Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

door
Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

Na een wedstrijd die bol stond van het spektakel maar niet gekruid werd met veel doelpunten, heeft Lommel in de slotfase een belangrijke driepunter gepakt. Lange tijd leken beide ploegen een slechte zaak te doen in de strijd om de tweede plek maar uiteindelijk was het Moreno die zijn team in het spoor van Seraing hielp. Voor Bob Peeters en co lijkt de tweede plek een moeilijke zaak te worden.

Met nog zes speeldagen op de teller in 1B moest Westerlo vol in de achtervolging op Seraing na het dure puntenverlies van vorig weekend. Een zege vandaag in het Soeverein Stadion was absoluut vereist tegen het talentvolle Lommel. Ook de Limburgers hadden een zege nodig om hun kansen op de tweede plek gaaf te houden, die positie geeft op het einde van het seizoen recht op een promotie/degradatieduel met de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.
De thuisploeg was dominant in de openingsfase en dat leverde na tien minuten spelen een eerste grote kans op, Kadiri schoot prima maar ook de reactie van Özer mocht er zijn. Aan de overzijde knalde Abrahams via een thuisverdediger over en even later vergat Neven om van dichtbij een verdedigende blunder af te straffen. Beide ploegen bleven de aanval opzoeken, dat leidde op het halfuur nog eens tot een mogelijkheid toen Moreno van aan de rand van de zestien meter te centraal besloot om de bezoekende goalie te verrassen en even later trapte Kadiri in het zijnet. Lommel bleef zo de meeste kansen afdwingen in eigen stadion. In het slotkwartier kwam Kadiri nog dicht bij de 1-0 met een poging van dichtbij die over vloog maar halfweg stond het nog 0-0.
Na de pauze kwam het eerste gevaar van Westerlo, Keita knalde vanop een meter of twintig maar de bal vloog ruim over de kooi van Grimshaw. De Kemphanen duwden nu veel steviger op de deur, terwijl Lommel teveel rekende op enkele klasse flitsen van Moreno. Op het uur had de thuisdoelman serieus wat moeite met een stevige uithaal van Abrahams. Aan de overzijde kopte Kadiri even later voorlangs en schoof Moreno de bal een halve meter naast. De wedstrijd leek op 0-0 af te stevenen, met het ingaan van de laatste twintig minuten schoot Abrahams vanuit een kansrijke positie nog eens ruim over. Uiteindelijk waren het toch de Limburgers die op een dikke vijf minuten van het einde het laken naar zich toe trokken. Moreno met een fraaie actie en dito schot, Özer was kansloos: 1-0 voor de thuisploeg. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo smijt Lommel zich vol in de strijd om de promotie in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (84') Moreno

LEES OOK: Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

Wie pakt de tweede plek?

Meest recent

Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

9
9
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

54
54
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

9
9
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

14
14
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

55
55
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

175
175
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

127
127
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

134
134
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

318
318
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

33
33
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

166
166
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

147
147
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

148
148
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

205
205
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

336
336
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

277
277
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

117
117
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

94
94
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

46
46
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

99
99
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

826
826
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

104
104
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

427
427
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

152
152

Meer sportnieuws