Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

999
Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

Roberto Martinez selecteerde 32 spelers voor de komende drie interlands. Er is kritiek op de selectie van enkele spelers, maar dat is het lot van elke bondscoach in elk land. Eén zaak is wel duidelijk: een aantal spelers moeten niet meer hopen op een EK.


De spelers die nu de ruime kern niet haalden moeten niet dromen van een EK, tenzij er nog blessures komen. Dat is duidelijk. In doel lijken Hendrik Van Crombrugge en Matz Sels, die terugkeren van een lange blessure, net uit de boot te vallen. Met Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels lijkt het trio in doel voor het EK vast te staan.


Achteraan moeten Christian Kabasele, Elias Cobbaut, Jordan Lukaku, Sebastiaan Bornauw, Björn Engels, Joris Kayembe, Ritchie De Laet en Wout Faes ook niet meer dromen. Geen EK voor hen, net als de eerder genoemde Pascal Struijk. Jongens als Hannes Delcroix en Zinho Vanheusden zijn er ook niet bij, maar dat is vanwege blessureleed.

Op het middenveld moeten Bryan Heynen en Mats Rits geen hoop meer koesteren. Marouane Fellaini is er ook niet bij, maar hem willen we niet uitsluiten. Misschien kan hij bij een definitief afhaken van Axel Witsel en een tegenvallende test voor Sambi Lokonga, Leander Dendoncker en Orel Mangala in de zomer wel eens een verrassing zijn van de bondscoach. Hij kent de groep immers door en door. Moussa Dembélé werd ook nog in de gaten gehouden door de bondscoach, maar met jongens als Youri Tielemans en Kevin De Bruyne waren zijn kansen al sowieso nihil.

Vooraan is er geen plaats voor Divock Origi. Hij zal het EK missen. De spits komt amper aan spelen toe bij Liverpool. Dodi Lukebakio hoort er ook niet bij de en flankaanvaller van Hertha BSC valt ook uit de boot. Bij Genk zullen ze balen, maar Theo Bongonda presteerde de afgelopen maanden te matig en ook voor hem geen Europees Kampioenschap. Benito Raman is dan weer het slachtoffer van het dramatische seizoen van Schalke 04. Landry Dimata valt ook uit de boot, net als Kevin Mirallas en Junior Edmilson

Het team:

Van Crombrugge – De Laet, Bornauw, Kabasele, Lukaku – Heynen, Rits, Fellaini(?) – Lukebakio, Origi, Raman

Bank: Sels, Cobbaut, Struijk, Faes, Mirallas, Dimata, Kayembe, Dembélé, Edmilson

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Welke speler moet volgens u toch mee?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

0
0
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

51
51
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

110
110
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

24
24
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

54
54
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

65
65
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

148
148
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

60
60
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

201
201
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

275
275
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

41
41
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

366
366
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

287
287
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

177
177
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

73
73
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

521
521

Meer sportnieuws