Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

door
Tienkoppig Antwerp vecht zich voorbij moedig KV Kortrijk

We zagen al wat spektakel vandaag met onder meer Eupen-OHL maar ook Antwerp en KV Kortrijk maakten er een uiterst vermakelijke wedstrijd van op de Bosuil. De thuisploeg voetbalde twintig minuten met een man minder maar trok tegen een veerkrachtig KV Kortrijk uiteindelijk toch de zege over de streep.

Antwerp liet afgelopen maandag na om zich zo goed als zeker richting Play-Off I te voetballen, in het duel tegen OHL gaf het team van Vercauteren een makke indruk en ging het verdiend de boot in. Vandaag wou The Great Old zich herpakken tegen het wisselvallige KV Kortrijk. Ook de Kerels kenden niet hun beste week na de verliespartij tegen buur Zulte Waregem. Vercauteren zette Mbokani in de spits, bij de KVK kwamen onder meer Hendrickx en Gueye in het elftal.
Tienkoppig Antwerp voetbalt toch een voorsprong bij mekaar
De thuisploeg begon uitstekend, in de eerste tien minuten moest Ilic al enkele knappe reddingen uit zijn handschoenen schudden op pogingen van Lamkel Zé en Mbokani, voorlopig bleef de nul op het bord staan. Halfweg de eerste periode benadeelde Seck zijn eigen ploeg door met twee benen vooruit vol door te gaan op Ocansey, scheidsrechter Dierick gaf meteen rood, al leek dit redelijk streng als je de beelden zag. Antwerp moest met een man minder op zoek naar een belangrijke driepunter maar bleef wel de aanval opzoeken. Een paar minuten na de rode kaart trapte Lamkel Zé via de hand van De Sart over. De VAR kwam tussen en Dierick gaf uiteindelijk een strafschop. Vanaf elf meter zette Refaelov een tienkoppig Antwerp op voorsprong: 1-0. De bezoekers reageerden met een geplaatst schot van Chevalier dat eenvoudig gepakt werd door De Wolf. KVK drong in het slot van de eerste helft wel aan maar tot de gelijkmaker kwam het voorlopig niet. Het moest met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Na de rode kaart voor Seck moet Antwerp nog 70' met een man minder voetballen.
Spektakelwaarde stijgt naar hoogtepunt na de pauze
Met een man meer kwam KV Kortrijk gemotiveerd uit de kleedkamer maar na amper tien minuten spelen kreeg Antwerp een nieuwe strafschop na een fout van Chevalier op Refaelov. Vanaf elf meter faalde Mbokani maar op de daaropvolgende hoekschop kopte Le Marchand raak: 2-0 en Antwerp leek op rozen te zitten. Dat was echter buiten de veerkracht van KV Kortrijk gerekend: eerst vloog een voorzet van Selemani in doel, een paar minuten later stelde Gano met de kop gelijk: 2-2. De wedstrijd kon echt alle kanten uitgaan maar op twintig minuten van het einde leek Lamkel Zé wederom tot matchwinnaar te kronen door de 3-2 in doel te schieten. Doelman De Wolf vertolkte nadien een heldenrol met tal van goede reddingen op onder meer en vrije trap van De Sart. Op dik vijf minuten van het einde besliste Verstraete uiteindelijk de wedstrijd met een heerlijke pegel: 4-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo pakt Antwerp een belangrijke driepunter na een moeilijke wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (28') Refaelov (p), 2-0 (55') Le Marchand, 2-1 (56') Selemani, 2-2 (67') Gano, 3-2 (72') Lamkel Zé, 4-2 (85') Verstraete
Bijzonderheid:
Seck (Antwerp) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Zal Antwerp uiteindelijk tweede worden?

Meest recent

Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

41
41
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

41
41
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

210
210
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

56
56
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

362
362
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

48
48
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

30
30
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

373
373
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

158
158
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

23
23
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

118
118
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

67
67
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

631
631
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

51
51
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

255
255
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

368
368
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

307
307
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

43
43
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

162
162
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

478
478
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

265
265
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

78
78
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

365
365
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

175
175
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

442
442

Meer sportnieuws