Clement zet Brugse miljoenen op het spel

1142
Clement zet Brugse miljoenen op het spel

Nog geen Bas Dost bij Club Brugge in Charleroi, en dus krijgt Philippe Clement voorin opnieuw de keuze tussen Youssouph Badji en Daniel Pérez. Een knoop die hij vorige week tegen Zulte Waregem blijkbaar pas na de nodige twijfel in het voordeel van die eerste doorhakte, om een halfuur later alweer terug te komen op die beslissing. Nochtans had de 19-jarige Senegalees een tiental minuten eerder zélf de score nog geopend. Mogelijk een onnodig strenge ingreep, zo wijst de recente geschiedenis uit, die in het slechtste geval wel eens verstrekkende gevolgen met zich kan meebrengen.


De feiten. Bij afwezigheid van Dost, out met een hamstringblessure, stond Badji voor het eerst sinds eind november nog eens aan de aftrap in een competitieduel bij Blauw-Zwart. De tiener had daarvoor bijwijlen reeds vlagen van zijn talent laten zien, maar kende een logische terugval en verdween dus nog voor de komst van Dost weer naar het achterplan. Niet dat Club het geloof in zijn potentieel al heeft opgegeven, integendeel: Clement benadrukte nog eens hoe Badji alle kwaliteiten in huis heeft om het op termijn ver te schoppen. Ook in het heden rekent de autoritaire koploper trouwens op zijn diensten. Hoewel men in Jan Breydel natuurlijk hoopte dat Dost van blessureleed bespaard zou blijven, kreeg de ruwe diamant niet voor niks het vertrouwen als doublure voor de Nederlander.

DEEL I: OKEREKE
Michael Krmencik mocht namelijk beschikken, terwijl David Okereke naar de flank verhuisde. Als wisseloptie op de bank, welteverstaan. Twee mislukte topaankopen, die er niet in slaagden het gewicht van de Brugse aanval te dragen. Nochtans ging Okereke voortvarend van start. Nadat hij in de zomer van 2019 voor een recordsom van acht miljoen de overstap uit de Serie B waagde, begon de Nigeriaan met vier treffers in zijn eerste drie wedstrijden. In totaal tikte hij in de competitie af op negen stuks in 22 optredens, met gemiddeld één doelpunt per 117 speelminuten. Al bij al geen kwade statistieken, en met zijn snelheid en doelgerichtheid heeft de 23-jarige aanvaller wel degelijk enkele troeven in huis. Toch schiet hij, zijn fors prijskaartje in acht genomen, alles bij elkaar genomen voorlopig tekort. Dit seizoen gaat het immers van kwaad naar erger.



Zo mocht Okereke slechts zeven keer aan een match beginnen, vaak dan nog noodgedwongen, en tekende hij voor amper vier goals. Clement beleefde dus nog maar weinig plezier aan de spits voor wie hij zelf ooit pleitte, waarbij we in het midden laten wie het meeste schuld treft. Wel staat vast dat het schokeffect dat de Brugse coach in de vorige campagne beoogde door Okereke in een bekerduel tegen KV Oostende na een halfuur naar de kant te halen zijn effect miste. Bij zijn wederoptreden als invaller tegen Zulte Waregem drie weken later scoorde de recordaanwinst wel nog twee keer, maar nadien stokte de machine volledig. Aan de kust werd overigens pas gewonnen na strafschoppen. Veel zoden bracht de wissel dus niet echt aan de dijk, op de lange noch korte termijn. Toch deed Clement het kunstje niet veel later nog eens droogweg over.

