AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

door
AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

't Zijn geen leuke tijden als AA Gent-supporter. Volgend seizoen willen de Buffalo's terug meedraaien aan de top van het klassement, en daarom maakt de club alvast haar huiswerk. Milan van Ewijk werd onlangs toegevoegd aan de shortlist, wat erop kan wijzen dat AA Gent een lucratieve verkoop van Alessio Castro-Montes voorbereidt.


PROFIEL VOOR HEIN 

Hein Vanhaezebrouck probeert van AA Gent terug een herkenbaar en performant geheel te maken. Dat proces verloopt heel erg moeizaam, wat de recente bekernederlaag tegen KAS Eupen woensdag nogmaals pijnlijk illustreerde. In december vorig jaar nam Vanhaezebrouck het Gentse roer terug over, maar voorlopig is de sportieve balans niet bijster positief. De coach beschikt algemeen over te weinig kwaliteit, waardoor de ploeg té sterk aangewezen is op enkele schaarse sterkhouders.  



Eén van die steunpilaren bij AA Gent is Alessio-Castro Montes. In het elftal van Hein Vanhaezebrouck vervult de 23-jarige rechterflank een cruciale rol. Terwijl hij vorig seizoen nog opereerde als een pure rechtsback, wordt hij dit seizoen uitgespeeld als rechter middenvelder slash aanvallende vleugelverdediger. Door zijn sterke fysiek, techniek en loopvermogen past Castro-Montes wonderwel in de visie van Vanhaezebrouck. En dat valt te merken aan zijn prestaties.

GENT BEREIDT ZICH VOOR  

Alessio Castro-Montes verhuisde in juli 2019 van KAS Eupen naar AA Gent, en sindsdien werd hij steeds belangrijker en gewichtiger voor de Buffalo's. Die uitstekende prestaties leverden hem vorig jaar alvast de interesse op van verschillende Europese subtoppers zoals Sevilla FC, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. Dit seizoen voegt Castro-Montes zelfs nog enkele extra dimensies toe aan zijn spel, waardoor de buitenlandse interesse alleen maar steviger zal toenemen.



Die buitenlandse interesse deed AA Gent onlangs al ingrijpen. In februari dit jaar schotelde de clubleiding Alessio Castro-Montes een verlengd en verbeterd contract voor. Daarmee ligt de Spaanse Belg tot en met 2024 onder contract in de Arteveldestad, wat twee jaar extra inhoudt in vergelijking met zijn vorige verbintenis. Die recente contractverlenging kan erop wijzen dat AA Gent zich voorbereidt op een eventueel vertrek van Castro-Montes.

LUCRATIEVE DEAL 

Op die manier wordt zijn marktwaarde gevoelig de hoogte ingejaagd, en staat AA Gent sterker in zijn schoenen om een serieuze transfersom te eisen wanneer er een nieuwe gegadigde zich aanbiedt. De Buffalo's zullen sowieso een lucratieve zaak realiseren mocht Alessio Castro-Montes weldra vertrekken. Gent betaalde in 2019 namelijk 1,2 miljoen euro aan KAS Eupen, en ondertussen nam zijn actuele marktwaarde toe richting 3 miljoen euro. En die kan nog serieus oplopen.



Daarom is het niet vreemd dat AA Gent tegenwoordig al de spelersmarkt afspeurt naar potentiële vervangers voor Alessio Castro-Montes. In die optiek wist het Nederlandse vakblad Voetbal International onlangs te melden dat de Buffalo's hun oog hebben laten vallen op Milan van Ewijk (ADO Den Haag). De Amsterdammer is jonge offensieve rechtsachter, die bovendien goedkoop kan opgepikt worden. Qua profiel doet hij dus alvast wat denken aan Alessio Castro-Montes.

INTERESSANT PROFIEL 

Dit seizoen is Milan van Ewijk één van de weinige aangename verassingen bij ADO Den Haag, dat een moeilijk seizoen doormaakt in de Eredivisie. ADO bezet namelijk de voorlaatste plaats in de rangschikking, waardoor het degradatiespook steeds nadrukkelijker opduikt in het Cars Jeans Stadion. Maar aan de prestaties van van Ewijk ligt die sportieve malaise alvast niet. De 20-jarige pakt dit seizoen uit met erg stabiele prestaties, al heeft hij ook nog wat werkpunten om bij te schaven.

