Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

door
Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

Na een wedstrijd die bol stond van het spektakel maar niet gekruid werd met veel doelpunten, heeft Lommel in de slotfase een belangrijke driepunter gepakt. Lange tijd leken beide ploegen een slechte zaak te doen in de strijd om de tweede plek maar uiteindelijk was het Moreno die zijn team in het spoor van Seraing hielp. Voor Bob Peeters en co lijkt de tweede plek een moeilijke zaak te worden.

Met nog zes speeldagen op de teller in 1B moest Westerlo vol in de achtervolging op Seraing na het dure puntenverlies van vorig weekend. Een zege vandaag in het Soeverein Stadion was absoluut vereist tegen het talentvolle Lommel. Ook de Limburgers hadden een zege nodig om hun kansen op de tweede plek gaaf te houden, die positie geeft op het einde van het seizoen recht op een promotie/degradatieduel met de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.
De thuisploeg was dominant in de openingsfase en dat leverde na tien minuten spelen een eerste grote kans op, Kadiri schoot prima maar ook de reactie van Özer mocht er zijn. Aan de overzijde knalde Abrahams via een thuisverdediger over en even later vergat Neven om van dichtbij een verdedigende blunder af te straffen. Beide ploegen bleven de aanval opzoeken, dat leidde op het halfuur nog eens tot een mogelijkheid toen Moreno van aan de rand van de zestien meter te centraal besloot om de bezoekende goalie te verrassen en even later trapte Kadiri in het zijnet. Lommel bleef zo de meeste kansen afdwingen in eigen stadion. In het slotkwartier kwam Kadiri nog dicht bij de 1-0 met een poging van dichtbij die over vloog maar halfweg stond het nog 0-0.
Na de pauze kwam het eerste gevaar van Westerlo, Keita knalde vanop een meter of twintig maar de bal vloog ruim over de kooi van Grimshaw. De Kemphanen duwden nu veel steviger op de deur, terwijl Lommel teveel rekende op enkele klasse flitsen van Moreno. Op het uur had de thuisdoelman serieus wat moeite met een stevige uithaal van Abrahams. Aan de overzijde kopte Kadiri even later voorlangs en schoof Moreno de bal een halve meter naast. De wedstrijd leek op 0-0 af te stevenen, met het ingaan van de laatste twintig minuten schoot Abrahams vanuit een kansrijke positie nog eens ruim over. Uiteindelijk waren het toch de Limburgers die op een dikke vijf minuten van het einde het laken naar zich toe trokken. Moreno met een fraaie actie en dito schot, Özer was kansloos: 1-0 voor de thuisploeg. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo smijt Lommel zich vol in de strijd om de promotie in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (84') Moreno

LEES OOK: Weer supportersboycot in JPL: “Een gebrek aan respect”

Wie pakt de tweede plek?

Meest recent

‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

10
10
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

85
85
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

23
23
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

170
170
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

162
162
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

98
98
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

115
115
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

83
83
'Bromance' tussen Rode Duivel en Mourinho: "Het klikt"

In België wordt de laatste jaren nog al eens smalend gedaan over de 'ouderwetse' José ...

59
59
'Transferbom ontploft: Man City biedt 150 miljoen op ster'

Staat er een waanzinnige transfer op til in 2026? Volgens Defensa Central borrelt er alvast wat bij ...

155
155
KRC Genk geniet van twee parels: "Ongelooflijk!"

KRC Genk kende tot op heden een wisselvallig seizoen. Toch zijn er een aantal spelers die zich ...

168
168
Herman Brusselmans zet 'Oude Doos-BV' compleet voor schut

Auteur en eeuwige provocateur Herman Brusselmans heeft opnieuw voor een onvergetelijk ...

85
85
'Club ontploft: schokkende winterdeal naar Anderlecht'

Club Brugge slikte al eens toen de naam viel, maar nu lijkt Anderlecht door te drukken. Paars-wit ...

498
498
Van Bommel bevestigt bijzonder straf transfergerucht

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrok na een ...

168
168
Beresterke Heymans stelt vast: "Zo moet dat in Europa"

Daan Heymans was alwéér belangrijk voor KRC Genk. De aanvallende middenvelder steekt ...

43
43
Standard heeft 'zijn Lukaku': "Bayern toonde interesse"

Vorig jaar deelde onze redactie mee dat Bayern München zijn zinnen had gezet op een parel van ...

271
271
Club Brugge waarschuwt Anderlecht: Lotto Park ‘bibbert’

Club Brugge speelde een sterke partij tegen FC Barcelona. Het werd 3-3, maar 6-6 had ook gekund. ...

750
750
Feest bij KRC Genk: "Dan spreek je over een historische avond"

Spreekt er iemand nog over de positie van Thorsten Fink bij KRC Genk? We denken het niet. De ...

175
175
Genk stunt in Braga: absolute uitblinker steelt de show

Wat een rollercoaster. In een heus spektakelstuk deed KRC Genk donderdag een gouden zaak doormet 3-4 ...

171
171
Europa & Conference League: 4 ploegen blijven foutloos

De afgelopen dagen eiste de Champions League de aandacht op, maar op donderdag is het ...

59
59
KRC Genk verbaast in spektakelstuk tegen Braga

KRC Genk nam het in de Europa League op tegen Braga. De Portugezen begonnen de clash als de grote ...

233
233
‘Jackpot Cercle: sterkhouder lonkt naar knaltransfer’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart vocht vorig ...

248
248
‘Messi staat voor verbazingwekkende Europese comeback’

Lionel Messi maakt al een aantal jaren het mooie weer bij Inter Miami. In de Verenigde Staten ...

131
131
Hayen blikt terug op afgekeurde goal Vermant: "Geen regel"

Club Brugge stuntte woensdag in de Champions League met een 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Even ...

177
177
'Garcia puzzelt: JPL-duo opgeroepen bij Rode Duivels?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Kazachstan en Liechtenstein, ...

323
323

Meer sportnieuws