Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

door
Dit elftal kandidaat-Rode Duivels gaat niet mee naar het EK

Roberto Martinez selecteerde 32 spelers voor de komende drie interlands. Er is kritiek op de selectie van enkele spelers, maar dat is het lot van elke bondscoach in elk land. Eén zaak is wel duidelijk: een aantal spelers moeten niet meer hopen op een EK.


De spelers die nu de ruime kern niet haalden moeten niet dromen van een EK, tenzij er nog blessures komen. Dat is duidelijk. In doel lijken Hendrik Van Crombrugge en Matz Sels, die terugkeren van een lange blessure, net uit de boot te vallen. Met Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels lijkt het trio in doel voor het EK vast te staan.


Achteraan moeten Christian Kabasele, Elias Cobbaut, Jordan Lukaku, Sebastiaan Bornauw, Björn Engels, Joris Kayembe, Ritchie De Laet en Wout Faes ook niet meer dromen. Geen EK voor hen, net als de eerder genoemde Pascal Struijk. Jongens als Hannes Delcroix en Zinho Vanheusden zijn er ook niet bij, maar dat is vanwege blessureleed.

Op het middenveld moeten Bryan Heynen en Mats Rits geen hoop meer koesteren. Marouane Fellaini is er ook niet bij, maar hem willen we niet uitsluiten. Misschien kan hij bij een definitief afhaken van Axel Witsel en een tegenvallende test voor Sambi Lokonga, Leander Dendoncker en Orel Mangala in de zomer wel eens een verrassing zijn van de bondscoach. Hij kent de groep immers door en door. Moussa Dembélé werd ook nog in de gaten gehouden door de bondscoach, maar met jongens als Youri Tielemans en Kevin De Bruyne waren zijn kansen al sowieso nihil.

Vooraan is er geen plaats voor Divock Origi. Hij zal het EK missen. De spits komt amper aan spelen toe bij Liverpool. Dodi Lukebakio hoort er ook niet bij de en flankaanvaller van Hertha BSC valt ook uit de boot. Bij Genk zullen ze balen, maar Theo Bongonda presteerde de afgelopen maanden te matig en ook voor hem geen Europees Kampioenschap. Benito Raman is dan weer het slachtoffer van het dramatische seizoen van Schalke 04. Landry Dimata valt ook uit de boot, net als Kevin Mirallas en Junior Edmilson

Het team:

Van Crombrugge – De Laet, Bornauw, Kabasele, Lukaku – Heynen, Rits, Fellaini(?) – Lukebakio, Origi, Raman

Bank: Sels, Cobbaut, Struijk, Faes, Mirallas, Dimata, Kayembe, Dembélé, Edmilson

LEES OOK: Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Welke speler moet volgens u toch mee?

Meest recent

Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

26
26
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

18
18
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

30
30
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

109
109
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

107
107
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

197
197
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

50
50
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

287
287
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

64
64
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

128
128
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

117
117
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

67
67
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

102
102
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

272
272
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

838
838
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

365
365
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

282
282
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

756
756
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

202
202
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

692
692
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

475
475
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

147
147
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1012
1012
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

45
45
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

407
407

Meer sportnieuws