Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

door
Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

Na zijn waanzinnige start bij Club Brugge werd Noa Lang intern en extern op handen gedragen. De Rotterdammer is een enorme aanwinst voor de Belgische voetbalcompetitie maar na zijn wedstrijd tegen Antwerp FC krijgt Lang voor het eerst veel kritiek te slikken. 


ONMACHTIG CLUB  

Zondag ging Club Brugge roemloos onderuit tegen een uitgekookt en fysiek indrukwekkend Antwerp FC. 't Was een wedstrijd om snel te vergeten voor de autoritaire competitieleider in de Jupiler Pro League. In het balbezit was Blauw-Zwart erg dominant, wat blijkt uit het vergaarde balaandeel van bijna 65 procent – dit seizoen haalde Club nooit zo'n hoog gemiddeld balbezit. Maar de ploeg van Philippe Clement stelde wel heel erg weinig dreiging en kansen tegenover dat dominant veldoverwicht. 



Het tactisch plannetje van Antwerp-coach Frank Vercauteren was dus meer dan geslaagd. Met een behouden en defensieve strategie hield hij Club Brugge goed in bedwang. Realisme op z'n best, zo kennen we Vercauteren als coach. Een puntenpakker. De spelers van Club Brugge konden hun frustraties echter niet verbergen bij de defensieve en niet-voetballende ingesteldheid van het Antwerpse team. De gemoederen in het Brugse kamp liepen meermaals hoog op, met een rode kaart voor Noa Lang als bedroevend resultaat.

LEF UIT ROTTERDAM 

Sinds zijn aankomst op Jan Breydel werd er nooit een negatief woord geschreven over Noa Lang. Kan het ook anders? De frivole Nederlander is een verademing voor Club Brugge en de Belgische competitie. Sinds oktober tekende Lang voor 22 beslissende acties in 30 wedstrijden voor Club Brugge. Dat is hoogwaardig materiaal voor de Gouden Schoen. Sinds vorige week is-ie volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl ook nog eens de meest waardevolle speler in de Jupiler Pro League. Noa Lang, de troetelbeer van de Club-fans en de neutrale voetballiefhebber.



Ondanks zijn gezegende techniek, lichtvoetigheid en frivoliteit is Noa Lang echter geen prima donna. De Rotterdammer laat niet zomaar over zich heen lopen en hij bezit tevens een nooit aflatende inzet en ijver. Met Lang kan je naar de oorlog, zoals dat zondag de situatie was tegen Antwerp. Alleen komen zijn kernkwaliteiten dan niet echt tot uiting. In het vechtersvoetbal is de stijlrijke Nederlander toch zwaar in het nadeel tegen robuuste en fysieke tegenstanders. Het gaat ten koste van zijn intuïtie, creativiteit en feeling.

SLACHTOFFER LANG 

In de fysieke clash tegen Antwerp was Noa Lang dan ook een schim van de uitstekende en beslissende voetballer zoals we hem kennen. Volgens zijn hoge standaard telde Lang zondag minder dribbels maar ook opvallend weinig diepgang en versnellingen met of zonder de bal aan de voet. Maar veel brachten al die goeie intenties niet op. Behalve veel balverlies dan. Zondag verspeelde Lang maar liefs 16 keer de bal aan de tegenstander, waarmee de Nederlander de bedenkelijke slokop was bij Club Brugge. In de Jupiler Pro League verloor Lang zelfs nooit frequenter de bal zoals zondag het geval was.

Omdat hij niet in zijn natuurlijke spel raakte, ook door de persoonlijke harde fysieke aanpak van Antwerp, raakte Noa Lang steeds meer ontgoocheld en verbitterd. De zware en foutieve ingrepen van Jordan Lukaku, Birger Verstraete en Didier Lamkel Zé lieten zich danig voelen bij de Nederlander. En dan spreken we nog niet over de 'lichte' en 'kleine' overtredingen op Lang, die niet gefloten werden door scheidsrechter Nicolas Laforge. In de match Club Brugge-Antwerp was Lang trouwens ook de meest geviseerde speler op het veld met drie ondergane overtredingen.



Eerder dit weekend had Het Laatste Nieuws een diepgaand interview met Noa Lang. Eén van de topics van dat vraaggesprek was toevallig de harde aanpak van de verdedigers in de Jupiler Pro League tegenover de Nederlander. Lang gaf toe dat hij opmerkt dat de tegenstander meteen op zijn tenen of enkels wil trappen. Ook dat ze heel agressief verdedigen op hem. “Maar ik geniet daarvan”, klonk het ietwat stoer van Lang. Maar veel genieten deed-ie zondag echter niet.

CLEMENT BESCHERMT

Zondag liet Noa Lang zich zélf meermaals betrappen op gemene overtredingen, en dat is niet meteen iets wat we in België gewoon zijn van hem. In het begin van de tweede helft ging hij gevaarlijk door op Faris Haroun, waarop scheidsrechter Nicolas Laforge een eerste gele kaart trok. Een terechte beslissing van de ref, trouwens. En naarmate de slotfase van de match naderde, overheerste de emotie op de ratio. In minuut 88 zette Lang een veel te late charge in op Maxime Le Marchand. Een domme actie die resulteerde in een tweede gele kaart voor de Nederlander.

Club Brugge-coach Philippe Clement nam zijn goudhaantje meteen in bescherming na de wedstrijd. Hoewel Clement de beelden van deze overtreding op Maxime Le Marchand nog niet rustig had kunnen bekijken, nam hij openlijk op voor Noa Lang. “Ik neem Noa niets kwalijk. Ik heb de beelden nog niet opnieuw bekeken, maar volgens mij was het een fiftyfifty-fase. Hij had geen intentie om de man te spelen, dus het was zeker geen domme reactie”, vertelde Clement op de persconferentie na de match.



Toch deelt niet iedereen dezelfde mening van Philippe Clement. Met een objectieve bril kan er gemakkelijk geconcludeerd worden dat de twee gele kaarten voor Noa Lang toch enigszins een logische beslissing was van scheidsrechter Nicolas Laforge. Op Twitter is er, na deze bedenkelijke ingrepen van Lang, voor het eerst harde kritiek te lezen op de grote sterkhouder van Club Brugge.


LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Was de uitsluiting van Noa Lang terecht?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

48
48
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

71
71
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

88
88
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

39
39
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

243
243
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

129
129
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

431
431
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

162
162
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

217
217
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

448
448
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

688
688
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

683
683
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

378
378
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

592
592
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

540
540
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws