Trebel out? Anderlecht vindt unieke vervanger

door
Trebel out? Anderlecht vindt unieke vervanger

RSC Anderlecht zit stilaan met een overtal aan centrale middenvelders. Peter Verbeke verklaarde onlangs dat er één of enkele van die centrale middenvelders de club in de volgende zomer kunnen verlaten. En dan wordt er vooral in de richting van Adrien Trebel gekeken. De verhouding van zijn sportieve prestaties wegen immers niet op tegen zijn royaal jaarsalaris van drie miljoen euro. Maar ook de toekomst van winteraanwinst Majeed Ashimeru lijkt stilaan onzeker te worden in het Lotto Park. Toevallig of niet wordt Anderlecht intussen gelinkt aan een nieuwe polyvalente middenvelder. Rayane Aabid van Hatayspor kan alvast een upgrade kunnen betekenen tegenover Trebel. 


PROBLEEM ASHIMERU 

RSC Anderlecht haalde in de wintermercato stevig uit. Met Majeed Ashimeru van RB Salzburg werd een hoogwaardig profiel aangetrokken, die intrinsiek alle kwaliteiten bezit om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park. Maar voorlopig is de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat heeft grotendeels te maken omdat Ashimeru nog steeds kampt met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december.

En volgens Anderlecht-Online zijn die naweeën best wel intensief. Majeed Ashimeru verscheen dit seizoen namelijk amper één keer in het basiselftal in de Jupiler Pro League, maar tegen KV Kortrijk raakte hij toen niet verder dan 45 minuten. Het medium weet dat dat Ashimeru daarna zelfs meteen weer in bed moest om te rusten. Op die manier rest er voor de Ghanees heel weinig tijd om de clubleiding van Anderlecht helemaal te overtuigen van zijn kunnen.



Want Head of Sports Peter Verbeke sleep met RB Salzburg namelijk een erg interessante deal in de wacht. Anderlecht kon een aankoopoptie bedingen van 2,5 miljoen euro, en gezien Majeed Ashimeru's prestaties bij RB Salzburg is dat ook een echt koopje. Maar door de grote naweeën van diens corona-besmetting lijkt die 2,5 miljoen euro opeens een risicovolle investering te zijn. Zeker omdat Verbeke in de komende zomer een vertrek verwacht van één van zijn centrale middenvelders.

Majeed Ashimeru kan zowel op de zes, acht als nummer tien uit de voeten, waardoor hij een erg polyvalente oplossing zou kunnen bieden in de ploeg van RSCA. Maar met Josh Cullen, Adrien Trebel en Albert Sambi Lokonga zijn de opties als centrale middenvelder reeds meer dan voldoende gestoffeerd. “Ik weet dat we veel spelers hebben voor het centrale middenveld, maar een aantal van hen (Trebel en Sambi Lokonga, nvdr.) zouden de club volgende zomer kunnen verlaten”, aldus Peter Verbeke in La Capitale.

TREBEL OUT? 

Het huren van Majeed Ashimeru was oorspronkelijk gericht op de korte termijn, maar Anderlecht kon dus ook een fraaie aankoopoptie afdwingen voor een permanente deal. Daaruit kan geconcludeerd worden, net zoals de uitspraak van Peter Verbeke, dat Adrien Trebel straks een grote kandidaat is om Anderlecht te verlaten – meer dan Albert Sambi Lokonga. De Fransman heeft namelijk nog een contract lopen tot en met 2023 en dat aan een hallucinant jaarsalaris van drie miljoen euro bruto. Bovendien is Trebel na zijn recente blessure geen onbetwiste basisspeler meer zoals eerder dit seizoen. 



Gelet op de precaire financiële situatie op Neerpede en het verminderde sportieve belang van Adrien Trebel, is het vertrek van de Fransman dus een erg realistische optie. Anderlecht zal straks dus waarschijnlijk ruimte vrijmaken op het centrale middenveld, en de bedoeling was om die leemte in te vullen met Majeed Ashimeru. Die optie blijft dus erg onzeker, want een transfersom van 2,5 miljoen euro blijft vandaag voor Sporting een enorm kapitaal. Maar andere alternatieven zouden misschien wel een interessantere oplossing kunnen bieden.

LAATBLOEIER 

In de Turkse pers, en later ook in de Franse, werd RSC Anderlecht eerder deze week alvast gelinkt aan Rayane Aabid. Deze 29-jarige Marokkaanse Fransman komt tegenwoordig uit voor het Turkse Hatayspor, de grote revelatie in de Süper Lig dit seizoen. Daar is Aabid een absolute sterkhouder op het centrale middenveld, en coach Omer Erdogan vertrouwde hem zelfs met de aanvoerdersband. Zijn uitstekende prestaties in Turkije leverden hem niet enkel de interesse op van Anderlecht, maar ook van Galatasaray, Saint-Etienne en Cadiz. Bovendien wordt Aabid verwacht om straks deel uit te maken van de Marokkaanse nationale ploeg: bondscoach Vahid Halilhodzic volgt Aabids sterke prestaties alvast nauwlettend op.



