'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

2093 stemmen
'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

Club Brugge stevent als autoritaire leider af op de play-offs en bevindt zich zo in polepositie om zichzelf op te volgen als landskampioen. Voor trainer Philippe Clement zou dat zelfs een derde titel op rij betekenen, nadat hij in 2019 reeds met KRC Genk op het hoogste schavot eindigde.


Sindsdien zochten het merendeel van de Limburgse kampioenenmakers andere oorden op, de ene met al wat meer succes dan de andere. In die laatste categorie bevindt zich onder andere Ally Samatta, destijds de topschutter met 23 doelpunten. Een halfjaar later trok de spits naar Aston Villa, waar hij echter niet helemaal wist te aarden. Tegenwoordig is hij dan ook alweer bij Fenerbahçe aan de slag, dat - in een gelijkaardige constructie als die tussen Club Brugge en Ajax omtrent Noa Lang - komende zomer een verplichte aankoopoptie van zes miljoen zal lichten. In tegenstelling tot Lang in Jan Breydel, laat de 28-jarige Tanzaniaan met vijf goals in 24 duels evenwel geen onuitwisbare indruk achter in Istanboel.

Naar verluidt staat Fenerbahçe dan ook open voor het idee om straks al opnieuw afscheid te nemen van Samatta, waarbij Blauw-Zwart niet voor het eerst geopperd wordt als potentiële overnemer. Volgens het Turkse medium Fenerhaber zou Club alvast serieus in de markt zijn voor de oude bekende van Clement, waarbij het wel een prijs van vier à vijf miljoen in gedachten heeft. Fenerbahçe daarentegen mikt zelfs op een lichte winst. Afwachten dus of de landskampioen bereid is om door te drukken, én of er enige waarheid schuilt in de geruchten. Per slot van rekening zijn Turkse bronnen niet altijd even betrouwbaar van aard, en heeft Club met Bas Dost minstens voor het komende anderhalf jaar reeds een topspits in huis.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Denkt u dat Samatta een goede aanwinst zou zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

7
7
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

5
5
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

73
73
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

24
24
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

127
127
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

74
74
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

291
291
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

86
86
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

593
593
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

170
170
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

286
286
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

506
506
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

139
139
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

91
91
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

560
560
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

228
228
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

553
553
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

408
408
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

179
179
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

745
745
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

225
225
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

629
629
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

169
169
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

890
890
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

282
282

Meer sportnieuws