'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

door
'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

Club Brugge stevent als autoritaire leider af op de play-offs en bevindt zich zo in polepositie om zichzelf op te volgen als landskampioen. Voor trainer Philippe Clement zou dat zelfs een derde titel op rij betekenen, nadat hij in 2019 reeds met KRC Genk op het hoogste schavot eindigde.


Sindsdien zochten het merendeel van de Limburgse kampioenenmakers andere oorden op, de ene met al wat meer succes dan de andere. In die laatste categorie bevindt zich onder andere Ally Samatta, destijds de topschutter met 23 doelpunten. Een halfjaar later trok de spits naar Aston Villa, waar hij echter niet helemaal wist te aarden. Tegenwoordig is hij dan ook alweer bij Fenerbahçe aan de slag, dat - in een gelijkaardige constructie als die tussen Club Brugge en Ajax omtrent Noa Lang - komende zomer een verplichte aankoopoptie van zes miljoen zal lichten. In tegenstelling tot Lang in Jan Breydel, laat de 28-jarige Tanzaniaan met vijf goals in 24 duels evenwel geen onuitwisbare indruk achter in Istanboel.

Naar verluidt staat Fenerbahçe dan ook open voor het idee om straks al opnieuw afscheid te nemen van Samatta, waarbij Blauw-Zwart niet voor het eerst geopperd wordt als potentiële overnemer. Volgens het Turkse medium Fenerhaber zou Club alvast serieus in de markt zijn voor de oude bekende van Clement, waarbij het wel een prijs van vier à vijf miljoen in gedachten heeft. Fenerbahçe daarentegen mikt zelfs op een lichte winst. Afwachten dus of de landskampioen bereid is om door te drukken, én of er enige waarheid schuilt in de geruchten. Per slot van rekening zijn Turkse bronnen niet altijd even betrouwbaar van aard, en heeft Club met Bas Dost minstens voor het komende anderhalf jaar reeds een topspits in huis.

LEES OOK: Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Denkt u dat Samatta een goede aanwinst zou zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

40
40
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

14
14
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

51
51
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

186
186
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

49
49
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

102
102
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

45
45
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

61
61
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

111
111
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

54
54
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

503
503
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

79
79
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

189
189
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

301
301
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

302
302
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

224
224
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

234
234
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

258
258
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

448
448
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

468
468
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

293
293
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

167
167
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204

Meer sportnieuws