Op een iets oudere leeftijd van 29 lentes bevindt de carrière van Rayane Aabid zich tegenwoordig in een stroomversnelling. Terwijl hij als 18-jarige zijn vader bijstond op de markten, zag hij zijn vrienden vertrekken naar de hoogwaardige centres de formation van Nantes en Lille. De veelzijdige middenvelder zette daarom pas op 21-jarige leeftijd zijn eerste (semi-)professionele voetbalstappen bij het Franse Amiens. Na passages bij Paris FC en AS Béziers breekt Aabid bij Hatayspor dus eindelijk door op het hoogste voetbalniveau. In Turkije wordt de omgeschoolde nummer zes vooral geroemd om zijn sterke fysiek, technische vaardigheden en een bovengemiddelde balbehandeling. 

UNIEK PROFIEL  

Die combinatie van ervaring, fysiek en techniek maken van Rayane Aabid alvast een interessant profiel voor RSC Anderlecht. Bovendien zette hij de afgelopen jaren grote stappen vooruit op het tactisch vlak. De straatvoetballer uit Villeneuve-d'Ascq is omgevormd tot een gedisciplineerde nummer zes, die eruit springt door zijn grinta en voetballende skills. In dat opzicht zou Aabid dus alvast een upgrade kunnen betekenen ten opzichte van de blessuregevoelige en eerder voetballend beperkte Adrien Trebel. Bovendien zou de switch Aabid-Trebel op het gebied van salaris alvast een godsgeschenk betekenen voor de paars-witte boekhouding.

Ook al speelt Rayane Aabid tegenwoordig als zuivere nummer zes, de 29-jarige kan meerdere posities invullen op het middenveld. Hij kwam eerder in zijn loopbaan al goed uit de verf als rechtermiddenvelder, nummer acht, én nummer tien. Die polyvalentie kan uiteraard ook een groot pluspunt zijn om de spelersselectie van Anderlecht te versterken. Als nummer zes maakt Aabid ook steeds een offensieve impact op het spel van Hatayspor: zo'n type kan Vincent Kompany alvast goed gebruiken in zijn team.



Rayane Aabid springt er niet meteen uit met doelpunten en assists, op zijn positie is dat ook geen vereiste, maar zijn meerwaarde in het opbouwende spel is wel opvallend groot. Zo acteert de middenvelder heel regelmatig in zijn aangegane offensieve acties, waarbij hij vaak zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelt met een dribbel. Daarnaast neemt Aabid graag het initiatief om zelf meters te maken met de bal aan de voet. Bovendien passt hij opvallend vaak de bal naar een ploegmaat die zich in de box van de tegenpartij bevindt. In al deze facetten bevindt Aabid zich trouwens in de top tien onder zijn positionele collega's van de Turkse Süper Lig. 

DE ACCELERATOR 

Rayane Aabid bezit dus meerdere hoogwaardige en onmiskenbare capaciteiten die goed van pas kunnen komen in de ploeg van Vincent Kompany. Gelet op zijn specifiek profiel zou Aabid alvast een upgrade kunnen betekenen ten opzichte van Adrien Trebel, en bovendien zelfs een pak minder aan salaris kosten. Daarnaast beschikt Aabid tevens over een aflopend contract bij Hatayspor. Anderzijds kunnen er wel grote vragen gesteld worden bij zijn leeftijd van 29 jaar. Aabid bezit daarom namelijk geen grote meerwaarde op een potentiële doorverkoop. Ook zijn beperkte ervaring op het hoogste voetbalniveau spreekt niet meteen in zijn voordeel.



RSC Anderlecht houdt er namelijk van om jonge en talentvolle spelers aan te trekken, op wie de club later een (grote) winstmarge kan maken – naast het doorstromen van de eigen jeugdspelers uiteraard. Maar die jonge selectie- en transferpolitiek uit zich ook op het speelveld, waar er tegenwoordig te weinig kwaliteit, maturiteit en ervaring te vinden is. In die optiek kan Rayane Aabid wel een kwalitatieve en goedkope oplossing betekenen voor dat euvel. Het grote geld zal Anderlecht echter nooit verdienen aan Aabid, maar hij kan wel een belangrijke factor en accelerator worden in de jonge maar talentvolle équipe van Sporting.

LEES OOK: Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

Trebel out, Aabid in: een goed idee?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

25
25
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

13
13
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

39
39
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

97
97
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

66
66
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

24
24
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

74
74
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

128
128
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

137
137
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

205
205
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

728
728
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

159
159
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

178
178
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

58
58
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

324
324
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

440
440
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

228
228
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

587
587

Meer sportnieuws