Trebel out? Anderlecht vindt unieke vervanger

door
Trebel out? Anderlecht vindt unieke vervanger

RSC Anderlecht zit stilaan met een overtal aan centrale middenvelders. Peter Verbeke verklaarde onlangs dat er één of enkele van die centrale middenvelders de club in de volgende zomer kunnen verlaten. En dan wordt er vooral in de richting van Adrien Trebel gekeken. De verhouding van zijn sportieve prestaties wegen immers niet op tegen zijn royaal jaarsalaris van drie miljoen euro. Maar ook de toekomst van winteraanwinst Majeed Ashimeru lijkt stilaan onzeker te worden in het Lotto Park. Toevallig of niet wordt Anderlecht intussen gelinkt aan een nieuwe polyvalente middenvelder. Rayane Aabid van Hatayspor kan alvast een upgrade kunnen betekenen tegenover Trebel. 


PROBLEEM ASHIMERU 

RSC Anderlecht haalde in de wintermercato stevig uit. Met Majeed Ashimeru van RB Salzburg werd een hoogwaardig profiel aangetrokken, die intrinsiek alle kwaliteiten bezit om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park. Maar voorlopig is de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat heeft grotendeels te maken omdat Ashimeru nog steeds kampt met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december.

En volgens Anderlecht-Online zijn die naweeën best wel intensief. Majeed Ashimeru verscheen dit seizoen namelijk amper één keer in het basiselftal in de Jupiler Pro League, maar tegen KV Kortrijk raakte hij toen niet verder dan 45 minuten. Het medium weet dat dat Ashimeru daarna zelfs meteen weer in bed moest om te rusten. Op die manier rest er voor de Ghanees heel weinig tijd om de clubleiding van Anderlecht helemaal te overtuigen van zijn kunnen.



Want Head of Sports Peter Verbeke sleep met RB Salzburg namelijk een erg interessante deal in de wacht. Anderlecht kon een aankoopoptie bedingen van 2,5 miljoen euro, en gezien Majeed Ashimeru's prestaties bij RB Salzburg is dat ook een echt koopje. Maar door de grote naweeën van diens corona-besmetting lijkt die 2,5 miljoen euro opeens een risicovolle investering te zijn. Zeker omdat Verbeke in de komende zomer een vertrek verwacht van één van zijn centrale middenvelders.

Majeed Ashimeru kan zowel op de zes, acht als nummer tien uit de voeten, waardoor hij een erg polyvalente oplossing zou kunnen bieden in de ploeg van RSCA. Maar met Josh Cullen, Adrien Trebel en Albert Sambi Lokonga zijn de opties als centrale middenvelder reeds meer dan voldoende gestoffeerd. “Ik weet dat we veel spelers hebben voor het centrale middenveld, maar een aantal van hen (Trebel en Sambi Lokonga, nvdr.) zouden de club volgende zomer kunnen verlaten”, aldus Peter Verbeke in La Capitale.

TREBEL OUT? 

Het huren van Majeed Ashimeru was oorspronkelijk gericht op de korte termijn, maar Anderlecht kon dus ook een fraaie aankoopoptie afdwingen voor een permanente deal. Daaruit kan geconcludeerd worden, net zoals de uitspraak van Peter Verbeke, dat Adrien Trebel straks een grote kandidaat is om Anderlecht te verlaten – meer dan Albert Sambi Lokonga. De Fransman heeft namelijk nog een contract lopen tot en met 2023 en dat aan een hallucinant jaarsalaris van drie miljoen euro bruto. Bovendien is Trebel na zijn recente blessure geen onbetwiste basisspeler meer zoals eerder dit seizoen. 



Gelet op de precaire financiële situatie op Neerpede en het verminderde sportieve belang van Adrien Trebel, is het vertrek van de Fransman dus een erg realistische optie. Anderlecht zal straks dus waarschijnlijk ruimte vrijmaken op het centrale middenveld, en de bedoeling was om die leemte in te vullen met Majeed Ashimeru. Die optie blijft dus erg onzeker, want een transfersom van 2,5 miljoen euro blijft vandaag voor Sporting een enorm kapitaal. Maar andere alternatieven zouden misschien wel een interessantere oplossing kunnen bieden.

LAATBLOEIER 

In de Turkse pers, en later ook in de Franse, werd RSC Anderlecht eerder deze week alvast gelinkt aan Rayane Aabid. Deze 29-jarige Marokkaanse Fransman komt tegenwoordig uit voor het Turkse Hatayspor, de grote revelatie in de Süper Lig dit seizoen. Daar is Aabid een absolute sterkhouder op het centrale middenveld, en coach Omer Erdogan vertrouwde hem zelfs met de aanvoerdersband. Zijn uitstekende prestaties in Turkije leverden hem niet enkel de interesse op van Anderlecht, maar ook van Galatasaray, Saint-Etienne en Cadiz. Bovendien wordt Aabid verwacht om straks deel uit te maken van de Marokkaanse nationale ploeg: bondscoach Vahid Halilhodzic volgt Aabids sterke prestaties alvast nauwlettend op.



