Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

931 stemmen
Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

Om wedstrijden te winnen, moet er gescoord worden. En daar knelt het schoentje vooral bij RSC Anderlecht. Daarom moet Sporting volgend seizoen kunnen rekenen op een vlotscorende spits, en al zeker wanneer Lukas Nmecha straks terugkeert naar Manchester City. Met Anastasios Douvikas heeft Anderlecht alvast een eerste centrumspits geïdentificeerd. 


TOPPRIORITEIT 

De huidige sportieve malaise bij RSC Anderlecht valt niet terug te brengen naar één knelpunt. De diepere probleemstelling is erg complex en divers, waardoor een gepaste oplossing nog een hele tijd op zich zal laten wachten. Maar als we toch het grootste actuele struikelblok moeten aangeven bij Sporting, dan schuiven wij nadrukkelijk de gebrekkige doelgerichtheid naar voren. De cijfers zeggen eigenlijk alles. In de Jupiler Pro League mikt Anderlecht slechts 30 procent van hun doelpogingen tussen de palen. In dat onderdeel is Sporting met voorsprong de rode lantaarn in de Belgische voetbalcompetitie. 't Zijn schrijnende cijfers voor de trotse club in heropbouw.

Dit seizoen is Anderlecht vooral aangewezen op de doelpunten van Lukas Nmecha. Al dertien stuks lukte de huurling van Manchester City, weliswaar acht keer via een strafschop. Toch brengt geen enkele aanvaller van Sporting dezelfde mate van diepgang en doelgerichtheid zoals Nmecha. Daarom sluimert er bij Anderlecht nu al een groot probleem met het oog het volgende voetbalseizoen. Per 30 juni 2021 loopt het huurcontract af van Nmecha, en keert hij dan op papier terug naar Manchester City. Voor Anderlecht wordt het straks alvast een aartsmoeilijke opdracht om een gelijkwaardige en kwalitatieve spits aan te trekken zoals de Duitse belofte-international.



Gelet op de hoogdringendheid, ervan uitgaande dat Lukas Nmecha volgend seizoen onhaalbaar wordt om nog één seizoen te huren, wordt Anderlecht voorlopig opvallend weinig gelinkt aan nieuwe potentiële aanvalsleiders. De Belgische recordkampioen werd onlangs wel al genoemd in verschillende transferdossiers die weliswaar een eerder defensieve inslag kennen. In die optiek passeerden Adryelson (Recife), Majid Hosseini (Trabzonspor), Rayane Aabid (Hatayspor) en Aimen Moueffek (Saint-Etienne) alvast de revue. Maar sinds deze week wordt Anderlecht ook in één zucht genoemd met Anastasios 'Tassos' Douvikas, een 21-jarige Griekse centrumspits.

GEEN NIVEAU-TZOLIS 

Met de interesse in een veelbelovend Grieks talent zoals Anastasios Douvikas volgt RSC Anderlecht het voorbeeld van Club Brugge. De huidige competitieleider werd in januari namelijk al gelinkt aan de Griekse wonderboy Christos Tzolis, de 19-jarige flankaanvaller die bij PAOK Saloniki grote furore maakt – zelfs buiten de landsgrenzen heen. Zo werd Tzolis dit jaar bijvoorbeeld opgenomen in de '50 for the future' door de UEFA, en vorig jaar werd hij door Tuttosport zelfs genomineerd voord Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. Door zijn sterke prestaties, en een speelstijl iets gelijkaardig aan die van de jonge Cristiano Ronaldo, schitterde Tzolis zich ook al in het vizier van Borussia Dortmund en Ajax.

Dergelijke kwaliteit is vandaag echter onbetaalbaar voor RSC Anderlecht, want PAOK Saloniki wil namelijk minstens tien miljoen euro vangen voor Christos Tzolis. Maar dat neemt niet weg dat Sporting de Griekse spelersmarkt stevig monitort. De 21-jarige Anastasios Douvikas van Volos NFC is weliswaar niet van hetzelfde kaliber als Tzolis, maar de centrumspits geniet toch een bepaalde naam en reputatie in het Grieks voetballandschap. Als sinds zijn debuut op het hoogste Griekse voetbalniveau in 2017 wordt Douvakis beschouwd als een groeibriljant. Toen stak hij op 18-jarige leeftijd zijn neus aan het venster bij Asteras Tripolis en drie jaar later – sinds het huidige voetbalseizoen dus – breekt de 21-jarige volledig door bij NPS Volos.



