'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

door
'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

Voor het seizoen haalden we al aan dat RSC Anderlecht nood had aan een echte defensieve middenvelder. In onze ogen was Adrien Trebel dat niét. Wat ook is gebleken. Peter Verbeke en zijn scoutingsteam haalden Josh Cullen.


La Capitale weet dat Cullen voor zijn komst al even op de radar stond van Anderlecht, maar daar wachtten ze nog even af toen Trebel in het begin van het seizoen zijn kans leek te grijpen. Hij scoorde en gaf assists, maar dat is niet het belangrijkste voor een defensieve middenvelder. In die wedstrijden waar Trebel en Lokonga vaak aan elkaar gekoppeld waren, zagen we dat er vaak te veel ruimte lag in de rug van de twee. Beiden zijn dan ook geen echte defensieve middenvelders.

Trebel heeft wél alle kwaliteiten om dat te zijn. Hij kan goed druk zetten, heeft loopvermogen, een goede tackle… Toch wil hij eens op het veld te fel naar voren trekken. Trebel is daarom vooral een concurrent van Lokonga. Met Cullen hoopt Anderlecht volgens La Capitale zijn ‘Ruud Vormer’ te hebben gevonden. De Ier brengt passie, werklust en evenwicht in het team.

Vormer en Cullen zijn uiteraard andere type spelers, maar RSCA heeft nood aan een ervaren kracht die de boel aanvuurt met zijn manier van spelen. Bij Anderlecht hadden ze al vele jaren geen echte zuivere verdedigende middenvelder meer. Cullen doet daarom nog het meest denken aan Yves Vanderhaeghe. Iemand als Lucas Biglia was uiteraard de kers op de taart als nummer ‘6’. Cullen zou wel eens voor een lange periode in Brussel kunnen zijn, want hij lijkt inzake handelingssnelheid, kracht en pure snelheid net tekort te komen voor de Premier League. Ook in dat opzicht lijkt hij op Vormer: beter top bij een topclub in België, dan anoniem meedraaien in de kelder van een topcompetitie.

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Zal Cullen jaren een vaste waarde worden bij RSCA?

Meest recent

AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

5
5
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

30
30
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

90
90
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

149
149
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

124
124
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

72
72
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

332
332
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

88
88
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

137
137
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

133
133
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

68
68
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

75
75
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

207
207
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

186
186
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

316
316
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

455
455
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

388
388
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

172
172
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

211
211
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63

Meer sportnieuws