'Anderlecht & Club Brugge moeten dokken voor goudhaantje'

door
'Anderlecht & Club Brugge moeten dokken voor goudhaantje'

Het seizoen nadert stilaan het hoogtepunt, en dus staan heel wat ploegen voor nog belangrijke weken in sportief opzicht. Maar ondertussen wordt achter de schermen tevens al de zomerse transferperiode voorbereid. Dat geldt eveneens voor de Belgische profclubs, die op die manier ook weer in mekaars vaarwater terecht komen. Zo hebben RSC Anderlecht en Club Brugge hun pijlen naar verluidt niet voor het eerst op hetzelfde doelwit gericht.


Volgens het Franse medium Footmercato hebben beide rivalen zich immers aan het front gemeld voor Alieu Fadera. De 19-jarige spelmaker uit Gambia komt sinds afgelopen zomer uit voor het Slowaakse FK Pohronie, waar hij in zijn eerste seizoen meteen al goed was voor zeven goals en evenveel assists in 28 duels. Paars-Wit en Blauw-Zwart zouden daarom een oogje op hem hebben laten vallen, al is de concurrentie vooral vanuit de Bundesliga groot. Verder worden ook Young Boys Bern, Slavia Praag, FC Basel, Stade Rennes en Sparta Praag genoemd. De waarde van Fadera wordt door het gespecialiseerde Transfermarkt op 200.000 euro geschat, waardoor hij een betaalbare optie lijkt.

UPDATE 18u50
Hoewel zijn marktwaarde voorlopig meevalt, is het nog maar de vraag in welke mate Fadera een koopje zal blijken. Zo zijn er zoals gesteld niet alleen heel wat kapers uit de kust, waaronder een aantal ploegen met veel financiële slagkracht, maar ligt het jonge goudhaantje in Slowakije bovendien nog tot medio 2024 onder contract. Daarnaast werd hij zopas voor het eerst opgeroepen voor de hoofdmacht van Gambia, een selectie die zijn internationale status nog wat kan verhogen. Alles opgeteld voldoende redenen dus voor zijn huidige werkgever om de jackpot te eisen.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Wie zal volgens u Fadera strikken?

Meest recent

Anderlecht likt wonden: sterkhouder out tegen Standard?

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

7
7
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

27
27
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

256
256
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

340
340
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

312
312
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

62
62
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

345
345
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

648
648
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

117
117
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

668
668
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

180
180
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

180
180
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

370
370
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

191
191
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

343
343
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

435
435
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

250
250
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

53
53
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

357
357
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

334
334
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

85
85
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

374
374
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

583
583
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

825
825

Meer sportnieuws