Plan B in werking: Anderlecht-speler bereikt laatste krediet

1349
Plan B in werking: Anderlecht-speler bereikt laatste krediet

Wintertransfers houden altijd een grote risico-factor in. Het is bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld nog steeds wachten op de verwachte meerwaarde van Majeed Ashimeru, Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen. Sinds zijn aankomst in het Lotto Park kwam die laatste nochtans elke competitiewedstrijd in actie, maar zijn krediet bereikt stilaan zowaar een dieptepunt.


HIËRARCHIE 

Het krediet van Jacob Bruun Larsen bij RSC Anderlecht slinkt zienderogen. Als basisspeler kreeg de 22-jarige Deen voorheen vier opeenvolgende wedstrijden de voorkeur op Paul Mukairu, maar goede prestaties leverde hij toen niet af. Sterker nog, de publieke opinie maakte zich al terecht de bemerking waarom de tegenvallende Bruun Larsen steeds maar de voorkeur bleef genieten op de meer dreigende en dynamischere Mukairu. In die bewuste periode van vier competitiewedstrijden als basisspeler werd de winteraanwinst bovendien twee keer gewisseld aan de rust: hoopgevend was het allemaal niet.

Dit was niet meteen het scenario dat RSC Anderlecht voor ogen had, toen het Jacob Bruun Larsen in januari op huurbasis aantrok. Sporting hield uiteraard wel rekening met een bepaalde aanpassings- en inloopperiode omdat Bruun Larsen eerder dit seizoen amper 101 minuten kwam bij zijn werkgever TSG 1899 Hoffenheim. Na zo'n lange periode van gebrekkige speelgelegenheid moeten de sportieve verwachtingen getemperd worden, en staat het winnen van wedstrijdritme op de eerste plaats. Daarom kwam Bruun Larsen sinds zijn aankomst in het Lotto Park reeds in elke competitiewedstrijd aan bod.



Zo'n stelselmatige manier van integratie is de beste wijze om de intrinsieke kwaliteiten van Jacob Bruun Larsen opnieuw te laten ontplooien. Maar anderzijds mag zo'n betreffende aanpassingsperiode de sportieve continuïteit van de ploeg niet aantasten. Dat laatste was alvast het geval toen Bruun Larsen vier wedstrijden op rij de voorkeur kreeg op Paul Mukairu. Maar ondertussen vindt ook Vincent Kompany dat de Nigeriaan tegenwoordig meer te bieden heeft dan de Deense huurling. Bruun Larsen was in de recente matchen tegen Standard en KV Mechelen een invaller, en Mukairu telkens een basisspeler.

PLAN B 

Vandaag wordt huidige status van Jacob Bruun Larsen gelijkgesteld aan zijn recent afgeleverde prestaties bij RSC Anderlecht: een invaller. Het is namelijk de logica zelve dat de huurling van Hoffenheim tegenwoordig het sportieve onderspit moet delven aan Paul Mukairu, hoewel die ook vaak hoogtes en laagtes met elkaar afwisselt. Daarom schakelde Anderlecht onlangs over naar het plan B met Bruun Larsen. Als invaller kan hij nog steeds op wekelijkse basis zijn speelminuten pakken, en bijgevolg meer wedstrijdritme opdoen om een hoger sportief niveau te halen. 



Maar zowel tegen Standard als tegen KV Mechelen viel er alvast geen progressie te merken in diens prestaties. Tegen Malinwa mocht Jacob Bruun Larsen een goeie twintig minuten opdraven, maar hij bracht zijn ploeg echter niets bij. Eén dribbel, één schot richting het doel en één voorzet, waarbij hij telkens niet in zijn opzet slaagde. Bruun Larsen telde in die twintig minuten ook zes balverliezen, da's er eentje meer dan Paul Mukairu die overigens zeventig minuten op het veld stond. 't Was zondag al competitiewedstrijd nummer zeven voor Bruun Larsen, maar punten scoren deed hij alweer niet.

GEDULD LOONT?

Toegegeven, ook wij hadden in januari hooggespannen verwachtingen over de transfer van Jacob Bruun Larsen naar RSC Anderlecht. Een voormalig toptalent van Borussia Dortmund, wiens marktwaarde drie jaar geleden nog dertig miljoen euro bedroeg: dat zou weleens vonken kunnen geven in het Lotto Park. In Noordrijn-Westfalen behoorde Bruun Larsen tot de veelbelovende '98 generatie waar ook Christian Pulisic deel van uit maakte. Jürgen Klopp, de ex-coach van Borussia Dortmund en nu Liverpool, vond trouwens erg jammer dat hij die talentvolle lichting niet had kunnen trainen in de hoofdmacht. 't Is maar om te kaderen dat Bruun Larsen nog niet zo lang geleden erg 'hot' was in het Europese voetballandschap. 

