EXCLUSIEF: "Sprak met Anderlecht over een terugkeer, niet met Genk"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht en KRC Genk werken vanavond de tweede halve finale van de Beker van België af. Davy Schollen stond in het verleden onder de lat bij beide ploegen. VoetbalNieuws had naar aanleiding van deze partij een gesprek met de ex-doelman.


Schollen speelde van 2002-2004 voor KRC Genk en van 2006-2012 voor Anderlecht. Hij was er vooral tweede doelman, maar wist zijn palmares te vullen met drie titels, één Beker van België en drie supercups. Die won hij allemaal bij Anderlecht.

"Ik hoop alvast op een leuke match. Beide ploegen zitten toch in een moeilijke fase, ook al deed Genk het de laatste drie à vier wedstrijden beter. Het gaat bij beiden met de nodige ups en downs. Genk zette een heel sterke reeks neer, maar kende dan een serieuze dip. Bij Anderlecht gaat het ook met heel wat ups en downs, maar als je de laatste wedstrijden als norm neemt, dan is Genk misschien licht favoriet. De vorm van de dag zal bepalen wie naar de finale gaat", opent Schollen.


Wellenreuther en Vandevoordt

Als doelman kijkt hij uiteraard naar de prestaties van de keepers van RSCA en Genk. Timon Wellenreuther kon nog niet echt overtuigen bij de Brusselaars. "Als een ploeg zoekende is, dan is het voor een doelman ook niet makkelijk. Wellenreuther kwam bij een ploeg terecht die toch wat stabiliteit mist en als nieuwe keeper is dat niet altijd even makkelijk. Het is makkelijker om in te stromen als het allemaal wat stabieler is. Dat hij zich amper een fout mag veroorloven omdat er vooraan moeilijk wordt gescoord? Goh, als doelman van Anderlecht had je vroeger ook altijd maar één of twee ballen die je tijdens een match moest stoppen. Dus die druk was er toen ook", zegt hij over de Duitse doelman.

Bij Genk nam de jonge Maarten Vandevoordt de plaats in van de ervaren Danny Vukovic. "Het was een bewuste en goede keuze volgens mij. Genk heeft in het verleden al bewezen dat jonge talenten er hun kans krijgen en het was volgens mij het juiste moment om Maarten als nummer één te kiezen. Genk kiest daarmee ook voor de toekomst en dat is logisch, want Vukovic is ook niet meer van de jongsten. Maarten laat op mij een heel degelijke en betrouwbare indruk achter. Uiteraard moet hij nog veel progressie maken, maar dan kan enkel als je mag spelen. Ik vind dat er wel ‘iemand staat’ in de goal. Hij heeft een goede uitstraling."


Schollen kende in zijn periode veel succes bij Anderlecht. Als het toen geen kampioen werd, was het seizoen mislukt. De afgelopen jaren is Anderlecht door wanbeleid serieus afgegleden, dat ziet hij ook. "Bij Anderlecht is het al jaren onrustig. Er zijn al zoveel wissels in het bestuur geweest en dat waait over naar de ploeg. In mijn tijd was enkel een titel goed genoeg om over een geslaagd seizoen te spreken, maar dat is nu toch anders."

Toen Schollen bij RSCA zat, werden jonkies als Dennis Praet, Massimo Bruno en anderen omringd door ervaren krachten. Jongens als Yari Verschaeren, Sambi Lokonga en anderen hebben die gidsen niet. Zij moeten zélf de kar trekken.

"Het klopt dat er toen met mannen als Proto, Juhasz, Biglia, Jovanovic en Mbokani heel wat ervaring rondliep en dat is nu wel anders. Maar doordat Anderlecht de vetpotten van de Champions League al even niet meer wist binnen te halen, wordt het ook moeilijk om dergelijke ervaren spelers binnen te halen. Financieel is dat niet mogelijk en dan moet je wel inzetten op jonge gasten. Zij doen het niet onaardig, maar dat gaat met hoogtes en laagtes. Te veel jonge spelers in een team is ook niet goed. Het is voor hen beter dat ze door een aantal ervaren mannen begeleid kunnen worden en zo de nodige stappen zetten. Dat maakt het ook voor hen wat makkelijker."


Gesprek met Kindermans

Schollen speelde dus in totaal acht jaar voor de twee clubs. Het was een prachtige periode voor hem. "Ik kijk heel positief terug op mijn jaren bij Genk en Anderlecht. In Genk mocht ik in mijn eerste jaar meteen in de Champions League spelen en dat was toch uniek. Het is ook een heel gemoedelijke club. Bij Anderlecht speelde je jaarlijks mee voor de titel, de beker en was Europees voetbal (met de Champions League) ook zeer belangrijk. Daarvoor doe je het als speler en in die periode hadden we een ploeg die ook jaarlijks top was."

Schollen stopte in 2015 met profvoetbal en nadien werd het stiller rondom hem. Hij heeft nog altijd de ambitie om bij een club aan de slag te gaan. RSCA was even een piste, maar daar kozen ze voor Frank Boeckx."Het klopt dat ik twee jaar geleden met Jean Kindermans (hoofd jeugdopleiding van Anderlecht, nvdr.) aan tafel zat om keeperstrainer te worden van de beloften. Met Genk zijn er nooit gesprekken geweest. Voorlopig is het niet makkelijk in het voetbal, want je ziet in het hedendaagse voetbal dat trainers toch hun hele staf – inclusief keeperstrainer – meenemen, waardoor het niet makkelijk is om ergens aan de slag te gaan."

"Anderhalf jaar geleden startte ik bij mij in de regio een keepersschool op waarbij ik jonge talenten één keer per week train en hen de technische aspecten bijbreng. Door de coronapandemie is dat echter stilgevallen, maar ik hoop het snel te kunnen hervatten", besluit de sympathieke ex-doelman.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Moeten RSCA of Genk Schollen een functie aanbieden?

Meest recent

Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

73
73
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

94
94
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

213
213
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

223
223
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

79
79
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

217
217
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

120
120
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

518
518
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

515
515
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

367
367
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

316
316
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

152
152
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

599
599
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

530
530
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

335
335
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

168
168
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

479
479
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

230
230
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

314
314
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

86
86
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

203
203
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

456
456
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

134
134

Meer sportnieuws