'Anderlecht & Club Brugge moeten dokken voor goudhaantje'

door
'Anderlecht & Club Brugge moeten dokken voor goudhaantje'

Het seizoen nadert stilaan het hoogtepunt, en dus staan heel wat ploegen voor nog belangrijke weken in sportief opzicht. Maar ondertussen wordt achter de schermen tevens al de zomerse transferperiode voorbereid. Dat geldt eveneens voor de Belgische profclubs, die op die manier ook weer in mekaars vaarwater terecht komen. Zo hebben RSC Anderlecht en Club Brugge hun pijlen naar verluidt niet voor het eerst op hetzelfde doelwit gericht.


Volgens het Franse medium Footmercato hebben beide rivalen zich immers aan het front gemeld voor Alieu Fadera. De 19-jarige spelmaker uit Gambia komt sinds afgelopen zomer uit voor het Slowaakse FK Pohronie, waar hij in zijn eerste seizoen meteen al goed was voor zeven goals en evenveel assists in 28 duels. Paars-Wit en Blauw-Zwart zouden daarom een oogje op hem hebben laten vallen, al is de concurrentie vooral vanuit de Bundesliga groot. Verder worden ook Young Boys Bern, Slavia Praag, FC Basel, Stade Rennes en Sparta Praag genoemd. De waarde van Fadera wordt door het gespecialiseerde Transfermarkt op 200.000 euro geschat, waardoor hij een betaalbare optie lijkt.

UPDATE 18u50
Hoewel zijn marktwaarde voorlopig meevalt, is het nog maar de vraag in welke mate Fadera een koopje zal blijken. Zo zijn er zoals gesteld niet alleen heel wat kapers uit de kust, waaronder een aantal ploegen met veel financiële slagkracht, maar ligt het jonge goudhaantje in Slowakije bovendien nog tot medio 2024 onder contract. Daarnaast werd hij zopas voor het eerst opgeroepen voor de hoofdmacht van Gambia, een selectie die zijn internationale status nog wat kan verhogen. Alles opgeteld voldoende redenen dus voor zijn huidige werkgever om de jackpot te eisen.

LEES OOK: Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

Wie zal volgens u Fadera strikken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

13
13
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

6
6
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

18
18
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

22
22
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

275
275
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

128
128
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

82
82
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

310
310
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

237
237
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

83
83
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

130
130
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

189
189
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

191
191
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

57
57
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

276
276
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

599
599
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

84
84
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

167
167
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

157
157
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

497
497
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

380
380
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

257
257
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

269
269
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

227
227
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

162
162

Meer sportnieuws