'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

door
'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

Voor het seizoen haalden we al aan dat RSC Anderlecht nood had aan een echte defensieve middenvelder. In onze ogen was Adrien Trebel dat niét. Wat ook is gebleken. Peter Verbeke en zijn scoutingsteam haalden Josh Cullen.


La Capitale weet dat Cullen voor zijn komst al even op de radar stond van Anderlecht, maar daar wachtten ze nog even af toen Trebel in het begin van het seizoen zijn kans leek te grijpen. Hij scoorde en gaf assists, maar dat is niet het belangrijkste voor een defensieve middenvelder. In die wedstrijden waar Trebel en Lokonga vaak aan elkaar gekoppeld waren, zagen we dat er vaak te veel ruimte lag in de rug van de twee. Beiden zijn dan ook geen echte defensieve middenvelders.

Trebel heeft wél alle kwaliteiten om dat te zijn. Hij kan goed druk zetten, heeft loopvermogen, een goede tackle… Toch wil hij eens op het veld te fel naar voren trekken. Trebel is daarom vooral een concurrent van Lokonga. Met Cullen hoopt Anderlecht volgens La Capitale zijn ‘Ruud Vormer’ te hebben gevonden. De Ier brengt passie, werklust en evenwicht in het team.

Vormer en Cullen zijn uiteraard andere type spelers, maar RSCA heeft nood aan een ervaren kracht die de boel aanvuurt met zijn manier van spelen. Bij Anderlecht hadden ze al vele jaren geen echte zuivere verdedigende middenvelder meer. Cullen doet daarom nog het meest denken aan Yves Vanderhaeghe. Iemand als Lucas Biglia was uiteraard de kers op de taart als nummer ‘6’. Cullen zou wel eens voor een lange periode in Brussel kunnen zijn, want hij lijkt inzake handelingssnelheid, kracht en pure snelheid net tekort te komen voor de Premier League. Ook in dat opzicht lijkt hij op Vormer: beter top bij een topclub in België, dan anoniem meedraaien in de kelder van een topcompetitie.

LEES OOK: Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Zal Cullen jaren een vaste waarde worden bij RSCA?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

81
81
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

110
110
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

151
151
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

262
262
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

460
460
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

193
193
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

244
244
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

295
295
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

145
145
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

364
364
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

234
234
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

330
330
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

611
611
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

423
423
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

868
868
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

367
367
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws