Holzhauser dompelt heel Waasland-Beveren in diepe rouw

324
Holzhauser dompelt heel Waasland-Beveren in diepe rouw

Na een wedstrijd die het grotendeels domineerde en waarin het ook een verdiende voorsprong nam, heeft Waasland-Beveren andermaal een belangrijke wedstrijd verloren. Het team van Nicky Hayen voetbalde in grote delen van de wedstrijd uitstekend maar botste op een masterclass in efficiëntie met Holzhauser andermaal in een hoofdrol.

Waasland-Beveren stond voor een levensbelangrijk duel in de strijd om het behoud. De ploeg van Nicky Hayen liet zich de laatste weken vaak de kaas van het brood eten (onder meer door Charleroi en KV Mechelen) en had vanavond absoluut nood aan drie punten. Beerschot van zijn kant hoopte stiekem nog op Play-Off I. Bij de thuisploeg kreeg Verstraete zijn kans, in de spits bij de Mannekes stond Eleke.
Thuisploeg domineert maar loopt dan toch weer in het mes
De thuisploeg kende een droomstart, binnen de tien minuten kon Heymans aan de tweede paal ongehinderd de 1-0 in doel koppen na een knappe voorzet van Albanese. De Waaslanders duwden nadien ook door onder aanvoering van een zeer bedrijvige Albanese, zijn schot werd door Vanhamel een paar minuten later uit de hoek gehaald en op de daaropvolgende hoekschop kopte Vukotic over. Beerschot bleef volledig onmondig en halfweg de eerste helft liet Heymans een prima mogelijkheid onbenut om de thuisploeg op rozen te zetten. De ploeg van Nicky Hayen speelde met zijn geluk want ook Koita trapte nog een prima kans voorlangs. Iets voorbij het halfuur betaalde dit zich cash uit voor Waasland-Beveren toen Dom aan de tweede paal een vrije trap van Holzhauser in doel verlengde: 1-1. De bezoekers werden nu plots beter en op slag van rust vergaten Holzhauser en Sanusi om Beerschot nog op voorsprong te zetten. Aan de overzijde faalde ook Albanese oog in oog met Vanhamel. Uiteindelijk stond het 1-1 na een eerste helft die de thuisploeg grotendeels domineerde.

Heymans opent de score maar de Waaslanders laten nadien na om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen.
Scenario van voor de rust herhaalt zich na de pauze
Ook na de rust opende de thuisploeg sterk met een gevaarlijke voorzet van Schryvers die door Vanhamel vanonder de lat moest worden gehaald. Ook nadien bleef het al Waasland-Beveren wat de klok sloeg, rond het uur schoot Heymans pal op de lat. Beerschot stelde daar zo goed als niets tegenover en moest continu het spel ondergaan. Maar hetzelfde scenario van tijdens de eerste helft herhaalde zich, op twintig minuten van het einde ontsnapte Holzhauser aan de buitenspelval en de Oostenrijkse spelmaker kroonde zich andermaal tot matchwinnaar: 1-2. De thuisploeg deed er nadien nog alles aan om minimum aan een gelijkmaker te komen maar dat lukte uiteindelijk niet. Zo komt de degradatie stilaan steeds dichterbij voor de Waaslanders, Beerschot doet plots weer volop mee voor Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (8') Heymans, 1-1 (34') Dom, 1-2 (73') Holzhauser

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

🚀

Is Holzhauser te sterk voor onze competitie?

Meest recent

Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

7
7
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

15
15
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

16
16
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

112
112
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

166
166
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

40
40
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

47
47
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

176
176
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

38
38
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

63
63
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

58
58
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

71
71
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

80
80
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

5
5
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

186
186
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

83
83
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

168
168
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

85
85
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

125
125
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

86
86
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

197
197
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

80
80
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

111
111
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

214
214
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

317
317

Meer sportnieuws