Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

door
Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

Na een wedstrijd die bol stond van het spektakel maar niet gekruid werd met veel doelpunten, heeft Lommel in de slotfase een belangrijke driepunter gepakt. Lange tijd leken beide ploegen een slechte zaak te doen in de strijd om de tweede plek maar uiteindelijk was het Moreno die zijn team in het spoor van Seraing hielp. Voor Bob Peeters en co lijkt de tweede plek een moeilijke zaak te worden.

Met nog zes speeldagen op de teller in 1B moest Westerlo vol in de achtervolging op Seraing na het dure puntenverlies van vorig weekend. Een zege vandaag in het Soeverein Stadion was absoluut vereist tegen het talentvolle Lommel. Ook de Limburgers hadden een zege nodig om hun kansen op de tweede plek gaaf te houden, die positie geeft op het einde van het seizoen recht op een promotie/degradatieduel met de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.
De thuisploeg was dominant in de openingsfase en dat leverde na tien minuten spelen een eerste grote kans op, Kadiri schoot prima maar ook de reactie van Özer mocht er zijn. Aan de overzijde knalde Abrahams via een thuisverdediger over en even later vergat Neven om van dichtbij een verdedigende blunder af te straffen. Beide ploegen bleven de aanval opzoeken, dat leidde op het halfuur nog eens tot een mogelijkheid toen Moreno van aan de rand van de zestien meter te centraal besloot om de bezoekende goalie te verrassen en even later trapte Kadiri in het zijnet. Lommel bleef zo de meeste kansen afdwingen in eigen stadion. In het slotkwartier kwam Kadiri nog dicht bij de 1-0 met een poging van dichtbij die over vloog maar halfweg stond het nog 0-0.
Na de pauze kwam het eerste gevaar van Westerlo, Keita knalde vanop een meter of twintig maar de bal vloog ruim over de kooi van Grimshaw. De Kemphanen duwden nu veel steviger op de deur, terwijl Lommel teveel rekende op enkele klasse flitsen van Moreno. Op het uur had de thuisdoelman serieus wat moeite met een stevige uithaal van Abrahams. Aan de overzijde kopte Kadiri even later voorlangs en schoof Moreno de bal een halve meter naast. De wedstrijd leek op 0-0 af te stevenen, met het ingaan van de laatste twintig minuten schoot Abrahams vanuit een kansrijke positie nog eens ruim over. Uiteindelijk waren het toch de Limburgers die op een dikke vijf minuten van het einde het laken naar zich toe trokken. Moreno met een fraaie actie en dito schot, Özer was kansloos: 1-0 voor de thuisploeg. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo smijt Lommel zich vol in de strijd om de promotie in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (84') Moreno

LEES OOK: Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

Wie pakt de tweede plek?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

54
54
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

7
7
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

9
9
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

26
26
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

118
118
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

60
60
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

152
152
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

33
33
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

98
98
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

111
111
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

192
192
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

65
65
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

437
437
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

346
346
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

289
289
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

278
278
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

222
222
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

67
67
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

45
45
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

173
173
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

232
232
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

271
271

Meer sportnieuws