Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

178 stemmen
Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

Na een verrassend spannende wedstrijd met heel wat betwistbare fases heeft Union uiteindelijk zuinig gewonnen van de voorlaatste, Lierse Kempenzonen. Het team van Mazzu komt nu wel heel dicht bij de felbegeerde promotie richting de Jupiler Pro League.

In 1B kon Union de titel figuurlijk al aanraken. De traditieclub stond een straatlengte voor op de concurrentie en zal zo goed als zeker één van de komende weken de promotie reeds afdwingen. Minder goed vergaat het voorlopig Lierse Kempenzonen. De fusieclub staat voorlaatste en kon voorlopig enkel het belofteteam van Club Brugge achter zich laten.
En toch was het verrassend de thuisploeg die een vlammende start nam, na amper acht minuten spelen profiteerde Allach van slecht verdedigen bij de competitieleider om de 1-0 aan te tekenen, net zoals tegen Lommel kwam het team van Mazzu snel op achterstand. Union kreeg pas iets voorbij het kwartier een prima mogelijkheid, aan de tweede paal vond man in vorm Undav nog een verdediger op de doellijn. De bezoekers duwden nu door en op slag van rust kwamen ze tegen een stug Lierse toch weer op gelijke hoogte. Teuma schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van topschutter Vanzeir en die kopte raak: 1-1. Meteen goed voor de ruststand.
Union was na de pauze hongerig naar meer en en na een fraaie actie van Vanzeir kon Nielsen net niet afwerken. Een minuut later maakte Swinnen een domme fout in de eigen zestien meter op diezelfde Vanzeir, vanaf elf meter zorgde Undav al snel na rust voor de 1-2. De competitieleider was nu oppermachtig en van dichtbij liet de topschutter van de bezoekers even later de 1-3 liggen, Brughmans lag knap in de weg. Op het uur kwam ook Lierse eindelijk nog eens tot een kans, van dichtbij schoot Bitsindou in de grijpgrage handen van Moris. Even later schoot Undav aan de overzijde tegen de buitenkant van de paal. Het bleef nu kansen over en weer regenen, Allach verscheen plots oog in oog met Moris maar vond de sterke Luxemburgse doelman op zijn weg. De thuisploeg bleef moedig strijden en claimde nog een paar keer een strafschop bij een licht contact in de zestien meter, de scheidsrechter ging er niet op in. In de absolute slotfase kreeg Gillekens nog een tweede gele kaart en maakte Labeau het klusje vanaf elf meter helemaal af: 1-3. Uiteindelijk een zuinige maar wel verdiende zege voor de bezoekers, die op een zucht van de Jupiler Pro League staan.
Scoreverloop:
1-0 (8') Allach, 1-1 (43') Vanzeir, 1-2 (52') Undav, 1-3 (90+5') Labeau
Bijzonderheid:
Gillekens (Lierse Kempenzonen) krijgt een tweede gele kaart (90+3').

Werd Mazzu te vroeg ontslagen bij Racing Genk?

Meest recent

Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

7
7
Anderlecht reageert op harde kern én geeft update mercato

De harde kernen van RSC Anderlecht kiezen voor een heel vreemde aanpak. Net op het moment dat de ...

11
11
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

609
609
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

13
13
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

186
186
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

77
77
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

224
224
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

396
396
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

126
126
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

93
93
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

223
223
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

181
181
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

179
179
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

240
240
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

584
584
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

481
481
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

519
519
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

221
221
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

793
793
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

683
683
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

237
237
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

155
155
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

261
261
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

469
469

Meer sportnieuws