Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

297 stemmen
Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

Na een wedstrijd die bol stond van het spektakel maar niet gekruid werd met veel doelpunten, heeft Lommel in de slotfase een belangrijke driepunter gepakt. Lange tijd leken beide ploegen een slechte zaak te doen in de strijd om de tweede plek maar uiteindelijk was het Moreno die zijn team in het spoor van Seraing hielp. Voor Bob Peeters en co lijkt de tweede plek een moeilijke zaak te worden.

Met nog zes speeldagen op de teller in 1B moest Westerlo vol in de achtervolging op Seraing na het dure puntenverlies van vorig weekend. Een zege vandaag in het Soeverein Stadion was absoluut vereist tegen het talentvolle Lommel. Ook de Limburgers hadden een zege nodig om hun kansen op de tweede plek gaaf te houden, die positie geeft op het einde van het seizoen recht op een promotie/degradatieduel met de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.
De thuisploeg was dominant in de openingsfase en dat leverde na tien minuten spelen een eerste grote kans op, Kadiri schoot prima maar ook de reactie van Özer mocht er zijn. Aan de overzijde knalde Abrahams via een thuisverdediger over en even later vergat Neven om van dichtbij een verdedigende blunder af te straffen. Beide ploegen bleven de aanval opzoeken, dat leidde op het halfuur nog eens tot een mogelijkheid toen Moreno van aan de rand van de zestien meter te centraal besloot om de bezoekende goalie te verrassen en even later trapte Kadiri in het zijnet. Lommel bleef zo de meeste kansen afdwingen in eigen stadion. In het slotkwartier kwam Kadiri nog dicht bij de 1-0 met een poging van dichtbij die over vloog maar halfweg stond het nog 0-0.
Na de pauze kwam het eerste gevaar van Westerlo, Keita knalde vanop een meter of twintig maar de bal vloog ruim over de kooi van Grimshaw. De Kemphanen duwden nu veel steviger op de deur, terwijl Lommel teveel rekende op enkele klasse flitsen van Moreno. Op het uur had de thuisdoelman serieus wat moeite met een stevige uithaal van Abrahams. Aan de overzijde kopte Kadiri even later voorlangs en schoof Moreno de bal een halve meter naast. De wedstrijd leek op 0-0 af te stevenen, met het ingaan van de laatste twintig minuten schoot Abrahams vanuit een kansrijke positie nog eens ruim over. Uiteindelijk waren het toch de Limburgers die op een dikke vijf minuten van het einde het laken naar zich toe trokken. Moreno met een fraaie actie en dito schot, Özer was kansloos: 1-0 voor de thuisploeg. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo smijt Lommel zich vol in de strijd om de promotie in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (84') Moreno

LEES OOK: 'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

Wie pakt de tweede plek?

Meest recent

Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

8
8
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

102
102
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

44
44
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

57
57
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

79
79
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

53
53
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

98
98
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

253
253
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

75
75
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

768
768
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

468
468
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

43
43
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

418
418
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

325
325
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

223
223
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

814
814
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

571
571
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

428
428
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

301
301

Meer sportnieuws