'Anderlecht & Club Brugge moeten dokken voor goudhaantje'

door
'Anderlecht & Club Brugge moeten dokken voor goudhaantje'

Het seizoen nadert stilaan het hoogtepunt, en dus staan heel wat ploegen voor nog belangrijke weken in sportief opzicht. Maar ondertussen wordt achter de schermen tevens al de zomerse transferperiode voorbereid. Dat geldt eveneens voor de Belgische profclubs, die op die manier ook weer in mekaars vaarwater terecht komen. Zo hebben RSC Anderlecht en Club Brugge hun pijlen naar verluidt niet voor het eerst op hetzelfde doelwit gericht.


Volgens het Franse medium Footmercato hebben beide rivalen zich immers aan het front gemeld voor Alieu Fadera. De 19-jarige spelmaker uit Gambia komt sinds afgelopen zomer uit voor het Slowaakse FK Pohronie, waar hij in zijn eerste seizoen meteen al goed was voor zeven goals en evenveel assists in 28 duels. Paars-Wit en Blauw-Zwart zouden daarom een oogje op hem hebben laten vallen, al is de concurrentie vooral vanuit de Bundesliga groot. Verder worden ook Young Boys Bern, Slavia Praag, FC Basel, Stade Rennes en Sparta Praag genoemd. De waarde van Fadera wordt door het gespecialiseerde Transfermarkt op 200.000 euro geschat, waardoor hij een betaalbare optie lijkt.

UPDATE 18u50
Hoewel zijn marktwaarde voorlopig meevalt, is het nog maar de vraag in welke mate Fadera een koopje zal blijken. Zo zijn er zoals gesteld niet alleen heel wat kapers uit de kust, waaronder een aantal ploegen met veel financiële slagkracht, maar ligt het jonge goudhaantje in Slowakije bovendien nog tot medio 2024 onder contract. Daarnaast werd hij zopas voor het eerst opgeroepen voor de hoofdmacht van Gambia, een selectie die zijn internationale status nog wat kan verhogen. Alles opgeteld voldoende redenen dus voor zijn huidige werkgever om de jackpot te eisen.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Wie zal volgens u Fadera strikken?

Meest recent

Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

13
13
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

70
70
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

30
30
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

174
174
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

15
15
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

320
320
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

141
141
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

43
43
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

422
422
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

92
92
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

95
95
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

194
194
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

114
114
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

93
93
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

164
164
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

178
178
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

145
145
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

143
143
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

278
278

Meer sportnieuws