Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

178 stemmen
Union kan de titel in 1B al ruiken na moeizame zege tegen Lierse Kempenzonen

Na een verrassend spannende wedstrijd met heel wat betwistbare fases heeft Union uiteindelijk zuinig gewonnen van de voorlaatste, Lierse Kempenzonen. Het team van Mazzu komt nu wel heel dicht bij de felbegeerde promotie richting de Jupiler Pro League.

In 1B kon Union de titel figuurlijk al aanraken. De traditieclub stond een straatlengte voor op de concurrentie en zal zo goed als zeker één van de komende weken de promotie reeds afdwingen. Minder goed vergaat het voorlopig Lierse Kempenzonen. De fusieclub staat voorlaatste en kon voorlopig enkel het belofteteam van Club Brugge achter zich laten.
En toch was het verrassend de thuisploeg die een vlammende start nam, na amper acht minuten spelen profiteerde Allach van slecht verdedigen bij de competitieleider om de 1-0 aan te tekenen, net zoals tegen Lommel kwam het team van Mazzu snel op achterstand. Union kreeg pas iets voorbij het kwartier een prima mogelijkheid, aan de tweede paal vond man in vorm Undav nog een verdediger op de doellijn. De bezoekers duwden nu door en op slag van rust kwamen ze tegen een stug Lierse toch weer op gelijke hoogte. Teuma schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van topschutter Vanzeir en die kopte raak: 1-1. Meteen goed voor de ruststand.
Union was na de pauze hongerig naar meer en en na een fraaie actie van Vanzeir kon Nielsen net niet afwerken. Een minuut later maakte Swinnen een domme fout in de eigen zestien meter op diezelfde Vanzeir, vanaf elf meter zorgde Undav al snel na rust voor de 1-2. De competitieleider was nu oppermachtig en van dichtbij liet de topschutter van de bezoekers even later de 1-3 liggen, Brughmans lag knap in de weg. Op het uur kwam ook Lierse eindelijk nog eens tot een kans, van dichtbij schoot Bitsindou in de grijpgrage handen van Moris. Even later schoot Undav aan de overzijde tegen de buitenkant van de paal. Het bleef nu kansen over en weer regenen, Allach verscheen plots oog in oog met Moris maar vond de sterke Luxemburgse doelman op zijn weg. De thuisploeg bleef moedig strijden en claimde nog een paar keer een strafschop bij een licht contact in de zestien meter, de scheidsrechter ging er niet op in. In de absolute slotfase kreeg Gillekens nog een tweede gele kaart en maakte Labeau het klusje vanaf elf meter helemaal af: 1-3. Uiteindelijk een zuinige maar wel verdiende zege voor de bezoekers, die op een zucht van de Jupiler Pro League staan.
Scoreverloop:
1-0 (8') Allach, 1-1 (43') Vanzeir, 1-2 (52') Undav, 1-3 (90+5') Labeau
Bijzonderheid:
Gillekens (Lierse Kempenzonen) krijgt een tweede gele kaart (90+3').

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Werd Mazzu te vroeg ontslagen bij Racing Genk?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

42
42
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

73
73
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

239
239
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

90
90
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

89
89
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

148
148
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

182
182
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

197
197
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

64
64
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

154
154
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

292
292
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

382
382
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

83
83
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

539
539
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

79
79
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

454
454
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

646
646
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

253
253
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

308
308
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

933
933
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

498
498
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

463
463
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

625
625

Meer sportnieuws