AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

door
AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

't Zijn geen leuke tijden als AA Gent-supporter. Volgend seizoen willen de Buffalo's terug meedraaien aan de top van het klassement, en daarom maakt de club alvast haar huiswerk. Milan van Ewijk werd onlangs toegevoegd aan de shortlist, wat erop kan wijzen dat AA Gent een lucratieve verkoop van Alessio Castro-Montes voorbereidt.


PROFIEL VOOR HEIN 

Hein Vanhaezebrouck probeert van AA Gent terug een herkenbaar en performant geheel te maken. Dat proces verloopt heel erg moeizaam, wat de recente bekernederlaag tegen KAS Eupen woensdag nogmaals pijnlijk illustreerde. In december vorig jaar nam Vanhaezebrouck het Gentse roer terug over, maar voorlopig is de sportieve balans niet bijster positief. De coach beschikt algemeen over te weinig kwaliteit, waardoor de ploeg té sterk aangewezen is op enkele schaarse sterkhouders.  



Eén van die steunpilaren bij AA Gent is Alessio-Castro Montes. In het elftal van Hein Vanhaezebrouck vervult de 23-jarige rechterflank een cruciale rol. Terwijl hij vorig seizoen nog opereerde als een pure rechtsback, wordt hij dit seizoen uitgespeeld als rechter middenvelder slash aanvallende vleugelverdediger. Door zijn sterke fysiek, techniek en loopvermogen past Castro-Montes wonderwel in de visie van Vanhaezebrouck. En dat valt te merken aan zijn prestaties.

GENT BEREIDT ZICH VOOR  

Alessio Castro-Montes verhuisde in juli 2019 van KAS Eupen naar AA Gent, en sindsdien werd hij steeds belangrijker en gewichtiger voor de Buffalo's. Die uitstekende prestaties leverden hem vorig jaar alvast de interesse op van verschillende Europese subtoppers zoals Sevilla FC, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. Dit seizoen voegt Castro-Montes zelfs nog enkele extra dimensies toe aan zijn spel, waardoor de buitenlandse interesse alleen maar steviger zal toenemen.



Die buitenlandse interesse deed AA Gent onlangs al ingrijpen. In februari dit jaar schotelde de clubleiding Alessio Castro-Montes een verlengd en verbeterd contract voor. Daarmee ligt de Spaanse Belg tot en met 2024 onder contract in de Arteveldestad, wat twee jaar extra inhoudt in vergelijking met zijn vorige verbintenis. Die recente contractverlenging kan erop wijzen dat AA Gent zich voorbereidt op een eventueel vertrek van Castro-Montes.

LUCRATIEVE DEAL 

Op die manier wordt zijn marktwaarde gevoelig de hoogte ingejaagd, en staat AA Gent sterker in zijn schoenen om een serieuze transfersom te eisen wanneer er een nieuwe gegadigde zich aanbiedt. De Buffalo's zullen sowieso een lucratieve zaak realiseren mocht Alessio Castro-Montes weldra vertrekken. Gent betaalde in 2019 namelijk 1,2 miljoen euro aan KAS Eupen, en ondertussen nam zijn actuele marktwaarde toe richting 3 miljoen euro. En die kan nog serieus oplopen.



Daarom is het niet vreemd dat AA Gent tegenwoordig al de spelersmarkt afspeurt naar potentiële vervangers voor Alessio Castro-Montes. In die optiek wist het Nederlandse vakblad Voetbal International onlangs te melden dat de Buffalo's hun oog hebben laten vallen op Milan van Ewijk (ADO Den Haag). De Amsterdammer is jonge offensieve rechtsachter, die bovendien goedkoop kan opgepikt worden. Qua profiel doet hij dus alvast wat denken aan Alessio Castro-Montes.

INTERESSANT PROFIEL 

Dit seizoen is Milan van Ewijk één van de weinige aangename verassingen bij ADO Den Haag, dat een moeilijk seizoen doormaakt in de Eredivisie. ADO bezet namelijk de voorlaatste plaats in de rangschikking, waardoor het degradatiespook steeds nadrukkelijker opduikt in het Cars Jeans Stadion. Maar aan de prestaties van van Ewijk ligt die sportieve malaise alvast niet. De 20-jarige pakt dit seizoen uit met erg stabiele prestaties, al heeft hij ook nog wat werkpunten om bij te schaven.