Zijn debuutseizoen 2017-2018 bij Asteras Tripolis kon alvast tellen als binnenkomer. Na een reeks van uitstekende prestaties werd Anastasios Douvakis uitgeroepen tot beste jonge speler van het seizoen. In de Griekse pers werd de 18-jarige omschreven als 'de diamant van 2,5 miljoen euro', en niets leek een buitenlandse toptransfer in de weg te staan. De belangstelling in Douvakis nam grote proporties aan. Vanuit England en Nederland stroomden er drie voorstellen binnen ter waarde van 2 à 2,5 miljoen euro, terwijl ook traditiegetrouw de Griekse topclubs Olympiakos, PAOK Saloniki en AEK Athene op de loer lagen voor de lokale revelatie. De grootste kandidaat om Douvakis aan te trekken was echter het Spaanse Getafe, maar Asteras Tripolis vond geen enkele aanbieding financieel toereikend genoeg om te aanvaarden.

EINDELIJK EFFICIËNT 

Drie jaar na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste Griekse voetbalniveau, is Anastasios Douvakis echter nog steeds te vinden binnen de nationale landsgrenzen. Vandaag ligt de 21-jarige spits niet onder contract in Nederland, England of Spanje, maar wel bij het bescheiden NPS Volos. De ster van Douvakis reikte de voorbije jaren niet de voorspelde hoogtes, anders zou hij allang niet meer bij een Griekse laagvlieger voetballen, maar toch bezit de jonge centrumaanvaller over de kwaliteiten en het potentieel om minstens één niveautje hoger aan te kunnen. Dit seizoen wordt Douvakis samen met Christos Tzolis (daar is-ie weer) en Sotiris Alexandropoulos (Panathinaikos) beschouwd als de beste jonge talenten van de Griekse Super League.



En dat komt vooral door zijn tien gescoorde doelpunten in 26 competitiematchen. Nooit eerder in zijn voetbalcarrière haalde Anastasios Douvakis zo'n hoog aantal goals. Sterker nog, bij Asteras Tripolis lukte hij amper vier doelpunten in 52 officiële wedstrijden. Een intrinsieke goalgetter is hij in zijn loopbaan dus niet meteen geweest, al bestaat de kans dat Douvakis de ontdekking van torinstinct op de korte en middellange termijn verder kan uitbuiten. Een belangrijke indicatie is alvast zijn efficiëntie voor het doel. Douvakis zet namelijk 23 procent van zijn doelpogingen om in effectieve goals, dat is alvast een heel aardige ratio waarmee hij de derde efficiëntste spits is in de Griekse Super League. Daarnaast valt Douvakis positief op door het gebruik van zijn lichaam, snelheid, diepgang en intensief spel. 

(NOG) GEEN MISSING LINK 

Die goede sportieve prestaties brachten Tassos Douvikas onlangs in het vizier van de Griekse bondscoach John van 't Schip. De Nederlander kwam de aanvaller van Volos al enkele keren live bekijken en de algemene verwachting is dat Douvakis in de eerstvolgende WK-kwalificatiewedstrijden tegen Spanje en Georgië zijn eerste nationale selecties zal krijgen. Met drie jaar vertraging kan Douvakis dus zijn stempel van eeuwige belofte kwijtspelen, en kan hij nieuwe hoogtes bereiken in zijn carrière. 



Ondertussen nam ook de buitenlandse belangstelling terug toe voor Anastasios Douvakis, waarbij Anderlecht zich dus zou opwerpen als een serieuze kandidaat-overnemer. Volos mikt op een bescheiden transfersom van één miljoen euro, wat op zich een haalbaar bedrag is voor Sporting. Toch is enig voorbehoud op zijn plaats en mag Douvakis niet gezien worden als de missing link voor volgend seizoen. De 21-jarige is dit seizoen opmerkelijk doeltreffend voor het doel, maar in de voorbije drie jaar was hij dat allerminst. Op die manier houdt een potentiële transfer naar Anderlecht toch een grote mate van risico in. 

LEES OOK: 'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Zou Douvikas een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

5
5
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

83
83
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

175
175
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

151
151
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

49
49
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

36
36
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

400
400
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

137
137
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

32
32
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

116
116
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

336
336
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

230
230
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

66
66
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

116
116
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

257
257
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

98
98
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

597
597
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

430
430
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

239
239
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

205
205
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

681
681
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

513
513
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

135
135
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

364
364
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

264
264

Meer sportnieuws