AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

1045
AA Gent grijpt in: miljoenendeal onderweg

't Zijn geen leuke tijden als AA Gent-supporter. Volgend seizoen willen de Buffalo's terug meedraaien aan de top van het klassement, en daarom maakt de club alvast haar huiswerk. Milan van Ewijk werd onlangs toegevoegd aan de shortlist, wat erop kan wijzen dat AA Gent een lucratieve verkoop van Alessio Castro-Montes voorbereidt.


PROFIEL VOOR HEIN 

Hein Vanhaezebrouck probeert van AA Gent terug een herkenbaar en performant geheel te maken. Dat proces verloopt heel erg moeizaam, wat de recente bekernederlaag tegen KAS Eupen woensdag nogmaals pijnlijk illustreerde. In december vorig jaar nam Vanhaezebrouck het Gentse roer terug over, maar voorlopig is de sportieve balans niet bijster positief. De coach beschikt algemeen over te weinig kwaliteit, waardoor de ploeg té sterk aangewezen is op enkele schaarse sterkhouders.  



Eén van die steunpilaren bij AA Gent is Alessio-Castro Montes. In het elftal van Hein Vanhaezebrouck vervult de 23-jarige rechterflank een cruciale rol. Terwijl hij vorig seizoen nog opereerde als een pure rechtsback, wordt hij dit seizoen uitgespeeld als rechter middenvelder slash aanvallende vleugelverdediger. Door zijn sterke fysiek, techniek en loopvermogen past Castro-Montes wonderwel in de visie van Vanhaezebrouck. En dat valt te merken aan zijn prestaties.

GENT BEREIDT ZICH VOOR  

Alessio Castro-Montes verhuisde in juli 2019 van KAS Eupen naar AA Gent, en sindsdien werd hij steeds belangrijker en gewichtiger voor de Buffalo's. Die uitstekende prestaties leverden hem vorig jaar alvast de interesse op van verschillende Europese subtoppers zoals Sevilla FC, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. Dit seizoen voegt Castro-Montes zelfs nog enkele extra dimensies toe aan zijn spel, waardoor de buitenlandse interesse alleen maar steviger zal toenemen.



Die buitenlandse interesse deed AA Gent onlangs al ingrijpen. In februari dit jaar schotelde de clubleiding Alessio Castro-Montes een verlengd en verbeterd contract voor. Daarmee ligt de Spaanse Belg tot en met 2024 onder contract in de Arteveldestad, wat twee jaar extra inhoudt in vergelijking met zijn vorige verbintenis. Die recente contractverlenging kan erop wijzen dat AA Gent zich voorbereidt op een eventueel vertrek van Castro-Montes.

LUCRATIEVE DEAL 

Op die manier wordt zijn marktwaarde gevoelig de hoogte ingejaagd, en staat AA Gent sterker in zijn schoenen om een serieuze transfersom te eisen wanneer er een nieuwe gegadigde zich aanbiedt. De Buffalo's zullen sowieso een lucratieve zaak realiseren mocht Alessio Castro-Montes weldra vertrekken. Gent betaalde in 2019 namelijk 1,2 miljoen euro aan KAS Eupen, en ondertussen nam zijn actuele marktwaarde toe richting 3 miljoen euro. En die kan nog serieus oplopen.



Daarom is het niet vreemd dat AA Gent tegenwoordig al de spelersmarkt afspeurt naar potentiële vervangers voor Alessio Castro-Montes. In die optiek wist het Nederlandse vakblad Voetbal International onlangs te melden dat de Buffalo's hun oog hebben laten vallen op Milan van Ewijk (ADO Den Haag). De Amsterdammer is jonge offensieve rechtsachter, die bovendien goedkoop kan opgepikt worden. Qua profiel doet hij dus alvast wat denken aan Alessio Castro-Montes.

INTERESSANT PROFIEL 

Dit seizoen is Milan van Ewijk één van de weinige aangename verassingen bij ADO Den Haag, dat een moeilijk seizoen doormaakt in de Eredivisie. ADO bezet namelijk de voorlaatste plaats in de rangschikking, waardoor het degradatiespook steeds nadrukkelijker opduikt in het Cars Jeans Stadion. Maar aan de prestaties van van Ewijk ligt die sportieve malaise alvast niet. De 20-jarige pakt dit seizoen uit met erg stabiele prestaties, al heeft hij ook nog wat werkpunten om bij te schaven.

