EXCLUSIEF: "Sprak met Anderlecht over een terugkeer, niet met Genk"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht en KRC Genk werken vanavond de tweede halve finale van de Beker van België af. Davy Schollen stond in het verleden onder de lat bij beide ploegen. VoetbalNieuws had naar aanleiding van deze partij een gesprek met de ex-doelman.


Schollen speelde van 2002-2004 voor KRC Genk en van 2006-2012 voor Anderlecht. Hij was er vooral tweede doelman, maar wist zijn palmares te vullen met drie titels, één Beker van België en drie supercups. Die won hij allemaal bij Anderlecht.

"Ik hoop alvast op een leuke match. Beide ploegen zitten toch in een moeilijke fase, ook al deed Genk het de laatste drie à vier wedstrijden beter. Het gaat bij beiden met de nodige ups en downs. Genk zette een heel sterke reeks neer, maar kende dan een serieuze dip. Bij Anderlecht gaat het ook met heel wat ups en downs, maar als je de laatste wedstrijden als norm neemt, dan is Genk misschien licht favoriet. De vorm van de dag zal bepalen wie naar de finale gaat", opent Schollen.


Wellenreuther en Vandevoordt

Als doelman kijkt hij uiteraard naar de prestaties van de keepers van RSCA en Genk. Timon Wellenreuther kon nog niet echt overtuigen bij de Brusselaars. "Als een ploeg zoekende is, dan is het voor een doelman ook niet makkelijk. Wellenreuther kwam bij een ploeg terecht die toch wat stabiliteit mist en als nieuwe keeper is dat niet altijd even makkelijk. Het is makkelijker om in te stromen als het allemaal wat stabieler is. Dat hij zich amper een fout mag veroorloven omdat er vooraan moeilijk wordt gescoord? Goh, als doelman van Anderlecht had je vroeger ook altijd maar één of twee ballen die je tijdens een match moest stoppen. Dus die druk was er toen ook", zegt hij over de Duitse doelman.

Bij Genk nam de jonge Maarten Vandevoordt de plaats in van de ervaren Danny Vukovic. "Het was een bewuste en goede keuze volgens mij. Genk heeft in het verleden al bewezen dat jonge talenten er hun kans krijgen en het was volgens mij het juiste moment om Maarten als nummer één te kiezen. Genk kiest daarmee ook voor de toekomst en dat is logisch, want Vukovic is ook niet meer van de jongsten. Maarten laat op mij een heel degelijke en betrouwbare indruk achter. Uiteraard moet hij nog veel progressie maken, maar dan kan enkel als je mag spelen. Ik vind dat er wel ‘iemand staat’ in de goal. Hij heeft een goede uitstraling."


Schollen kende in zijn periode veel succes bij Anderlecht. Als het toen geen kampioen werd, was het seizoen mislukt. De afgelopen jaren is Anderlecht door wanbeleid serieus afgegleden, dat ziet hij ook. "Bij Anderlecht is het al jaren onrustig. Er zijn al zoveel wissels in het bestuur geweest en dat waait over naar de ploeg. In mijn tijd was enkel een titel goed genoeg om over een geslaagd seizoen te spreken, maar dat is nu toch anders."

Toen Schollen bij RSCA zat, werden jonkies als Dennis Praet, Massimo Bruno en anderen omringd door ervaren krachten. Jongens als Yari Verschaeren, Sambi Lokonga en anderen hebben die gidsen niet. Zij moeten zélf de kar trekken.

"Het klopt dat er toen met mannen als Proto, Juhasz, Biglia, Jovanovic en Mbokani heel wat ervaring rondliep en dat is nu wel anders. Maar doordat Anderlecht de vetpotten van de Champions League al even niet meer wist binnen te halen, wordt het ook moeilijk om dergelijke ervaren spelers binnen te halen. Financieel is dat niet mogelijk en dan moet je wel inzetten op jonge gasten. Zij doen het niet onaardig, maar dat gaat met hoogtes en laagtes. Te veel jonge spelers in een team is ook niet goed. Het is voor hen beter dat ze door een aantal ervaren mannen begeleid kunnen worden en zo de nodige stappen zetten. Dat maakt het ook voor hen wat makkelijker."


