'Club Brugge vindt nieuwe goudklomp in Afrika'

door
'Club Brugge vindt nieuwe goudklomp in Afrika'

Club Brugge plukte de voorbije jaren de vruchten van een uitgekiende transferstrategie, waarbij een vast geraamte omringd wordt met een constante toevoer van jonge talenten. Vaak uit Zuid-Amerika of Afrika, zij het doorgaans pas na een aanpassingsperiode elders in Europa. In dat kraam passen onder andere goudklompjes als Wesley Moraes, Krépin Diatta, Emmanuel Dennis en Odilon Kossounou.


De laatste tijd plukt Blauw-Zwart echter steeds vaker ook beloftevolle spelers meteen weg uit Afrika, in de hoop op die manier op een ruwe diamant te botsen. Zo kwam Youssouph Badji, die ondanks zijn vroegtijdige vervanging zondag reeds aardige dingen liet, over van het Senegalese Casa Sport. Diens landgenoot Amadou Sagna, die het weliswaar minder doet en momenteel voor Club NXt uitkomt, werd dan weer ontdekt bij Cayor Foot. Daar heeft Club nu naar verluidt opnieuw een jonkie op het oog. Les Violets noemt de landskampioen namelijk in één adem met de Franse clubs Toulouse, Metz, Trouyes en Sochaux als gegadigde voor Edrissa Ceesay.

De 19-jarige verdediger maakte zopas indruk door met Gambia derde te eindigen op de Afrika Cup U20, een toernooi waar ook Diatta ooit schitterde. Volgens de lokale media is Ceesay sterk in de lucht én op de grond, en kan hij ook prima uit de voeten in een defensie met drie. Club lijkt dus alvast op zoek naar een opvolger voor Odilon Kossounou, die op flink wat buitenlandse interesse kan rekenen. Zo wordt de koploper in de Jupiler Pro League tevens gelinkt aan Osaze Urhoghide. Eerder haalde het trouwens ook Ibrahima Breze Fofana, een 18-jarige Guineeër, op in zijn thuisland. Net als hem kan Ceesay mogelijk eerst rijpen bij Club NXT.

LEES OOK: Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Goede transferstrategie van Club Brugge?

Meest recent

Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

44
44
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

60
60
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

106
106
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

57
57
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

193
193
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

220
220
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

39
39
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

128
128
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

65
65
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

192
192
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

190
190
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

190
190
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

23
23
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

199
199
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

268
268
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

280
280
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

147
147
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

106
106
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

61
61
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

100
100
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

41
41
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

73
73

Meer sportnieuws