Deinze en RWDM verdelen de punten na gesloten wedstrijd

door
Deinze en RWDM verdelen de punten na gesloten wedstrijd

Na een redelijk gesloten wedstrijd hebben RWDM en Deinze de punten gedeeld in 1B. Beide ploegen leken op voorhand al vrij kansloos voor een plek bij de eerste twee maar moeten nu definitief afhaken voor de promotieplaatsen.

RWDM en Deinze kampeerden in de middenmoot van 1B en leken kansloos voor één van de twee promotieplaatsen. Beide ploegen wisselden ook al eens van coach dit seizoen: Euvrard stond nu aan het roer bij de Brusselse club en De Decker nam zopas over van David Gevaert bij het ambitieuze Deinze.
Beide ploegen begonnen met een laag blok en dat leverde weinig animo op in de openingsfase. Het eerste gevaar kwam van de thuisploeg via Rocha, zijn kopbal werd nog over doel getikt door de bezoekende doelman. Ook de volgende mogelijkheid was voor RWDM, na een hoekschop trapte Le Joncour in de handen van Vandenberghe. Halfweg de eerste periode trapte Staelens de eerste bezoekende kans in de draai naast. Het was slechts uitstel van executie voor Staelens die iets voorbij het halfuur schuin voorbij Sadin schoot: 0-1. Meteen ook de ruststand na een gesloten eerste helft.
Het team van Euvrard ging na de rust voluit op zoek naar de gelijkmaker en halfweg de tweede periode stelde Ephestion verdiend gelijk: 1-1. Ook in de tweede helft waren kansen een schaars goed en uiteindelijk bleef het ook bij een billlijk gelijkspel in het Edmond Machtens Stadion. Beide ploegen schieten uiteindelijk weinig tot niets op met dit punt.
Scoreverloop:
0-1 (33') Staelens, 1-1 (69') Ephestion

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Zal Deinze volgend seizoen meedoen voor de promotie?

Meest recent

'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

6
6
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

187
187
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

171
171
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

69
69
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

217
217
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

172
172
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

257
257
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

284
284
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

115
115
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

423
423
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

90
90
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

355
355
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

347
347
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

139
139
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

268
268
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

206
206
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

267
267
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

154
154
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

467
467
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

182
182
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

157
157
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75

Meer sportnieuws