'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

door
'Anderlecht hoopt zijn Vormer beet te hebben'

Voor het seizoen haalden we al aan dat RSC Anderlecht nood had aan een echte defensieve middenvelder. In onze ogen was Adrien Trebel dat niét. Wat ook is gebleken. Peter Verbeke en zijn scoutingsteam haalden Josh Cullen.


La Capitale weet dat Cullen voor zijn komst al even op de radar stond van Anderlecht, maar daar wachtten ze nog even af toen Trebel in het begin van het seizoen zijn kans leek te grijpen. Hij scoorde en gaf assists, maar dat is niet het belangrijkste voor een defensieve middenvelder. In die wedstrijden waar Trebel en Lokonga vaak aan elkaar gekoppeld waren, zagen we dat er vaak te veel ruimte lag in de rug van de twee. Beiden zijn dan ook geen echte defensieve middenvelders.

Trebel heeft wél alle kwaliteiten om dat te zijn. Hij kan goed druk zetten, heeft loopvermogen, een goede tackle… Toch wil hij eens op het veld te fel naar voren trekken. Trebel is daarom vooral een concurrent van Lokonga. Met Cullen hoopt Anderlecht volgens La Capitale zijn ‘Ruud Vormer’ te hebben gevonden. De Ier brengt passie, werklust en evenwicht in het team.

Vormer en Cullen zijn uiteraard andere type spelers, maar RSCA heeft nood aan een ervaren kracht die de boel aanvuurt met zijn manier van spelen. Bij Anderlecht hadden ze al vele jaren geen echte zuivere verdedigende middenvelder meer. Cullen doet daarom nog het meest denken aan Yves Vanderhaeghe. Iemand als Lucas Biglia was uiteraard de kers op de taart als nummer ‘6’. Cullen zou wel eens voor een lange periode in Brussel kunnen zijn, want hij lijkt inzake handelingssnelheid, kracht en pure snelheid net tekort te komen voor de Premier League. Ook in dat opzicht lijkt hij op Vormer: beter top bij een topclub in België, dan anoniem meedraaien in de kelder van een topcompetitie.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Zal Cullen jaren een vaste waarde worden bij RSCA?

Meest recent

Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

6
6
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

41
41
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

69
69
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

45
45
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

546
546
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

115
115
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

293
293
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

95
95
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

127
127
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

332
332
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

430
430
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

848
848
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

268
268
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

120
120
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

97
97
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

185
185
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

273
273
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

136
136
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

110
110
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

422
422
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

385
385
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

70
70

Meer sportnieuws