'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

644 stemmen
'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

RSC Anderlecht heeft zijn kansen in de strijd om Play-Off I gaaf gehouden door zondag met 1-3 te winnen op het veld van Standard. In de slotfase dreigde het wel nog even fout te gaan voor RSCA. Maar het was invaller Mohamed Dauda die de boeken definitief dicht deed met zijn eerste officiële treffer namens Paars-Wit.


Dat de 23-jarige Ghanees over het nodige scorende vermogen beschikt is al langer bekend. Bij de beloften vond hij vlot de weg naar doel en de voorbije maanden deed de spits ook in quasi elke oefenmatch de netten trillen. Maar bij de eerste ploeg kon hij het voorlopig niet waarmaken. In de afgelopen seizoenen werd Dauda dan ook telkens verhuurd. En volgens Het Laatste Nieuws klopte de Spaanse tweedeklasser Mallorca afgelopen zomer nog aan voor een definitieve transfer.

Maar RSCA weigerde om mee te werken. Binnen de club heerst dan ook heel wat geloof in zijn kwaliteiten. Onder meer sportief directeur Peter Verbeke zou vertrouwen hebben in Dauda, die tijdens de trainingen bovendien ook Vincent Kompany reeds wist te overtuigen van zijn kunnen. De kans is dan ook reëel dat hij in de komende weken nog meer kansen zal krijgen. Kompany liet zondag alvast verstaan dat de aanvaller Anderlecht nog goed van pas kan komen.

UPDATE 16u55
Anderlecht waagde vorige zomer dus een gok door niet in te gaan op het bod vanuit Mallorca, dat naar verluidt ongeveer een half miljoen bedroeg. Een fraai aanbod voor een speler die in januari 2017 voor de helft van die som uit zijn thuisland werd weggeplukt en sindsdien weinig klaarmaakte. Net omwille van de gebrekkige financiën in het Lotto Park mocht de aanvaller echter op post blijven. Indien hij zou vertrekken, moest Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws destijds namelijk nog op zoek naar een extra doublure voor Lukas Nmecha. Wat gezien het beperkte budget uiteraard eveneens een risico zou vormen.

In plaats daarvan besloot Paars-Wit dus met Dauda aan de slag te gaan, wiens profiel zowel Kompany als Verbeke kan bekoren. "Hij is snel, krachtig, heeft een goede positionering en is beter met de bal aan de voet dan veel mensen denken", liet de coach nog optekenen na de overwinning tegen Standard. Geen wonder dat de spits, wellicht geen dure vogel, in januari zelfs een nieuw contract mocht ondertekenen. Mits wat meeval hoopt Anderlecht per slot van rekening nog wat geld uit hem te puren. Al is het toch nog maar de vraag of Dauda met het oog op volgend seizoen ook volstaat als eventuele opvolger van Nmecha.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Vindt u dat Dauda volgend seizoen vol zijn kans moet krijgen?

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

89
89
'Anderlecht komt te laat: De Cat tekent voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

158
158
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

51
51
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

145
145
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

281
281
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

339
339
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

413
413
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

450
450
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

198
198
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

514
514
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

163
163
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

221
221
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

218
218
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

106
106
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

240
240
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

549
549
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

163
163
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

225
225
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

411
411
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

100
100
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

682
682
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

56
56
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

70
70
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

274
274

Meer sportnieuws