Klopp over twee sterkhouders: "Zullen wellicht het EK missen"

245 stemmen
Klopp over twee sterkhouders:

Virgil van Dijk staat al weer op het veld en werkt hard aan zijn revalidatie, maar volgens coach Jürgen Klopp van Liverpool gaat de centrumverdediger het aanstaande Europees kampioenschap missen. Het Nederlands elftal hoeft niet op hem te rekenen.

Halverwege oktober werd Van Dijk getorpedeerd door Everton-goalie Jordan Pickford met een zware knieblessure als gevolg. Ook zijn ploeggenoot Joe Gomez lijkt het EK te moeten missen, hij is herstellende van een gescheurde achillespees. Klopp vertelt in de Engelse media: "Ik ben niet degene die bepaalt, maar aan de hand van de informatie die ik op dit moment heb, is het onwaarschijnlijk dat ze op het EK zullen zijn."

Er leek wel een comeback in te zitten voor Van Dijk, aan het einde van het seizoen, maar niets is minder waar... "We hopen allemaal dat Virgil en Joe klaar zullen zijn om in de voorbereiding op het volgende seizoen weer bij ons aan te sluiten. Dat is precies waarop we onze hoop hebben gevestigd. We moeten niet vergeten dat deze twee heel serieuze blessures hebben opgelopen. Ik ben iemand die altijd verrast wil worden en ik sta open voor positieve verrassingen. Als iemand morgen zegt dat ze opeens volop kunnen aanhaken en kunnen meetrainen, zou dat prachtig zijn."

"Maar niemand hier bij Liverpool heeft me verteld dat ze ook maar in de buurt van 'ready' zijn", gaat Klopp verder. "Ja, Joe is net begonnen met rennen en Virgil rent al eventjes. Maar echt, we zijn al in de zevende hemel als ze de voorbereiding van het nieuwe seizoen halen." Het EK is dus een utopie: "Het EK is nog helemaal niet door mijn hoofd geschoten. Wanneer moet iemand in staat zijn om aan een EK deel te nemen? Moet hij dan een week van tevoren fit zijn? Op de dag dat het EK begint? Ik weet het niet hoor."

LEES OOK: 'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Voor wie is dit de grootste tegenvaller?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

51
51
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

101
101
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

52
52
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

168
168
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

51
51
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

40
40
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

161
161
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

92
92
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

559
559
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

154
154
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

100
100
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

172
172
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

205
205
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1186
1186
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

622
622
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

221
221
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

756
756
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

49
49
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

96
96
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

139
139
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

138
138
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

145
145
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

286
286
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

342
342
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

193
193
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

283
283

Meer sportnieuws