Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

931
Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

Om wedstrijden te winnen, moet er gescoord worden. En daar knelt het schoentje vooral bij RSC Anderlecht. Daarom moet Sporting volgend seizoen kunnen rekenen op een vlotscorende spits, en al zeker wanneer Lukas Nmecha straks terugkeert naar Manchester City. Met Anastasios Douvikas heeft Anderlecht alvast een eerste centrumspits geïdentificeerd. 


TOPPRIORITEIT 

De huidige sportieve malaise bij RSC Anderlecht valt niet terug te brengen naar één knelpunt. De diepere probleemstelling is erg complex en divers, waardoor een gepaste oplossing nog een hele tijd op zich zal laten wachten. Maar als we toch het grootste actuele struikelblok moeten aangeven bij Sporting, dan schuiven wij nadrukkelijk de gebrekkige doelgerichtheid naar voren. De cijfers zeggen eigenlijk alles. In de Jupiler Pro League mikt Anderlecht slechts 30 procent van hun doelpogingen tussen de palen. In dat onderdeel is Sporting met voorsprong de rode lantaarn in de Belgische voetbalcompetitie. 't Zijn schrijnende cijfers voor de trotse club in heropbouw.

Dit seizoen is Anderlecht vooral aangewezen op de doelpunten van Lukas Nmecha. Al dertien stuks lukte de huurling van Manchester City, weliswaar acht keer via een strafschop. Toch brengt geen enkele aanvaller van Sporting dezelfde mate van diepgang en doelgerichtheid zoals Nmecha. Daarom sluimert er bij Anderlecht nu al een groot probleem met het oog het volgende voetbalseizoen. Per 30 juni 2021 loopt het huurcontract af van Nmecha, en keert hij dan op papier terug naar Manchester City. Voor Anderlecht wordt het straks alvast een aartsmoeilijke opdracht om een gelijkwaardige en kwalitatieve spits aan te trekken zoals de Duitse belofte-international.



Gelet op de hoogdringendheid, ervan uitgaande dat Lukas Nmecha volgend seizoen onhaalbaar wordt om nog één seizoen te huren, wordt Anderlecht voorlopig opvallend weinig gelinkt aan nieuwe potentiële aanvalsleiders. De Belgische recordkampioen werd onlangs wel al genoemd in verschillende transferdossiers die weliswaar een eerder defensieve inslag kennen. In die optiek passeerden Adryelson (Recife), Majid Hosseini (Trabzonspor), Rayane Aabid (Hatayspor) en Aimen Moueffek (Saint-Etienne) alvast de revue. Maar sinds deze week wordt Anderlecht ook in één zucht genoemd met Anastasios 'Tassos' Douvikas, een 21-jarige Griekse centrumspits.

GEEN NIVEAU-TZOLIS 

Met de interesse in een veelbelovend Grieks talent zoals Anastasios Douvikas volgt RSC Anderlecht het voorbeeld van Club Brugge. De huidige competitieleider werd in januari namelijk al gelinkt aan de Griekse wonderboy Christos Tzolis, de 19-jarige flankaanvaller die bij PAOK Saloniki grote furore maakt – zelfs buiten de landsgrenzen heen. Zo werd Tzolis dit jaar bijvoorbeeld opgenomen in de '50 for the future' door de UEFA, en vorig jaar werd hij door Tuttosport zelfs genomineerd voord Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. Door zijn sterke prestaties, en een speelstijl iets gelijkaardig aan die van de jonge Cristiano Ronaldo, schitterde Tzolis zich ook al in het vizier van Borussia Dortmund en Ajax.

Dergelijke kwaliteit is vandaag echter onbetaalbaar voor RSC Anderlecht, want PAOK Saloniki wil namelijk minstens tien miljoen euro vangen voor Christos Tzolis. Maar dat neemt niet weg dat Sporting de Griekse spelersmarkt stevig monitort. De 21-jarige Anastasios Douvikas van Volos NFC is weliswaar niet van hetzelfde kaliber als Tzolis, maar de centrumspits geniet toch een bepaalde naam en reputatie in het Grieks voetballandschap. Als sinds zijn debuut op het hoogste Griekse voetbalniveau in 2017 wordt Douvakis beschouwd als een groeibriljant. Toen stak hij op 18-jarige leeftijd zijn neus aan het venster bij Asteras Tripolis en drie jaar later – sinds het huidige voetbalseizoen dus – breekt de 21-jarige volledig door bij NPS Volos.



