EXCLUSIEF: "Sprak met Anderlecht over een terugkeer, niet met Genk"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht en KRC Genk werken vanavond de tweede halve finale van de Beker van België af. Davy Schollen stond in het verleden onder de lat bij beide ploegen. VoetbalNieuws had naar aanleiding van deze partij een gesprek met de ex-doelman.


Schollen speelde van 2002-2004 voor KRC Genk en van 2006-2012 voor Anderlecht. Hij was er vooral tweede doelman, maar wist zijn palmares te vullen met drie titels, één Beker van België en drie supercups. Die won hij allemaal bij Anderlecht.

"Ik hoop alvast op een leuke match. Beide ploegen zitten toch in een moeilijke fase, ook al deed Genk het de laatste drie à vier wedstrijden beter. Het gaat bij beiden met de nodige ups en downs. Genk zette een heel sterke reeks neer, maar kende dan een serieuze dip. Bij Anderlecht gaat het ook met heel wat ups en downs, maar als je de laatste wedstrijden als norm neemt, dan is Genk misschien licht favoriet. De vorm van de dag zal bepalen wie naar de finale gaat", opent Schollen.


Wellenreuther en Vandevoordt

Als doelman kijkt hij uiteraard naar de prestaties van de keepers van RSCA en Genk. Timon Wellenreuther kon nog niet echt overtuigen bij de Brusselaars. "Als een ploeg zoekende is, dan is het voor een doelman ook niet makkelijk. Wellenreuther kwam bij een ploeg terecht die toch wat stabiliteit mist en als nieuwe keeper is dat niet altijd even makkelijk. Het is makkelijker om in te stromen als het allemaal wat stabieler is. Dat hij zich amper een fout mag veroorloven omdat er vooraan moeilijk wordt gescoord? Goh, als doelman van Anderlecht had je vroeger ook altijd maar één of twee ballen die je tijdens een match moest stoppen. Dus die druk was er toen ook", zegt hij over de Duitse doelman.

Bij Genk nam de jonge Maarten Vandevoordt de plaats in van de ervaren Danny Vukovic. "Het was een bewuste en goede keuze volgens mij. Genk heeft in het verleden al bewezen dat jonge talenten er hun kans krijgen en het was volgens mij het juiste moment om Maarten als nummer één te kiezen. Genk kiest daarmee ook voor de toekomst en dat is logisch, want Vukovic is ook niet meer van de jongsten. Maarten laat op mij een heel degelijke en betrouwbare indruk achter. Uiteraard moet hij nog veel progressie maken, maar dan kan enkel als je mag spelen. Ik vind dat er wel ‘iemand staat’ in de goal. Hij heeft een goede uitstraling."


Schollen kende in zijn periode veel succes bij Anderlecht. Als het toen geen kampioen werd, was het seizoen mislukt. De afgelopen jaren is Anderlecht door wanbeleid serieus afgegleden, dat ziet hij ook. "Bij Anderlecht is het al jaren onrustig. Er zijn al zoveel wissels in het bestuur geweest en dat waait over naar de ploeg. In mijn tijd was enkel een titel goed genoeg om over een geslaagd seizoen te spreken, maar dat is nu toch anders."

Toen Schollen bij RSCA zat, werden jonkies als Dennis Praet, Massimo Bruno en anderen omringd door ervaren krachten. Jongens als Yari Verschaeren, Sambi Lokonga en anderen hebben die gidsen niet. Zij moeten zélf de kar trekken.

"Het klopt dat er toen met mannen als Proto, Juhasz, Biglia, Jovanovic en Mbokani heel wat ervaring rondliep en dat is nu wel anders. Maar doordat Anderlecht de vetpotten van de Champions League al even niet meer wist binnen te halen, wordt het ook moeilijk om dergelijke ervaren spelers binnen te halen. Financieel is dat niet mogelijk en dan moet je wel inzetten op jonge gasten. Zij doen het niet onaardig, maar dat gaat met hoogtes en laagtes. Te veel jonge spelers in een team is ook niet goed. Het is voor hen beter dat ze door een aantal ervaren mannen begeleid kunnen worden en zo de nodige stappen zetten. Dat maakt het ook voor hen wat makkelijker."


Gesprek met Kindermans

Schollen speelde dus in totaal acht jaar voor de twee clubs. Het was een prachtige periode voor hem. "Ik kijk heel positief terug op mijn jaren bij Genk en Anderlecht. In Genk mocht ik in mijn eerste jaar meteen in de Champions League spelen en dat was toch uniek. Het is ook een heel gemoedelijke club. Bij Anderlecht speelde je jaarlijks mee voor de titel, de beker en was Europees voetbal (met de Champions League) ook zeer belangrijk. Daarvoor doe je het als speler en in die periode hadden we een ploeg die ook jaarlijks top was."

Schollen stopte in 2015 met profvoetbal en nadien werd het stiller rondom hem. Hij heeft nog altijd de ambitie om bij een club aan de slag te gaan. RSCA was even een piste, maar daar kozen ze voor Frank Boeckx."Het klopt dat ik twee jaar geleden met Jean Kindermans (hoofd jeugdopleiding van Anderlecht, nvdr.) aan tafel zat om keeperstrainer te worden van de beloften. Met Genk zijn er nooit gesprekken geweest. Voorlopig is het niet makkelijk in het voetbal, want je ziet in het hedendaagse voetbal dat trainers toch hun hele staf – inclusief keeperstrainer – meenemen, waardoor het niet makkelijk is om ergens aan de slag te gaan."

"Anderhalf jaar geleden startte ik bij mij in de regio een keepersschool op waarbij ik jonge talenten één keer per week train en hen de technische aspecten bijbreng. Door de coronapandemie is dat echter stilgevallen, maar ik hoop het snel te kunnen hervatten", besluit de sympathieke ex-doelman.

LEES OOK: Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

Moeten RSCA of Genk Schollen een functie aanbieden?

Meest recent

Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

25
25
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

37
37
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

53
53
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

56
56
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

193
193
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

101
101
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

184
184
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

247
247
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

178
178
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

115
115
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

51
51
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

98
98
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

329
329
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

188
188
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

278
278
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

503
503
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

187
187
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

52
52
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

289
289
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

417
417
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

415
415
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217

Meer sportnieuws