Maar dat is ook volledig normaal. Vooreerst beschikt Milan van Ewijk op 20-jarige leeftijd over een enorme progressiemarge, en bovendien speelde hij twee jaar geleden nog bij de amateurclub Excelsior Maassluis. Desondanks maakt van Ewijk momenteel een erg positieve evolutie door. Maar als hij hoopt om straks een nieuwe stap te zetten in zijn carrière, dan moet van Ewijk zich vooral perfectioneren op het aanvallend vlak. Ook in het systeem van Hein Vanhaezebrouck wordt van een rechtsachter/rechtermiddenvelder nadrukkelijke offensieve impulsen gevraagd.



De ruimte voor verbetering bevindt zich voor Milan van Ewijk dus vooral op het aanvallend gebied. Nochtans bezit de jonge verdediger over de specifieke kwaliteiten om een meer offensieve impact te maken. Van Ewijk beschikt over een groot loopvermogen en tevens een gezonde drive naar voren. Hij is bovendien erg efficiënt in zijn offensieve acties, een parameter waarmee hij in de top tien staat onder zijn positionele collega's in de Eredivisie, maar erg talrijk zijn die betreffende acties niet.

DEFENSIEVE TOPPER 

Zo kan Milan van Ewijk nog een grote progressie maken op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet, dribbels en zijn offensieve regelmaat. Als hij zich daarin kan verbeteren, dan kan de jonge Nederlander een erg complete en moderne rechtsachter worden. Op die manier kan hij tevens zijn sterkste offensief wapen, zijnde een accurate voorzet voor het doel, nadrukkelijker inzetten. De intrinsieke offensieve kwaliteiten bezit hij dus wel, maar die moeten nog verder ontplooid worden.



Op het defensief gebied staat er bij Milan van Ewijk wel een afgewerkte basis. Hij is daarin één van de meest efficiënte rechtsachters in de Eredivisie, en bovendien is de Amsterdammer erg regelmatig in zijn geslaagde defensieve acties. Van Ewijk is daarin zelfs de regelmatigste presterende rechtsachter onder zijn positionele collega's. En dat wil wel wat zeggen met kleppers zoals Denzel Dumfries (PSV), Noussair Mazraoui (Ajax) en Lutsharel Geertruida (Feyenoord).

EEN KOOPJE 

Met het viseren van Milan van Ewijk zit het scoutingsdepartement van AA Gent dus op een goed spoor. Hoewel de 20-jarige Nederlander (nog) geen exacte kopie is van Alessio Castro-Montes, heeft hij op jonge leeftijd toch veel te bieden. Bovendien zal van Ewijk op middellange termijn nog veel progressie maken. En die potentie is ook Celtic Glasgow, Schalke 04, Hamburger SV en SV Darmstadt alvast niet ontgaan. De Buffalo's zullen zich dus moeten reppen, willen ze van Ewijk straks binnenhalen. 



Anderzijds wil ook zijn huidige werkgever ADO Den Haag rond de tafel zitten met Milan van Ewijk, om zijn contract (tot medio 2022) te verlengen. Maar toch lijkt de kans groter dat hij in de komende zomer een transfer zal maken. De actuele marktwaarde van van Ewijk wordt geschat op een half miljoen euro. Dat is alvast een koopje voor een speler met zijn potentieel, en bovendien is die waardering een peulenschil in vergelijking met de eventuele winstmarge op een verkoop van Alessio Castro-Montes.

LEES OOK: Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

Moet AA Gent hem halen?

Meest recent

Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

1
1
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

28
28
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

38
38
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

58
58
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

33
33
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

31
31
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

81
81
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

58
58
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

291
291
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

263
263
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

230
230
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

90
90
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

205
205
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

92
92
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

65
65
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

228
228
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

355
355
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

84
84
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

278
278
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

282
282
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

324
324
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

288
288
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

55
55

Meer sportnieuws