Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

266 stemmen
Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

We zagen al wat spektakel vandaag met onder meer Eupen-OHL maar ook Antwerp en KV Kortrijk maakten er een uiterst vermakelijke wedstrijd van op de Bosuil. De thuisploeg voetbalde twintig minuten met een man minder maar trok tegen een veerkrachtig KV Kortrijk uiteindelijk toch de zege over de streep.

Antwerp liet afgelopen maandag na om zich zo goed als zeker richting Play-Off I te voetballen, in het duel tegen OHL gaf het team van Vercauteren een makke indruk en ging het verdiend de boot in. Vandaag wou The Great Old zich herpakken tegen het wisselvallige KV Kortrijk. Ook de Kerels kenden niet hun beste week na de verliespartij tegen buur Zulte Waregem. Vercauteren zette Mbokani in de spits, bij de KVK kwamen onder meer Hendrickx en Gueye in het elftal.
Tienkoppig Antwerp voetbalt toch een voorsprong bij mekaar
De thuisploeg begon uitstekend, in de eerste tien minuten moest Ilic al enkele knappe reddingen uit zijn handschoenen schudden op pogingen van Lamkel Zé en Mbokani, voorlopig bleef de nul op het bord staan. Halfweg de eerste periode benadeelde Seck zijn eigen ploeg door met twee benen vooruit vol door te gaan op Ocansey, scheidsrechter Dierick gaf meteen rood, al leek dit redelijk streng als je de beelden zag. Antwerp moest met een man minder op zoek naar een belangrijke driepunter maar bleef wel de aanval opzoeken. Een paar minuten na de rode kaart trapte Lamkel Zé via de hand van De Sart over. De VAR kwam tussen en Dierick gaf uiteindelijk een strafschop. Vanaf elf meter zette Refaelov een tienkoppig Antwerp op voorsprong: 1-0. De bezoekers reageerden met een geplaatst schot van Chevalier dat eenvoudig gepakt werd door De Wolf. KVK drong in het slot van de eerste helft wel aan maar tot de gelijkmaker kwam het voorlopig niet. Het moest met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Na de rode kaart voor Seck moet Antwerp nog 70' met een man minder voetballen.
Spektakelwaarde stijgt naar hoogtepunt na de pauze
Met een man meer kwam KV Kortrijk gemotiveerd uit de kleedkamer maar na amper tien minuten spelen kreeg Antwerp een nieuwe strafschop na een fout van Chevalier op Refaelov. Vanaf elf meter faalde Mbokani maar op de daaropvolgende hoekschop kopte Le Marchand raak: 2-0 en Antwerp leek op rozen te zitten. Dat was echter buiten de veerkracht van KV Kortrijk gerekend: eerst vloog een voorzet van Selemani in doel, een paar minuten later stelde Gano met de kop gelijk: 2-2. De wedstrijd kon echt alle kanten uitgaan maar op twintig minuten van het einde leek Lamkel Zé wederom tot matchwinnaar te kronen door de 3-2 in doel te schieten. Doelman De Wolf vertolkte nadien een heldenrol met tal van goede reddingen op onder meer en vrije trap van De Sart. Op dik vijf minuten van het einde besliste Verstraete uiteindelijk de wedstrijd met een heerlijke pegel: 4-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo pakt Antwerp een belangrijke driepunter na een moeilijke wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (28') Refaelov (p), 2-0 (55') Le Marchand, 2-1 (56') Selemani, 2-2 (67') Gano, 3-2 (72') Lamkel Zé, 4-2 (85') Verstraete
Bijzonderheid:
Seck (Antwerp) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Zal Antwerp uiteindelijk tweede worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

123
123
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

64
64
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

131
131
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

55
55
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

450
450
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

113
113
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

143
143
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

166
166
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

55
55
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

191
191
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

950
950
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

805
805
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

677
677
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

368
368
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

299
299
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

254
254
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

721
721
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

473
473
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

444
444

Meer sportnieuws