Seraing vecht zich naar gouden puntendeling tegen Westerlo in 1B

door
Seraing vecht zich naar gouden puntendeling tegen Westerlo in 1B

Na een spannende topper heeft Westerlo zich in de slotfase nog de kaas van het brood laten eten door Seraing. De Kemphanen leken lange tijd op weg naar een gouden driepunter maar moeten dankzij dit gelijkspel hopen op puntenverlies van zijn concurrent in de resterende wedstrijden. Anders mist het team van Bob Peeters het barrageduel met de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.

Seraing en Westerlo vochten een levensbelangrijk duel uit in 1B in de strijd om de tweede plek. Seraing had een kloof van drie punten en kon vandaag een gouden zaak doen. De Kemphanen moesten eigenlijk winnen na het flauwe gelijkspel bij Club NXT.
Het team van Bob Peeters kende een droomstart in het Pairaystadion, na amper twee minuten spelen vond Vetokele de vrijstaande Cicek en die schoot meteen raak: 0-1 voor Westerlo. De bezoekers bleven nadien ook de beste kansen afdwingen, halfweg de eerste helft ging een schot van Van Eenoo net niet via Vetokele in doel. Seraing had nadien wel doorlopend het meeste balbezit maar deed daar bitter weinig mee. Iets voor het halfuur claimde de nummer twee uit 1B wel tot twee maal toe een strafschop maar Van Driessche ging er niet op in. Even later ging een gekraakt schot van topschutter Mikautadze voorlangs. Op vijf minuten van de rust kreeg de thuisploeg de beste mogelijkheid: Bernier vond vanop de achterlijn Gueye en die schoot voorlangs. Halfweg hadden de Kemphanen een kleine voorsprong te pakken.
De thuisploeg ging voluit op zoek naar de gelijkmaker na de pauze, na tien minuten spelen botste Mikautadze op een sterke Özer. Het team van Ferrera bleef het meeste balbezit hebben maar deed daar toch net iets te weinig mee. Halfweg de tweede periode ging een omhaal van Mikautadze een metertje naast. Westerlo loerde op de counter maar kwam voorlopig niet verder dan wat halve kansen. Met nog een kleine tien minuten op de klok schoot Gueye nog eens te slap in de handen van Özer. De gelijkmaker kwam er uiteindelijk een minuut later toch: aan de tweede paal kopte Gueye een voorzet van Pierrot in doel en de 1-1 was een feit. Randje buitenspel maar in 1B is er nog steeds geen VAR. De doelpuntenmaker kreeg in het slot nog de rode kaart na een stomme reactie bij Janssens. Met elf tegen tien greep Westerlo nog bijna de zege maar de laatste kans vloog op de lat. Zo werd het een al bij al billijk gelijkspel, al zal het voor Westerlo aanvoelen als een nederlaag.
Scoreverloop:
0-1 (2') Cicek, 1-1 (84') Gueye
Bijzonderheid:
Gueye (Seraing) krijgt een rode kaart (90').

LEES OOK: 'Romano meldt volgende miljoenendeal voor Westerlo'

🔥 Populair bij onze lezers

Cruciale fout Karl Vannieuwkerke: 'Om van te kotsen'
Cruciale fout Karl Vannieuwkerke: 'Om van te kotsen'

Wie zal het halen voor de tweede plek?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

155
155
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

83
83
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

252
252
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

278
278
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

700
700
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

125
125
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

514
514
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1722
1722
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

96
96
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

229
229
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

520
520
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1185
1185
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

776
776
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

294
294
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1189
1189
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

449
449
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

460
460
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

521
521
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws