'Klucht met Lokonga kan Anderlecht zuur opbreken'

563
'Klucht met Lokonga kan Anderlecht zuur opbreken'

Commotie zondag in het Lotto Park, en dan niet enkel omdat Anderlecht tegen KV Mechelen andermaal niet kon overtuigen. Zo zorgde Sambi Lokonga voor een relletje door zijn vertrouwde witte aanvoerdersband over het regenboogexemplaar van de Pro League te trekken. De middenvelder gaf op die manier het signaal de diversiteitscampagne niet te ondersteunen, iets wat hij intussen zelf met klem ontkent.


Het kwaad was echter geschied, want niet enkel op sociale media regende het negatieve reacties. Ook de Pro League bleek immers niet opgezet met de actie van de Paars-Witte aanvoerder, zo bleek reeds uit een eerste reactie. "Dit voorval is bijzonder ongelukkig en tegen de afspraken in. Elke kapitein zou de regenboogband dragen, wij betreuren dat dit op Anderlecht niet correct gebeurd is, zeker nu blijkt dat deze campagne meer dan ooit nodig is", stelde woordvoerder Stijn Van Bever namelijk bij Het Laatste Nieuws.
"Eigenlijk bestaan er geen excuses om deze afspraak niet na te komen. Concrete sancties zijn hier niet aan gekoppeld maar we zullen dit wel bespreken met Anderlecht. Dit zal ook meegenomen worden in de jaarlijkse evaluatie van de community-werking van een club. Elk seizoen krijgen clubs daar een budget voor. Dit kan een invloed hebben op die financiering", werd diezelfde Van Bever nu geciteerd door Het Nieuwsblad. Of hoe de klucht met Lokonga de financieel al zo geplaagde Brusselaars zuur kan opbreken.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Lokonga moet hiervoor persoonlijk gestraft worden

Meest recent

Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

43
43
‘Afgebrand in Nederland: Club-ster slaat vernietigend terug’

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

37
37
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

84
84
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

126
126
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

72
72
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

79
79
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

94
94
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

89
89
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

64
64
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

34
34
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

166
166
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

107
107
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

53
53
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

63
63
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

26
26
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

275
275
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

75
75
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

124
124
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

103
103
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

111
111
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

344
344
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

71
71
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

71
71

Meer sportnieuws