Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

door
Lommel smijt zich in promotiestrijd na late zege

Na een wedstrijd die bol stond van het spektakel maar niet gekruid werd met veel doelpunten, heeft Lommel in de slotfase een belangrijke driepunter gepakt. Lange tijd leken beide ploegen een slechte zaak te doen in de strijd om de tweede plek maar uiteindelijk was het Moreno die zijn team in het spoor van Seraing hielp. Voor Bob Peeters en co lijkt de tweede plek een moeilijke zaak te worden.

Met nog zes speeldagen op de teller in 1B moest Westerlo vol in de achtervolging op Seraing na het dure puntenverlies van vorig weekend. Een zege vandaag in het Soeverein Stadion was absoluut vereist tegen het talentvolle Lommel. Ook de Limburgers hadden een zege nodig om hun kansen op de tweede plek gaaf te houden, die positie geeft op het einde van het seizoen recht op een promotie/degradatieduel met de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.
De thuisploeg was dominant in de openingsfase en dat leverde na tien minuten spelen een eerste grote kans op, Kadiri schoot prima maar ook de reactie van Özer mocht er zijn. Aan de overzijde knalde Abrahams via een thuisverdediger over en even later vergat Neven om van dichtbij een verdedigende blunder af te straffen. Beide ploegen bleven de aanval opzoeken, dat leidde op het halfuur nog eens tot een mogelijkheid toen Moreno van aan de rand van de zestien meter te centraal besloot om de bezoekende goalie te verrassen en even later trapte Kadiri in het zijnet. Lommel bleef zo de meeste kansen afdwingen in eigen stadion. In het slotkwartier kwam Kadiri nog dicht bij de 1-0 met een poging van dichtbij die over vloog maar halfweg stond het nog 0-0.
Na de pauze kwam het eerste gevaar van Westerlo, Keita knalde vanop een meter of twintig maar de bal vloog ruim over de kooi van Grimshaw. De Kemphanen duwden nu veel steviger op de deur, terwijl Lommel teveel rekende op enkele klasse flitsen van Moreno. Op het uur had de thuisdoelman serieus wat moeite met een stevige uithaal van Abrahams. Aan de overzijde kopte Kadiri even later voorlangs en schoof Moreno de bal een halve meter naast. De wedstrijd leek op 0-0 af te stevenen, met het ingaan van de laatste twintig minuten schoot Abrahams vanuit een kansrijke positie nog eens ruim over. Uiteindelijk waren het toch de Limburgers die op een dikke vijf minuten van het einde het laken naar zich toe trokken. Moreno met een fraaie actie en dito schot, Özer was kansloos: 1-0 voor de thuisploeg. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo smijt Lommel zich vol in de strijd om de promotie in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (84') Moreno

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Wie pakt de tweede plek?

Meest recent

Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

42
42
Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

100
100
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

86
86
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

221
221
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

91
91
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

188
188
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

144
144
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

94
94
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

77
77
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

92
92
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

100
100
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

58
58
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

226
226
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

82
82
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

138
138
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

138
138
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

452
452
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

347
347
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

485
485
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

426
426
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

352
352
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

388
388
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

106
106
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

235
235
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

336
336

Meer sportnieuws