'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

door
'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

Club Brugge stevent als autoritaire leider af op de play-offs en bevindt zich zo in polepositie om zichzelf op te volgen als landskampioen. Voor trainer Philippe Clement zou dat zelfs een derde titel op rij betekenen, nadat hij in 2019 reeds met KRC Genk op het hoogste schavot eindigde.


Sindsdien zochten het merendeel van de Limburgse kampioenenmakers andere oorden op, de ene met al wat meer succes dan de andere. In die laatste categorie bevindt zich onder andere Ally Samatta, destijds de topschutter met 23 doelpunten. Een halfjaar later trok de spits naar Aston Villa, waar hij echter niet helemaal wist te aarden. Tegenwoordig is hij dan ook alweer bij Fenerbahçe aan de slag, dat - in een gelijkaardige constructie als die tussen Club Brugge en Ajax omtrent Noa Lang - komende zomer een verplichte aankoopoptie van zes miljoen zal lichten. In tegenstelling tot Lang in Jan Breydel, laat de 28-jarige Tanzaniaan met vijf goals in 24 duels evenwel geen onuitwisbare indruk achter in Istanboel.

Naar verluidt staat Fenerbahçe dan ook open voor het idee om straks al opnieuw afscheid te nemen van Samatta, waarbij Blauw-Zwart niet voor het eerst geopperd wordt als potentiële overnemer. Volgens het Turkse medium Fenerhaber zou Club alvast serieus in de markt zijn voor de oude bekende van Clement, waarbij het wel een prijs van vier à vijf miljoen in gedachten heeft. Fenerbahçe daarentegen mikt zelfs op een lichte winst. Afwachten dus of de landskampioen bereid is om door te drukken, én of er enige waarheid schuilt in de geruchten. Per slot van rekening zijn Turkse bronnen niet altijd even betrouwbaar van aard, en heeft Club met Bas Dost minstens voor het komende anderhalf jaar reeds een topspits in huis.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Denkt u dat Samatta een goede aanwinst zou zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

200
200
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

28
28
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

111
111
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

777
777
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

70
70
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

31
31
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

54
54
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

520
520
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

387
387
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1085
1085
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

347
347
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

37
37
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

185
185
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

481
481
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

320
320
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

824
824
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

237
237
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

629
629
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

106
106
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

613
613
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

406
406
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

765
765
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

681
681
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

202
202
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

129
129

Meer sportnieuws