EXCLUSIEF: "Sprak met Anderlecht over een terugkeer, niet met Genk"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht en KRC Genk werken vanavond de tweede halve finale van de Beker van België af. Davy Schollen stond in het verleden onder de lat bij beide ploegen. VoetbalNieuws had naar aanleiding van deze partij een gesprek met de ex-doelman.


Schollen speelde van 2002-2004 voor KRC Genk en van 2006-2012 voor Anderlecht. Hij was er vooral tweede doelman, maar wist zijn palmares te vullen met drie titels, één Beker van België en drie supercups. Die won hij allemaal bij Anderlecht.

"Ik hoop alvast op een leuke match. Beide ploegen zitten toch in een moeilijke fase, ook al deed Genk het de laatste drie à vier wedstrijden beter. Het gaat bij beiden met de nodige ups en downs. Genk zette een heel sterke reeks neer, maar kende dan een serieuze dip. Bij Anderlecht gaat het ook met heel wat ups en downs, maar als je de laatste wedstrijden als norm neemt, dan is Genk misschien licht favoriet. De vorm van de dag zal bepalen wie naar de finale gaat", opent Schollen.


Wellenreuther en Vandevoordt

Als doelman kijkt hij uiteraard naar de prestaties van de keepers van RSCA en Genk. Timon Wellenreuther kon nog niet echt overtuigen bij de Brusselaars. "Als een ploeg zoekende is, dan is het voor een doelman ook niet makkelijk. Wellenreuther kwam bij een ploeg terecht die toch wat stabiliteit mist en als nieuwe keeper is dat niet altijd even makkelijk. Het is makkelijker om in te stromen als het allemaal wat stabieler is. Dat hij zich amper een fout mag veroorloven omdat er vooraan moeilijk wordt gescoord? Goh, als doelman van Anderlecht had je vroeger ook altijd maar één of twee ballen die je tijdens een match moest stoppen. Dus die druk was er toen ook", zegt hij over de Duitse doelman.

Bij Genk nam de jonge Maarten Vandevoordt de plaats in van de ervaren Danny Vukovic. "Het was een bewuste en goede keuze volgens mij. Genk heeft in het verleden al bewezen dat jonge talenten er hun kans krijgen en het was volgens mij het juiste moment om Maarten als nummer één te kiezen. Genk kiest daarmee ook voor de toekomst en dat is logisch, want Vukovic is ook niet meer van de jongsten. Maarten laat op mij een heel degelijke en betrouwbare indruk achter. Uiteraard moet hij nog veel progressie maken, maar dan kan enkel als je mag spelen. Ik vind dat er wel ‘iemand staat’ in de goal. Hij heeft een goede uitstraling."


Schollen kende in zijn periode veel succes bij Anderlecht. Als het toen geen kampioen werd, was het seizoen mislukt. De afgelopen jaren is Anderlecht door wanbeleid serieus afgegleden, dat ziet hij ook. "Bij Anderlecht is het al jaren onrustig. Er zijn al zoveel wissels in het bestuur geweest en dat waait over naar de ploeg. In mijn tijd was enkel een titel goed genoeg om over een geslaagd seizoen te spreken, maar dat is nu toch anders."

Toen Schollen bij RSCA zat, werden jonkies als Dennis Praet, Massimo Bruno en anderen omringd door ervaren krachten. Jongens als Yari Verschaeren, Sambi Lokonga en anderen hebben die gidsen niet. Zij moeten zélf de kar trekken.

"Het klopt dat er toen met mannen als Proto, Juhasz, Biglia, Jovanovic en Mbokani heel wat ervaring rondliep en dat is nu wel anders. Maar doordat Anderlecht de vetpotten van de Champions League al even niet meer wist binnen te halen, wordt het ook moeilijk om dergelijke ervaren spelers binnen te halen. Financieel is dat niet mogelijk en dan moet je wel inzetten op jonge gasten. Zij doen het niet onaardig, maar dat gaat met hoogtes en laagtes. Te veel jonge spelers in een team is ook niet goed. Het is voor hen beter dat ze door een aantal ervaren mannen begeleid kunnen worden en zo de nodige stappen zetten. Dat maakt het ook voor hen wat makkelijker."


Gesprek met Kindermans

Schollen speelde dus in totaal acht jaar voor de twee clubs. Het was een prachtige periode voor hem. "Ik kijk heel positief terug op mijn jaren bij Genk en Anderlecht. In Genk mocht ik in mijn eerste jaar meteen in de Champions League spelen en dat was toch uniek. Het is ook een heel gemoedelijke club. Bij Anderlecht speelde je jaarlijks mee voor de titel, de beker en was Europees voetbal (met de Champions League) ook zeer belangrijk. Daarvoor doe je het als speler en in die periode hadden we een ploeg die ook jaarlijks top was."

Schollen stopte in 2015 met profvoetbal en nadien werd het stiller rondom hem. Hij heeft nog altijd de ambitie om bij een club aan de slag te gaan. RSCA was even een piste, maar daar kozen ze voor Frank Boeckx."Het klopt dat ik twee jaar geleden met Jean Kindermans (hoofd jeugdopleiding van Anderlecht, nvdr.) aan tafel zat om keeperstrainer te worden van de beloften. Met Genk zijn er nooit gesprekken geweest. Voorlopig is het niet makkelijk in het voetbal, want je ziet in het hedendaagse voetbal dat trainers toch hun hele staf – inclusief keeperstrainer – meenemen, waardoor het niet makkelijk is om ergens aan de slag te gaan."

"Anderhalf jaar geleden startte ik bij mij in de regio een keepersschool op waarbij ik jonge talenten één keer per week train en hen de technische aspecten bijbreng. Door de coronapandemie is dat echter stilgevallen, maar ik hoop het snel te kunnen hervatten", besluit de sympathieke ex-doelman.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Moeten RSCA of Genk Schollen een functie aanbieden?

Meest recent

Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

1
1
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

24
24
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

6
6
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

76
76
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

407
407
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

102
102
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

243
243
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

48
48
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

402
402
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

113
113
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

50
50
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

353
353
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

107
107
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

240
240
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

276
276
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

750
750
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

94
94
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

201
201
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

485
485
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

60
60
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

311
311
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

328
328
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

134
134
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

672
672
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

55
55

Meer sportnieuws