Ex-Barçavoorzitter Bartomeu vrijgelaten op borgtocht

61 stemmen
Ex-Barçavoorzitter Bartomeu vrijgelaten op borgtocht

Josep María Bartomeu is volgens Spaanse media gearresteerd. Ook directeuren Òscar Grau en Romà Gómez Ponti zouden zijn aangehouden. De Catalaanse politie heeft volgens de berichtgeving maandagochtend een inval gedaan bij het kantoor van Barcelona.


De afgelopen maanden was het zeer woelig omtrent Barcelona. Bartomeu kreeg het onder meer aan de stok met Lionel Messi en plots werden allerlei documenten over de Argentijn gelekt. De politie was de afgelopen maanden bezig met een grootschalig onderzoek nadat onder meer uitkwam dat het toenmalige bestuur het bedrijf I3 Ventures had ingehuurd om 'tegenstanders' bij Barcelona doelbewust zwart te maken. Onder meer Messi werd toen geviseerd via dergelijke campagnes.

Ook Gérard Pique werd kritisch benaderd. Bartomeu wordt ook verdacht van corruptie en het witwassen van geld. Dat er personen werden gearresteerd komt mogelijk door het feit dat er bewijzen zijn omtrent dergelijke feiten. Wordt vervolgd.

UPDATE 01/03 14u37


FC Barcelona is inmiddels met een statement gekomen na de inval van de politie op Camp Nou. De club bevestigt dat er huiszoekingen plaatsgevonden hebben en dat ze zijn volledige medewerking verleent aan het onderzoek. Op de arrestatie van bestuursleden Òscar Grau en Romà Gómez Ponti en ex-voorzitter Bartomeu reageerde de club niet, omdat ze het vermoeden van onschuld van de betrokkenen respecteert.

UPDATE 02/03

Er zijn ondertussen nieuwe ontwikkelingen in het dossier rond Josep Maria Bartomeu. Dat lezen we in verschillende Spaanse media. De ex-Barçavoorzitter zou vrijgelaten zijn op borgtocht, nadat hij gebruik maakte van het recht om geen verklaring af te leggen tegenover de bevoegde rechter. Op Twitter kunnen we dan weer een filmpje zien van sportjournalist Franscesc Latorre waarin Bartomeu na het verlaten van het gerechtsgebouw doodleuk poseert met een fan.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

🚀

Is hij onschuldig volgens jou?

Meest recent

Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

2
2
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

65
65
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

25
25
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

86
86
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

16
16
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

138
138
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

241
241
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

577
577
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

409
409
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

123
123
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

365
365
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

222
222
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

579
579
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

164
164
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

561
561
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

118
118
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

233
233
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

384
384
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

677
677
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

124
124
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1225
1225
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

186
186
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

340
340
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

276
276
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

174
174

Meer sportnieuws