Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

door
Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

Roberto Martinez selecteerde 32 spelers voor de komende drie interlands. Er is kritiek op de selectie van enkele spelers, maar dat is het lot van elke bondscoach in elk land. Eén zaak is wel duidelijk: een aantal spelers moeten niet meer hopen op een EK.


De spelers die nu de ruime kern niet haalden moeten niet dromen van een EK, tenzij er nog blessures komen. Dat is duidelijk. In doel lijken Hendrik Van Crombrugge en Matz Sels, die terugkeren van een lange blessure, net uit de boot te vallen. Met Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels lijkt het trio in doel voor het EK vast te staan.


Achteraan moeten Christian Kabasele, Elias Cobbaut, Jordan Lukaku, Sebastiaan Bornauw, Björn Engels, Joris Kayembe, Ritchie De Laet en Wout Faes ook niet meer dromen. Geen EK voor hen, net als de eerder genoemde Pascal Struijk. Jongens als Hannes Delcroix en Zinho Vanheusden zijn er ook niet bij, maar dat is vanwege blessureleed.

Op het middenveld moeten Bryan Heynen en Mats Rits geen hoop meer koesteren. Marouane Fellaini is er ook niet bij, maar hem willen we niet uitsluiten. Misschien kan hij bij een definitief afhaken van Axel Witsel en een tegenvallende test voor Sambi Lokonga, Leander Dendoncker en Orel Mangala in de zomer wel eens een verrassing zijn van de bondscoach. Hij kent de groep immers door en door. Moussa Dembélé werd ook nog in de gaten gehouden door de bondscoach, maar met jongens als Youri Tielemans en Kevin De Bruyne waren zijn kansen al sowieso nihil.

Vooraan is er geen plaats voor Divock Origi. Hij zal het EK missen. De spits komt amper aan spelen toe bij Liverpool. Dodi Lukebakio hoort er ook niet bij de en flankaanvaller van Hertha BSC valt ook uit de boot. Bij Genk zullen ze balen, maar Theo Bongonda presteerde de afgelopen maanden te matig en ook voor hem geen Europees Kampioenschap. Benito Raman is dan weer het slachtoffer van het dramatische seizoen van Schalke 04. Landry Dimata valt ook uit de boot, net als Kevin Mirallas en Junior Edmilson

Het team:

Van Crombrugge – De Laet, Bornauw, Kabasele, Lukaku – Heynen, Rits, Fellaini(?) – Lukebakio, Origi, Raman

Bank: Sels, Cobbaut, Struijk, Faes, Mirallas, Dimata, Kayembe, Dembélé, Edmilson

LEES OOK: Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

Welke speler moet volgens u toch mee?

Meest recent

Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

0
0
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

2
2
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

98
98
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

30
30
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

49
49
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

33
33
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

95
95
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

57
57
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

57
57
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

20
20
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

28
28
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

141
141
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

74
74
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

160
160
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

131
131
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

128
128
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

250
250
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

313
313
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

130
130
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

458
458
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

317
317
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

161
161

Meer sportnieuws