'Club Brugge vindt nieuwe goudklomp in Afrika'

door
'Club Brugge vindt nieuwe goudklomp in Afrika'

Club Brugge plukte de voorbije jaren de vruchten van een uitgekiende transferstrategie, waarbij een vast geraamte omringd wordt met een constante toevoer van jonge talenten. Vaak uit Zuid-Amerika of Afrika, zij het doorgaans pas na een aanpassingsperiode elders in Europa. In dat kraam passen onder andere goudklompjes als Wesley Moraes, Krépin Diatta, Emmanuel Dennis en Odilon Kossounou.


De laatste tijd plukt Blauw-Zwart echter steeds vaker ook beloftevolle spelers meteen weg uit Afrika, in de hoop op die manier op een ruwe diamant te botsen. Zo kwam Youssouph Badji, die ondanks zijn vroegtijdige vervanging zondag reeds aardige dingen liet, over van het Senegalese Casa Sport. Diens landgenoot Amadou Sagna, die het weliswaar minder doet en momenteel voor Club NXt uitkomt, werd dan weer ontdekt bij Cayor Foot. Daar heeft Club nu naar verluidt opnieuw een jonkie op het oog. Les Violets noemt de landskampioen namelijk in één adem met de Franse clubs Toulouse, Metz, Trouyes en Sochaux als gegadigde voor Edrissa Ceesay.

De 19-jarige verdediger maakte zopas indruk door met Gambia derde te eindigen op de Afrika Cup U20, een toernooi waar ook Diatta ooit schitterde. Volgens de lokale media is Ceesay sterk in de lucht én op de grond, en kan hij ook prima uit de voeten in een defensie met drie. Club lijkt dus alvast op zoek naar een opvolger voor Odilon Kossounou, die op flink wat buitenlandse interesse kan rekenen. Zo wordt de koploper in de Jupiler Pro League tevens gelinkt aan Osaze Urhoghide. Eerder haalde het trouwens ook Ibrahima Breze Fofana, een 18-jarige Guineeër, op in zijn thuisland. Net als hem kan Ceesay mogelijk eerst rijpen bij Club NXT.

LEES OOK: 'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Goede transferstrategie van Club Brugge?

Meest recent

Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

24
24
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

56
56
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

85
85
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

91
91
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

94
94
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

269
269
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

25
25
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

80
80
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

145
145
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

150
150
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

127
127
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

87
87
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

511
511
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

329
329
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

91
91
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

917
917
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

179
179
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

342
342
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

192
192
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

86
86
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

881
881
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

396
396

Meer sportnieuws