DEEL II: TAU
Op bezoek bij AA Gent kreeg Club op een lastig bespeelbaar veld geen voet aan grond. Vooral huurling Percy Tau, net als Okereke dan nog maar een schim van zijn flitsende zelve in de zomer, liep er voor spek en bonen bij. Opnieuw kon de trainer niet wachten tot aan de rust, en dus kwam net als in Oostende tien minuten eerder al Charles De Ketelaere tussen de lijnen. Ook hier eindigt de partij in een gelijkspel, en hoe het Tau vervolgens nog vergaan is in Jan Breydel is een welbekend verhaal. Op basis van deze twee voorbeelden zouden we dus kunnen stellen dat het in het algemeen geen goed idee lijkt om jonge spelers op dergelijke manier mentaal te testen. Al ging Badji net als Okereke en Tau destijds volwassen om met zijn vervanging, en was Clement ook tevreden over zijn reactie nadien. Zowel op sociale media als op het trainingsveld.



De coach is dus alleszins niet aan zijn proefstuk toe, met dat verschil dat zijn elftal in Oostende en Gent op achterstand of gelijke hoogte stond. Dit keer had Club echter al een voorsprong beet, met diezelfde Badji die de score had geopend. Een intikker weliswaar, al was de jonkie wel goed gevolgd en schoot hij zijn vierde van het seizoen toch aardig binnen. Het besluit van Clement stond dan evenwel al een tijdje vast: Badji zou plaats ruimen voor Pérez, in januari weggeplukt uit Venezuela voor Club NXT maar door de blessure van Dost na één match in 1B al overgeheveld naar de hoofdmacht. Niet voor het eerst trouwens dat Clement ingrijpt bij een voorsprong. Zo schakelde hij begin vorig seizoen bij een 1-0 bonus tegen Cercle om naar voorganger Ivan Leko zijn 3-5-2, intussen alweer begraven. Ook toen was Okereke overigens het kind van de rekening.

DEEL III: BADJI
In die derby wachtte Clement tenminste wel tot aan de rust, iets wat hij ook vorige week zondag had kunnen doen. Toegegeven: na een vrij wisselvallige invalbeurt tegen Dinamo Kiev en ronduit flauwe prestatie tegen Standard ging Badji opnieuw niet overweldigend van start tegen Essevee, maar dat kon tevens gezegd worden van pakweg Tahith Chong. Hoewel de landskampioen er mede daardoor niet meteen in slaagde haar wil op te leggen, was het daarnaast niet alsof Simon Mignolet aan de overkant voortdurend onder druk kwam te staan. Vermits de muur van de bezoekers dankzij de openingstreffer bovendien stilaan barsten begon te vertonen, valt de haast van Clement dus lastig te verklaren. Indien hij Badji dan toch wou 'straffen' wegens het niet naleven van bepaalde taken of afspraken, kon dat tenslotte net zo goed wachten tot aan de rust.



In dat geval was Clement vast weggekomen met een eenvoudige uitleg. Pérez belonen voor zijn arbeid op training met een volledige helft voor Dost terugkeert bijvoorbeeld, of de spits testen met het oog op het tweeluik van de komende dagen. Dat de eveneens pas 19-jarige nieuwkomer op deze manier plots reeds onder een vergrootglas komt te liggen, kan trouwens evenmin de bedoeling zijn. Zelfs als Clement misnoegd was met wat Badji zondag liet zien, al zijn we het ondanks diens matige optreden toch niet helemaal eens dat de Senegalees "door de ondergrens zakte", had hij een onnodige polemiek – zoals dit artikel – dus kunnen vermijden door simpelweg nog even de kat uit de boom te kijken. En zowel na de match als op zijn meest recente persbabbel bijgevolg ook geen karrenvracht aan vragen omtrent het onderwerp moeten beantwoorden.

BADJI VS PÉREZ
"Ik twijfelde vooraf tussen Badji en Pérez. In het eerste halfuur bouwden we goed op, alleen ontbrak de schakel voorin. Er werd niet afgehaakt en diepgegaan wanneer het moest en geen bal bijgehouden. Akkoord, er viel een goal, maar je moet naar het algemene spel kijken. Als één schakel niet klopt, zorgt dat elders voor problemen. Daarom de inbreng van Pérez, die die rol beter invulde. Dat wil niet zeggen dat dit de hiërarchie wordt voor de toekomst of dat mijn geloof in Badji weg is. Maar hij moet hieruit wel de juiste lessen trekken", klonk het zondag al. Woorden die Clement vier dagen later nog eens herhaalde, vergezeld van nog wat lof voor Badji zijn volwassen reactie, intrinsieke capaciteiten en potentieel. Al kreeg ook Pérez kransen toegeworpen. Afwachten dus welke tiener straks aan de aftrap staat. En of hij het langer dan een halfuur uitzingt.



