'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

644 stemmen
'Verbeke glundert: grote transfergok RSCA rendeert'

RSC Anderlecht heeft zijn kansen in de strijd om Play-Off I gaaf gehouden door zondag met 1-3 te winnen op het veld van Standard. In de slotfase dreigde het wel nog even fout te gaan voor RSCA. Maar het was invaller Mohamed Dauda die de boeken definitief dicht deed met zijn eerste officiële treffer namens Paars-Wit.


Dat de 23-jarige Ghanees over het nodige scorende vermogen beschikt is al langer bekend. Bij de beloften vond hij vlot de weg naar doel en de voorbije maanden deed de spits ook in quasi elke oefenmatch de netten trillen. Maar bij de eerste ploeg kon hij het voorlopig niet waarmaken. In de afgelopen seizoenen werd Dauda dan ook telkens verhuurd. En volgens Het Laatste Nieuws klopte de Spaanse tweedeklasser Mallorca afgelopen zomer nog aan voor een definitieve transfer.

Maar RSCA weigerde om mee te werken. Binnen de club heerst dan ook heel wat geloof in zijn kwaliteiten. Onder meer sportief directeur Peter Verbeke zou vertrouwen hebben in Dauda, die tijdens de trainingen bovendien ook Vincent Kompany reeds wist te overtuigen van zijn kunnen. De kans is dan ook reëel dat hij in de komende weken nog meer kansen zal krijgen. Kompany liet zondag alvast verstaan dat de aanvaller Anderlecht nog goed van pas kan komen.

UPDATE 16u55
Anderlecht waagde vorige zomer dus een gok door niet in te gaan op het bod vanuit Mallorca, dat naar verluidt ongeveer een half miljoen bedroeg. Een fraai aanbod voor een speler die in januari 2017 voor de helft van die som uit zijn thuisland werd weggeplukt en sindsdien weinig klaarmaakte. Net omwille van de gebrekkige financiën in het Lotto Park mocht de aanvaller echter op post blijven. Indien hij zou vertrekken, moest Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws destijds namelijk nog op zoek naar een extra doublure voor Lukas Nmecha. Wat gezien het beperkte budget uiteraard eveneens een risico zou vormen.

In plaats daarvan besloot Paars-Wit dus met Dauda aan de slag te gaan, wiens profiel zowel Kompany als Verbeke kan bekoren. "Hij is snel, krachtig, heeft een goede positionering en is beter met de bal aan de voet dan veel mensen denken", liet de coach nog optekenen na de overwinning tegen Standard. Geen wonder dat de spits, wellicht geen dure vogel, in januari zelfs een nieuw contract mocht ondertekenen. Mits wat meeval hoopt Anderlecht per slot van rekening nog wat geld uit hem te puren. Al is het toch nog maar de vraag of Dauda met het oog op volgend seizoen ook volstaat als eventuele opvolger van Nmecha.

LEES OOK: KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

Vindt u dat Dauda volgend seizoen vol zijn kans moet krijgen?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

32
32
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

25
25
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

77
77
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

74
74
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

65
65
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

506
506
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

472
472
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

864
864
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

374
374
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

707
707
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws