Klopp over twee sterkhouders: "Zullen wellicht het EK missen"

door
Klopp over twee sterkhouders:

Virgil van Dijk staat al weer op het veld en werkt hard aan zijn revalidatie, maar volgens coach Jürgen Klopp van Liverpool gaat de centrumverdediger het aanstaande Europees kampioenschap missen. Het Nederlands elftal hoeft niet op hem te rekenen.

Halverwege oktober werd Van Dijk getorpedeerd door Everton-goalie Jordan Pickford met een zware knieblessure als gevolg. Ook zijn ploeggenoot Joe Gomez lijkt het EK te moeten missen, hij is herstellende van een gescheurde achillespees. Klopp vertelt in de Engelse media: "Ik ben niet degene die bepaalt, maar aan de hand van de informatie die ik op dit moment heb, is het onwaarschijnlijk dat ze op het EK zullen zijn."

Er leek wel een comeback in te zitten voor Van Dijk, aan het einde van het seizoen, maar niets is minder waar... "We hopen allemaal dat Virgil en Joe klaar zullen zijn om in de voorbereiding op het volgende seizoen weer bij ons aan te sluiten. Dat is precies waarop we onze hoop hebben gevestigd. We moeten niet vergeten dat deze twee heel serieuze blessures hebben opgelopen. Ik ben iemand die altijd verrast wil worden en ik sta open voor positieve verrassingen. Als iemand morgen zegt dat ze opeens volop kunnen aanhaken en kunnen meetrainen, zou dat prachtig zijn."

"Maar niemand hier bij Liverpool heeft me verteld dat ze ook maar in de buurt van 'ready' zijn", gaat Klopp verder. "Ja, Joe is net begonnen met rennen en Virgil rent al eventjes. Maar echt, we zijn al in de zevende hemel als ze de voorbereiding van het nieuwe seizoen halen." Het EK is dus een utopie: "Het EK is nog helemaal niet door mijn hoofd geschoten. Wanneer moet iemand in staat zijn om aan een EK deel te nemen? Moet hij dan een week van tevoren fit zijn? Op de dag dat het EK begint? Ik weet het niet hoor."

LEES OOK: Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Voor wie is dit de grootste tegenvaller?

Meest recent

WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

60
60
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

35
35
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

48
48
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

66
66
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

108
108
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

52
52
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

61
61
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

59
59
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

422
422
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

24
24
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

56
56
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

175
175
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

186
186
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

59
59
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

72
72
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

237
237
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

201
201
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

69
69
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

295
295
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

483
483
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

204
204
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

174
174
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

584
584
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

412
412

Meer sportnieuws