Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

door
Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

We zagen al wat spektakel vandaag met onder meer Eupen-OHL maar ook Antwerp en KV Kortrijk maakten er een uiterst vermakelijke wedstrijd van op de Bosuil. De thuisploeg voetbalde twintig minuten met een man minder maar trok tegen een veerkrachtig KV Kortrijk uiteindelijk toch de zege over de streep.

Antwerp liet afgelopen maandag na om zich zo goed als zeker richting Play-Off I te voetballen, in het duel tegen OHL gaf het team van Vercauteren een makke indruk en ging het verdiend de boot in. Vandaag wou The Great Old zich herpakken tegen het wisselvallige KV Kortrijk. Ook de Kerels kenden niet hun beste week na de verliespartij tegen buur Zulte Waregem. Vercauteren zette Mbokani in de spits, bij de KVK kwamen onder meer Hendrickx en Gueye in het elftal.
Tienkoppig Antwerp voetbalt toch een voorsprong bij mekaar
De thuisploeg begon uitstekend, in de eerste tien minuten moest Ilic al enkele knappe reddingen uit zijn handschoenen schudden op pogingen van Lamkel Zé en Mbokani, voorlopig bleef de nul op het bord staan. Halfweg de eerste periode benadeelde Seck zijn eigen ploeg door met twee benen vooruit vol door te gaan op Ocansey, scheidsrechter Dierick gaf meteen rood, al leek dit redelijk streng als je de beelden zag. Antwerp moest met een man minder op zoek naar een belangrijke driepunter maar bleef wel de aanval opzoeken. Een paar minuten na de rode kaart trapte Lamkel Zé via de hand van De Sart over. De VAR kwam tussen en Dierick gaf uiteindelijk een strafschop. Vanaf elf meter zette Refaelov een tienkoppig Antwerp op voorsprong: 1-0. De bezoekers reageerden met een geplaatst schot van Chevalier dat eenvoudig gepakt werd door De Wolf. KVK drong in het slot van de eerste helft wel aan maar tot de gelijkmaker kwam het voorlopig niet. Het moest met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Na de rode kaart voor Seck moet Antwerp nog 70' met een man minder voetballen.
Spektakelwaarde stijgt naar hoogtepunt na de pauze
Met een man meer kwam KV Kortrijk gemotiveerd uit de kleedkamer maar na amper tien minuten spelen kreeg Antwerp een nieuwe strafschop na een fout van Chevalier op Refaelov. Vanaf elf meter faalde Mbokani maar op de daaropvolgende hoekschop kopte Le Marchand raak: 2-0 en Antwerp leek op rozen te zitten. Dat was echter buiten de veerkracht van KV Kortrijk gerekend: eerst vloog een voorzet van Selemani in doel, een paar minuten later stelde Gano met de kop gelijk: 2-2. De wedstrijd kon echt alle kanten uitgaan maar op twintig minuten van het einde leek Lamkel Zé wederom tot matchwinnaar te kronen door de 3-2 in doel te schieten. Doelman De Wolf vertolkte nadien een heldenrol met tal van goede reddingen op onder meer en vrije trap van De Sart. Op dik vijf minuten van het einde besliste Verstraete uiteindelijk de wedstrijd met een heerlijke pegel: 4-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo pakt Antwerp een belangrijke driepunter na een moeilijke wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (28') Refaelov (p), 2-0 (55') Le Marchand, 2-1 (56') Selemani, 2-2 (67') Gano, 3-2 (72') Lamkel Zé, 4-2 (85') Verstraete
Bijzonderheid:
Seck (Antwerp) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Zal Antwerp uiteindelijk tweede worden?

Meest recent

Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

9
9
Joos pleit voor JPL-verrassing Duivels: "In topmatchen..."

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

12
12
Boodschap voor Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

42
42
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

126
126
Vandenbempt vreest voor Courtois: "Tielemans achterna"

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

70
70
Enorm drama voor Kasper Schmeichel: einde carrière?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

64
64
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

56
56
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

88
88
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

129
129
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

121
121
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

93
93
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

69
69
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

258
258
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

184
184
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

531
531
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

193
193
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

460
460
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

440
440
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

337
337
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

294
294
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

192
192
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

273
273
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

182
182
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

118
118
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

121
121

Meer sportnieuws