Seraing vecht zich naar gouden puntendeling tegen Westerlo in 1B

door stemmen
Seraing vecht zich naar gouden puntendeling tegen Westerlo in 1B

Na een spannende topper heeft Westerlo zich in de slotfase nog de kaas van het brood laten eten door Seraing. De Kemphanen leken lange tijd op weg naar een gouden driepunter maar moeten dankzij dit gelijkspel hopen op puntenverlies van zijn concurrent in de resterende wedstrijden. Anders mist het team van Bob Peeters het barrageduel met de nummer 17 uit de Jupiler Pro League.

Seraing en Westerlo vochten een levensbelangrijk duel uit in 1B in de strijd om de tweede plek. Seraing had een kloof van drie punten en kon vandaag een gouden zaak doen. De Kemphanen moesten eigenlijk winnen na het flauwe gelijkspel bij Club NXT.
Het team van Bob Peeters kende een droomstart in het Pairaystadion, na amper twee minuten spelen vond Vetokele de vrijstaande Cicek en die schoot meteen raak: 0-1 voor Westerlo. De bezoekers bleven nadien ook de beste kansen afdwingen, halfweg de eerste helft ging een schot van Van Eenoo net niet via Vetokele in doel. Seraing had nadien wel doorlopend het meeste balbezit maar deed daar bitter weinig mee. Iets voor het halfuur claimde de nummer twee uit 1B wel tot twee maal toe een strafschop maar Van Driessche ging er niet op in. Even later ging een gekraakt schot van topschutter Mikautadze voorlangs. Op vijf minuten van de rust kreeg de thuisploeg de beste mogelijkheid: Bernier vond vanop de achterlijn Gueye en die schoot voorlangs. Halfweg hadden de Kemphanen een kleine voorsprong te pakken.
De thuisploeg ging voluit op zoek naar de gelijkmaker na de pauze, na tien minuten spelen botste Mikautadze op een sterke Özer. Het team van Ferrera bleef het meeste balbezit hebben maar deed daar toch net iets te weinig mee. Halfweg de tweede periode ging een omhaal van Mikautadze een metertje naast. Westerlo loerde op de counter maar kwam voorlopig niet verder dan wat halve kansen. Met nog een kleine tien minuten op de klok schoot Gueye nog eens te slap in de handen van Özer. De gelijkmaker kwam er uiteindelijk een minuut later toch: aan de tweede paal kopte Gueye een voorzet van Pierrot in doel en de 1-1 was een feit. Randje buitenspel maar in 1B is er nog steeds geen VAR. De doelpuntenmaker kreeg in het slot nog de rode kaart na een stomme reactie bij Janssens. Met elf tegen tien greep Westerlo nog bijna de zege maar de laatste kans vloog op de lat. Zo werd het een al bij al billijk gelijkspel, al zal het voor Westerlo aanvoelen als een nederlaag.
Scoreverloop:
0-1 (2') Cicek, 1-1 (84') Gueye
Bijzonderheid:
Gueye (Seraing) krijgt een rode kaart (90').

LEES OOK: Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Wie zal het halen voor de tweede plek?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

23
23
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

56
56
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

213
213
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

439
439
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

317
317
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

142
142
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

104
104
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

69
69
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

186
186
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

342
342
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

182
182
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

93
93
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

32
32
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

245
245
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

264
264
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

413
413
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

403
403
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

272
272
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

44
44
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

156
156
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

138
138
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

49
49
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

194
194
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

92
92
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

380
380

Meer sportnieuws