Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

999 stemmen
Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

Roberto Martinez selecteerde 32 spelers voor de komende drie interlands. Er is kritiek op de selectie van enkele spelers, maar dat is het lot van elke bondscoach in elk land. Eén zaak is wel duidelijk: een aantal spelers moeten niet meer hopen op een EK.


De spelers die nu de ruime kern niet haalden moeten niet dromen van een EK, tenzij er nog blessures komen. Dat is duidelijk. In doel lijken Hendrik Van Crombrugge en Matz Sels, die terugkeren van een lange blessure, net uit de boot te vallen. Met Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels lijkt het trio in doel voor het EK vast te staan.


Achteraan moeten Christian Kabasele, Elias Cobbaut, Jordan Lukaku, Sebastiaan Bornauw, Björn Engels, Joris Kayembe, Ritchie De Laet en Wout Faes ook niet meer dromen. Geen EK voor hen, net als de eerder genoemde Pascal Struijk. Jongens als Hannes Delcroix en Zinho Vanheusden zijn er ook niet bij, maar dat is vanwege blessureleed.

Op het middenveld moeten Bryan Heynen en Mats Rits geen hoop meer koesteren. Marouane Fellaini is er ook niet bij, maar hem willen we niet uitsluiten. Misschien kan hij bij een definitief afhaken van Axel Witsel en een tegenvallende test voor Sambi Lokonga, Leander Dendoncker en Orel Mangala in de zomer wel eens een verrassing zijn van de bondscoach. Hij kent de groep immers door en door. Moussa Dembélé werd ook nog in de gaten gehouden door de bondscoach, maar met jongens als Youri Tielemans en Kevin De Bruyne waren zijn kansen al sowieso nihil.

Vooraan is er geen plaats voor Divock Origi. Hij zal het EK missen. De spits komt amper aan spelen toe bij Liverpool. Dodi Lukebakio hoort er ook niet bij de en flankaanvaller van Hertha BSC valt ook uit de boot. Bij Genk zullen ze balen, maar Theo Bongonda presteerde de afgelopen maanden te matig en ook voor hem geen Europees Kampioenschap. Benito Raman is dan weer het slachtoffer van het dramatische seizoen van Schalke 04. Landry Dimata valt ook uit de boot, net als Kevin Mirallas en Junior Edmilson

Het team:

Van Crombrugge – De Laet, Bornauw, Kabasele, Lukaku – Heynen, Rits, Fellaini(?) – Lukebakio, Origi, Raman

Bank: Sels, Cobbaut, Struijk, Faes, Mirallas, Dimata, Kayembe, Dembélé, Edmilson

LEES OOK: Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Welke speler moet volgens u toch mee?

Meest recent

België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

55
55
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

246
246
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

59
59
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

56
56
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

191
191
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

69
69
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

25
25
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

59
59
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

143
143
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

292
292
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

29
29
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

192
192
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

39
39
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

362
362
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

497
497
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

395
395
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

727
727
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

264
264
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

372
372
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

613
613
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

670
670
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

466
466
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

706
706

Meer sportnieuws