Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

door
Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

We zagen al wat spektakel vandaag met onder meer Eupen-OHL maar ook Antwerp en KV Kortrijk maakten er een uiterst vermakelijke wedstrijd van op de Bosuil. De thuisploeg voetbalde twintig minuten met een man minder maar trok tegen een veerkrachtig KV Kortrijk uiteindelijk toch de zege over de streep.

Antwerp liet afgelopen maandag na om zich zo goed als zeker richting Play-Off I te voetballen, in het duel tegen OHL gaf het team van Vercauteren een makke indruk en ging het verdiend de boot in. Vandaag wou The Great Old zich herpakken tegen het wisselvallige KV Kortrijk. Ook de Kerels kenden niet hun beste week na de verliespartij tegen buur Zulte Waregem. Vercauteren zette Mbokani in de spits, bij de KVK kwamen onder meer Hendrickx en Gueye in het elftal.
Tienkoppig Antwerp voetbalt toch een voorsprong bij mekaar
De thuisploeg begon uitstekend, in de eerste tien minuten moest Ilic al enkele knappe reddingen uit zijn handschoenen schudden op pogingen van Lamkel Zé en Mbokani, voorlopig bleef de nul op het bord staan. Halfweg de eerste periode benadeelde Seck zijn eigen ploeg door met twee benen vooruit vol door te gaan op Ocansey, scheidsrechter Dierick gaf meteen rood, al leek dit redelijk streng als je de beelden zag. Antwerp moest met een man minder op zoek naar een belangrijke driepunter maar bleef wel de aanval opzoeken. Een paar minuten na de rode kaart trapte Lamkel Zé via de hand van De Sart over. De VAR kwam tussen en Dierick gaf uiteindelijk een strafschop. Vanaf elf meter zette Refaelov een tienkoppig Antwerp op voorsprong: 1-0. De bezoekers reageerden met een geplaatst schot van Chevalier dat eenvoudig gepakt werd door De Wolf. KVK drong in het slot van de eerste helft wel aan maar tot de gelijkmaker kwam het voorlopig niet. Het moest met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Na de rode kaart voor Seck moet Antwerp nog 70' met een man minder voetballen.
Spektakelwaarde stijgt naar hoogtepunt na de pauze
Met een man meer kwam KV Kortrijk gemotiveerd uit de kleedkamer maar na amper tien minuten spelen kreeg Antwerp een nieuwe strafschop na een fout van Chevalier op Refaelov. Vanaf elf meter faalde Mbokani maar op de daaropvolgende hoekschop kopte Le Marchand raak: 2-0 en Antwerp leek op rozen te zitten. Dat was echter buiten de veerkracht van KV Kortrijk gerekend: eerst vloog een voorzet van Selemani in doel, een paar minuten later stelde Gano met de kop gelijk: 2-2. De wedstrijd kon echt alle kanten uitgaan maar op twintig minuten van het einde leek Lamkel Zé wederom tot matchwinnaar te kronen door de 3-2 in doel te schieten. Doelman De Wolf vertolkte nadien een heldenrol met tal van goede reddingen op onder meer en vrije trap van De Sart. Op dik vijf minuten van het einde besliste Verstraete uiteindelijk de wedstrijd met een heerlijke pegel: 4-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo pakt Antwerp een belangrijke driepunter na een moeilijke wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (28') Refaelov (p), 2-0 (55') Le Marchand, 2-1 (56') Selemani, 2-2 (67') Gano, 3-2 (72') Lamkel Zé, 4-2 (85') Verstraete
Bijzonderheid:
Seck (Antwerp) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Zal Antwerp uiteindelijk tweede worden?

Meest recent

WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

35
35
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

31
31
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

48
48
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

60
60
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

100
100
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

46
46
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

58
58
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

55
55
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

403
403
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

24
24
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

53
53
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

172
172
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

186
186
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

59
59
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

69
69
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

234
234
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

198
198
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

69
69
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

294
294
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

482
482
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

204
204
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

174
174
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

580
580
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

412
412

Meer sportnieuws