In de voorbije jaren stagneerde de ontwikkeling van Jacob Bruun Larsen echter, waardoor hij vorig jaar voor negen miljoen euro naar TSG Hoffenheim trok. Ondanks het feit dat de Deen geen onbetwiste basisspelers was in de PreZero Arena, demonstreerde Bruun Larsen er toch vaak zijn intrinsieke kwaliteiten en klasse. Zo leverde hij toen per 90 minuten één key pass af, het soort sleutelpasses die een ploegmaat meteen in een scorende positie brengt. Onder zijn positionele collega's in de Bundesliga produceerden vorig seizoen enkel Ivan Perisic, Moussa Diaby, Serge Gnabry en Jadon Sancho nog meer key passes.



In elf competitiewedstrijden kon Bruun Larsen vorig seizoen slechts één assist afleveren bij Hoffenheim, maar achter dat cijfer schuilt echter een grote nuance. Volgens het model van de expected assists moest Bruun Larsen in die periode namelijk 2,18 expected assists verschaft hebben. Dat komt erop neer dat hij zijn ploegmaats vaker in een scorende stelling bracht dan dat zijn één assist eigenlijk aangeeft. Berekend per 90 minuten voorzag Bruun Larsen vorig seizoen bij Hoffenheim 0,39 expected assist, waarmee hij op gemiddelde basis één van de grootste kansenmakers was in de Duitse Bundesliga. En da’s toch wel een fraaie referentie. 

Ook bij de accuraatheid qua passing vooruit, acceleraties met (of zonder) bal aan de voet en aanvallende efficiëntie was Jacob Bruun Larsen vorig seizoen steevast te vinden in de top tien lijstjes van de flankaanvallers uit de Bundesliga. Zo slecht was zijn periode bij Hoffenheim dus helemaal niet, ondanks een weinig aantal speelminuten van 390 eenheden van januari tot juni. 't Is daarom ook zo vreemd en pijnlijk dat Bruun Larsen zijn geëtaleerde kwaliteiten en prestaties van vorig seizoen in de Duitse Bundesliga voorlopig niet kan demonstreren op he lagere niveau van de Belgische Jupiler Pro League. 

HOEVEEL KREDIET NOG? 

Voor zijn komst naar Anderlecht in januari speelde Jacob Bruun Larsen amper 101 minuten in een ruime tijdspanne van een halfjaar. In die periode kon hij zich op het sportief vlak niet verder ontwikkelen, en nam zijn wedstrijdritme een grote negatieve wending. 't Is voorlopig de enige plausibele verklaring waarom Bruun Larsen vandaag alleen maar tegenvalt bij Anderlecht, want vorig seizoen was hij bij Hoffenheim nog een erg onderschatte speler in de veeleisende Bundesliga.

Zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen helemaal niet verdwenen zijn, maar blijkbaar heeft Jacob Bruun Larsen een grotere aanpassingsperiode nodig dan oorspronkelijk verwacht – wat meteen het grootste risico is bij wintertransfers. Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie heeft de Deense flankaanvaller nog enkele momenten om zich in de spotlights te voetballen, maar zijn huidige vorm laat helaas het tegenovergestelde vermoeden.



Vincent Kompany blijft Jacob Bruun Larsen nog steeds veel speelkansen geven, maar als de Deen telkens blijft ontgoochelen zoals voorheen, dan raakt zijn laatste krediet ook stilaan uitgeput. Anderzijds kan een eerste goede prestatie van Bruun Larsen voor een definitieve en positieve ommezwaai zorgen. Een positieve mindset en veel zelfvertrouwen kan namelijk wonderen verrichten in de mentale gemoedstoestand van een voetballer.

LEES OOK: Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Zal Bruun Larsen nog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

11
11
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

11
11
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

25
25
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

66
66
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

55
55
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

105
105
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

130
130
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

21
21
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

42
42
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

384
384
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

183
183
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

576
576
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

197
197
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

46
46
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

189
189
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

123
123
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

61
61
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

168
168
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

115
115
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

156
156
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

37
37
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

130
130
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

205
205

Meer sportnieuws