'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

1047
'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

Voor het seizoen haalden we al aan dat RSC Anderlecht nood had aan een echte defensieve middenvelder. In onze ogen was Adrien Trebel dat niét. Wat ook is gebleken. Peter Verbeke en zijn scoutingsteam haalden Josh Cullen.


La Capitale weet dat Cullen voor zijn komst al even op de radar stond van Anderlecht, maar daar wachtten ze nog even af toen Trebel in het begin van het seizoen zijn kans leek te grijpen. Hij scoorde en gaf assists, maar dat is niet het belangrijkste voor een defensieve middenvelder. In die wedstrijden waar Trebel en Lokonga vaak aan elkaar gekoppeld waren, zagen we dat er vaak te veel ruimte lag in de rug van de twee. Beiden zijn dan ook geen echte defensieve middenvelders.

Trebel heeft wél alle kwaliteiten om dat te zijn. Hij kan goed druk zetten, heeft loopvermogen, een goede tackle… Toch wil hij eens op het veld te fel naar voren trekken. Trebel is daarom vooral een concurrent van Lokonga. Met Cullen hoopt Anderlecht volgens La Capitale zijn ‘Ruud Vormer’ te hebben gevonden. De Ier brengt passie, werklust en evenwicht in het team.

Vormer en Cullen zijn uiteraard andere type spelers, maar RSCA heeft nood aan een ervaren kracht die de boel aanvuurt met zijn manier van spelen. Bij Anderlecht hadden ze al vele jaren geen echte zuivere verdedigende middenvelder meer. Cullen doet daarom nog het meest denken aan Yves Vanderhaeghe. Iemand als Lucas Biglia was uiteraard de kers op de taart als nummer ‘6’. Cullen zou wel eens voor een lange periode in Brussel kunnen zijn, want hij lijkt inzake handelingssnelheid, kracht en pure snelheid net tekort te komen voor de Premier League. Ook in dat opzicht lijkt hij op Vormer: beter top bij een topclub in België, dan anoniem meedraaien in de kelder van een topcompetitie.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Zal Cullen jaren een vaste waarde worden bij RSCA?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

23
23
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

38
38
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

38
38
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

108
108
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

77
77
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

46
46
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

220
220
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

93
93
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

109
109
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

95
95
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

328
328
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

240
240
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws