AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

1045
AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

't Zijn geen leuke tijden als AA Gent-supporter. Volgend seizoen willen de Buffalo's terug meedraaien aan de top van het klassement, en daarom maakt de club alvast haar huiswerk. Milan van Ewijk werd onlangs toegevoegd aan de shortlist, wat erop kan wijzen dat AA Gent een lucratieve verkoop van Alessio Castro-Montes voorbereidt.


PROFIEL VOOR HEIN 

Hein Vanhaezebrouck probeert van AA Gent terug een herkenbaar en performant geheel te maken. Dat proces verloopt heel erg moeizaam, wat de recente bekernederlaag tegen KAS Eupen woensdag nogmaals pijnlijk illustreerde. In december vorig jaar nam Vanhaezebrouck het Gentse roer terug over, maar voorlopig is de sportieve balans niet bijster positief. De coach beschikt algemeen over te weinig kwaliteit, waardoor de ploeg té sterk aangewezen is op enkele schaarse sterkhouders.  



Eén van die steunpilaren bij AA Gent is Alessio-Castro Montes. In het elftal van Hein Vanhaezebrouck vervult de 23-jarige rechterflank een cruciale rol. Terwijl hij vorig seizoen nog opereerde als een pure rechtsback, wordt hij dit seizoen uitgespeeld als rechter middenvelder slash aanvallende vleugelverdediger. Door zijn sterke fysiek, techniek en loopvermogen past Castro-Montes wonderwel in de visie van Vanhaezebrouck. En dat valt te merken aan zijn prestaties.

GENT BEREIDT ZICH VOOR  

Alessio Castro-Montes verhuisde in juli 2019 van KAS Eupen naar AA Gent, en sindsdien werd hij steeds belangrijker en gewichtiger voor de Buffalo's. Die uitstekende prestaties leverden hem vorig jaar alvast de interesse op van verschillende Europese subtoppers zoals Sevilla FC, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. Dit seizoen voegt Castro-Montes zelfs nog enkele extra dimensies toe aan zijn spel, waardoor de buitenlandse interesse alleen maar steviger zal toenemen.



Die buitenlandse interesse deed AA Gent onlangs al ingrijpen. In februari dit jaar schotelde de clubleiding Alessio Castro-Montes een verlengd en verbeterd contract voor. Daarmee ligt de Spaanse Belg tot en met 2024 onder contract in de Arteveldestad, wat twee jaar extra inhoudt in vergelijking met zijn vorige verbintenis. Die recente contractverlenging kan erop wijzen dat AA Gent zich voorbereidt op een eventueel vertrek van Castro-Montes.

LUCRATIEVE DEAL 

Op die manier wordt zijn marktwaarde gevoelig de hoogte ingejaagd, en staat AA Gent sterker in zijn schoenen om een serieuze transfersom te eisen wanneer er een nieuwe gegadigde zich aanbiedt. De Buffalo's zullen sowieso een lucratieve zaak realiseren mocht Alessio Castro-Montes weldra vertrekken. Gent betaalde in 2019 namelijk 1,2 miljoen euro aan KAS Eupen, en ondertussen nam zijn actuele marktwaarde toe richting 3 miljoen euro. En die kan nog serieus oplopen.



Daarom is het niet vreemd dat AA Gent tegenwoordig al de spelersmarkt afspeurt naar potentiële vervangers voor Alessio Castro-Montes. In die optiek wist het Nederlandse vakblad Voetbal International onlangs te melden dat de Buffalo's hun oog hebben laten vallen op Milan van Ewijk (ADO Den Haag). De Amsterdammer is jonge offensieve rechtsachter, die bovendien goedkoop kan opgepikt worden. Qua profiel doet hij dus alvast wat denken aan Alessio Castro-Montes.

INTERESSANT PROFIEL 

Dit seizoen is Milan van Ewijk één van de weinige aangename verassingen bij ADO Den Haag, dat een moeilijk seizoen doormaakt in de Eredivisie. ADO bezet namelijk de voorlaatste plaats in de rangschikking, waardoor het degradatiespook steeds nadrukkelijker opduikt in het Cars Jeans Stadion. Maar aan de prestaties van van Ewijk ligt die sportieve malaise alvast niet. De 20-jarige pakt dit seizoen uit met erg stabiele prestaties, al heeft hij ook nog wat werkpunten om bij te schaven.

Maar dat is ook volledig normaal. Vooreerst beschikt Milan van Ewijk op 20-jarige leeftijd over een enorme progressiemarge, en bovendien speelde hij twee jaar geleden nog bij de amateurclub Excelsior Maassluis. Desondanks maakt van Ewijk momenteel een erg positieve evolutie door. Maar als hij hoopt om straks een nieuwe stap te zetten in zijn carrière, dan moet van Ewijk zich vooral perfectioneren op het aanvallend vlak. Ook in het systeem van Hein Vanhaezebrouck wordt van een rechtsachter/rechtermiddenvelder nadrukkelijke offensieve impulsen gevraagd.



De ruimte voor verbetering bevindt zich voor Milan van Ewijk dus vooral op het aanvallend gebied. Nochtans bezit de jonge verdediger over de specifieke kwaliteiten om een meer offensieve impact te maken. Van Ewijk beschikt over een groot loopvermogen en tevens een gezonde drive naar voren. Hij is bovendien erg efficiënt in zijn offensieve acties, een parameter waarmee hij in de top tien staat onder zijn positionele collega's in de Eredivisie, maar erg talrijk zijn die betreffende acties niet.

DEFENSIEVE TOPPER 

Zo kan Milan van Ewijk nog een grote progressie maken op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet, dribbels en zijn offensieve regelmaat. Als hij zich daarin kan verbeteren, dan kan de jonge Nederlander een erg complete en moderne rechtsachter worden. Op die manier kan hij tevens zijn sterkste offensief wapen, zijnde een accurate voorzet voor het doel, nadrukkelijker inzetten. De intrinsieke offensieve kwaliteiten bezit hij dus wel, maar die moeten nog verder ontplooid worden.



Op het defensief gebied staat er bij Milan van Ewijk wel een afgewerkte basis. Hij is daarin één van de meest efficiënte rechtsachters in de Eredivisie, en bovendien is de Amsterdammer erg regelmatig in zijn geslaagde defensieve acties. Van Ewijk is daarin zelfs de regelmatigste presterende rechtsachter onder zijn positionele collega's. En dat wil wel wat zeggen met kleppers zoals Denzel Dumfries (PSV), Noussair Mazraoui (Ajax) en Lutsharel Geertruida (Feyenoord).

EEN KOOPJE 

Met het viseren van Milan van Ewijk zit het scoutingsdepartement van AA Gent dus op een goed spoor. Hoewel de 20-jarige Nederlander (nog) geen exacte kopie is van Alessio Castro-Montes, heeft hij op jonge leeftijd toch veel te bieden. Bovendien zal van Ewijk op middellange termijn nog veel progressie maken. En die potentie is ook Celtic Glasgow, Schalke 04, Hamburger SV en SV Darmstadt alvast niet ontgaan. De Buffalo's zullen zich dus moeten reppen, willen ze van Ewijk straks binnenhalen. 



Anderzijds wil ook zijn huidige werkgever ADO Den Haag rond de tafel zitten met Milan van Ewijk, om zijn contract (tot medio 2022) te verlengen. Maar toch lijkt de kans groter dat hij in de komende zomer een transfer zal maken. De actuele marktwaarde van van Ewijk wordt geschat op een half miljoen euro. Dat is alvast een koopje voor een speler met zijn potentieel, en bovendien is die waardering een peulenschil in vergelijking met de eventuele winstmarge op een verkoop van Alessio Castro-Montes.

LEES OOK: Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Moet AA Gent hem halen?

Meest recent

Jackpot voor Club Brugge: 50 miljoen binnen handbereik

Club Brugge hoorde de kassa afgelopen zomer nog maar eens rinkelen, terwijl ook de vetpotten van de ...

52
52
Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

24
24
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

58
58
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

41
41
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

84
84
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

55
55
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

120
120
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

135
135
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

328
328
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

67
67
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

245
245
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

258
258
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

54
54
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

37
37
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

39
39
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

405
405
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

335
335
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

772
772
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

303
303
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

772
772
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

270
270
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1020
1020
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

817
817
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

495
495

Meer sportnieuws