Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

931 stemmen
Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

Om wedstrijden te winnen, moet er gescoord worden. En daar knelt het schoentje vooral bij RSC Anderlecht. Daarom moet Sporting volgend seizoen kunnen rekenen op een vlotscorende spits, en al zeker wanneer Lukas Nmecha straks terugkeert naar Manchester City. Met Anastasios Douvikas heeft Anderlecht alvast een eerste centrumspits geïdentificeerd. 


TOPPRIORITEIT 

De huidige sportieve malaise bij RSC Anderlecht valt niet terug te brengen naar één knelpunt. De diepere probleemstelling is erg complex en divers, waardoor een gepaste oplossing nog een hele tijd op zich zal laten wachten. Maar als we toch het grootste actuele struikelblok moeten aangeven bij Sporting, dan schuiven wij nadrukkelijk de gebrekkige doelgerichtheid naar voren. De cijfers zeggen eigenlijk alles. In de Jupiler Pro League mikt Anderlecht slechts 30 procent van hun doelpogingen tussen de palen. In dat onderdeel is Sporting met voorsprong de rode lantaarn in de Belgische voetbalcompetitie. 't Zijn schrijnende cijfers voor de trotse club in heropbouw.

Dit seizoen is Anderlecht vooral aangewezen op de doelpunten van Lukas Nmecha. Al dertien stuks lukte de huurling van Manchester City, weliswaar acht keer via een strafschop. Toch brengt geen enkele aanvaller van Sporting dezelfde mate van diepgang en doelgerichtheid zoals Nmecha. Daarom sluimert er bij Anderlecht nu al een groot probleem met het oog het volgende voetbalseizoen. Per 30 juni 2021 loopt het huurcontract af van Nmecha, en keert hij dan op papier terug naar Manchester City. Voor Anderlecht wordt het straks alvast een aartsmoeilijke opdracht om een gelijkwaardige en kwalitatieve spits aan te trekken zoals de Duitse belofte-international.



Gelet op de hoogdringendheid, ervan uitgaande dat Lukas Nmecha volgend seizoen onhaalbaar wordt om nog één seizoen te huren, wordt Anderlecht voorlopig opvallend weinig gelinkt aan nieuwe potentiële aanvalsleiders. De Belgische recordkampioen werd onlangs wel al genoemd in verschillende transferdossiers die weliswaar een eerder defensieve inslag kennen. In die optiek passeerden Adryelson (Recife), Majid Hosseini (Trabzonspor), Rayane Aabid (Hatayspor) en Aimen Moueffek (Saint-Etienne) alvast de revue. Maar sinds deze week wordt Anderlecht ook in één zucht genoemd met Anastasios 'Tassos' Douvikas, een 21-jarige Griekse centrumspits.

GEEN NIVEAU-TZOLIS 

Met de interesse in een veelbelovend Grieks talent zoals Anastasios Douvikas volgt RSC Anderlecht het voorbeeld van Club Brugge. De huidige competitieleider werd in januari namelijk al gelinkt aan de Griekse wonderboy Christos Tzolis, de 19-jarige flankaanvaller die bij PAOK Saloniki grote furore maakt – zelfs buiten de landsgrenzen heen. Zo werd Tzolis dit jaar bijvoorbeeld opgenomen in de '50 for the future' door de UEFA, en vorig jaar werd hij door Tuttosport zelfs genomineerd voord Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. Door zijn sterke prestaties, en een speelstijl iets gelijkaardig aan die van de jonge Cristiano Ronaldo, schitterde Tzolis zich ook al in het vizier van Borussia Dortmund en Ajax.

Dergelijke kwaliteit is vandaag echter onbetaalbaar voor RSC Anderlecht, want PAOK Saloniki wil namelijk minstens tien miljoen euro vangen voor Christos Tzolis. Maar dat neemt niet weg dat Sporting de Griekse spelersmarkt stevig monitort. De 21-jarige Anastasios Douvikas van Volos NFC is weliswaar niet van hetzelfde kaliber als Tzolis, maar de centrumspits geniet toch een bepaalde naam en reputatie in het Grieks voetballandschap. Als sinds zijn debuut op het hoogste Griekse voetbalniveau in 2017 wordt Douvakis beschouwd als een groeibriljant. Toen stak hij op 18-jarige leeftijd zijn neus aan het venster bij Asteras Tripolis en drie jaar later – sinds het huidige voetbalseizoen dus – breekt de 21-jarige volledig door bij NPS Volos.



Zijn debuutseizoen 2017-2018 bij Asteras Tripolis kon alvast tellen als binnenkomer. Na een reeks van uitstekende prestaties werd Anastasios Douvakis uitgeroepen tot beste jonge speler van het seizoen. In de Griekse pers werd de 18-jarige omschreven als 'de diamant van 2,5 miljoen euro', en niets leek een buitenlandse toptransfer in de weg te staan. De belangstelling in Douvakis nam grote proporties aan. Vanuit England en Nederland stroomden er drie voorstellen binnen ter waarde van 2 à 2,5 miljoen euro, terwijl ook traditiegetrouw de Griekse topclubs Olympiakos, PAOK Saloniki en AEK Athene op de loer lagen voor de lokale revelatie. De grootste kandidaat om Douvakis aan te trekken was echter het Spaanse Getafe, maar Asteras Tripolis vond geen enkele aanbieding financieel toereikend genoeg om te aanvaarden.

