Trebel out? Anderlecht vindt unieke vervanger

door
Trebel out? Anderlecht vindt unieke vervanger

RSC Anderlecht zit stilaan met een overtal aan centrale middenvelders. Peter Verbeke verklaarde onlangs dat er één of enkele van die centrale middenvelders de club in de volgende zomer kunnen verlaten. En dan wordt er vooral in de richting van Adrien Trebel gekeken. De verhouding van zijn sportieve prestaties wegen immers niet op tegen zijn royaal jaarsalaris van drie miljoen euro. Maar ook de toekomst van winteraanwinst Majeed Ashimeru lijkt stilaan onzeker te worden in het Lotto Park. Toevallig of niet wordt Anderlecht intussen gelinkt aan een nieuwe polyvalente middenvelder. Rayane Aabid van Hatayspor kan alvast een upgrade kunnen betekenen tegenover Trebel. 


PROBLEEM ASHIMERU 

RSC Anderlecht haalde in de wintermercato stevig uit. Met Majeed Ashimeru van RB Salzburg werd een hoogwaardig profiel aangetrokken, die intrinsiek alle kwaliteiten bezit om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park. Maar voorlopig is de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat heeft grotendeels te maken omdat Ashimeru nog steeds kampt met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december.

En volgens Anderlecht-Online zijn die naweeën best wel intensief. Majeed Ashimeru verscheen dit seizoen namelijk amper één keer in het basiselftal in de Jupiler Pro League, maar tegen KV Kortrijk raakte hij toen niet verder dan 45 minuten. Het medium weet dat dat Ashimeru daarna zelfs meteen weer in bed moest om te rusten. Op die manier rest er voor de Ghanees heel weinig tijd om de clubleiding van Anderlecht helemaal te overtuigen van zijn kunnen.



Want Head of Sports Peter Verbeke sleep met RB Salzburg namelijk een erg interessante deal in de wacht. Anderlecht kon een aankoopoptie bedingen van 2,5 miljoen euro, en gezien Majeed Ashimeru's prestaties bij RB Salzburg is dat ook een echt koopje. Maar door de grote naweeën van diens corona-besmetting lijkt die 2,5 miljoen euro opeens een risicovolle investering te zijn. Zeker omdat Verbeke in de komende zomer een vertrek verwacht van één van zijn centrale middenvelders.

Majeed Ashimeru kan zowel op de zes, acht als nummer tien uit de voeten, waardoor hij een erg polyvalente oplossing zou kunnen bieden in de ploeg van RSCA. Maar met Josh Cullen, Adrien Trebel en Albert Sambi Lokonga zijn de opties als centrale middenvelder reeds meer dan voldoende gestoffeerd. “Ik weet dat we veel spelers hebben voor het centrale middenveld, maar een aantal van hen (Trebel en Sambi Lokonga, nvdr.) zouden de club volgende zomer kunnen verlaten”, aldus Peter Verbeke in La Capitale.

TREBEL OUT? 

Het huren van Majeed Ashimeru was oorspronkelijk gericht op de korte termijn, maar Anderlecht kon dus ook een fraaie aankoopoptie afdwingen voor een permanente deal. Daaruit kan geconcludeerd worden, net zoals de uitspraak van Peter Verbeke, dat Adrien Trebel straks een grote kandidaat is om Anderlecht te verlaten – meer dan Albert Sambi Lokonga. De Fransman heeft namelijk nog een contract lopen tot en met 2023 en dat aan een hallucinant jaarsalaris van drie miljoen euro bruto. Bovendien is Trebel na zijn recente blessure geen onbetwiste basisspeler meer zoals eerder dit seizoen. 



Gelet op de precaire financiële situatie op Neerpede en het verminderde sportieve belang van Adrien Trebel, is het vertrek van de Fransman dus een erg realistische optie. Anderlecht zal straks dus waarschijnlijk ruimte vrijmaken op het centrale middenveld, en de bedoeling was om die leemte in te vullen met Majeed Ashimeru. Die optie blijft dus erg onzeker, want een transfersom van 2,5 miljoen euro blijft vandaag voor Sporting een enorm kapitaal. Maar andere alternatieven zouden misschien wel een interessantere oplossing kunnen bieden.

LAATBLOEIER 

In de Turkse pers, en later ook in de Franse, werd RSC Anderlecht eerder deze week alvast gelinkt aan Rayane Aabid. Deze 29-jarige Marokkaanse Fransman komt tegenwoordig uit voor het Turkse Hatayspor, de grote revelatie in de Süper Lig dit seizoen. Daar is Aabid een absolute sterkhouder op het centrale middenveld, en coach Omer Erdogan vertrouwde hem zelfs met de aanvoerdersband. Zijn uitstekende prestaties in Turkije leverden hem niet enkel de interesse op van Anderlecht, maar ook van Galatasaray, Saint-Etienne en Cadiz. Bovendien wordt Aabid verwacht om straks deel uit te maken van de Marokkaanse nationale ploeg: bondscoach Vahid Halilhodzic volgt Aabids sterke prestaties alvast nauwlettend op.