"Zijn werkkracht is een van z'n sterke punten. Net als het herkennen van momenten waarop hij diep moet gaan of afhaken, wat heel belangrijk is voor het voetbal dat wij spelen", aldus Clement over de slimme, stevige en gretige Venezolaan. Allicht nog wat verholen kritiek richting Badji, die de richtlijnen blijkbaar minder goed opvolgde, te veel duels verloor van Olivier Deschacht en een gebrek aan inzet toonde. Hij heeft er nu dus alleszins een concurrent bij in de pikorde achter Dost, waar Okereke zich stilaan toch echt zorgen mag beginnen maken. Gelukkig voor Clement, en bij uitbreiding heel Blauw-Zwart, lijkt Badji mentaal alvast sterker dan de nochtans meer ervaren Nigeriaan. Per slot van rekening kan zijn tijd wel eens sneller aangebroken zijn dan velen vandaag denken. Het huidige contract van Dost loopt medio 2022 namelijk alweer af.

MILJOENENGOK
"Beiden hebben kwaliteiten én heel wat werkpunten, al is het potentieel wel aanwezig. Het zal niet voor de korte termijn zijn, maar als ze hard blijven werken, hebben ze kans om door te groeien tot eerste spits bij Club Brugge", wist Clement nog te vertellen over zijn twee jonkies voorin. Als coach denkt hij natuurlijk niet te ver vooruit, maar of Club binnen anderhalf jaar verdergaat met de dan 33-jarige Dost valt nog af te wachten. Mogelijk wordt dan vol de kaart van Badji en Pérez getrokken, waarbij de werkelijke waarde van die laatste wel nog moet blijken. Na twee weliswaar veelbelovende invalbeurten is het tenslotte veel te vroeg om al conclusies te trekken. Badji daarentegen ziet eveneens nog vrij groen achter de oren, maar wist ons in 28 wedstrijden – met daarin toch zeven doelpunten – reeds te overtuigen van zijn kwaliteiten.



Ruim een jaar geleden pikte Vincent Mannaert de Senegalees op in zijn thuisland, waarna Badji al snel indruk maakte op Clement. Door een blessure en het coronavirus werd zijn debuut uitgesteld tot vorige zomer, maar vervolgens ging het snel. Midden oktober werd zijn marktwaarde al opgewaardeerd tot vijf miljoen, wat hoewel hij sindsdien stagneerde vandaag nog steeds het geval is. Badji is dan ook een echte groeibriljant, die geregeld doet denken aan ene Wesley Moraes – en op zijn leeftijd wellicht zelfs al verder staat dan de meest lucratieve transfer ooit op Jan Breydel. Dromen van 25 miljoen lijkt nog wat voorbarig, maar dat Badji ooit een fiks bedrag kan opleveren mag dus duidelijk wezen. Geld dat Clement zondag enigszins op het spel zette, want met Okereke en Tau kwam het niet meer goed. Gelukkig lijkt Badji uit beter hout gesneden.

LEES OOK: Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Wie is volgens u een betere spits?

Meest recent

'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

61
61
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

52
52
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

58
58
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

269
269
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

57
57
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

142
142
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

39
39
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

300
300
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

242
242
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

49
49
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

166
166
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

323
323
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

411
411
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

185
185
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

502
502
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

66
66
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

737
737
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

154
154
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

72
72
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

303
303
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

102
102
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

156
156
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

476
476
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

70
70
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

732
732

Meer sportnieuws