Gent mengt zich in POI-debat na zege tegen strijdend KVO

door
Gent mengt zich in POI-debat na zege tegen strijdend KVO

De 30ste speeldag van het seizoen werd vanavond afgesloten in de Ghelamco Arena. De Buffalo's bekampten in eigen huis met KV Oostende één van dé revelaties van het seizoen. In een leuke wedstrijd verzekerden Vanhaezebrouck en co zich van een zuinige zege tegen een verdienstelijk Oostende. 


Doelhout in de weg voor KVO, thuisploeg is efficiënt
In een open wedstrijd schoten de bezoekers uitstekend uit de startblokken. Robbie D'Haese zag zijn afzwaaier op de buitenkant van de paal belanden, en Gent prees zich gelukkig. Ondanks het hoge balbezit voor de troepen van Hein Vanhaezebrouck bleven de Kustboys enorm gevaarlijk op de counter. Sakala en Hjulsager zagen hun pogingen in het eerste kwartier echter niet beloond worden.

KAA Gent toonde zich vooral gevaarlijk via stilstaande fases. Bezus zette Hubert aan het werk na een knappe kopbal, en enkele seconden later liet ook Arslanagic het na om de score te openen. Oostende reageerde via Gueye, die net als zijn collega D'Haese het doelhout trof. Deze keer was de dwarsligger de boosdoener van dienst voor de bezoekers. 

Enkele minuten voor het rustsignaal viel een doelpunt van de thuisploeg compleet uit de lucht. Bezus zette Yaremchuk - die net geen buitenspel stond - op weg richting Hubert, en de Oekraïner werkte beheerst af. Een gevleide voorsprong aan het rustsignaal voor de Bufallo's, die alvast gewaarschuwd zijn voor de sterk spelende West-Vlamingen. 

KVO blijft proberen, maar toont gebrek aan efficiëntie 
De tweede helft begon op exact dezelfde wijze als de eerste. KV Oostende had de eerste kans via Hjulsager, maar een doelpunt zat er opnieuw niet in voor de Deense middenvelder. Gent paste de spelwijze aan, en ging net als KVO in de eerste helft teren op de counter. Tissoudali was echter net niet efficiënt genoeg om de dubbele voorsprong vast te leggen. 

Tijdens het laatste kwartier drukte KVO het gaspedaal stevig in. Bataille toonde zich een ware gesel voor de Gent-defensie, maar zijn assists leverden amper gevaar op. Gueye en Sakala bleven de kansen verkwanselen voor de bezoekers, waardoor een met vuur spelend Gent uiteindelijk een uitstekende zaak doet met het oog op POI. Met een wedstrijd minder dan de concurrentie - die Gent overigens moet afwerken tegen Club Brugge - staan de Buffalo's op zes punten van de top vier. 
Scoreverloop: 
1-0: Yaremchuk (41')

LEES OOK: ‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Zal Gent zich nog plaatsen voor POI?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

47
47
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

387
387
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

48
48
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

314
314
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

354
354
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

164
164
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws