Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

door
Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

We zagen al wat spektakel vandaag met onder meer Eupen-OHL maar ook Antwerp en KV Kortrijk maakten er een uiterst vermakelijke wedstrijd van op de Bosuil. De thuisploeg voetbalde twintig minuten met een man minder maar trok tegen een veerkrachtig KV Kortrijk uiteindelijk toch de zege over de streep.

Antwerp liet afgelopen maandag na om zich zo goed als zeker richting Play-Off I te voetballen, in het duel tegen OHL gaf het team van Vercauteren een makke indruk en ging het verdiend de boot in. Vandaag wou The Great Old zich herpakken tegen het wisselvallige KV Kortrijk. Ook de Kerels kenden niet hun beste week na de verliespartij tegen buur Zulte Waregem. Vercauteren zette Mbokani in de spits, bij de KVK kwamen onder meer Hendrickx en Gueye in het elftal.
Tienkoppig Antwerp voetbalt toch een voorsprong bij mekaar
De thuisploeg begon uitstekend, in de eerste tien minuten moest Ilic al enkele knappe reddingen uit zijn handschoenen schudden op pogingen van Lamkel Zé en Mbokani, voorlopig bleef de nul op het bord staan. Halfweg de eerste periode benadeelde Seck zijn eigen ploeg door met twee benen vooruit vol door te gaan op Ocansey, scheidsrechter Dierick gaf meteen rood, al leek dit redelijk streng als je de beelden zag. Antwerp moest met een man minder op zoek naar een belangrijke driepunter maar bleef wel de aanval opzoeken. Een paar minuten na de rode kaart trapte Lamkel Zé via de hand van De Sart over. De VAR kwam tussen en Dierick gaf uiteindelijk een strafschop. Vanaf elf meter zette Refaelov een tienkoppig Antwerp op voorsprong: 1-0. De bezoekers reageerden met een geplaatst schot van Chevalier dat eenvoudig gepakt werd door De Wolf. KVK drong in het slot van de eerste helft wel aan maar tot de gelijkmaker kwam het voorlopig niet. Het moest met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Na de rode kaart voor Seck moet Antwerp nog 70' met een man minder voetballen.
Spektakelwaarde stijgt naar hoogtepunt na de pauze
Met een man meer kwam KV Kortrijk gemotiveerd uit de kleedkamer maar na amper tien minuten spelen kreeg Antwerp een nieuwe strafschop na een fout van Chevalier op Refaelov. Vanaf elf meter faalde Mbokani maar op de daaropvolgende hoekschop kopte Le Marchand raak: 2-0 en Antwerp leek op rozen te zitten. Dat was echter buiten de veerkracht van KV Kortrijk gerekend: eerst vloog een voorzet van Selemani in doel, een paar minuten later stelde Gano met de kop gelijk: 2-2. De wedstrijd kon echt alle kanten uitgaan maar op twintig minuten van het einde leek Lamkel Zé wederom tot matchwinnaar te kronen door de 3-2 in doel te schieten. Doelman De Wolf vertolkte nadien een heldenrol met tal van goede reddingen op onder meer en vrije trap van De Sart. Op dik vijf minuten van het einde besliste Verstraete uiteindelijk de wedstrijd met een heerlijke pegel: 4-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo pakt Antwerp een belangrijke driepunter na een moeilijke wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (28') Refaelov (p), 2-0 (55') Le Marchand, 2-1 (56') Selemani, 2-2 (67') Gano, 3-2 (72') Lamkel Zé, 4-2 (85') Verstraete
Bijzonderheid:
Seck (Antwerp) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

Zal Antwerp uiteindelijk tweede worden?

Meest recent

Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

14
14
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

22
22
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

28
28
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

129
129
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

71
71
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

106
106
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

322
322
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

45
45
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

132
132
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

406
406
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

134
134
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

186
186
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

255
255
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

415
415
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

238
238
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

554
554
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

415
415
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

230
230
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

56
56
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

318
318
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

207
207
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

920
920
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

893
893
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

741
741
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

130
130

Meer sportnieuws