Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

931
Anderlecht volgt opmerkelijke transfertrend van Club Brugge

Om wedstrijden te winnen, moet er gescoord worden. En daar knelt het schoentje vooral bij RSC Anderlecht. Daarom moet Sporting volgend seizoen kunnen rekenen op een vlotscorende spits, en al zeker wanneer Lukas Nmecha straks terugkeert naar Manchester City. Met Anastasios Douvikas heeft Anderlecht alvast een eerste centrumspits geïdentificeerd. 


TOPPRIORITEIT 

De huidige sportieve malaise bij RSC Anderlecht valt niet terug te brengen naar één knelpunt. De diepere probleemstelling is erg complex en divers, waardoor een gepaste oplossing nog een hele tijd op zich zal laten wachten. Maar als we toch het grootste actuele struikelblok moeten aangeven bij Sporting, dan schuiven wij nadrukkelijk de gebrekkige doelgerichtheid naar voren. De cijfers zeggen eigenlijk alles. In de Jupiler Pro League mikt Anderlecht slechts 30 procent van hun doelpogingen tussen de palen. In dat onderdeel is Sporting met voorsprong de rode lantaarn in de Belgische voetbalcompetitie. 't Zijn schrijnende cijfers voor de trotse club in heropbouw.

Dit seizoen is Anderlecht vooral aangewezen op de doelpunten van Lukas Nmecha. Al dertien stuks lukte de huurling van Manchester City, weliswaar acht keer via een strafschop. Toch brengt geen enkele aanvaller van Sporting dezelfde mate van diepgang en doelgerichtheid zoals Nmecha. Daarom sluimert er bij Anderlecht nu al een groot probleem met het oog het volgende voetbalseizoen. Per 30 juni 2021 loopt het huurcontract af van Nmecha, en keert hij dan op papier terug naar Manchester City. Voor Anderlecht wordt het straks alvast een aartsmoeilijke opdracht om een gelijkwaardige en kwalitatieve spits aan te trekken zoals de Duitse belofte-international.



Gelet op de hoogdringendheid, ervan uitgaande dat Lukas Nmecha volgend seizoen onhaalbaar wordt om nog één seizoen te huren, wordt Anderlecht voorlopig opvallend weinig gelinkt aan nieuwe potentiële aanvalsleiders. De Belgische recordkampioen werd onlangs wel al genoemd in verschillende transferdossiers die weliswaar een eerder defensieve inslag kennen. In die optiek passeerden Adryelson (Recife), Majid Hosseini (Trabzonspor), Rayane Aabid (Hatayspor) en Aimen Moueffek (Saint-Etienne) alvast de revue. Maar sinds deze week wordt Anderlecht ook in één zucht genoemd met Anastasios 'Tassos' Douvikas, een 21-jarige Griekse centrumspits.

GEEN NIVEAU-TZOLIS 

Met de interesse in een veelbelovend Grieks talent zoals Anastasios Douvikas volgt RSC Anderlecht het voorbeeld van Club Brugge. De huidige competitieleider werd in januari namelijk al gelinkt aan de Griekse wonderboy Christos Tzolis, de 19-jarige flankaanvaller die bij PAOK Saloniki grote furore maakt – zelfs buiten de landsgrenzen heen. Zo werd Tzolis dit jaar bijvoorbeeld opgenomen in de '50 for the future' door de UEFA, en vorig jaar werd hij door Tuttosport zelfs genomineerd voord Golden Boy, een prijs voor het grootste Europese voetbaltalent onder 21 jaar. Door zijn sterke prestaties, en een speelstijl iets gelijkaardig aan die van de jonge Cristiano Ronaldo, schitterde Tzolis zich ook al in het vizier van Borussia Dortmund en Ajax.

Dergelijke kwaliteit is vandaag echter onbetaalbaar voor RSC Anderlecht, want PAOK Saloniki wil namelijk minstens tien miljoen euro vangen voor Christos Tzolis. Maar dat neemt niet weg dat Sporting de Griekse spelersmarkt stevig monitort. De 21-jarige Anastasios Douvikas van Volos NFC is weliswaar niet van hetzelfde kaliber als Tzolis, maar de centrumspits geniet toch een bepaalde naam en reputatie in het Grieks voetballandschap. Als sinds zijn debuut op het hoogste Griekse voetbalniveau in 2017 wordt Douvakis beschouwd als een groeibriljant. Toen stak hij op 18-jarige leeftijd zijn neus aan het venster bij Asteras Tripolis en drie jaar later – sinds het huidige voetbalseizoen dus – breekt de 21-jarige volledig door bij NPS Volos.



