'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

door
'Clement drukt door voor ex-Genkie bij Club Brugge'

Club Brugge stevent als autoritaire leider af op de play-offs en bevindt zich zo in polepositie om zichzelf op te volgen als landskampioen. Voor trainer Philippe Clement zou dat zelfs een derde titel op rij betekenen, nadat hij in 2019 reeds met KRC Genk op het hoogste schavot eindigde.


Sindsdien zochten het merendeel van de Limburgse kampioenenmakers andere oorden op, de ene met al wat meer succes dan de andere. In die laatste categorie bevindt zich onder andere Ally Samatta, destijds de topschutter met 23 doelpunten. Een halfjaar later trok de spits naar Aston Villa, waar hij echter niet helemaal wist te aarden. Tegenwoordig is hij dan ook alweer bij Fenerbahçe aan de slag, dat - in een gelijkaardige constructie als die tussen Club Brugge en Ajax omtrent Noa Lang - komende zomer een verplichte aankoopoptie van zes miljoen zal lichten. In tegenstelling tot Lang in Jan Breydel, laat de 28-jarige Tanzaniaan met vijf goals in 24 duels evenwel geen onuitwisbare indruk achter in Istanboel.

Naar verluidt staat Fenerbahçe dan ook open voor het idee om straks al opnieuw afscheid te nemen van Samatta, waarbij Blauw-Zwart niet voor het eerst geopperd wordt als potentiële overnemer. Volgens het Turkse medium Fenerhaber zou Club alvast serieus in de markt zijn voor de oude bekende van Clement, waarbij het wel een prijs van vier à vijf miljoen in gedachten heeft. Fenerbahçe daarentegen mikt zelfs op een lichte winst. Afwachten dus of de landskampioen bereid is om door te drukken, én of er enige waarheid schuilt in de geruchten. Per slot van rekening zijn Turkse bronnen niet altijd even betrouwbaar van aard, en heeft Club met Bas Dost minstens voor het komende anderhalf jaar reeds een topspits in huis.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Denkt u dat Samatta een goede aanwinst zou zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

39
39
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

24
24
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

16
16
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

32
32
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

162
162
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

70
70
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

295
295
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

196
196
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

103
103
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

87
87
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

72
72
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

63
63
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

247
247
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

126
126
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

361
361
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

164
164
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

436
436
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49

Meer sportnieuws