'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

644
'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

RSC Anderlecht heeft zijn kansen in de strijd om Play-Off I gaaf gehouden door zondag met 1-3 te winnen op het veld van Standard. In de slotfase dreigde het wel nog even fout te gaan voor RSCA. Maar het was invaller Mohamed Dauda die de boeken definitief dicht deed met zijn eerste officiële treffer namens Paars-Wit.


Dat de 23-jarige Ghanees over het nodige scorende vermogen beschikt is al langer bekend. Bij de beloften vond hij vlot de weg naar doel en de voorbije maanden deed de spits ook in quasi elke oefenmatch de netten trillen. Maar bij de eerste ploeg kon hij het voorlopig niet waarmaken. In de afgelopen seizoenen werd Dauda dan ook telkens verhuurd. En volgens Het Laatste Nieuws klopte de Spaanse tweedeklasser Mallorca afgelopen zomer nog aan voor een definitieve transfer.

Maar RSCA weigerde om mee te werken. Binnen de club heerst dan ook heel wat geloof in zijn kwaliteiten. Onder meer sportief directeur Peter Verbeke zou vertrouwen hebben in Dauda, die tijdens de trainingen bovendien ook Vincent Kompany reeds wist te overtuigen van zijn kunnen. De kans is dan ook reëel dat hij in de komende weken nog meer kansen zal krijgen. Kompany liet zondag alvast verstaan dat de aanvaller Anderlecht nog goed van pas kan komen.

UPDATE 16u55
Anderlecht waagde vorige zomer dus een gok door niet in te gaan op het bod vanuit Mallorca, dat naar verluidt ongeveer een half miljoen bedroeg. Een fraai aanbod voor een speler die in januari 2017 voor de helft van die som uit zijn thuisland werd weggeplukt en sindsdien weinig klaarmaakte. Net omwille van de gebrekkige financiën in het Lotto Park mocht de aanvaller echter op post blijven. Indien hij zou vertrekken, moest Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws destijds namelijk nog op zoek naar een extra doublure voor Lukas Nmecha. Wat gezien het beperkte budget uiteraard eveneens een risico zou vormen.

In plaats daarvan besloot Paars-Wit dus met Dauda aan de slag te gaan, wiens profiel zowel Kompany als Verbeke kan bekoren. "Hij is snel, krachtig, heeft een goede positionering en is beter met de bal aan de voet dan veel mensen denken", liet de coach nog optekenen na de overwinning tegen Standard. Geen wonder dat de spits, wellicht geen dure vogel, in januari zelfs een nieuw contract mocht ondertekenen. Mits wat meeval hoopt Anderlecht per slot van rekening nog wat geld uit hem te puren. Al is het toch nog maar de vraag of Dauda met het oog op volgend seizoen ook volstaat als eventuele opvolger van Nmecha.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Vindt u dat Dauda volgend seizoen vol zijn kans moet krijgen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

19
19
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

33
33
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

6
6
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

85
85
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

39
39
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

339
339
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

81
81
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

144
144
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

272
272
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

318
318
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

145
145
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws