Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

door
Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

Na een verrassend spannende wedstrijd met heel wat betwistbare fases heeft Union uiteindelijk zuinig gewonnen van de voorlaatste, Lierse Kempenzonen. Het team van Mazzu komt nu wel heel dicht bij de felbegeerde promotie richting de Jupiler Pro League.

In 1B kon Union de titel figuurlijk al aanraken. De traditieclub stond een straatlengte voor op de concurrentie en zal zo goed als zeker één van de komende weken de promotie reeds afdwingen. Minder goed vergaat het voorlopig Lierse Kempenzonen. De fusieclub staat voorlaatste en kon voorlopig enkel het belofteteam van Club Brugge achter zich laten.
En toch was het verrassend de thuisploeg die een vlammende start nam, na amper acht minuten spelen profiteerde Allach van slecht verdedigen bij de competitieleider om de 1-0 aan te tekenen, net zoals tegen Lommel kwam het team van Mazzu snel op achterstand. Union kreeg pas iets voorbij het kwartier een prima mogelijkheid, aan de tweede paal vond man in vorm Undav nog een verdediger op de doellijn. De bezoekers duwden nu door en op slag van rust kwamen ze tegen een stug Lierse toch weer op gelijke hoogte. Teuma schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van topschutter Vanzeir en die kopte raak: 1-1. Meteen goed voor de ruststand.
Union was na de pauze hongerig naar meer en en na een fraaie actie van Vanzeir kon Nielsen net niet afwerken. Een minuut later maakte Swinnen een domme fout in de eigen zestien meter op diezelfde Vanzeir, vanaf elf meter zorgde Undav al snel na rust voor de 1-2. De competitieleider was nu oppermachtig en van dichtbij liet de topschutter van de bezoekers even later de 1-3 liggen, Brughmans lag knap in de weg. Op het uur kwam ook Lierse eindelijk nog eens tot een kans, van dichtbij schoot Bitsindou in de grijpgrage handen van Moris. Even later schoot Undav aan de overzijde tegen de buitenkant van de paal. Het bleef nu kansen over en weer regenen, Allach verscheen plots oog in oog met Moris maar vond de sterke Luxemburgse doelman op zijn weg. De thuisploeg bleef moedig strijden en claimde nog een paar keer een strafschop bij een licht contact in de zestien meter, de scheidsrechter ging er niet op in. In de absolute slotfase kreeg Gillekens nog een tweede gele kaart en maakte Labeau het klusje vanaf elf meter helemaal af: 1-3. Uiteindelijk een zuinige maar wel verdiende zege voor de bezoekers, die op een zucht van de Jupiler Pro League staan.
Scoreverloop:
1-0 (8') Allach, 1-1 (43') Vanzeir, 1-2 (52') Undav, 1-3 (90+5') Labeau
Bijzonderheid:
Gillekens (Lierse Kempenzonen) krijgt een tweede gele kaart (90+3').

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Werd Mazzu te vroeg ontslagen bij Racing Genk?

Meest recent

Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

5
5
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

29
29
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

25
25
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

107
107
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

235
235
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

162
162
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

164
164
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

134
134
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

279
279
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

249
249
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

116
116
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

328
328
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

81
81
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

290
290
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

111
111
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

80
80
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

188
188
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

222
222
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

509
509
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

118
118
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

86
86
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

212
212
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

774
774
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

402
402

Meer sportnieuws