Op een iets oudere leeftijd van 29 lentes bevindt de carrière van Rayane Aabid zich tegenwoordig in een stroomversnelling. Terwijl hij als 18-jarige zijn vader bijstond op de markten, zag hij zijn vrienden vertrekken naar de hoogwaardige centres de formation van Nantes en Lille. De veelzijdige middenvelder zette daarom pas op 21-jarige leeftijd zijn eerste (semi-)professionele voetbalstappen bij het Franse Amiens. Na passages bij Paris FC en AS Béziers breekt Aabid bij Hatayspor dus eindelijk door op het hoogste voetbalniveau. In Turkije wordt de omgeschoolde nummer zes vooral geroemd om zijn sterke fysiek, technische vaardigheden en een bovengemiddelde balbehandeling. 

UNIEK PROFIEL  

Die combinatie van ervaring, fysiek en techniek maken van Rayane Aabid alvast een interessant profiel voor RSC Anderlecht. Bovendien zette hij de afgelopen jaren grote stappen vooruit op het tactisch vlak. De straatvoetballer uit Villeneuve-d'Ascq is omgevormd tot een gedisciplineerde nummer zes, die eruit springt door zijn grinta en voetballende skills. In dat opzicht zou Aabid dus alvast een upgrade kunnen betekenen ten opzichte van de blessuregevoelige en eerder voetballend beperkte Adrien Trebel. Bovendien zou de switch Aabid-Trebel op het gebied van salaris alvast een godsgeschenk betekenen voor de paars-witte boekhouding.

Ook al speelt Rayane Aabid tegenwoordig als zuivere nummer zes, de 29-jarige kan meerdere posities invullen op het middenveld. Hij kwam eerder in zijn loopbaan al goed uit de verf als rechtermiddenvelder, nummer acht, én nummer tien. Die polyvalentie kan uiteraard ook een groot pluspunt zijn om de spelersselectie van Anderlecht te versterken. Als nummer zes maakt Aabid ook steeds een offensieve impact op het spel van Hatayspor: zo'n type kan Vincent Kompany alvast goed gebruiken in zijn team.



Rayane Aabid springt er niet meteen uit met doelpunten en assists, op zijn positie is dat ook geen vereiste, maar zijn meerwaarde in het opbouwende spel is wel opvallend groot. Zo acteert de middenvelder heel regelmatig in zijn aangegane offensieve acties, waarbij hij vaak zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelt met een dribbel. Daarnaast neemt Aabid graag het initiatief om zelf meters te maken met de bal aan de voet. Bovendien passt hij opvallend vaak de bal naar een ploegmaat die zich in de box van de tegenpartij bevindt. In al deze facetten bevindt Aabid zich trouwens in de top tien onder zijn positionele collega's van de Turkse Süper Lig. 

DE ACCELERATOR 

Rayane Aabid bezit dus meerdere hoogwaardige en onmiskenbare capaciteiten die goed van pas kunnen komen in de ploeg van Vincent Kompany. Gelet op zijn specifiek profiel zou Aabid alvast een upgrade kunnen betekenen ten opzichte van Adrien Trebel, en bovendien zelfs een pak minder aan salaris kosten. Daarnaast beschikt Aabid tevens over een aflopend contract bij Hatayspor. Anderzijds kunnen er wel grote vragen gesteld worden bij zijn leeftijd van 29 jaar. Aabid bezit daarom namelijk geen grote meerwaarde op een potentiële doorverkoop. Ook zijn beperkte ervaring op het hoogste voetbalniveau spreekt niet meteen in zijn voordeel.



RSC Anderlecht houdt er namelijk van om jonge en talentvolle spelers aan te trekken, op wie de club later een (grote) winstmarge kan maken – naast het doorstromen van de eigen jeugdspelers uiteraard. Maar die jonge selectie- en transferpolitiek uit zich ook op het speelveld, waar er tegenwoordig te weinig kwaliteit, maturiteit en ervaring te vinden is. In die optiek kan Rayane Aabid wel een kwalitatieve en goedkope oplossing betekenen voor dat euvel. Het grote geld zal Anderlecht echter nooit verdienen aan Aabid, maar hij kan wel een belangrijke factor en accelerator worden in de jonge maar talentvolle équipe van Sporting.

LEES OOK: OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

Trebel out, Aabid in: een goed idee?

Meest recent

‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

9
9
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

17
17
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

58
58
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

103
103
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

105
105
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

294
294
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

41
41
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

790
790
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

53
53
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

376
376
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

263
263
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

138
138
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

326
326
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

189
189
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

555
555
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

56
56
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

184
184
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

155
155
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

57
57
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

173
173
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

181
181
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

131
131
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

206
206
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

105
105
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43

Meer sportnieuws