Zijn debuutseizoen 2017-2018 bij Asteras Tripolis kon alvast tellen als binnenkomer. Na een reeks van uitstekende prestaties werd Anastasios Douvakis uitgeroepen tot beste jonge speler van het seizoen. In de Griekse pers werd de 18-jarige omschreven als 'de diamant van 2,5 miljoen euro', en niets leek een buitenlandse toptransfer in de weg te staan. De belangstelling in Douvakis nam grote proporties aan. Vanuit England en Nederland stroomden er drie voorstellen binnen ter waarde van 2 à 2,5 miljoen euro, terwijl ook traditiegetrouw de Griekse topclubs Olympiakos, PAOK Saloniki en AEK Athene op de loer lagen voor de lokale revelatie. De grootste kandidaat om Douvakis aan te trekken was echter het Spaanse Getafe, maar Asteras Tripolis vond geen enkele aanbieding financieel toereikend genoeg om te aanvaarden.

EINDELIJK EFFICIËNT 

Drie jaar na zijn stormachtige doorbraak op het hoogste Griekse voetbalniveau, is Anastasios Douvakis echter nog steeds te vinden binnen de nationale landsgrenzen. Vandaag ligt de 21-jarige spits niet onder contract in Nederland, England of Spanje, maar wel bij het bescheiden NPS Volos. De ster van Douvakis reikte de voorbije jaren niet de voorspelde hoogtes, anders zou hij allang niet meer bij een Griekse laagvlieger voetballen, maar toch bezit de jonge centrumaanvaller over de kwaliteiten en het potentieel om minstens één niveautje hoger aan te kunnen. Dit seizoen wordt Douvakis samen met Christos Tzolis (daar is-ie weer) en Sotiris Alexandropoulos (Panathinaikos) beschouwd als de beste jonge talenten van de Griekse Super League.



En dat komt vooral door zijn tien gescoorde doelpunten in 26 competitiematchen. Nooit eerder in zijn voetbalcarrière haalde Anastasios Douvakis zo'n hoog aantal goals. Sterker nog, bij Asteras Tripolis lukte hij amper vier doelpunten in 52 officiële wedstrijden. Een intrinsieke goalgetter is hij in zijn loopbaan dus niet meteen geweest, al bestaat de kans dat Douvakis de ontdekking van torinstinct op de korte en middellange termijn verder kan uitbuiten. Een belangrijke indicatie is alvast zijn efficiëntie voor het doel. Douvakis zet namelijk 23 procent van zijn doelpogingen om in effectieve goals, dat is alvast een heel aardige ratio waarmee hij de derde efficiëntste spits is in de Griekse Super League. Daarnaast valt Douvakis positief op door het gebruik van zijn lichaam, snelheid, diepgang en intensief spel. 

(NOG) GEEN MISSING LINK 

Die goede sportieve prestaties brachten Tassos Douvikas onlangs in het vizier van de Griekse bondscoach John van 't Schip. De Nederlander kwam de aanvaller van Volos al enkele keren live bekijken en de algemene verwachting is dat Douvakis in de eerstvolgende WK-kwalificatiewedstrijden tegen Spanje en Georgië zijn eerste nationale selecties zal krijgen. Met drie jaar vertraging kan Douvakis dus zijn stempel van eeuwige belofte kwijtspelen, en kan hij nieuwe hoogtes bereiken in zijn carrière. 



Ondertussen nam ook de buitenlandse belangstelling terug toe voor Anastasios Douvakis, waarbij Anderlecht zich dus zou opwerpen als een serieuze kandidaat-overnemer. Volos mikt op een bescheiden transfersom van één miljoen euro, wat op zich een haalbaar bedrag is voor Sporting. Toch is enig voorbehoud op zijn plaats en mag Douvakis niet gezien worden als de missing link voor volgend seizoen. De 21-jarige is dit seizoen opmerkelijk doeltreffend voor het doel, maar in de voorbije drie jaar was hij dat allerminst. Op die manier houdt een potentiële transfer naar Anderlecht toch een grote mate van risico in. 

LEES OOK: ‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Zou Douvikas een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

16
16
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

25
25
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

35
35
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

71
71
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

197
197
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

231
231
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

28
28
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

28
28
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

40
40
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

133
133
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

258
258
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

57
57
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

353
353
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

61
61
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

170
170
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

105
105
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

347
347
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

61
61
Van Bommel sneert op persconferentie na selectie zoon

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor de Nations ...

71
71
Verschueren maakt transferbalans op: Stroeykens uitgelicht

RSC Anderlecht heeft een drukke transferzomer achter de rug. Antoine Sibierski heeft heel wat ...

296
296
Vandenbroeck weer bij Belgische club? Opties op tafel

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een pijnlijke breuk. De oefenmeester kreeg ...

107
107
Van Bommel verbaast met Duivels duo: “Niét omdat ik hem ken”

Mark van Bommel heeft voor een eerste keer zijn selectie voor de Belgische nationale ploeg ...

223
223
Thibaut Courtois verrast iedereen met toekomstplannen

Thibaut Courtois zit niet in de selectie van de Rode Duivels, maar dat wil niet zeggen dat het ...

288
288
OHL haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven is dramatisch begonnen aan het seizoen en lijkt voor een degradatiestrijd te staan. De ...

31
31
Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als bondscoach van België meegedeeld. Hij gaat ...

500
500

Meer sportnieuws