'Club Brugge vindt nieuwe goudklomp in Afrika'

1444 stemmen
'Club Brugge vindt nieuwe goudklomp in Afrika'

Club Brugge plukte de voorbije jaren de vruchten van een uitgekiende transferstrategie, waarbij een vast geraamte omringd wordt met een constante toevoer van jonge talenten. Vaak uit Zuid-Amerika of Afrika, zij het doorgaans pas na een aanpassingsperiode elders in Europa. In dat kraam passen onder andere goudklompjes als Wesley Moraes, Krépin Diatta, Emmanuel Dennis en Odilon Kossounou.


De laatste tijd plukt Blauw-Zwart echter steeds vaker ook beloftevolle spelers meteen weg uit Afrika, in de hoop op die manier op een ruwe diamant te botsen. Zo kwam Youssouph Badji, die ondanks zijn vroegtijdige vervanging zondag reeds aardige dingen liet, over van het Senegalese Casa Sport. Diens landgenoot Amadou Sagna, die het weliswaar minder doet en momenteel voor Club NXt uitkomt, werd dan weer ontdekt bij Cayor Foot. Daar heeft Club nu naar verluidt opnieuw een jonkie op het oog. Les Violets noemt de landskampioen namelijk in één adem met de Franse clubs Toulouse, Metz, Trouyes en Sochaux als gegadigde voor Edrissa Ceesay.

De 19-jarige verdediger maakte zopas indruk door met Gambia derde te eindigen op de Afrika Cup U20, een toernooi waar ook Diatta ooit schitterde. Volgens de lokale media is Ceesay sterk in de lucht én op de grond, en kan hij ook prima uit de voeten in een defensie met drie. Club lijkt dus alvast op zoek naar een opvolger voor Odilon Kossounou, die op flink wat buitenlandse interesse kan rekenen. Zo wordt de koploper in de Jupiler Pro League tevens gelinkt aan Osaze Urhoghide. Eerder haalde het trouwens ook Ibrahima Breze Fofana, een 18-jarige Guineeër, op in zijn thuisland. Net als hem kan Ceesay mogelijk eerst rijpen bij Club NXT.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Goede transferstrategie van Club Brugge?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

11
11
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

78
78
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

77
77
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

73
73
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

257
257
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

151
151
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

140
140
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

336
336
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

581
581
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3394
3394
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

62
62
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

73
73
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

218
218
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

176
176
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

105
105
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws