'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

door
'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

Voor het seizoen haalden we al aan dat RSC Anderlecht nood had aan een echte defensieve middenvelder. In onze ogen was Adrien Trebel dat niét. Wat ook is gebleken. Peter Verbeke en zijn scoutingsteam haalden Josh Cullen.


La Capitale weet dat Cullen voor zijn komst al even op de radar stond van Anderlecht, maar daar wachtten ze nog even af toen Trebel in het begin van het seizoen zijn kans leek te grijpen. Hij scoorde en gaf assists, maar dat is niet het belangrijkste voor een defensieve middenvelder. In die wedstrijden waar Trebel en Lokonga vaak aan elkaar gekoppeld waren, zagen we dat er vaak te veel ruimte lag in de rug van de twee. Beiden zijn dan ook geen echte defensieve middenvelders.

Trebel heeft wél alle kwaliteiten om dat te zijn. Hij kan goed druk zetten, heeft loopvermogen, een goede tackle… Toch wil hij eens op het veld te fel naar voren trekken. Trebel is daarom vooral een concurrent van Lokonga. Met Cullen hoopt Anderlecht volgens La Capitale zijn ‘Ruud Vormer’ te hebben gevonden. De Ier brengt passie, werklust en evenwicht in het team.

Vormer en Cullen zijn uiteraard andere type spelers, maar RSCA heeft nood aan een ervaren kracht die de boel aanvuurt met zijn manier van spelen. Bij Anderlecht hadden ze al vele jaren geen echte zuivere verdedigende middenvelder meer. Cullen doet daarom nog het meest denken aan Yves Vanderhaeghe. Iemand als Lucas Biglia was uiteraard de kers op de taart als nummer ‘6’. Cullen zou wel eens voor een lange periode in Brussel kunnen zijn, want hij lijkt inzake handelingssnelheid, kracht en pure snelheid net tekort te komen voor de Premier League. Ook in dat opzicht lijkt hij op Vormer: beter top bij een topclub in België, dan anoniem meedraaien in de kelder van een topcompetitie.

LEES OOK: Sibierski spreekt zich uit over dossier De Cat

Zal Cullen jaren een vaste waarde worden bij RSCA?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

54
54
Sibierski spreekt zich uit over dossier De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

16
16
'Topdeal Club Brugge: AS Roma klopt aan'

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

64
64
Anderlecht: deze kern heeft nog toekomst in Brussel

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

40
40
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

81
81
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

74
74
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

239
239
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

105
105
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

88
88
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

148
148
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

250
250
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

169
169
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

220
220
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

408
408
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

235
235
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

280
280
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

588
588
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

125
125
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

42
42
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

225
225
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

224
224
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

151
151
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

197
197
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

48
48
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

157
157

Meer sportnieuws