Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

178 stemmen
Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

Na een verrassend spannende wedstrijd met heel wat betwistbare fases heeft Union uiteindelijk zuinig gewonnen van de voorlaatste, Lierse Kempenzonen. Het team van Mazzu komt nu wel heel dicht bij de felbegeerde promotie richting de Jupiler Pro League.

In 1B kon Union de titel figuurlijk al aanraken. De traditieclub stond een straatlengte voor op de concurrentie en zal zo goed als zeker één van de komende weken de promotie reeds afdwingen. Minder goed vergaat het voorlopig Lierse Kempenzonen. De fusieclub staat voorlaatste en kon voorlopig enkel het belofteteam van Club Brugge achter zich laten.
En toch was het verrassend de thuisploeg die een vlammende start nam, na amper acht minuten spelen profiteerde Allach van slecht verdedigen bij de competitieleider om de 1-0 aan te tekenen, net zoals tegen Lommel kwam het team van Mazzu snel op achterstand. Union kreeg pas iets voorbij het kwartier een prima mogelijkheid, aan de tweede paal vond man in vorm Undav nog een verdediger op de doellijn. De bezoekers duwden nu door en op slag van rust kwamen ze tegen een stug Lierse toch weer op gelijke hoogte. Teuma schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van topschutter Vanzeir en die kopte raak: 1-1. Meteen goed voor de ruststand.
Union was na de pauze hongerig naar meer en en na een fraaie actie van Vanzeir kon Nielsen net niet afwerken. Een minuut later maakte Swinnen een domme fout in de eigen zestien meter op diezelfde Vanzeir, vanaf elf meter zorgde Undav al snel na rust voor de 1-2. De competitieleider was nu oppermachtig en van dichtbij liet de topschutter van de bezoekers even later de 1-3 liggen, Brughmans lag knap in de weg. Op het uur kwam ook Lierse eindelijk nog eens tot een kans, van dichtbij schoot Bitsindou in de grijpgrage handen van Moris. Even later schoot Undav aan de overzijde tegen de buitenkant van de paal. Het bleef nu kansen over en weer regenen, Allach verscheen plots oog in oog met Moris maar vond de sterke Luxemburgse doelman op zijn weg. De thuisploeg bleef moedig strijden en claimde nog een paar keer een strafschop bij een licht contact in de zestien meter, de scheidsrechter ging er niet op in. In de absolute slotfase kreeg Gillekens nog een tweede gele kaart en maakte Labeau het klusje vanaf elf meter helemaal af: 1-3. Uiteindelijk een zuinige maar wel verdiende zege voor de bezoekers, die op een zucht van de Jupiler Pro League staan.
Scoreverloop:
1-0 (8') Allach, 1-1 (43') Vanzeir, 1-2 (52') Undav, 1-3 (90+5') Labeau
Bijzonderheid:
Gillekens (Lierse Kempenzonen) krijgt een tweede gele kaart (90+3').

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

Werd Mazzu te vroeg ontslagen bij Racing Genk?

Meest recent

'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

0
0
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

30
30
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

131
131
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

84
84
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

186
186
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

258
258
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

36
36
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

482
482
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

490
490
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

554
554
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

402
402
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

72
72
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

360
360
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

74
74
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

107
107
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

507
507
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

69
69
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

482
482
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

584
584
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

90
90
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

289
289
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1601
1601
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

147
147
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

237
237
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

811
811

Meer sportnieuws