EINDELIJK EFFICIËNT 

Drie jaar na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste Griekse voetbalniveau, is Anastasios Douvakis echter nog steeds te vinden binnen de nationale landsgrenzen. Vandaag ligt de 21-jarige spits niet onder contract in Nederland, England of Spanje, maar wel bij het bescheiden NPS Volos. De ster van Douvakis reikte de voorbije jaren niet de voorspelde hoogtes, anders zou hij allang niet meer bij een Griekse laagvlieger voetballen, maar toch bezit de jonge centrumaanvaller over de kwaliteiten en het potentieel om minstens één niveautje hoger aan te kunnen. Dit seizoen wordt Douvakis samen met Christos Tzolis (daar is-ie weer) en Sotiris Alexandropoulos (Panathinaikos) beschouwd als de beste jonge talenten van de Griekse Super League.



En dat komt vooral door zijn tien gescoorde doelpunten in 26 competitiematchen. Nooit eerder in zijn voetbalcarrière haalde Anastasios Douvakis zo'n hoog aantal goals. Sterker nog, bij Asteras Tripolis lukte hij amper vier doelpunten in 52 officiële wedstrijden. Een intrinsieke goalgetter is hij in zijn loopbaan dus niet meteen geweest, al bestaat de kans dat Douvakis de ontdekking van torinstinct op de korte en middellange termijn verder kan uitbuiten. Een belangrijke indicatie is alvast zijn efficiëntie voor het doel. Douvakis zet namelijk 23 procent van zijn doelpogingen om in effectieve goals, dat is alvast een heel aardige ratio waarmee hij de derde efficiëntste spits is in de Griekse Super League. Daarnaast valt Douvakis positief op door het gebruik van zijn lichaam, snelheid, diepgang en intensief spel. 

(NOG) GEEN MISSING LINK 

Die goede sportieve prestaties brachten Tassos Douvikas onlangs in het vizier van de Griekse bondscoach John van 't Schip. De Nederlander kwam de aanvaller van Volos al enkele keren live bekijken en de algemene verwachting is dat Douvakis in de eerstvolgende WK-kwalificatiewedstrijden tegen Spanje en Georgië zijn eerste nationale selecties zal krijgen. Met drie jaar vertraging kan Douvakis dus zijn stempel van eeuwige belofte kwijtspelen, en kan hij nieuwe hoogtes bereiken in zijn carrière. 



Ondertussen nam ook de buitenlandse belangstelling terug toe voor Anastasios Douvakis, waarbij Anderlecht zich dus zou opwerpen als een serieuze kandidaat-overnemer. Volos mikt op een bescheiden transfersom van één miljoen euro, wat op zich een haalbaar bedrag is voor Sporting. Toch is enig voorbehoud op zijn plaats en mag Douvakis niet gezien worden als de missing link voor volgend seizoen. De 21-jarige is dit seizoen opmerkelijk doeltreffend voor het doel, maar in de voorbije drie jaar was hij dat allerminst. Op die manier houdt een potentiële transfer naar Anderlecht toch een grote mate van risico in. 

LEES OOK: 'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Zou Douvikas een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Ook UEFA moeit zich in zaak-Balogun met vlammend statement

Komende nacht om 2u geven de Rode Duivels in hun achtste finale van het WK de Verenigde Staten ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

45
45
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

64
64
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

207
207
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

306
306
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

77
77
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

151
151
'Plotse transferwending voor Union SG en Khalaili'

Anan Khalaili speelt volgend seizoen in de Serie A, dat staat vast. De flankverdediger van Union SG ...

39
39
Tuchel en Solbakken trekken van leer en steunen België

Dat het voetbal al vele jaren geen compleet eerlijk spelletje is, dat zal iedereen wel beseffen. ...

298
298
Neymar hakt de knoop door en kondigt afscheid aan

Brazilië ligt uit het WK en dat is voor niemand een verrassing. Deze Braziliaanse ploeg is niet ...

37
37
Rode Duivels ruiken kwartfinale al na mokerslag voor VS

De Rode Duivels mogen plots weer dromen op het WK. De kwartfinale voelt opnieuw een pak dichterbij, ...

215
215
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

301
301
Ronaldo héél duidelijk over toekomst: stopt hij na het WK?

Portugal maakt zich klaar voor het treffen met Spanje. Uiteraard wordt er weer gekeken naar ...

49
49
Duivels op TV: commentator en presentator tegen VS bekend

Maandagnacht is het zover, dan treden de Rode Duivels aan in de 1/8ste finales van het WK 2026. Het ...

301
301
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

303
303
VS-België onder vergrootglas: ook twijfels bij keuze ref

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten om een plekje in de ...

582
582
'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Club Brugge heeft de intentie om Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje aan boord te houden. Maar ...

408
408
"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

429
429
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

521
521
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

337
337
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

448
448
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

679
679
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

158
158
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

140
140
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

630
630

Meer sportnieuws