geconcludeerd worden dat de twee gele kaarten voor Noa Lang toch enigszins een logische beslissing was van scheidsrechter Nicolas Laforge. Op Twitter is er, na deze bedenkelijke ingrepen van Lang, voor het eerst harde kritiek te lezen op de grote sterkhouder van Club Brugge.


LEES OOK: Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Was de uitsluiting van Noa Lang terecht?

Meest recent

"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

35
35
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

105
105
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

43
43
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

39
39
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

85
85
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

173
173
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

714
714
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

150
150
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

260
260
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

141
141
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

172
172
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

455
455
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

214
214
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

292
292
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

636
636
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

140
140
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

939
939
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

344
344
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

254
254
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

597
597
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

156
156
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

510
510
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

280
280
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

898
898

Meer sportnieuws