Zijn debuutseizoen 2017-2018 bij Asteras Tripolis kon alvast tellen als binnenkomer. Na een reeks van uitstekende prestaties werd Anastasios Douvakis uitgeroepen tot beste jonge speler van het seizoen. In de Griekse pers werd de 18-jarige omschreven als 'de diamant van 2,5 miljoen euro', en niets leek een buitenlandse toptransfer in de weg te staan. De belangstelling in Douvakis nam grote proporties aan. Vanuit England en Nederland stroomden er drie voorstellen binnen ter waarde van 2 à 2,5 miljoen euro, terwijl ook traditiegetrouw de Griekse topclubs Olympiakos, PAOK Saloniki en AEK Athene op de loer lagen voor de lokale revelatie. De grootste kandidaat om Douvakis aan te trekken was echter het Spaanse Getafe, maar Asteras Tripolis vond geen enkele aanbieding financieel toereikend genoeg om te aanvaarden.

EINDELIJK EFFICIËNT 

Drie jaar na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste Griekse voetbalniveau, is Anastasios Douvakis echter nog steeds te vinden binnen de nationale landsgrenzen. Vandaag ligt de 21-jarige spits niet onder contract in Nederland, England of Spanje, maar wel bij het bescheiden NPS Volos. De ster van Douvakis reikte de voorbije jaren niet de voorspelde hoogtes, anders zou hij allang niet meer bij een Griekse laagvlieger voetballen, maar toch bezit de jonge centrumaanvaller over de kwaliteiten en het potentieel om minstens één niveautje hoger aan te kunnen. Dit seizoen wordt Douvakis samen met Christos Tzolis (daar is-ie weer) en Sotiris Alexandropoulos (Panathinaikos) beschouwd als de beste jonge talenten van de Griekse Super League.



En dat komt vooral door zijn tien gescoorde doelpunten in 26 competitiematchen. Nooit eerder in zijn voetbalcarrière haalde Anastasios Douvakis zo'n hoog aantal goals. Sterker nog, bij Asteras Tripolis lukte hij amper vier doelpunten in 52 officiële wedstrijden. Een intrinsieke goalgetter is hij in zijn loopbaan dus niet meteen geweest, al bestaat de kans dat Douvakis de ontdekking van torinstinct op de korte en middellange termijn verder kan uitbuiten. Een belangrijke indicatie is alvast zijn efficiëntie voor het doel. Douvakis zet namelijk 23 procent van zijn doelpogingen om in effectieve goals, dat is alvast een heel aardige ratio waarmee hij de derde efficiëntste spits is in de Griekse Super League. Daarnaast valt Douvakis positief op door het gebruik van zijn lichaam, snelheid, diepgang en intensief spel. 

(NOG) GEEN MISSING LINK 

Die goede sportieve prestaties brachten Tassos Douvikas onlangs in het vizier van de Griekse bondscoach John van 't Schip. De Nederlander kwam de aanvaller van Volos al enkele keren live bekijken en de algemene verwachting is dat Douvakis in de eerstvolgende WK-kwalificatiewedstrijden tegen Spanje en Georgië zijn eerste nationale selecties zal krijgen. Met drie jaar vertraging kan Douvakis dus zijn stempel van eeuwige belofte kwijtspelen, en kan hij nieuwe hoogtes bereiken in zijn carrière. 



Ondertussen nam ook de buitenlandse belangstelling terug toe voor Anastasios Douvakis, waarbij Anderlecht zich dus zou opwerpen als een serieuze kandidaat-overnemer. Volos mikt op een bescheiden transfersom van één miljoen euro, wat op zich een haalbaar bedrag is voor Sporting. Toch is enig voorbehoud op zijn plaats en mag Douvakis niet gezien worden als de missing link voor volgend seizoen. De 21-jarige is dit seizoen opmerkelijk doeltreffend voor het doel, maar in de voorbije drie jaar was hij dat allerminst. Op die manier houdt een potentiële transfer naar Anderlecht toch een grote mate van risico in. 

LEES OOK: 'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Zou Douvikas een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

15
15
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

24
24
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

198
198
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

299
299
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

54
54
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

64
64
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

65
65
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

24
24
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

168
168
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

104
104
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

38
38
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

52
52
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

102
102
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

125
125
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

148
148
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

18
18
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

44
44
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

94
94
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

44
44
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

355
355
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

79
79
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

33
33
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

243
243

Meer sportnieuws