'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

644 stemmen
'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

RSC Anderlecht heeft zijn kansen in de strijd om Play-Off I gaaf gehouden door zondag met 1-3 te winnen op het veld van Standard. In de slotfase dreigde het wel nog even fout te gaan voor RSCA. Maar het was invaller Mohamed Dauda die de boeken definitief dicht deed met zijn eerste officiële treffer namens Paars-Wit.


Dat de 23-jarige Ghanees over het nodige scorende vermogen beschikt is al langer bekend. Bij de beloften vond hij vlot de weg naar doel en de voorbije maanden deed de spits ook in quasi elke oefenmatch de netten trillen. Maar bij de eerste ploeg kon hij het voorlopig niet waarmaken. In de afgelopen seizoenen werd Dauda dan ook telkens verhuurd. En volgens Het Laatste Nieuws klopte de Spaanse tweedeklasser Mallorca afgelopen zomer nog aan voor een definitieve transfer.

Maar RSCA weigerde om mee te werken. Binnen de club heerst dan ook heel wat geloof in zijn kwaliteiten. Onder meer sportief directeur Peter Verbeke zou vertrouwen hebben in Dauda, die tijdens de trainingen bovendien ook Vincent Kompany reeds wist te overtuigen van zijn kunnen. De kans is dan ook reëel dat hij in de komende weken nog meer kansen zal krijgen. Kompany liet zondag alvast verstaan dat de aanvaller Anderlecht nog goed van pas kan komen.

UPDATE 16u55
Anderlecht waagde vorige zomer dus een gok door niet in te gaan op het bod vanuit Mallorca, dat naar verluidt ongeveer een half miljoen bedroeg. Een fraai aanbod voor een speler die in januari 2017 voor de helft van die som uit zijn thuisland werd weggeplukt en sindsdien weinig klaarmaakte. Net omwille van de gebrekkige financiën in het Lotto Park mocht de aanvaller echter op post blijven. Indien hij zou vertrekken, moest Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws destijds namelijk nog op zoek naar een extra doublure voor Lukas Nmecha. Wat gezien het beperkte budget uiteraard eveneens een risico zou vormen.

In plaats daarvan besloot Paars-Wit dus met Dauda aan de slag te gaan, wiens profiel zowel Kompany als Verbeke kan bekoren. "Hij is snel, krachtig, heeft een goede positionering en is beter met de bal aan de voet dan veel mensen denken", liet de coach nog optekenen na de overwinning tegen Standard. Geen wonder dat de spits, wellicht geen dure vogel, in januari zelfs een nieuw contract mocht ondertekenen. Mits wat meeval hoopt Anderlecht per slot van rekening nog wat geld uit hem te puren. Al is het toch nog maar de vraag of Dauda met het oog op volgend seizoen ook volstaat als eventuele opvolger van Nmecha.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Vindt u dat Dauda volgend seizoen vol zijn kans moet krijgen?

Meest recent

Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

55
55
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

171
171
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

17
17
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

28
28
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

33
33
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

79
79
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

113
113
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

82
82
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

113
113
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

456
456
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

278
278
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

78
78
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

394
394
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

135
135
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

796
796
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

124
124
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

49
49
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

92
92
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

216
216
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

403
403
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

365
365
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

611
611
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

935
935

Meer sportnieuws