Maar dat is ook volledig normaal. Vooreerst beschikt Milan van Ewijk op 20-jarige leeftijd over een enorme progressiemarge, en bovendien speelde hij twee jaar geleden nog bij de amateurclub Excelsior Maassluis. Desondanks maakt van Ewijk momenteel een erg positieve evolutie door. Maar als hij hoopt om straks een nieuwe stap te zetten in zijn carrière, dan moet van Ewijk zich vooral perfectioneren op het aanvallend vlak. Ook in het systeem van Hein Vanhaezebrouck wordt van een rechtsachter/rechtermiddenvelder nadrukkelijke offensieve impulsen gevraagd.



De ruimte voor verbetering bevindt zich voor Milan van Ewijk dus vooral op het aanvallend gebied. Nochtans bezit de jonge verdediger over de specifieke kwaliteiten om een meer offensieve impact te maken. Van Ewijk beschikt over een groot loopvermogen en tevens een gezonde drive naar voren. Hij is bovendien erg efficiënt in zijn offensieve acties, een parameter waarmee hij in de top tien staat onder zijn positionele collega's in de Eredivisie, maar erg talrijk zijn die betreffende acties niet.

DEFENSIEVE TOPPER 

Zo kan Milan van Ewijk nog een grote progressie maken op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet, dribbels en zijn offensieve regelmaat. Als hij zich daarin kan verbeteren, dan kan de jonge Nederlander een erg complete en moderne rechtsachter worden. Op die manier kan hij tevens zijn sterkste offensief wapen, zijnde een accurate voorzet voor het doel, nadrukkelijker inzetten. De intrinsieke offensieve kwaliteiten bezit hij dus wel, maar die moeten nog verder ontplooid worden.



Op het defensief gebied staat er bij Milan van Ewijk wel een afgewerkte basis. Hij is daarin één van de meest efficiënte rechtsachters in de Eredivisie, en bovendien is de Amsterdammer erg regelmatig in zijn geslaagde defensieve acties. Van Ewijk is daarin zelfs de regelmatigste presterende rechtsachter onder zijn positionele collega's. En dat wil wel wat zeggen met kleppers zoals Denzel Dumfries (PSV), Noussair Mazraoui (Ajax) en Lutsharel Geertruida (Feyenoord).

EEN KOOPJE 

Met het viseren van Milan van Ewijk zit het scoutingsdepartement van AA Gent dus op een goed spoor. Hoewel de 20-jarige Nederlander (nog) geen exacte kopie is van Alessio Castro-Montes, heeft hij op jonge leeftijd toch veel te bieden. Bovendien zal van Ewijk op middellange termijn nog veel progressie maken. En die potentie is ook Celtic Glasgow, Schalke 04, Hamburger SV en SV Darmstadt alvast niet ontgaan. De Buffalo's zullen zich dus moeten reppen, willen ze van Ewijk straks binnenhalen. 



Anderzijds wil ook zijn huidige werkgever ADO Den Haag rond de tafel zitten met Milan van Ewijk, om zijn contract (tot medio 2022) te verlengen. Maar toch lijkt de kans groter dat hij in de komende zomer een transfer zal maken. De actuele marktwaarde van van Ewijk wordt geschat op een half miljoen euro. Dat is alvast een koopje voor een speler met zijn potentieel, en bovendien is die waardering een peulenschil in vergelijking met de eventuele winstmarge op een verkoop van Alessio Castro-Montes.

LEES OOK: Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

Moet AA Gent hem halen?

Meest recent

Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

1
1
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

24
24
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

78
78
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

51
51
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

95
95
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

201
201
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

40
40
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

24
24
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

650
650
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

71
71
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

123
123
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

584
584
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

297
297
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

225
225
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

568
568
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

362
362
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

81
81
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

764
764
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

258
258
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

132
132
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

430
430
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

216
216

Meer sportnieuws