Ex-Club Brugge speler geschorst na gokschandaal

361 stemmen
Ex-Club Brugge speler geschorst na gokschandaal

Eén doelpunt en twee assists in 25 optredens, voornamelijk als invaller: ondanks enkele sterke prestaties maakte Jordy Clasie geen onuitwisbare indruk bij Club Brugge. De intussen 29-jarige Nederlander, in het seizoen 2017-2018 gehuurd van Southampton en zo toch kampioen met Blauw-Zwart, is in zijn thuisland nu in opspraak gekomen.


Clasie is namelijk de speler van AZ die recent een schorsing heeft uitgezeten omwille van gokken op wedstrijden uit de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie, zo onthult De Telegraaf. Vanop het account van de 17-voudig Oranje-international, die tegenover zijn werkgever, de tuchtcommissie van de KNVB en de commissie van beroep betaald voetbal naar verluidt verklaarde dat zijn buurjongen de verantwoordelijke is voor de geplaatste weddenschappen, werd geld ingezet op 17 matchen. Daaronder ook eentje van Jong AZ, het Alkmaarse beloftenelftal dat actief is in de tweede divisie van Nederland.

Opvallend genoeg heeft Clasie, die zaterdag tegen FC Twente gewoon weer op de bank zat, zijn schorsing van twee duels inmiddels uitgezeten onder het mom van een coronabesmetting. De KNVB, die benadrukt dat er géén sprake is van matchfixing, ging immers in op het verzoek van AZ om de naam van de middenvelder niet te noemen. Tevergeefs, zo blijkt nu dus. De zaak doet wat denken aan de heisa rond Olivier Deschacht in ons land enkele jaren geleden. De toenmalige verdediger van Anderlecht legde de schuld bij zijn broer, maar kreeg uiteindelijk wel een boete van 24.000 euro.

LEES OOK: 'De Busser heeft droomtransfer beet'

Deze straf is volgens mij ...

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

15
15
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

32
32
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

21
21
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

53
53
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

47
47
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

275
275
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

598
598
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

301
301
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

304
304
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

284
284
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

37
37
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

224
224
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

39
39
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

89
89
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

194
194
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

875
875
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

198
198
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

231
231
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

223
223
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

314
314

Meer sportnieuws