Maar dat is ook volledig normaal. Vooreerst beschikt Milan van Ewijk op 20-jarige leeftijd over een enorme progressiemarge, en bovendien speelde hij twee jaar geleden nog bij de amateurclub Excelsior Maassluis. Desondanks maakt van Ewijk momenteel een erg positieve evolutie door. Maar als hij hoopt om straks een nieuwe stap te zetten in zijn carrière, dan moet van Ewijk zich vooral perfectioneren op het aanvallend vlak. Ook in het systeem van Hein Vanhaezebrouck wordt van een rechtsachter/rechtermiddenvelder nadrukkelijke offensieve impulsen gevraagd.



De ruimte voor verbetering bevindt zich voor Milan van Ewijk dus vooral op het aanvallend gebied. Nochtans bezit de jonge verdediger over de specifieke kwaliteiten om een meer offensieve impact te maken. Van Ewijk beschikt over een groot loopvermogen en tevens een gezonde drive naar voren. Hij is bovendien erg efficiënt in zijn offensieve acties, een parameter waarmee hij in de top tien staat onder zijn positionele collega's in de Eredivisie, maar erg talrijk zijn die betreffende acties niet.

DEFENSIEVE TOPPER 

Zo kan Milan van Ewijk nog een grote progressie maken op het gebied van versnellingen met de bal aan de voet, dribbels en zijn offensieve regelmaat. Als hij zich daarin kan verbeteren, dan kan de jonge Nederlander een erg complete en moderne rechtsachter worden. Op die manier kan hij tevens zijn sterkste offensief wapen, zijnde een accurate voorzet voor het doel, nadrukkelijker inzetten. De intrinsieke offensieve kwaliteiten bezit hij dus wel, maar die moeten nog verder ontplooid worden.



Op het defensief gebied staat er bij Milan van Ewijk wel een afgewerkte basis. Hij is daarin één van de meest efficiënte rechtsachters in de Eredivisie, en bovendien is de Amsterdammer erg regelmatig in zijn geslaagde defensieve acties. Van Ewijk is daarin zelfs de regelmatigste presterende rechtsachter onder zijn positionele collega's. En dat wil wel wat zeggen met kleppers zoals Denzel Dumfries (PSV), Noussair Mazraoui (Ajax) en Lutsharel Geertruida (Feyenoord).

EEN KOOPJE 

Met het viseren van Milan van Ewijk zit het scoutingsdepartement van AA Gent dus op een goed spoor. Hoewel de 20-jarige Nederlander (nog) geen exacte kopie is van Alessio Castro-Montes, heeft hij op jonge leeftijd toch veel te bieden. Bovendien zal van Ewijk op middellange termijn nog veel progressie maken. En die potentie is ook Celtic Glasgow, Schalke 04, Hamburger SV en SV Darmstadt alvast niet ontgaan. De Buffalo's zullen zich dus moeten reppen, willen ze van Ewijk straks binnenhalen. 



Anderzijds wil ook zijn huidige werkgever ADO Den Haag rond de tafel zitten met Milan van Ewijk, om zijn contract (tot medio 2022) te verlengen. Maar toch lijkt de kans groter dat hij in de komende zomer een transfer zal maken. De actuele marktwaarde van van Ewijk wordt geschat op een half miljoen euro. Dat is alvast een koopje voor een speler met zijn potentieel, en bovendien is die waardering een peulenschil in vergelijking met de eventuele winstmarge op een verkoop van Alessio Castro-Montes.

LEES OOK: Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Moet AA Gent hem halen?

Meest recent

"Moet dit nu echt?" Bob Peeters lost bom van frustratie

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

0
0
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

16
16
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

22
22
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

21
21
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

122
122
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

107
107
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

117
117
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

80
80
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

185
185
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

145
145
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

92
92
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

52
52
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

143
143
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

60
60
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

71
71
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

122
122
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

78
78
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

134
134
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

293
293
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

32
32
STVV klaart de klus: "Zoals FC Barcelona"

STVV heeft zijn Europese campagne afgetrapt met een oververdiende 2-0-zege tegen Iberia. Een ...

38
38
Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Bij RSC Anderlecht lijkt Antoine Sibierski voor een nieuwe wind te zorgen. Paars-Wit heeft duidelijk ...

180
180
Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

Mark van Bommel heeft de nodige weelde bij de Rode Duivels. De bondscoach zal ongetwijfeld een ...

161
161
Hubert blinkt: "Eén van mijn fierste momenten als coach"

Union SG is zeer sterk gestart in de Europa League. Na de vlotte zege tegen Viktoria Plzen pakten ze ...

50
50

Meer sportnieuws