Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

door
Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

Na zijn waanzinnige start bij Club Brugge werd Noa Lang intern en extern op handen gedragen. De Rotterdammer is een enorme aanwinst voor de Belgische voetbalcompetitie maar na zijn wedstrijd tegen Antwerp FC krijgt Lang voor het eerst veel kritiek te slikken. 


ONMACHTIG CLUB  

Zondag ging Club Brugge roemloos onderuit tegen een uitgekookt en fysiek indrukwekkend Antwerp FC. 't Was een wedstrijd om snel te vergeten voor de autoritaire competitieleider in de Jupiler Pro League. In het balbezit was Blauw-Zwart erg dominant, wat blijkt uit het vergaarde balaandeel van bijna 65 procent – dit seizoen haalde Club nooit zo'n hoog gemiddeld balbezit. Maar de ploeg van Philippe Clement stelde wel heel erg weinig dreiging en kansen tegenover dat dominant veldoverwicht. 



Het tactisch plannetje van Antwerp-coach Frank Vercauteren was dus meer dan geslaagd. Met een behouden en defensieve strategie hield hij Club Brugge goed in bedwang. Realisme op z'n best, zo kennen we Vercauteren als coach. Een puntenpakker. De spelers van Club Brugge konden hun frustraties echter niet verbergen bij de defensieve en niet-voetballende ingesteldheid van het Antwerpse team. De gemoederen in het Brugse kamp liepen meermaals hoog op, met een rode kaart voor Noa Lang als bedroevend resultaat.

LEF UIT ROTTERDAM 

Sinds zijn aankomst op Jan Breydel werd er nooit een negatief woord geschreven over Noa Lang. Kan het ook anders? De frivole Nederlander is een verademing voor Club Brugge en de Belgische competitie. Sinds oktober tekende Lang voor 22 beslissende acties in 30 wedstrijden voor Club Brugge. Dat is hoogwaardig materiaal voor de Gouden Schoen. Sinds vorige week is-ie volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl ook nog eens de meest waardevolle speler in de Jupiler Pro League. Noa Lang, de troetelbeer van de Club-fans en de neutrale voetballiefhebber.



Ondanks zijn gezegende techniek, lichtvoetigheid en frivoliteit is Noa Lang echter geen prima donna. De Rotterdammer laat niet zomaar over zich heen lopen en hij bezit tevens een nooit aflatende inzet en ijver. Met Lang kan je naar de oorlog, zoals dat zondag de situatie was tegen Antwerp. Alleen komen zijn kernkwaliteiten dan niet echt tot uiting. In het vechtersvoetbal is de stijlrijke Nederlander toch zwaar in het nadeel tegen robuuste en fysieke tegenstanders. Het gaat ten koste van zijn intuïtie, creativiteit en feeling.

SLACHTOFFER LANG 

In de fysieke clash tegen Antwerp was Noa Lang dan ook een schim van de uitstekende en beslissende voetballer zoals we hem kennen. Volgens zijn hoge standaard telde Lang zondag minder dribbels maar ook opvallend weinig diepgang en versnellingen met of zonder de bal aan de voet. Maar veel brachten al die goeie intenties niet op. Behalve veel balverlies dan. Zondag verspeelde Lang maar liefs 16 keer de bal aan de tegenstander, waarmee de Nederlander de bedenkelijke slokop was bij Club Brugge. In de Jupiler Pro League verloor Lang zelfs nooit frequenter de bal zoals zondag het geval was.

Omdat hij niet in zijn natuurlijke spel raakte, ook door de persoonlijke harde fysieke aanpak van Antwerp, raakte Noa Lang steeds meer ontgoocheld en verbitterd. De zware en foutieve ingrepen van Jordan Lukaku, Birger Verstraete en Didier Lamkel Zé lieten zich danig voelen bij de Nederlander. En dan spreken we nog niet over de 'lichte' en 'kleine' overtredingen op Lang, die niet gefloten werden door scheidsrechter Nicolas Laforge. In de match Club Brugge-Antwerp was Lang trouwens ook de meest geviseerde speler op het veld met drie ondergane overtredingen.



Eerder dit weekend had Het Laatste Nieuws een diepgaand interview met Noa Lang. Eén van de topics van dat vraaggesprek was toevallig de harde aanpak van de verdedigers in de Jupiler Pro League tegenover de Nederlander. Lang gaf toe dat hij opmerkt dat de tegenstander meteen op zijn tenen of enkels wil trappen. Ook dat ze heel agressief verdedigen op hem. “Maar ik geniet daarvan”, klonk het ietwat stoer van Lang. Maar veel genieten deed-ie zondag echter niet.

CLEMENT BESCHERMT

Zondag liet Noa Lang zich zélf meermaals betrappen op gemene overtredingen, en dat is niet meteen iets wat we in België gewoon zijn van hem. In het begin van de tweede helft ging hij gevaarlijk door op Faris Haroun, waarop scheidsrechter Nicolas Laforge een eerste gele kaart trok. Een terechte beslissing van de ref, trouwens. En naarmate de slotfase van de match naderde, overheerste de emotie op de ratio. In minuut 88 zette Lang een veel te late charge in op Maxime Le Marchand. Een domme actie die resulteerde in een tweede gele kaart voor de Nederlander.

Club Brugge-coach Philippe Clement nam zijn goudhaantje meteen in bescherming na de wedstrijd. Hoewel Clement de beelden van deze overtreding op Maxime Le Marchand nog niet rustig had kunnen bekijken, nam hij openlijk op voor Noa Lang. “Ik neem Noa niets kwalijk. Ik heb de beelden nog niet opnieuw bekeken, maar volgens mij was het een fiftyfifty-fase. Hij had geen intentie om de man te spelen, dus het was zeker geen domme reactie”, vertelde Clement op de persconferentie na de match.



Toch deelt niet iedereen dezelfde mening van Philippe Clement. Met een objectieve bril kan er gemakkelijk geconcludeerd worden dat de twee gele kaarten voor Noa Lang toch enigszins een logische beslissing was van scheidsrechter Nicolas Laforge. Op Twitter is er, na deze bedenkelijke ingrepen van Lang, voor het eerst harde kritiek te lezen op de grote sterkhouder van Club Brugge.


LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Was de uitsluiting van Noa Lang terecht?

Meest recent

Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

8
8
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

45
45
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

75
75
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

115
115
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

45
45
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

35
35
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

263
263
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

37
37
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

60
60
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

42
42
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

48
48
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

62
62
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

187
187
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

247
247
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

218
218
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

191
191
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

70
70
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

164
164
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

316
316
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

276
276
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

117
117
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

389
389

Meer sportnieuws