Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

2479 stemmen
Lang valt van zijn roze wolk: “Degoutantste ettertje in JPL”

Na zijn waanzinnige start bij Club Brugge werd Noa Lang intern en extern op handen gedragen. De Rotterdammer is een enorme aanwinst voor de Belgische voetbalcompetitie maar na zijn wedstrijd tegen Antwerp FC krijgt Lang voor het eerst veel kritiek te slikken. 


ONMACHTIG CLUB  

Zondag ging Club Brugge roemloos onderuit tegen een uitgekookt en fysiek indrukwekkend Antwerp FC. 't Was een wedstrijd om snel te vergeten voor de autoritaire competitieleider in de Jupiler Pro League. In het balbezit was Blauw-Zwart erg dominant, wat blijkt uit het vergaarde balaandeel van bijna 65 procent – dit seizoen haalde Club nooit zo'n hoog gemiddeld balbezit. Maar de ploeg van Philippe Clement stelde wel heel erg weinig dreiging en kansen tegenover dat dominant veldoverwicht. 



Het tactisch plannetje van Antwerp-coach Frank Vercauteren was dus meer dan geslaagd. Met een behouden en defensieve strategie hield hij Club Brugge goed in bedwang. Realisme op z'n best, zo kennen we Vercauteren als coach. Een puntenpakker. De spelers van Club Brugge konden hun frustraties echter niet verbergen bij de defensieve en niet-voetballende ingesteldheid van het Antwerpse team. De gemoederen in het Brugse kamp liepen meermaals hoog op, met een rode kaart voor Noa Lang als bedroevend resultaat.

LEF UIT ROTTERDAM 

Sinds zijn aankomst op Jan Breydel werd er nooit een negatief woord geschreven over Noa Lang. Kan het ook anders? De frivole Nederlander is een verademing voor Club Brugge en de Belgische competitie. Sinds oktober tekende Lang voor 22 beslissende acties in 30 wedstrijden voor Club Brugge. Dat is hoogwaardig materiaal voor de Gouden Schoen. Sinds vorige week is-ie volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl ook nog eens de meest waardevolle speler in de Jupiler Pro League. Noa Lang, de troetelbeer van de Club-fans en de neutrale voetballiefhebber.



Ondanks zijn gezegende techniek, lichtvoetigheid en frivoliteit is Noa Lang echter geen prima donna. De Rotterdammer laat niet zomaar over zich heen lopen en hij bezit tevens een nooit aflatende inzet en ijver. Met Lang kan je naar de oorlog, zoals dat zondag de situatie was tegen Antwerp. Alleen komen zijn kernkwaliteiten dan niet echt tot uiting. In het vechtersvoetbal is de stijlrijke Nederlander toch zwaar in het nadeel tegen robuuste en fysieke tegenstanders. Het gaat ten koste van zijn intuïtie, creativiteit en feeling.

SLACHTOFFER LANG 

In de fysieke clash tegen Antwerp was Noa Lang dan ook een schim van de uitstekende en beslissende voetballer zoals we hem kennen. Volgens zijn hoge standaard telde Lang zondag minder dribbels maar ook opvallend weinig diepgang en versnellingen met of zonder de bal aan de voet. Maar veel brachten al die goeie intenties niet op. Behalve veel balverlies dan. Zondag verspeelde Lang maar liefs 16 keer de bal aan de tegenstander, waarmee de Nederlander de bedenkelijke slokop was bij Club Brugge. In de Jupiler Pro League verloor Lang zelfs nooit frequenter de bal zoals zondag het geval was.

Omdat hij niet in zijn natuurlijke spel raakte, ook door de persoonlijke harde fysieke aanpak van Antwerp, raakte Noa Lang steeds meer ontgoocheld en verbitterd. De zware en foutieve ingrepen van Jordan Lukaku, Birger Verstraete en Didier Lamkel Zé lieten zich danig voelen bij de Nederlander. En dan spreken we nog niet over de 'lichte' en 'kleine' overtredingen op Lang, die niet gefloten werden door scheidsrechter Nicolas Laforge. In de match Club Brugge-Antwerp was Lang trouwens ook de meest geviseerde speler op het veld met drie ondergane overtredingen.



Eerder dit weekend had Het Laatste Nieuws een diepgaand interview met Noa Lang. Eén van de topics van dat vraaggesprek was toevallig de harde aanpak van de verdedigers in de Jupiler Pro League tegenover de Nederlander. Lang gaf toe dat hij opmerkt dat de tegenstander meteen op zijn tenen of enkels wil trappen. Ook dat ze heel agressief verdedigen op hem. “Maar ik geniet daarvan”, klonk het ietwat stoer van Lang. Maar veel genieten deed-ie zondag echter niet.

CLEMENT BESCHERMT

Zondag liet Noa Lang zich zélf meermaals betrappen op gemene overtredingen, en dat is niet meteen iets wat we in België gewoon zijn van hem. In het begin van de tweede helft ging hij gevaarlijk door op Faris Haroun, waarop scheidsrechter Nicolas Laforge een eerste gele kaart trok. Een terechte beslissing van de ref, trouwens. En naarmate de slotfase van de match naderde, overheerste de emotie op de ratio. In minuut 88 zette Lang een veel te late charge in op Maxime Le Marchand. Een domme actie die resulteerde in een tweede gele kaart voor de Nederlander.

Club Brugge-coach Philippe Clement nam zijn goudhaantje meteen in bescherming na de wedstrijd. Hoewel Clement de beelden van deze overtreding op Maxime Le Marchand nog niet rustig had kunnen bekijken, nam hij openlijk op voor Noa Lang. “Ik neem Noa niets kwalijk. Ik heb de beelden nog niet opnieuw bekeken, maar volgens mij was het een fiftyfifty-fase. Hij had geen intentie om de man te spelen, dus het was zeker geen domme reactie”, vertelde Clement op de persconferentie na de match.



Toch deelt niet iedereen dezelfde mening van Philippe Clement. Met een objectieve bril kan er gemakkelijk geconcludeerd worden dat de twee gele kaarten voor Noa Lang toch enigszins een logische beslissing was van scheidsrechter Nicolas Laforge. Op Twitter is er, na deze bedenkelijke ingrepen van Lang, voor het eerst harde kritiek te lezen op de grote sterkhouder van Club Brugge.


LEES OOK: 'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Was de uitsluiting van Noa Lang terecht?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

39
39
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

70
70
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

39
39
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

183
183
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

104
104
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

194
194
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

105
105
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

137
137
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

107
107
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

800
800
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1086
1086
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

541
541
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

172
172
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

638
638
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

157
157
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

365
365
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

258
258
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

806
806
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws