Belgische topclub gaat transferstrijd aan met Ajax

door
Belgische topclub gaat transferstrijd aan met Ajax

Het huidige seizoen loopt nog een kleine twee maanden door, maar veel clubs lijken al bezig met de zoektocht naar versterking voor volgend seizoen. Daarbij kijken Belgische teams ook naar de Eredivisie. Club Brugge ging bijvoorbeeld al regelmatig in Nederland shoppen en werd de voorbije maanden ook gelinkt aan Joey Veerman (Heerenveen) en Abdou Harroui (Sparta Rotterdam). Een ploegmaat van die laatste is ook in beeld bij de Belgische top.


Sparta haalde vorige zomer Maduka Okoye weg uit het tweede elftal van Fortuna Düsseldorf en de 21-jarige doelman groeide snel uit tot één van de revelaties van de Eredivisie. Hij wist in 20 wedstrijden al zeven keer de nul te houden en groeide ook uit tot nummer één van het Nigeriaanse nationale elftal. De voorbije dagen werd bekend dat Ajax interesse toont, maar ook de Jupiler Pro League is een optie.

Dat blijkt uit de woorden van Okoye zelf. "De pers heeft Ajax ontdekt, dus dat is nu publiek. Maar er is ook interesse van grote clubs uit Engeland. Daarnaast hebben ook een topclub uit Italië en één uit België al contact opgenomen met mijn management", vertelt hij immers aan Transfermarkt. "Maar tot de zomer focus ik me alleen op mijn spel. Er ligt nog heel wat werk op de plank en er zijn nog veel doelen te bereiken."

Om welke club het gaat, is nog niet duidelijk. Club zit goed met Simon Mignolet in doel, terwijl Genk met Maarten Vandevoordt, Standard met Arnaud Bodart en AA Gent met Sinan Bolat ook nog even verder kunnen. Anderlecht zou wel een nieuwe doelman kunnen gaan zoeken als Hendrik Van Crombrugge zou vertrekken. Antwerp kampte de voorbije weken met een keeperskwestie door mindere prestaties van Beiranvand en De Wolf, al lijkt die met de terugkeer van Jean Butez ook van de baan te zijn.

Zou hij een interessante optie zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

0
0
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

4
4
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

95
95
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

62
62
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

29
29
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

44
44
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

288
288
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

102
102
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

23
23
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

48
48
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

256
256
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

322
322
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

96
96
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

264
264
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

343
343
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

430
430
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

329
329
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

118
118
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

612
612
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

757
757
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

243
243
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

327
327
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

73
73
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

134
134

Meer sportnieuws