Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

178 stemmen
Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

Na een verrassend spannende wedstrijd met heel wat betwistbare fases heeft Union uiteindelijk zuinig gewonnen van de voorlaatste, Lierse Kempenzonen. Het team van Mazzu komt nu wel heel dicht bij de felbegeerde promotie richting de Jupiler Pro League.

In 1B kon Union de titel figuurlijk al aanraken. De traditieclub stond een straatlengte voor op de concurrentie en zal zo goed als zeker één van de komende weken de promotie reeds afdwingen. Minder goed vergaat het voorlopig Lierse Kempenzonen. De fusieclub staat voorlaatste en kon voorlopig enkel het belofteteam van Club Brugge achter zich laten.
En toch was het verrassend de thuisploeg die een vlammende start nam, na amper acht minuten spelen profiteerde Allach van slecht verdedigen bij de competitieleider om de 1-0 aan te tekenen, net zoals tegen Lommel kwam het team van Mazzu snel op achterstand. Union kreeg pas iets voorbij het kwartier een prima mogelijkheid, aan de tweede paal vond man in vorm Undav nog een verdediger op de doellijn. De bezoekers duwden nu door en op slag van rust kwamen ze tegen een stug Lierse toch weer op gelijke hoogte. Teuma schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van topschutter Vanzeir en die kopte raak: 1-1. Meteen goed voor de ruststand.
Union was na de pauze hongerig naar meer en en na een fraaie actie van Vanzeir kon Nielsen net niet afwerken. Een minuut later maakte Swinnen een domme fout in de eigen zestien meter op diezelfde Vanzeir, vanaf elf meter zorgde Undav al snel na rust voor de 1-2. De competitieleider was nu oppermachtig en van dichtbij liet de topschutter van de bezoekers even later de 1-3 liggen, Brughmans lag knap in de weg. Op het uur kwam ook Lierse eindelijk nog eens tot een kans, van dichtbij schoot Bitsindou in de grijpgrage handen van Moris. Even later schoot Undav aan de overzijde tegen de buitenkant van de paal. Het bleef nu kansen over en weer regenen, Allach verscheen plots oog in oog met Moris maar vond de sterke Luxemburgse doelman op zijn weg. De thuisploeg bleef moedig strijden en claimde nog een paar keer een strafschop bij een licht contact in de zestien meter, de scheidsrechter ging er niet op in. In de absolute slotfase kreeg Gillekens nog een tweede gele kaart en maakte Labeau het klusje vanaf elf meter helemaal af: 1-3. Uiteindelijk een zuinige maar wel verdiende zege voor de bezoekers, die op een zucht van de Jupiler Pro League staan.
Scoreverloop:
1-0 (8') Allach, 1-1 (43') Vanzeir, 1-2 (52') Undav, 1-3 (90+5') Labeau
Bijzonderheid:
Gillekens (Lierse Kempenzonen) krijgt een tweede gele kaart (90+3').

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Werd Mazzu te vroeg ontslagen bij Racing Genk?

Meest recent

Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

9
9
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

24
24
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

9
9
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

158
158
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

185
185
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

43
43
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

152
152
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

733
733
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

143
143
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

109
109
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

48
48
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

123
123
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

159
159
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

142
142
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1003
1003
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

442
442
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

141
141
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

902
902
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

489
489
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

539
539
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

479
479
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

559
559
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

130
130

Meer sportnieuws