Op een iets oudere leeftijd van 29 lentes bevindt de carrière van Rayane Aabid zich tegenwoordig in een stroomversnelling. Terwijl hij als 18-jarige zijn vader bijstond op de markten, zag hij zijn vrienden vertrekken naar de hoogwaardige centres de formation van Nantes en Lille. De veelzijdige middenvelder zette daarom pas op 21-jarige leeftijd zijn eerste (semi-)professionele voetbalstappen bij het Franse Amiens. Na passages bij Paris FC en AS Béziers breekt Aabid bij Hatayspor dus eindelijk door op het hoogste voetbalniveau. In Turkije wordt de omgeschoolde nummer zes vooral geroemd om zijn sterke fysiek, technische vaardigheden en een bovengemiddelde balbehandeling. 

UNIEK PROFIEL  

Die combinatie van ervaring, fysiek en techniek maken van Rayane Aabid alvast een interessant profiel voor RSC Anderlecht. Bovendien zette hij de afgelopen jaren grote stappen vooruit op het tactisch vlak. De straatvoetballer uit Villeneuve-d'Ascq is omgevormd tot een gedisciplineerde nummer zes, die eruit springt door zijn grinta en voetballende skills. In dat opzicht zou Aabid dus alvast een upgrade kunnen betekenen ten opzichte van de blessuregevoelige en eerder voetballend beperkte Adrien Trebel. Bovendien zou de switch Aabid-Trebel op het gebied van salaris alvast een godsgeschenk betekenen voor de paars-witte boekhouding.

Ook al speelt Rayane Aabid tegenwoordig als zuivere nummer zes, de 29-jarige kan meerdere posities invullen op het middenveld. Hij kwam eerder in zijn loopbaan al goed uit de verf als rechtermiddenvelder, nummer acht, én nummer tien. Die polyvalentie kan uiteraard ook een groot pluspunt zijn om de spelersselectie van Anderlecht te versterken. Als nummer zes maakt Aabid ook steeds een offensieve impact op het spel van Hatayspor: zo'n type kan Vincent Kompany alvast goed gebruiken in zijn team.



Rayane Aabid springt er niet meteen uit met doelpunten en assists, op zijn positie is dat ook geen vereiste, maar zijn meerwaarde in het opbouwende spel is wel opvallend groot. Zo acteert de middenvelder heel regelmatig in zijn aangegane offensieve acties, waarbij hij vaak zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelt met een dribbel. Daarnaast neemt Aabid graag het initiatief om zelf meters te maken met de bal aan de voet. Bovendien passt hij opvallend vaak de bal naar een ploegmaat die zich in de box van de tegenpartij bevindt. In al deze facetten bevindt Aabid zich trouwens in de top tien onder zijn positionele collega's van de Turkse Süper Lig. 

DE ACCELERATOR 

Rayane Aabid bezit dus meerdere hoogwaardige en onmiskenbare capaciteiten die goed van pas kunnen komen in de ploeg van Vincent Kompany. Gelet op zijn specifiek profiel zou Aabid alvast een upgrade kunnen betekenen ten opzichte van Adrien Trebel, en bovendien zelfs een pak minder aan salaris kosten. Daarnaast beschikt Aabid tevens over een aflopend contract bij Hatayspor. Anderzijds kunnen er wel grote vragen gesteld worden bij zijn leeftijd van 29 jaar. Aabid bezit daarom namelijk geen grote meerwaarde op een potentiële doorverkoop. Ook zijn beperkte ervaring op het hoogste voetbalniveau spreekt niet meteen in zijn voordeel.



RSC Anderlecht houdt er namelijk van om jonge en talentvolle spelers aan te trekken, op wie de club later een (grote) winstmarge kan maken – naast het doorstromen van de eigen jeugdspelers uiteraard. Maar die jonge selectie- en transferpolitiek uit zich ook op het speelveld, waar er tegenwoordig te weinig kwaliteit, maturiteit en ervaring te vinden is. In die optiek kan Rayane Aabid wel een kwalitatieve en goedkope oplossing betekenen voor dat euvel. Het grote geld zal Anderlecht echter nooit verdienen aan Aabid, maar hij kan wel een belangrijke factor en accelerator worden in de jonge maar talentvolle équipe van Sporting.

LEES OOK: Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Trebel out, Aabid in: een goed idee?

Meest recent

Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

13
13
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

70
70
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

14
14
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

10
10
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

20
20
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

39
39
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

93
93
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

51
51
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

66
66
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

124
124
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

153
153
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

193
193
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

53
53
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

42
42
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

238
238
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

149
149
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

158
158
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

112
112
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

252
252
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

242
242
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

221
221
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

611
611
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

175
175

Meer sportnieuws