Gesprek met Kindermans

Schollen speelde dus in totaal acht jaar voor de twee clubs. Het was een prachtige periode voor hem. "Ik kijk heel positief terug op mijn jaren bij Genk en Anderlecht. In Genk mocht ik in mijn eerste jaar meteen in de Champions League spelen en dat was toch uniek. Het is ook een heel gemoedelijke club. Bij Anderlecht speelde je jaarlijks mee voor de titel, de beker en was Europees voetbal (met de Champions League) ook zeer belangrijk. Daarvoor doe je het als speler en in die periode hadden we een ploeg die ook jaarlijks top was."

Schollen stopte in 2015 met profvoetbal en nadien werd het stiller rondom hem. Hij heeft nog altijd de ambitie om bij een club aan de slag te gaan. RSCA was even een piste, maar daar kozen ze voor Frank Boeckx."Het klopt dat ik twee jaar geleden met Jean Kindermans (hoofd jeugdopleiding van Anderlecht, nvdr.) aan tafel zat om keeperstrainer te worden van de beloften. Met Genk zijn er nooit gesprekken geweest. Voorlopig is het niet makkelijk in het voetbal, want je ziet in het hedendaagse voetbal dat trainers toch hun hele staf – inclusief keeperstrainer – meenemen, waardoor het niet makkelijk is om ergens aan de slag te gaan."

"Anderhalf jaar geleden startte ik bij mij in de regio een keepersschool op waarbij ik jonge talenten één keer per week train en hen de technische aspecten bijbreng. Door de coronapandemie is dat echter stilgevallen, maar ik hoop het snel te kunnen hervatten", besluit de sympathieke ex-doelman.

LEES OOK: Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

Moeten RSCA of Genk Schollen een functie aanbieden?

Meest recent

'Stassin wrijft zich in de handen na transferwending'

Met Romeo Vermant haalde Rudi Garcia deze maand een nieuwe, jonge spits bij de selectie van de Rode ...

12
12
Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

De voorbije jaren vergaarde de jeugdopleiding van KRC Genk een stevige reputatie, met dank aan onder ...

16
16
'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Club Brugge nam de voorbije jaren een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

59
59
Mannaert opgelet: komt dit land Rode Duivels leegroven?

De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert ...

57
57
'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

39
39
Voormalig Rode Duivel slachtoffer van gruwelijke feiten

Voetbal hoort te verbinden, niet te verdelen. Voor een ex-Rode Duivel liep een jeugdwedstrijd ...

35
35
Rode Duivel onverwacht toch mee naar Kazachstan?

De Rode Duivels trainen donderdag nog een laatste keer in België, waarna ze zich opmaken voor ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Kompany, toptransfer Godts'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

255
255
Puzzelwerken bij Rode Duivels: Garcia hakt knopen door

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK van ...

103
103
DAZN bezwijkt: verhuist Belgisch voetbal naar Proximus?

Er is de afgelopen weken en maanden reeds veel inkt gevloeid over DAZN. Halfweg de reguliere ...

528
528
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

207
207
Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Bij de Rode Duivels was er ook deze maand geen plaats voor Arthur Vermeeren, die zich dan maar ...

85
85
'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Voor Westerlo is het voorlopig opnieuw een seizoen met pieken en dalen. Onder Issame Charaï ...

44
44
Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Terwijl de Rode Duivels in de komende dagen hun ticket voor het WK willen valideren, hopen de Jonge ...

50
50
'Niet meer te houden: Club speelt zomeraanwinst snel kwijt'

Club Brugge haalde afgelopen zomer al 80 miljoen euro op met uitgaande transfers en het lijkt erop ...

356
356
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

276
276
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

173
173
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

96
96
Ronaldo richting journalist: "Je hebt te veel films gekeken"

Portugal neemt het op tegen Ierland. De match gaat door in Dublin en de Portugezen hopen zich daar ...

58
58
Wilmots krijgt gelijk: Standard ruikt ‘megadeal’

Standard doet het voorlopig zeker niet beter dan vorig seizoen. De Rouches hebben wel meer spelers ...

211
211
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

73
73
Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

RSC Anderlecht moet dringend werk gaan maken van enkele contracten. Er werd veel kritiek op Jesper ...

283
283
Vanaken schokt de Rode Duivels met 'schaamteloze' actie

Zonder De Bruyne schuift één man schaamteloos naar voren: Hans Vanaken eist de regie ...

673
673
WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

België gaat naar het WK 2026, dat is een zekerheid. Tegen Kazachstan en Liechtenstein gaat het ...

150
150
'DAZN neemt gigantisch belangrijke beslissing'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

489
489

Meer sportnieuws