'Club Brugge broedt op masterplan met Lang'

door
'Club Brugge broedt op masterplan met Lang'

In de vorige zomermercato werd een heus transferoffensief bij landskampioen Club Brugge verwacht, maar uiteindelijk hield Blauw-Zwart het bij slechts één last-minute aanwinst: Noa Lang. Een enorm schot in de roos, want sindsdien was de 21-jarige Nederlander goed voor 12 doelpunten en zeven assists in 21 competitieduels. Bij de recentste update van de gespecialiseerde website Transfermarkt schoot zijn waarde dan ook de lucht in.


Volgens het medium is Lang nu 20 miljoen waard, waarmee hij zich de duurste speler in België mag noemen. Maar op termijn kan hij nog veel meer opbrengen. TM voorspelt namelijk dat Lang de eerste speler kan worden die de JPL verlaat voor een basisbedrag van méér dan 30 miljoen euro, als hij nog een seizoen in Jan Breydel blijft tenminste. Voorwaarde is dan uiteraard wel dat hij zijn sterke prestaties blijft bevestigen, liefst ook op de Europese scene. Ook een selectie bij Oranje zou een positieve invloed hebben. Verder is het de verwachting dat de transfersommen over het algemeen weer gaan toenemen zodra fans weer welkom zijn in de stadions. Vanuit het Brugs perspectief lijkt het dus best om nog minstens een jaartje te wachten alvorens Lang ten gelde te maken.

UPDATE 17u50
Het bovenstaande scenario waarmaken lijkt wel degelijk de bedoeling in Westkapelle, zo stelt ook Het Nieuwsblad naar aanleiding van Lang zijn nieuwe marktwaarde-update. "De kans dat Club in de huidige context akkoord gaat met een transferbedrag van die orde is miniem. Een realistisch scenario is dat Lang nog een seizoen bij Club blijft en bevestigt in de Champions League, ondertussen international wordt bij Oranje en dan later voor een Belgisch recordbedrag richting een topcompetitie verkast", klinkt het immers bij de krant.

Blauw-Zwart rekent dus op de realisatie van een masterplan met Lang, wiens aankoopsom van zes miljoen om hem weg te plukken bij Ajax alsmaar meer een koopje lijkt. Desalniettemin blijft enig voorbehoud wel op zijn plaats. Zo dreigt Emmanuel Dennis komende zomer bijvoorbeeld slechts een fractie op te leveren van de verhoopte monstersom waar de Bruggelingen nog geen jaar geleden op rekenden. Toch kunnen we ons moeilijk voorstellen dat Lang een soortgelijke terugval kent. Al weet je natuurlijk maar nooit.

LEES OOK: Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

Hoeveel ziet u Club Brugge maximaal vangen voor Lang?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

22
22
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

19
19
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

36
36
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

178
178
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

79
79
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

115
115
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

194
194
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

122
122
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

82
82
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

274
274
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

910
910
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

99
99
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

350
350
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

488
488
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

399
399
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

733
733
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

213
213
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

271
271
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

545
545
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

376
376
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

290
290

Meer sportnieuws