Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

door
Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

Na zijn waanzinnige start bij Club Brugge werd Noa Lang intern en extern op handen gedragen. De Rotterdammer is een enorme aanwinst voor de Belgische voetbalcompetitie maar na zijn wedstrijd tegen Antwerp FC krijgt Lang voor het eerst veel kritiek te slikken. 


ONMACHTIG CLUB  

Zondag ging Club Brugge roemloos onderuit tegen een uitgekookt en fysiek indrukwekkend Antwerp FC. 't Was een wedstrijd om snel te vergeten voor de autoritaire competitieleider in de Jupiler Pro League. In het balbezit was Blauw-Zwart erg dominant, wat blijkt uit het vergaarde balaandeel van bijna 65 procent – dit seizoen haalde Club nooit zo'n hoog gemiddeld balbezit. Maar de ploeg van Philippe Clement stelde wel heel erg weinig dreiging en kansen tegenover dat dominant veldoverwicht. 



Het tactisch plannetje van Antwerp-coach Frank Vercauteren was dus meer dan geslaagd. Met een behouden en defensieve strategie hield hij Club Brugge goed in bedwang. Realisme op z'n best, zo kennen we Vercauteren als coach. Een puntenpakker. De spelers van Club Brugge konden hun frustraties echter niet verbergen bij de defensieve en niet-voetballende ingesteldheid van het Antwerpse team. De gemoederen in het Brugse kamp liepen meermaals hoog op, met een rode kaart voor Noa Lang als bedroevend resultaat.

LEF UIT ROTTERDAM 

Sinds zijn aankomst op Jan Breydel werd er nooit een negatief woord geschreven over Noa Lang. Kan het ook anders? De frivole Nederlander is een verademing voor Club Brugge en de Belgische competitie. Sinds oktober tekende Lang voor 22 beslissende acties in 30 wedstrijden voor Club Brugge. Dat is hoogwaardig materiaal voor de Gouden Schoen. Sinds vorige week is-ie volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl ook nog eens de meest waardevolle speler in de Jupiler Pro League. Noa Lang, de troetelbeer van de Club-fans en de neutrale voetballiefhebber.



Ondanks zijn gezegende techniek, lichtvoetigheid en frivoliteit is Noa Lang echter geen prima donna. De Rotterdammer laat niet zomaar over zich heen lopen en hij bezit tevens een nooit aflatende inzet en ijver. Met Lang kan je naar de oorlog, zoals dat zondag de situatie was tegen Antwerp. Alleen komen zijn kernkwaliteiten dan niet echt tot uiting. In het vechtersvoetbal is de stijlrijke Nederlander toch zwaar in het nadeel tegen robuuste en fysieke tegenstanders. Het gaat ten koste van zijn intuïtie, creativiteit en feeling.

SLACHTOFFER LANG 

In de fysieke clash tegen Antwerp was Noa Lang dan ook een schim van de uitstekende en beslissende voetballer zoals we hem kennen. Volgens zijn hoge standaard telde Lang zondag minder dribbels maar ook opvallend weinig diepgang en versnellingen met of zonder de bal aan de voet. Maar veel brachten al die goeie intenties niet op. Behalve veel balverlies dan. Zondag verspeelde Lang maar liefs 16 keer de bal aan de tegenstander, waarmee de Nederlander de bedenkelijke slokop was bij Club Brugge. In de Jupiler Pro League verloor Lang zelfs nooit frequenter de bal zoals zondag het geval was.

Omdat hij niet in zijn natuurlijke spel raakte, ook door de persoonlijke harde fysieke aanpak van Antwerp, raakte Noa Lang steeds meer ontgoocheld en verbitterd. De zware en foutieve ingrepen van Jordan Lukaku, Birger Verstraete en Didier Lamkel Zé lieten zich danig voelen bij de Nederlander. En dan spreken we nog niet over de 'lichte' en 'kleine' overtredingen op Lang, die niet gefloten werden door scheidsrechter Nicolas Laforge. In de match Club Brugge-Antwerp was Lang trouwens ook de meest geviseerde speler op het veld met drie ondergane overtredingen.



Eerder dit weekend had Het Laatste Nieuws een diepgaand interview met Noa Lang. Eén van de topics van dat vraaggesprek was toevallig de harde aanpak van de verdedigers in de Jupiler Pro League tegenover de Nederlander. Lang gaf toe dat hij opmerkt dat de tegenstander meteen op zijn tenen of enkels wil trappen. Ook dat ze heel agressief verdedigen op hem. “Maar ik geniet daarvan”, klonk het ietwat stoer van Lang. Maar veel genieten deed-ie zondag echter niet.

CLEMENT BESCHERMT

Zondag liet Noa Lang zich zélf meermaals betrappen op gemene overtredingen, en dat is niet meteen iets wat we in België gewoon zijn van hem. In het begin van de tweede helft ging hij gevaarlijk door op Faris Haroun, waarop scheidsrechter Nicolas Laforge een eerste gele kaart trok. Een terechte beslissing van de ref, trouwens. En naarmate de slotfase van de match naderde, overheerste de emotie op de ratio. In minuut 88 zette Lang een veel te late charge in op Maxime Le Marchand. Een domme actie die resulteerde in een tweede gele kaart voor de Nederlander.

Club Brugge-coach Philippe Clement nam zijn goudhaantje meteen in bescherming na de wedstrijd. Hoewel Clement de beelden van deze overtreding op Maxime Le Marchand nog niet rustig had kunnen bekijken, nam hij openlijk op voor Noa Lang. “Ik neem Noa niets kwalijk. Ik heb de beelden nog niet opnieuw bekeken, maar volgens mij was het een fiftyfifty-fase. Hij had geen intentie om de man te spelen, dus het was zeker geen domme reactie”, vertelde Clement op de persconferentie na de match.



Toch deelt niet iedereen dezelfde mening van Philippe Clement. Met een objectieve bril kan er gemakkelijk geconcludeerd worden dat de twee gele kaarten voor Noa Lang toch enigszins een logische beslissing was van scheidsrechter Nicolas Laforge. Op Twitter is er, na deze bedenkelijke ingrepen van Lang, voor het eerst harde kritiek te lezen op de grote sterkhouder van Club Brugge.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

Was de uitsluiting van Noa Lang terecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

142
142
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

21
21
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

4
4
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

88
88
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

138
138
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

30
30
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

312
312
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

210
210
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

184
184
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

29
29
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

118
118
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

106
106
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

39
39
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

137
137
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

77
77
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

339
339
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

81
81
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

95
95
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

171
171
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

343
343
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

255
255
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

748
748
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

449
449
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

144
144

Meer sportnieuws